Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, thansof_7 said:

Έχουν μαζευτεί γύρω στα 80€. Δεν είναι το κύριο νούμερο μου (το χρησιμοποιω μόνο για καμιά προσφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει η φορητοτητα αλλά είναι το γαμωτο γιατί να τους τα χαριζω αφού δεν θέλω να το ταΐζω άλλο το νούμερο... Αλλά μου την δίνει και ο τρόπος της.. Κατηγορηματικα όχι κ ας της διαβάζω το άρθρο της ανακοίνωσης!! @paanos@paanos ποιο πακετο λες να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος σύμφωνα με τους όρους;; 

Αν θέλεις να το διατηρείς να το πας Vodafone CU και να το συντηρείς μια φορά τον χρόνο με CU Cashback

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφάνισε και στο f2go, την προσφορά απεριόριστα data και 1000 λεπτά με 5€. Άραγε παίζει να ενεργοποιείται και με sms;

Screenshot_2024-01-06-01-36-15-56_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sou_d said:

Μου εμφάνισε και στο f2go, την προσφορά απεριόριστα data και 1000 λεπτά με 5€. Άραγε παίζει να ενεργοποιείται και με sms;

Μάλλον αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Βλέπω όμως ότι λήγουν και στις 2 31 Ιανουαρίου ενώ μέχρι τώρα στο f2g έληγε 1 ημέρα αργότερα. Τώρα μάλλον έγινε ενοποίηση λογισμικού. Όταν αποφασίσεις δοκίμασε με UD στο 12410. Κόψανε μερικές μέρες στην διάρκεια της προσφοράς. Θα δούμε αν συνεχιστεί αυτή μέθοδος ή απλώς ήταν λόγω ενοποίησης λογισμικού.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Μάλλον αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Βλέπω όμως ότι λήγουν και στις 2 31 Ιανουαρίου ενώ μέχρι τώρα στο f2g έληγε 1 ημέρα αργότερα. Τώρα μάλλον έγινε ενοποίηση λογισμικού. Όταν αποφασίσεις δοκίμασε με UD στο 12410. Κόψανε μερικές μέρες στην διάρκεια της προσφοράς. Θα δούμε αν συνεχιστεί αυτή μέθοδος ή απλώς ήταν λόγω ενοποίησης λογισμικού.:classic_laugh:

Δεν έχω money μέσα και το τέσταρα. Καλή φάση

Screenshot_2024-01-06-01-40-03-91_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, thansof_7 said:

Μόλις με κάλεσαν απ τη νόβα για το αίτημα που έκανα για επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητο και μου λέει μια θείτσα εκεί ότι δεν γίνεται επιστροφή του ποσού για κανένα λόγο... 

καταρχην οπως σου ειπαν τα παιδια:

για να κανεις επικληση της αλλαγης ορων καρτοκινητης, [στην περιπτωση μας την καταργηση της ανανεωσης του 1 €], αυτη πρεπει ΠΡΩΤΑ να εχει εφαρμοστει

τωρα δεν γινεται καθοτι δεν εχει εφαρμοστει

και κατα δευτερον να εχεις κανει τουλαχιστον μια φορα ανανεωση με 1 €

εχω κανει πολλες φορες καταγγελια συμβασης και εχω παρει ολα τα λεφτα στο ακεραιο (και μιλαμε για μεγαλα ποσα) ακολουθωντας την απλη τακτικη του ερωτηματος μεσω φορμας 

δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, δεν νομιζω 

δες και τον προσφατο νομο https://eregistry.eett.gr/docs/ap991_4.pdf

και το συγκεκριμενο εδαφιο που μας αφορα στην εικονα που επισυναπτω

δεν ειναι υποθεση των εταιρειων και ουτε ειναι στην διακριτικη τους ευχαιρεια να επιστρεψουν τα λεφτα, ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ

 

 

 

2024-01-06_01-49-26.png

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

"Ο Νόμος (των ανθρώπων) ΠΡΕΠΕΙ να μπορεί και να επιβληθεί".

"Έτσι" που μας (>95% σε δαύτη τη χώρα) κάναν:

1) Αδιαφορούμε (όχι μόνο για κάθε συγκεκριμένο "νόμο"¨, ανάλογα τα συμφέροντα ενός "δε βαριέσαι" λαού {>95%}, αλλά ΓΕΝΙΚΑ)

2) Αδυνατούμε (και να θέλουμε desperately) εν μέρει και λόγω υποβάθρου ( κοινωνία, σχολειά, λληνική οικογένεια).

"ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ" σε λίγους μήνες, όποιος δε πιστεύει τα παραπάνω (άλλωστε "πώς;", εδώ στα παραπάνω μου 100% verified θα μου επιτεθούν!!!!): ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ.

Προσοχή: Για ανθρώπινους Νόμους, όχι φυσικούς, αναφέρομαι.

Υ.Γ.: Colpa εταιριών άπειρα: "Γιατί;" : Γιατί "πιάνουν"._

Εμείς φταίμε και αναμείνατε δικαιολογίες "όσα δε φτάν'η αλεπού" (των >95%) τους επόμενους μήνες.

Αρνητικό για Wind ότι αυτή τη φορά δεν είχε την κουτοπονηριά της πράσινης να το "κάνει¨πάνω στα "μπάνια του λαού" .Δεν έχει και ίδιο "ποιόν" πελατών με την πράσινη, βέβαια.

Οπότε: <5% de facto.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

καταρχην οπως σου ειπαν τα παιδια:

για να κανεις επικληση της αλλαγης ορων καρτοκινητης, [στην περιπτωση μας την καταργηση της ανανεωσης του 1 €], αυτη πρεπει ΠΡΩΤΑ να εχει εφαρμοστει

τωρα δεν γινεται καθοτι δεν εχει εφαρμοστει

και κατα δευτερον να εχεις κανει τουλαχιστον μια φορα ανανεωση με 1 €

εχω κανει πολλες φορες καταγγελια συμβασης και εχω παρει ολα τα λεφτα στο ακεραιο (και μιλαμε για μεγαλα ποσα) ακολουθωντας την απλη τακτικη του ερωτηματος μεσω φορμας 

δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, δεν νομιζω 

δες και τον προσφατο νομο https://eregistry.eett.gr/docs/ap991_4.pdf

και το συγκεκριμενο εδαφιο που μας αφορα στην εικονα που επισυναπτω

δεν ειναι υποθεση των εταιρειων και ουτε ειναι στην διακριτικη τους ευχαιρεια να επιστρεψουν τα λεφτα, ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ

 

 

 

2024-01-06_01-49-26.png

άρα για να κάνουμε αίτημα για επιστροφή χρημάτων πρέπει να είναι μετά της 14/3/24 που αλλάζει την ανανέωση από 1 ευρώ σε 13 ευρώ εφόσον έχουμε κάνει μέχρι της 14/3/24 μιά ανανέωση 1 ευρώ?

τι κάνουμε εάν θέλουμε να κρατήσουμε το νούμερο μεταφέροντας το σε άλλη εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DEERHUNTER said:

μετά της 14/3/24 που αλλάζει την ανανέωση από 1 ευρώ σε 13 ευρώ

17/1 την αλλάζει όχι 14/3.

Επικοινωνία μαζί τους και μετά φορητότητα 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αν κ ξαναλέω πως αν δεν απαντήσουν (όπως σε μένα) είσαι πάλι καλυμμένος. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, thansof_7 said:

Μόλις με κάλεσαν απ τη νόβα για το αίτημα που έκανα για επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητο και μου λέει μια θείτσα εκεί ότι δεν γίνεται επιστροφή του ποσού για κανένα λόγο... Της λέω ότι το γράφετε στην ανακοινωση μου λέει δεν γίνεται, της το διαβάζω και μου λέει εγώ σας λέω δεν γίνεται!!!! Και μου είπε να στείλω τον όρο στη φόρμα επικοινωνίας!!!!! Τι να κάνω ρε παιδιά με την μουρλή που έμπλεξα??? Να ξανακανω πάλι αίτημα στη φόρμα;;; (εν τω μεταξύ στην αρχή όταν με κάλεσαν νόμιζαν ότι είναι συμβόλαιο!!!) υπάρχει άλλη φορμα επικοινωνίας για καρτοκινητα;; 

Προφανώς έπεσες σε άσχετη υπάλληλο κανονικά θα έπρεπε να σου απαντήσουν με email για να υπάρχει γραπτή η απάντηση.Ξαναστειλε στην φόρμα επικοινωνίας μετά τις 17/1 αν θες όπως σου είπαν και πιο πάνω τα παιδιά κάνε μια ανανέωση 1 ευρώ αν και δεν θεωρείται απαραίτητο.Στην φόρμα να γράψεις για γραπτή απάντηση στο email.Αν τυχόν δεν έχεις αποτέλεσμα πράγμα που το αποκλείω θα στείλεις και στην eett

https://www.eett.gr/katanalotes/tilefonia-amp-diadiktyo/diacheirisi-kataggelion/.Η ΕΕΤΤ στέλνει στον πάροχο και συμμορφώνονται αμέσως.Συμβαινει πολύ συχνά με τους παρόχους ηλεκτρικού ρεύματος και την myrae.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που προσπαθώ να κάνω τώρα ανανέωση με 1€ μου αναφέρει να βάλω ένα έγκυρο ποσό από 12€ ως 50€.

