Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί; Υπάρχει κόφτης στα απεριόριστα του νέου F2G; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BEBAKOS said:

Το βαζω τον διακόπτη αριστερα αλλα μου λεει επιλεξτε ενα εγκυρο ποσο,δεν το δεχεται. Εχω παλιο f2g. Μηπως πρέπει να το γυρισω στο νεο;

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να ανανεωσεις απο 1€ πρεπει να εισαι στο νεο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στο πακέτο με τα απεριοριστα για μια μέρα με 0,90€ υπάρχει κάποιο όριο πχ φουλ ταχύτητα μέχρι κάποια κατανάλωση και μετά να την ριχνει ; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jimakos43 said:

Να ρωτήσω στο πακέτο με τα απεριοριστα για μια μέρα με 0,90€ υπάρχει κάποιο όριο πχ φουλ ταχύτητα μέχρι κάποια κατανάλωση και μετά να την ριχνει ; 

Πόσα Giga bytes μπορεί κάποιος να κατεβάσει σε μια μέρα?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, p_k said:

Γιατί; Υπάρχει κόφτης στα απεριόριστα του νέου F2G; 

Όπως το ερμηνευω εγώ, ναι. Στο παλιό το έλεγε ξεκάθαρα. Στο καινούριο στοιχιματίζω ότι θα κατεβάζει ταχύτητα μετά από κάποια GB.. Ό,τι δεν αναφέρεται ότι ρητά ισχύει, σημαίνει ότι δεν ισχύει. Ας το τεστάρουμε κάποιοι να δούμε...  o4MJAh5-.thumb.jpg.843d60499c7ae74b8f5d8c825c646ada.jpg

Edited by Kostas_653
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος στο f2g και αυτό που κάνω μέχρι τώρα για ανανέωση υπολοίπου (την τελευταία ημέρα λήξης του χρόνου ομιλίας) είναι:
Ανανέωση υπολοίπου και επιλογή πχ 8€

Βλέπω ότι υπάρχουν κάποια πακέτα όπως Combo & Auto Combo
Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι κάνουν και σε τι διαφέρουν;
Μπορώ πχ σε κάποιο από αυτά να δηλώσω κάποια κάρτα και να γίνεται αυτόματα η διαδικασία της ανανέωσης και να διατηρούνται τα λεπτά ομιλίας και τα mb;

Ευχαριστώ

Edited by apokakia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, apokakia said:

Είμαι νέος στο f2g και αυτό που κάνω μέχρι τώρα για ανανέωση υπολοίπου (την τελευταία ημέρα λήξης του χρόνου ομιλίας) είναι:
Ανανέωση υπολοίπου και επιλογή πχ 8€

Βλέπω ότι υπάρχουν κάποια πακέτα όπως Combo & Auto Combo
Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι κάνουν και σε τι διαφέρουν;
Μπορώ πχ σε κάποιο από αυτά να δηλώσω κάποια κάρτα και να γίνεται αυτόματα η διαδικασία της ανανέωσης και να διατηρούνται τα λεπτά ομιλίας και τα mb;

Ευχαριστώ

Το Auto Combo είναι αυτό που ψάχνεις. Σε αυτό δηλώνεις και αποθηκεύεις την κάρτα σου. Την προηγούμενη της λήξης του πακέτου σου, ανανεώνεται αυτόματα και μεταφέρονται, όσα MB, λεπτά ομιλίας και sms σου έχουν περισέψει. 

Από εκεί και πέρα έχεις να διαλέξεις ποιο πακέτο θα ανανεώνεται αυτόματα (small, large, x-large).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Αν μπορει καποιος να στείλει τα πρωτα βηματα που πρεπει να κανω για νεο νούμερο f2g. SMS κλπ.

WIFI στο 1202 για Volte/wifi calling 

STOP στο 1213 για διακοπή 5ψηφια

Edited by paanos
Τυπογραφικό
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, paanos said:

WIFI στο 1202 για Volte/wifi calling 

STOP στο 1214 για διακοπή 5ψηφια

Είναι STOP στο 1213

 

Screenshot_20231113-131556.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, green dragon said:

Το Auto Combo είναι αυτό που ψάχνεις. Σε αυτό δηλώνεις και αποθηκεύεις την κάρτα σου. Την προηγούμενη της λήξης του πακέτου σου, ανανεώνεται αυτόματα και μεταφέρονται, όσα MB, λεπτά ομιλίας και sms σου έχουν περισέψει. 

