Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, damianos said:

ΜΉΝ ξεχάσεις την απενεργοποιήσει του αυτόματου πακέτου 

Που είναι αυτό; Επειδή δεν έχω έρθει ακόμα Ελλάδα δεν ενεργοποίησα κάποιο πακέτο. Αυτά δεν ισχύουν για 1 μήνα και μετά λήγουν αυτόματα;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε ακούσει την εταιρεία Alpha Promo? Με πήραν τηλέφωνο να μου πουλήσουν νέα σιμ με 12€ κα απεριόριστη ομιλία (ούτε καν απεριόριστα data). Έχει πάρει κανείς να δει αν ειναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, giorgosnp said:

Που είναι αυτό; Επειδή δεν έχω έρθει ακόμα Ελλάδα δεν ενεργοποίησα κάποιο πακέτο. Αυτά δεν ισχύουν για 1 μήνα και μετά λήγουν αυτόματα;

Ναι απλά είναι ενεργοποιημένη εξ'αρχής η δυνατότητα να ενεργοποιούνται αυτόματα τα πακέτα των 8,12 και 15 ευρώ οταν κάνεις  ανανέωση αντίστοιχου ποσού.

Για απενεργοποίηση στέλνεις ΟΧΙ στο 1264

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 1:00 ΜΜ, damianos said:

Ήρθε σε κάποιον η εντολή του απεριόριστα δεδομένα με 9€?

Ήρθε σε εμένα αλλά μεσο του App και όχι με SMS.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, T-mobile said:

Ήρθε σε εμένα αλλά μεσο του App και όχι με SMS.

όποιος ψάχνει, Βρίσκει λέγανε στο χωριό μού....

 

2 ΣΤΟ 12410

και μένει το εικονίδιο για τον επόμενο μήνα 😜

20230615_201055.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2023 at 3:28 ΠΜ, kmpatra said:

Ναι απλά είναι ενεργοποιημένη εξ'αρχής η δυνατότητα να ενεργοποιούνται αυτόματα τα πακέτα των 8,12 και 15 ευρώ οταν κάνεις  ανανέωση αντίστοιχου ποσού.

Για απενεργοποίηση στέλνεις ΟΧΙ στο 1264

H απενεργοποίηση γίνεται και μέσος της F2G εφαρμογής στο "Αλλαγή προγράμμτος".

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια θα κάνω φορητότητα σε Vodafone cu. Η καρτοκινητή της Nova δεν παρέχει κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό πλέον. Το μόνο που αξίζει είναι η ανανέωση με 1€ για νούμερα που έχουν ηλικιωμένοι και δεν κάνουν μεγάλη χρήση. Παλιά ήταν η καλύτερη καρτοκινητή με διαφορά. Σήμερα νομίζω είναι η χειρότερη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, snapp said:

Μετά από πολλά χρόνια θα κάνω φορητότητα σε Vodafone cu. Η καρτοκινητή της Nova δεν παρέχει κανένα πλεονέκτημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό πλέον. Το μόνο που αξίζει είναι η ανανέωση με 1€ για νούμερα που έχουν ηλικιωμένοι και δεν κάνουν μεγάλη χρήση. Παλιά ήταν η καλύτερη καρτοκινητή με διαφορά. Σήμερα νομίζω είναι η χειρότερη.

Δε διαφωνώ ο ανταγωνισμός έχει με 12 € τελική τιμή (10,90) απεριόριστη ομιλία και 6gb είναι πολύ πιο φθηνή για την ανάλογη χρήση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

κανω ανανεωση 15/6 και ενω μπορουσα μεχρι 22/6 να ενεργοποιησω το tap n get it μου το εξαφανισε οταν το κοιταξα απογευματινες ωρες. στο τσατ μου ειπαν οτι την μερα που λεει πως ληγει μπορει να ληξει οποιαδηποτε ωρα. καινουριο αυτο στη nova.

αλλη παρατηρηση με αλλαγμενο apn μου εφαγε 1mb απο πακετο log n win και οταν εληξε αλλο 1mb απο πακετο που ηταν ενεργο.  αν δεν ειχα καθολου data θα μου ετρωγε απο το υπολοιπο αραγε?

δεν ξερω αν εχουν αλλαξει κατι στα συστηματα ή ετυχαν σε εμενα μονο αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα 

Δεν υπάρχουν ιδιόκτητα καταστήματα, τουλάχιστον όσον αφορά αυτά της πρώην Wind.

Για τα άλλα δεν γνωρίζω. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dkostas said:

 

αλ//λη παρατηρηση με αλλαγμενο apn μου εφαγε 1mb απο πακετο log n win και οταν εληξε αλλο 1mb απο πακετο που ηταν ενεργο.  αν δεν ειχα καθολου data θα μου ετρωγε απο το υπολοιπο αραγε?

