Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, snapp said:

Σε ευχαριστώ! Την ενεργοποίησα σε 4 νούμερα. Ο αδερφός μου προσπάθησε τώρα σε άλλα 3 αλλά λέει προσωρινά μη διαθέσιμη. Μάλλον την έκοψαν.

μια από τα ίδια σε και σε ενα που μολις προσπάθησα .... προσωρινά μη διαθέσιμη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και αύριο ήμουν έτοιμος να πάω 4 νούμερα CU. Το ίδιο είχε συμβεί και με την προσφορά στο 94 . Είπα με το που λήξει θα κάνω φορητότητα. Ακόμη στο F2G ...😂😂 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, snapp said:

Και αύριο ήμουν έτοιμος να πάω 4 νούμερα CU. Το ίδιο είχε συμβεί και με την προσφορά στο 94 . Είπα με το που λήξει θα κάνω φορητότητα. Ακόμη στο F2G ...😂😂 

Τώρα για 6 μήνες μένεις εδώ. Μετά βλέπεις 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερουμε αν ειναι για 6 μηνες το συγκεκριμενο...ειναι πιθανον αλλα οχι σιγουρο...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, kmpatra said:

δεν ξερουμε αν ειναι για 6 μηνες το συγκεκριμενο...ειναι πιθανον αλλα οχι σιγουρο...

Για όσο διαρκέσει θα παραμείνω στη Nova. Μετά βλέπουμε πάλι. Αυτό είναι το καλό στην καρτοκινητή. Δεν σε δεσμεύει τίποτε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. 

Η ανίψια μου έχει ένα F2G παλιό και της ενεργοποίησα με μήνυμα στο τσατ το Buy More.
Ήρθε μήνυμα ενεργοποίησης στο κινητό. 

1) όταν ανανεωθεί το συμβόλαιο του σταθερού θα χρειαστεί κάποια επιπλέον διαδικασία επανενεργοποιησης; Να φανταστώ θα μπαίνουν κάθε 20η του μήνα τα χίλια λεπτά. Συγκεκριμένα λέει πως τα 1000’ λήγουν στις 20/3, φαντάζομαι τότε θα ανανεωθούν

2) στη μεταφορα από παλιό f2g σε νεο, χάνεται το buy more; 
Επισης το υπόλοιπο που έχει σε ΜΒ και λεπτά από πακέτα του παλιού f2g διατηρούνται μετά τη μεταφορα; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1) αν ανανεωθεί στο ίδιο πρόγραμμα, πιθανόν όχι. Τα λεπτά θα μπαίνουν κάθε πρώτη του μηνός. Θα πάρει και άλλα χίλια δηλαδή την 1η Μαρτίου.

2) τίποτα δεν χάνεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.k2 said:

Καλησπέρα στην παρέα. 

Η ανίψια μου έχει ένα F2G παλιό και της ενεργοποίησα με μήνυμα στο τσατ το Buy More.
Ήρθε μήνυμα ενεργοποίησης στο κινητό. 

1) όταν ανανεωθεί το συμβόλαιο του σταθερού θα χρειαστεί κάποια επιπλέον διαδικασία επανενεργοποιησης; Να φανταστώ θα μπαίνουν κάθε 20η του μήνα τα χίλια λεπτά. 

2) στη μεταφορα από παλιό f2g σε νεο, χάνεται το buy more; 
Επισης το υπόλοιπο που έχει σε ΜΒ και λεπτά από πακέτα του παλιού f2g διατηρούνται μετά τη μεταφορα; 

1.Όταν ανανεώσεις το σταθερό απλά το αναφέρεις ότι θα πρέπει να συνεχίσουν τα 1000 λεπτά σε περίπτωση αλλαγής πακέτου και

2.τα λεπτά του buy more αποδίδονται κάθε 1η του μήνα 

0465c3c4d3e645559ae5e0b74cdc2585_it_photo_94156.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

1) αν ανανεωθεί στο ίδιο πρόγραμμα, πιθανόν όχι. Τα λεπτά θα μπαίνουν κάθε πρώτη του μηνός. Θα πάρει και άλλα χίλια δηλαδή την 1η Μαρτίου.

