Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έλεγαν ότι μέσα σε λίγες ώρες ολοκληρώνεται η διαδικασία εφαρμόστηκε ποτέ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, snapp said:

Ενημερωτικά στο tap and get it αν βάλεις 20€ έχεις 3GB για 30 μέρες.

Καινούριο είναι αυτό; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Αυτό που έλεγαν ότι μέσα σε λίγες ώρες ολοκληρώνεται η διαδικασία εφαρμόστηκε ποτέ; 

Πρακτικά νομίζω οχι, στην έγκριση και στην αποδέσμευση του παλιού παρόχου αναφέρουν. Μπορεί πρακτικά το παράθυρο να είναι και μέρα αλλά συνήθως ζητάνε άμεση υπαναχώρηση για να μην υπάρξει πρόβλημα με τον νέο πάροχο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει σημαντικό περιθώριο. Μιλάμε πάντα για εξ αποστάσεως αιτήσεις. Αν η αίτηση γίνει σε κατάστημα δεν υπάρχει υπαναχώρηση. Αν γίνει απο απόσταση υπάρχουν 2 επιλογες: άμεση εκκίνηση της διαδικασίας ή εκκίνηση μετά απο 14 μέρες. Στην πρώτη περίπτωση υπάρχει ενα μικρο παράθυρο χρόνου καθώς ο πάροχος ειδοποιείται αμέσως και κάνει αντιπροσφορά η οποία αν γίνει δεκτή από τον πελάτη πρέπει να γίνει άμεσα υπαναχώρηση. Μιλάμε για παράθυρο ωρών,καθ'ότι ο παλαιός πάροχος οφείλει να προχωρήσει το συντομότερο μετά την ενημέρωση του στην παράδοση της γραμμής.
Στη δεύτερη περίπτωση που επιλεχθεί η εκκίνηση της διαδικασίας μετά 14 μέρες, αυτες οι μέρες είναι οι προβλεπόμενες για υπαναχώρηση ενω ο παλαιος παροχος ειδοποειται μετα, οταν ξεκιναει η διαδικασία οπότε δεν υπάρχει πλέον υπαναχώρηση. Μιλώντας πάντως για καρτοκινητή μην περιμένετε πολλά όσον αφορά αντιπροσφορές. Συνήθως δεν κάνουν καθόλου.
Εγω αυτό πού ξέρω οτι ισχύει είναι οτι στην πρώτη περίπτωση κάνεις αποποίηση της υπαναχώρησης, δώρο αδωρο, άλλαξε η διαδικασία για να μην γίνονται τα παζάρια προσφορών αντιπροσφορών.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό που έλεγαν ότι μέσα σε λίγες ώρες ολοκληρώνεται η διαδικασία εφαρμόστηκε ποτέ; 

Σάββατο παρέδωσα στον courier υπογεγραμμένα τα χαρτιά και παρέλαβα τη νέα sim. Δευτέρα πρωί με ειδοποίησαν με sms ότι τα παρέλαβαν. Νωρίς το απόγευμα είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία (σε What's Up).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν άλλον προσφορά για 30E/μήνα όλα απεριόριστα;

Τους ρώτησα στο messenger για το αν μπαίνει κόφτης, όπως γίνεται στο W Unlimited μετά τα 500GB και μου είπαν:

Quote
Θα έχετε απεριόριστα σύμφωνα με τις τελευταίες ενημερώσεις.

Επειδή τρέχει ακόμη η προσφορά στα καρτοκινητά με τα απεριόριστα και την έχω ήδη ενεργή, τους ρώτησα μέχρι πότε θα τρέχει η νέα προσφορά και μου απάντησαν:
 

Quote
Οι συγκεκριμένες προσφορές επικαιροποιούνται κάθε λίγες ημέρες με αποτέλεσμα να μην μπορώ να σας δώσω σαφή απάντηση στο παραπάνω κομμάτι. Είναι προτιμότερο αν θέλετε την προσφορά να την καταχωρήσουμε άμεσα, για να μην υπάρξει κάποια αλλαγή καθώς είναι ειδική προσφορά.

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, George6633 said:

Σ ευχαριστώ πολύ.Και αυτό το συμπληρώνω κάπου ή ειναι αυτόματο;Γιατί λένε ότι μόλις παραλάβεις την sim και υπογράψεις,σε 2-3 μέρες είσαι στο δίκτυο.