2€

Link to comment
Share on other sites

Η nova ειναι αδλια τωρα εκανα αιτηση για φοριτοτιτα απο q telecom σε f2g φαζοντας ος παροχο "cosmote" γιατι ειχε πιλογη μονο "vodafone" "cosmote" και τωρα λει συντομα ενας εκπροσοπος θα σε τηλεφωνηση τωρα ο θεος βοηθως θα μπορει να το διορθοση αυτος τι αιτηση που θα με παρει

Δεν ξερω γιατι εγινε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη με αυτό. Κανονικά η μεταφορά από Q σε F2G γίνεται μόνο σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρει τηλέφωνο και απλά θα ακυρώσει την αίτηση λέγοντας ακριβώς αυτό ότι η φορητότητα σε f2g γίνεται μόνο σε κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, dkostas said:

κανω ανανεωση 15/6 και ενω μπορουσα μεχρι 22/6 να ενεργοποιησω το tap n get it μου το εξαφανισε οταν το κοιταξα απογευματινες ωρες. στο τσατ μου ειπαν οτι την μερα που λεει πως ληγει μπορει να ληξει οποιαδηποτε ωρα. καινουριο αυτο στη nova.

αλλη παρατηρηση με αλλαγμενο apn μου εφαγε 1mb απο πακετο log n win και οταν εληξε αλλο 1mb απο πακετο που ηταν ενεργο.  αν δεν ειχα καθολου data θα μου ετρωγε απο το υπολοιπο αραγε?

δεν ξερω αν εχουν αλλαξει κατι στα συστηματα ή ετυχαν σε εμενα μονο αυτα

Αυτό που αναφέρεις με το tap n get it το έπαθα και εγώ πριν δύο μήνες περίπου με την ίδια απάντηση από την εξυπηρέτηση πελατών.  Μάλλον έχει γίνει σύστημα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mips said:

Αυτό που αναφέρεις με το tap n get it το έπαθα και εγώ πριν δύο μήνες περίπου με την ίδια απάντηση από την εξυπηρέτηση πελατών.  Μάλλον έχει γίνει σύστημα.

Ίσως αν ζητούσαμε να μας ενημερώσουν ευγενικά ότι θέλουν να φύγουμε, να αποφεύγαμε όλες αυτές τις "πονηριές"..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ίσως αν ζητούσαμε να μας ενημερώσουν ευγενικά ότι θέλουν να φύγουμε, να αποφεύγαμε όλες αυτές τις "πονηριές"..

Συμφωνώ ότι μας σπρώχνουν να φύγουμε. Ίσως και εμείς πρέπει να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα απέναντι τους και να ξαναβαλουμε στην ζυγαριά τα υπέρ και τα κατά γιατί βλέπω ότι τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mips said:

Συμφωνώ ότι μας σπρώχνουν να φύγουμε. Ίσως και εμείς πρέπει να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα απέναντι τους και να ξαναβαλουμε στην ζυγαριά τα υπέρ και τα κατά γιατί βλέπω ότι τα δεδομένα αλλάζουν συνεχώς.

Προωθούν τα συμβόλαια για "σίγουρα" κέρδη. Το πακέτο των επενδύσεων είναι αρκετά μεγάλο οπότε το κέρδος πρέπει να είναι όσο μεγαλύτερο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο πάντως δίνω πολύ λιγότερα χρήματα για τα πάντα απεριόριστα, σε σχέση με τα καρτοκινητα. 

Δεν το μετάνιωσα στιγμή. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Στο συμβόλαιο πάντως δίνω πολύ λιγότερα χρήματα για τα πάντα απεριόριστα, σε σχέση με τα καρτοκινητα. 

Δεν το μετάνιωσα στιγμή. 

 

Περιμένω το 10% το οποίο είναι ενεργό στην αίτηση αλλά δεν το έχουν εφαρμόσει οι κύριοι για να το πάρω το all με 18,90. Αλλά κάνουν λαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, p_k said:

Στο συμβόλαιο πάντως δίνω πολύ λιγότερα χρήματα για τα πάντα απεριόριστα, σε σχέση με τα καρτοκινητα. 

Δεν το μετάνιωσα στιγμή. 

 

Φαίνεται πως δεν έχεις καταλάβει ακόμα τη χρήση που κάνει ο καρτοκινητός Q. Αν ήθελε ο καρτοκινητός απεριόριστα, θα έκανε συμβόλαιο.

Επίσης είσαι off topic. Κάποτε σε πείραζαν κάτι τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chrischal1908 said:

Περιμένω το 10% το οποίο είναι ενεργό στην αίτηση αλλά δεν το έχουν εφαρμόσει οι κύριοι για να το πάρω το all με 18,90. Αλλά κάνουν λαλακίες.

Τι 10% είναι αυτό; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...