2) τίποτα δεν χάνεται

 

4 minutes ago, damianos said:

1.Όταν ανανεώσεις το σταθερό απλά το αναφέρεις ότι θα πρέπει να συνεχίσουν τα 1000 λεπτά σε περίπτωση αλλαγής πακέτου και

2.τα λεπτά του buy more αποδίδονται κάθε 1η του μήνα 

0465c3c4d3e645559ae5e0b74cdc2585_it_photo_94156.jpg

ενημέρωση: το πακέτο με τα 600’+600ΜΒ που ανακαλύφθηκε σήμερα ΔΕΝ χάνεται με την μετατροπή από παλιό σε νεο Free2Go. Δηλαδή οι παροχες ισχύουν ακομα. Θα σας ενημερωσω για το αν θα ανανεωθεί εκ νέου την 1η του μήνα.  
 

13€ το μήνα και παίρνει 1000λεπτα ομιλίας+8GB. Παρα πολυ καλή τιμή. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panos.k2 said:

όταν ανανεωθεί το συμβόλαιο του σταθερού θα χρειαστεί κάποια επιπλέον διαδικασία επανενεργοποιησης;

Το πιο πιθανόν όχι.Οταν κάνεις την ανανέωση τηλεφωνικά υποθέτω τους το λες για να το συνεχίσουν κανονικά Αν τυχόν αλλάξει κάτι(απίθανο)τους στέλνεις στην φόρμα επικοινωνίας.Στα υπόλοιπα απάντησαν τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση γίνεται και από το app πλέον. Εκεί είναι ερωτηματικό το τι γίνεται, γιατί δεν υπάρχει επικοινωνία εκτός αν πας απο adsl σε vdsl.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Ελάχιστη 1'.

Λάθος, ανά δευτερόλεπτο είναι. Ότι λέω είναι εξακριβωμένο. Αν μπήτε στο 1265 θα ακούσετε το υπόλοιπο

Κ Α Ι με δευτερόλεπτα. Κάντε μία κλήση 5" και θα δείτε ότι τρώει μόνο 5".😀

😁

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimitroula10 said:

Λάθος, ανά δευτερόλεπτο είναι. Ότι λέω είναι εξακριβωμένο. Αν μπήτε στο 1265 θα ακούσετε το υπόλοιπο

Κ Α Ι με δευτερόλεπτα. Κάντε μία κλήση 5" και θα δείτε ότι τρώει μόνο 5".😀

😁

Και στο Free2go;;;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kmpatra said:

Καλημέρα. Για κάντε μια (δωρεάν) δοκιμή, μηνυμα 31 στο 12410. Εμενα χτες μου απαντησε:

ΣYΓXAPHTHPIA! EΓΓPAΦHKEΣ ΣTHN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣOY ΔINEI KAΘE 1H TOY MHNA 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 600MB. MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΔΩPO KIOΛAΣ!

Προφανώς βολεύει όσους έχουν ανάγκη αρκετή ομιλία. Δοκιμάστηκε σε 2 αριθμούς, νέο και παλιό f2g και το έδωσε και στα δυο,τα οποία έχουν κάνει ανανέωση μέσα στο δίμηνο. Ο κωδικός δοκιμάστηκε τυχαία μεταξύ άλλων, δεν είχε έρθει κάποιο μήνυμα. Φυσικά δεν ξέρω αν θα το πάρουν όλοι και υπό ποιες προϋποθέσεις.

Απο παλιότερα ποστ που έψαξα,επι wind συνήθως ο κωδικός έδινε δωρεάν παροχές για 6 μήνες. Ως είθισται,αν κάποιος το βάλει σήμερα,θα πάρει τα λεπτά τώρα,και ξανά, όπως το γράφει κιόλας, την 1η Μαρτίου. Οπότε αν είναι 6μηνη θεωρητικά θα μπουν 6 δόσεις, 1 τώρα και οι επόμενες 5 καθε πρώτη του μήνα. Άγνωστο μέχρι πότε θα επιτρέπει ενεργοποίηση. Οπως έγινε και σε άλλη περίπτωση μπορεί να την κόψουν οποτεδήποτε. Άγνωστο αν και αυτή είναι για 6 μήνες ή λιγότερο.