Από εκεί και πέρα έχεις να διαλέξεις ποιο πακέτο θα ανανεώνεται αυτόματα (small, large, x-large).

Την ενεργοποίηση του πακέτου την κάνω την ημέρα λήξης ή οποιαδήποτε στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, apokakia said:

Την ενεργοποίηση του πακέτου την κάνω την ημέρα λήξης ή οποιαδήποτε στιγμή;

Αν καταλαβαίνω καλά την ερώτηση: 

1) Αν διαλέξεις το πακέτο Combo, την ενεργοποίηση του πακέτου την κάνεις οποιαδήποτε στιγμή θέλεις εσύ. Π.χ. όταν δεις ότι σου τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας ή τα data. Ή στις 30 μέρες αν έχεις ακόμη υπόλοιπο ομιλίας ή data, ώστε να μεταφερθούν στο νέο πακέτο. 

2) Αν διαλέξεις το Auto Combo, τότε ανανεώνεται αυτόματα κάθε 30 μέρες, με χρέωση της κάρτας σου που έχεις αποθηκεύσει στην εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2023 at 3:19 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Χώρια το φαινόμενο που παρατηρούμε έναν χρήστη που φτιάχνει λογαριασμό εχθές στο myphone για να ενημερώσει για το "τυχαίο bug" του free2go.. 

θεωρώ σωστή την παρατήρηση σου.Σε κάθε περίπτωση η εταιρεία εντόπισε αμέσως πόσοι περίπου χρήστες συμμετέχουν στο φόρουμ .Αυτό ως τροφή για σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, drjo said:

θεωρώ σωστή την παρατήρηση σου.Σε κάθε περίπτωση η εταιρεία εντόπισε αμέσως πόσοι περίπου χρήστες συμμετέχουν στο φόρουμ .Αυτό ως τροφή για σκέψη.

Καλά όχι ότι δεν μπορούν να πουλάνε μεταξύ τους τα δεδομένα μας.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Καλά όχι ότι δεν μπορούν να πουλάνε μεταξύ τους τα δεδομένα μας.. 

Δεν τα πουλάνε, αλλά ήταν μία καλή έρευνα αγοράς αυτό που έγινε και δεν κόστισε και τίποτα. Θα δούμε πως θα το χρησιμοποιήσουν.

3 ώρες πριν, drjo said:

θεωρώ σωστή την παρατήρηση σου.Σε κάθε περίπτωση η εταιρεία εντόπισε αμέσως πόσοι περίπου χρήστες συμμετέχουν στο φόρουμ .Αυτό ως τροφή για σκέψη.

Και μάλιστα Σαββατοκύριακο που δεν δουλεύει κανένας στην εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όσο δεν τα πουλάει και ο Zuckerberg.. 😉

έστειλα W NAI στο 1202 και… δεν ξέρω.

IMG_5968.jpeg

IMG_5966.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kapoios mallon said:

έστειλα W NAI στο 1202 και… δεν ξέρω.

IMG_5968.jpeg

IMG_5966.jpeg

Κάνε ένα νέο thread με τίτλο "πειράματα με κωδικούς στο f2g" και παρουσίαζε τα αποτελέσματά σου!! 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κάνε ένα νέο thread με τίτλο "πειράματα με κωδικούς στο f2g" και παρουσίαζε τα αποτελέσματά σου!! 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Αν στείλεις INFO στο 1202 απαντάει λίστα με όλες τις εντολές. 
 

IMG_2201.png

IMG_2202.png

Ναι το ειδα και εγω. Εχει μεσα την εντολη w nai οποτε δεν πιστευω πως ειναι παλι καποια εντολη που δε θα επρεπε να ξερουμε. Ξερει καποιος η μπορει να ρωτησει στο τσατ τι κανει αυτη η εντολη και να μας ενημερωσει; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...