Πολύ πιθανό μέσα στα χαρτιά που υπέγραψες να υπάρχει κάτι που να λέει "παραιτούμαι από το δικαίωμα των 14 ημερών" ή κάτι σχετικό πιο φτιασιδωμενο ως προς τις εκφράσεις. Όποτε εάν για τους δικούς σου λόγους θέλεις να αξιοποιήσεις τις 14 ημέρες, το δηλώνεις από την αρχή. Εάν τυχόν έχεις προχωρήσει σε φορητότητα αλλά δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, μπορείς να επικοινωνήσεις με τον νεο πάροχο και να ζητήσεις να ασκήσεις το σχετικό σου δικαίωμα.

3 ώρες πριν, CoyoteD said:

Τελικά αν βάλουμε 10 ευρώ έχουμε magic numbers πλέον ή δεν έχουμε;

Τα 10 ευρώ πέθαναν. Μίνιμουμ 12. 😉 Εγώ έκανα πριν 3 μέρες ανανέωση στη μητέρα μου και τα magic numbers ισχύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν σε όσους τα είχαν από πριν, προτού καταργηθούν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

οκ θα βάλω λεφτά στους γονείς μου μετά από καιρό τον Μάιο και θα δω αν θα τους τα δώσει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προσφορά μέχρι 10/5 Απεριόριστα Data για 30 μέρες με €5 (πέντε ευρω). Δεν με αφήνει να βγάλω screen shot "λόγω πολιτικής ασφαλείας".

Να σημειώσω ότι έχω να χρησιμοποιήσω το νούμερο από τέλος Οκτωβρίου αλλά κάνω κανονικά ανανεώσεις κάθε 2 μήνες για να μην χάσω το υπόλοιπο.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 20€. Εκτός από τα 3GB για 30 ημέρες από το tap and get it και τα 1500' για magic number δεν έλαβα μπόνους ανανέωσης σε mb για 15 ημέρες. Επίσης ενεργοποίησα το απεριόριστο plus και δεν μου ξεκλειδωσαν τα απεριόριστα data των 5€. Έστειλα στο messenger και μου είπαν συστημική δυσλειτουργία και από εβδομάδα θα τα λάβω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, snapp said:

Σήμερα έβαλα 20€. Εκτός από τα 3GB για 30 ημέρες από το tap and get it και τα 1500' για magic number δεν έλαβα μπόνους ανανέωσης σε mb για 15 ημέρες. Επίσης ενεργοποίησα το απεριόριστο plus και δεν μου ξεκλειδωσαν τα απεριόριστα data των 5€. Έστειλα στο messenger και μου είπαν συστημική δυσλειτουργία και από εβδομάδα θα τα λάβω.