Δεν γνωρίζω αν δίνει παράταση υπολοίπου,το πιθανότερο είναι όχι οπως συμβαίνει σε τέτοιες προσφορές. Το δικό μου υπόλοιπο έληγε στις 23/3 οπότε σε αυτό θα ήθελα κάποιο feedback,αν δίνει παράταση τουλάχιστον την πρώτη φορά,σε υπόλοιπα που λήγουν σε λιγότερο από 30 μερες.

Update ΔΕΝ δίνει παράταση με την ενεργοποίηση

Πω ρε φίλε.. είχα να μπω από το πρωί και τώρα βρήκα χρόνο. Το έχασα... 😐

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε Motorola συσκευες,εχετε volte,vowifi στο F2go?....Ειμαι σε διαδικασια αγορας νεας συσκευης και σκεφτομαι για το edge 40.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα καλύτερα στο θέμα της συσκευής. Στη δική μου φτηνότερη συσκευή πρόσφατα άρχισε να υποστηρίζει volte. Το wifi calling ακόμα όχι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Ρωτα καλύτερα στο θέμα της συσκευής. Στη δική μου φτηνότερη συσκευή πρόσφατα άρχισε να υποστηρίζει volte. Το wifi calling ακόμα όχι.

Χρειάστηκε κάποιο software update ή απλά ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία σε κάποια φάση;

5 ώρες πριν, GPOWER said:

Οσοι εχετε Motorola συσκευες,εχετε volte,vowifi στο F2go?....Ειμαι σε διαδικασια αγορας νεας συσκευης και σκεφτομαι για το edge 40.

Το δικό μου moto g9 plus, ενώ υποστηρίζει και τα δύο, ποτέ δεν λειτούργησαν στο F2G (ούτε και τώρα στο CU).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 600+600 έληξαν το ίδιο βράδυ στα ληγμένα Q και f2go. Σου λέει εγώ στα δίνω, το αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις είναι άλλο θέμα. Κι αφού δεν ανανέωσες τον ληγμένο χρόνο την ίδια μέρα, στα παίρνω πίσω😂

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια θέλει να έχει κάποιο χρηματικό υπόλοιπο για να δουλέψει το δώρο. Έξυπνη κίνηση, αφού κάποιοι που δεν σκόπευαν να βάλουν λεφτά μπορεί να βάλουν τωρα. 

Ας μου θυμίσει κάποιος, σε κατάστημα πάλι 13€ είναι το ελάχιστο;

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nininikos said:

Τελικά τα 600+600 έληξαν το ίδιο βράδυ στα ληγμένα Q και f2go. Σου λέει εγώ στα δίνω, το αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις είναι άλλο θέμα. Κι αφού δεν ανανέωσες τον ληγμένο χρόνο την ίδια μέρα, στα παίρνω πίσω😂

Πιθανόν αν βάλεις λεφτά να ξαναεμφανιστούν. Το ιδιο γίνεται και με τα 1000' του σταθερού. Αν λήξει το υπόλοιπο μέσα στο μήνα,μόλις ξαναβάλεις τα εμφανιζει παλι. Και μάλιστα 1000' ανεξάρτητα αν προηγουμένως είχες ξοδέψει από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, VIPdriver said:

Με άλλα λόγια θέλει να έχει κάποιο χρηματικό υπόλοιπο για να δουλέψει το δώρο. Έξυπνη κίνηση, αφού κάποιοι που δεν σκόπευαν να βάλουν λεφτά μπορεί να βάλουν τωρα. 

Ας μου θυμίσει κάποιος, σε κατάστημα πάλι 13€ είναι το ελάχιστο;

Θα καεί ο εγκέφαλος σε λίγο!Screenshot_20240220_101451_Opera.thumb.jpg.cce7897ef8ff860792f0fd712a346ca9.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...