Δεν γίνεται να γίνει ανανέωση με 1€, τελικά;

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kainourgiazalh said:

Εγώ που προσπαθώ να κάνω τώρα ανανέωση με 1€ μου αναφέρει να βάλω ένα έγκυρο ποσό από 12€ ως 50€.

Δεν γίνεται να γίνει ανανέωση με 1€, τελικά;

Εγω βλέπω κανονικά το από 1€.

Μήπως δεν είσαι στο νέο FREE2GO;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλη ταλαιπωρία μου επιστράφηκαν παλαιότερα τα χρήματα περίπου 200 ευρώ επειδή έγιναν αυξήσεις που δεν δεχόμουν. Είχα ανεβάσει έναν οδηγό για να διευκολύνω κάποιους. Τον έχω κρατήσει κάπου και θα τον ξανά ανεβάσω αν τον βρω. Επίσης ο αριθμός μπορεί να μεταφερθεί σε άλλο πάροχο μέσα σε έξι μήνες. Αυτοί επέμεναν ότι ο αριθμός χάνεται. Δεν με ενδιέφερε οπότε δεν έκανα κάτι.

Τώρα όμως με ενδιαφέρει να τον κρατήσω. 16 του μηνός θα βάλω ένα ευρώ και μετά θα δω που .τι θα κάνω ή που θα πάω. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, theoval said:

Εγω βλέπω κανονικά το από 1€.

Μήπως δεν είσαι στο νέο FREE2GO;

Φαντάζομαι στο νέο είμαι, δεν έχει κάποια ανανέωση.

Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kainourgiazalh said:

Φαντάζομαι στο νέο είμαι, δεν έχει κάποια ανανέωση.

Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Αν είσαι στο νέο,γυρίζεις το κουμπί για να βάλεις πόσο από 1 ευρώ .

IMG_20240106_142902_401~2.jpg

IMG_20240106_142912_769~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kainourgiazalh said:

Αυτό ακριβώς κάνω, αλλά εκεί που σου λέει εσένα απο 1€ ως 15€, εμένα λέει από 12€ ως 50€...

Εχω την εντύπωση τότε ότι είσαι στο παλιό.Δεν είμαι σίγουρος όμως.

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε εκεί που λέει στην εφαρμογή, αλλαγή προγράμματος.

13 ώρες πριν, sou_d said:

Μου εμφάνισε και στο f2go, την προσφορά απεριόριστα data και 1000 λεπτά με 5€. Άραγε παίζει να ενεργοποιείται και με sms;

Screenshot_2024-01-06-01-36-15-56_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Πως και το εμφάνισε αυτό, έκανες κάτι?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kainourgiazalh said:

Πώς πάω στο καινούργιο από τη στιγμή που δεν μου βγάζει ανανέωση;

Στέλνεις F2G στο 1264 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε είναι εφικτή η αίτηση για επιστροφή υπολοίπου (λογω μονομερούς αλλαγής όρων) ΧΩΡΙΣ καταγγελία σύμβασης; Θέλω δηλαδή να παραμείνω ως είναι στο FREE2GO.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chemeng said:

Άραγε είναι εφικτή η αίτηση για επιστροφή υπολοίπου (λογω μονομερούς αλλαγής όρων) ΧΩΡΙΣ καταγγελία σύμβασης; Θέλω δηλαδή να παραμείνω ως είναι στο FREE2GO.

Όχι 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε είναι εφικτή η αίτηση για επιστροφή υπολοίπου (λογω μονομερούς αλλαγής όρων) ΧΩΡΙΣ καταγγελία σύμβασης; Θέλω δηλαδή να παραμείνω ως είναι στο FREE2GO.
Μπορείς να πας σε άλλη εταιρεία και να ξαναεπιστρεψεις στην Νόβα

Με καταγγελία σύμβασης το νούμερο δεν χάνεται, δοκιμασμένο (δεν πιστεύω ότι άλλαξε κάτι)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

Μπορείς να πας σε άλλη εταιρεία και να ξαναεπιστρεψεις στην Νόβα

Με καταγγελία σύμβασης το νούμερο δεν χάνεται, δοκιμασμένο (δεν πιστεύω ότι άλλαξε κάτι)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Δεν χάνεται για 6 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...