Τα απεριόριστα data με 15 ευρώ εννοείς. Τα απεριόριστα με 5 ευρώ ειναι προσωπική προσφορά και δεν έχει σχέση με το unlimited talk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο φίλος εννοεί τα data του Σαββατοκύριακου ή τα νυχτερινά. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψετε να πω την πρόσφατη εμπειρία μου με την Wind και ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για το σεντόνι.Πρόσφατα με τις προσφορές των unlimited δεδομένων στα συμβόλαια,αποφάσισα και γω να ψαχτώ για να δω τι προσφορές μπορώ να πάρω.Δεν είχα στόχο να φύγω από την Cosmote μιας και ήμουν πλήρως ευχαριστημένος αλλά ήξερα ότι σε περίπτωση που δεν δεχθώ κάποια πρόταση θα προχωρήσω με οποιαδήποτε εταιρία μου δώσει την καλύτερη τιμή.Αφού έκανα κάποια τηλέφωνα τον πρώτο καιρό των προσφορών αποφάσισα μετά από λίγο διάστημα να στείλω μήνυμα στη Wind στη φόρμα επικοινωνίας αλλά και να μιλήσω προσωπικά με τη Vodafone.Παιρνω λοιπόν απάντηση μετά από λίγες μέρες από την Wind οτι πολύ σύντομα κάποιος εκπρόσωπος μας θα επικοινωνήσει μαζί σας για συζητήσετε τις ανάγκες σας.Από τις 4 Απριλίου το πρωί,ακόμα και σήμερα δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου.Εφοσον είδα ότι δεν με παίρνει κανείς τηλέφωνο αποφάσισα σαν πιο ασφαλή επιλογή να ζητήσω μεσω του site του F2G να φέρω τον αριθμό μου εδώ και ακόμα και αν δεν δεχθώ κάποια προσφορά από την Cosmote θα το κάνω Wind F2G και μετά το βλέπω.5 Απριλίου έκανα παραγγελία,δεν με ενόχλησε κανείς,6 Απριλίου έκανα ξανά παραγγελία(ηθελα μέσω site και όχι σε κατάστημα γιατί είχε κάποιες προσφορές) πάλι δεν με ενόχλησε κανείς.Τα στοιχεία όλα σωστά.Μιλαω με το messenger του F2G και τους εξηγώ ότι 2 συνεχόμενες μέρες κάνω παραγγελία συν κάποιες μέρες περιμένω τηλέφωνο από τη φόρμα επικοινωνίας.Μου ζητάνε τα στοιχεία,μου λένε θα σας καλέσουμε άμεσα και δεν με κάλεσε κανείς ακόμα και σήμερα.Για το τυπικό της υπόθεσης σήμερα έκανα νέο συμβόλαιο με την Cosmote και μου ήρθε και ένας αριθμός CU από το site(το επόμενο πρωί μετά την παραγγελία 6/4) να έχω σαν 2ο σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι ή έχει κάποιο θέμα η Cosmote.Αν κάποιος από την Wind εδώ μέσα μας διαβάζει,είναι κρίμα να μην υπάρχει οργάνωση και να χάνετε πιθανούς πελάτες.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Θα μου επιτρέψετε να πω την πρόσφατη εμπειρία μου με την Wind και ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για το σεντόνι.Πρόσφατα με τις προσφορές των unlimited δεδομένων στα συμβόλαια,αποφάσισα και γω να ψαχτώ για να δω τι προσφορές μπορώ να πάρω.Δεν είχα στόχο να φύγω από την Cosmote μιας και ήμουν πλήρως ευχαριστημένος αλλά ήξερα ότι σε περίπτωση που δεν δεχθώ κάποια πρόταση θα προχωρήσω με οποιαδήποτε εταιρία μου δώσει την καλύτερη τιμή.Αφού έκανα κάποια τηλέφωνα τον πρώτο καιρό των προσφορών αποφάσισα μετά από λίγο διάστημα να στείλω μήνυμα στη Wind στη φόρμα επικοινωνίας αλλά και να μιλήσω προσωπικά με τη Vodafone.Παιρνω λοιπόν απάντηση μετά από λίγες μέρες από την Wind οτι πολύ σύντομα κάποιος εκπρόσωπος μας θα επικοινωνήσει μαζί σας για συζητήσετε τις ανάγκες σας.Από τις 4 Απριλίου το πρωί,ακόμα και σήμερα δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου.Εφοσον είδα ότι δεν με παίρνει κανείς τηλέφωνο αποφάσισα σαν πιο ασφαλή επιλογή να ζητήσω μεσω του site του F2G να φέρω τον αριθμό μου εδώ και ακόμα και αν δεν δεχθώ κάποια προσφορά από την Cosmote θα το κάνω Wind F2G και μετά το βλέπω.5 Απριλίου έκανα παραγγελία,δεν με ενόχλησε κανείς,6 Απριλίου έκανα ξανά παραγγελία(ηθελα μέσω site και όχι σε κατάστημα γιατί είχε κάποιες προσφορές) πάλι δεν με ενόχλησε κανείς.Τα στοιχεία όλα σωστά.Μιλαω με το messenger του F2G και τους εξηγώ ότι 2 συνεχόμενες μέρες κάνω παραγγελία συν κάποιες μέρες περιμένω τηλέφωνο από τη φόρμα επικοινωνίας.Μου ζητάνε τα στοιχεία,μου λένε θα σας καλέσουμε άμεσα και δεν με κάλεσε κανείς ακόμα και σήμερα.Για το τυπικό της υπόθεσης σήμερα έκανα νέο συμβόλαιο με την Cosmote και μου ήρθε και ένας αριθμός CU από το site(το επόμενο πρωί μετά την παραγγελία 6/4) να έχω σαν 2ο σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι ή έχει κάποιο θέμα η Cosmote.Αν κάποιος από την Wind εδώ μέσα μας διαβάζει,είναι κρίμα να μην υπάρχει οργάνωση και να χάνετε πιθανούς πελάτες.

Δυστυχώς συμβαίνει αυτό. Η έχουν πολύ κόσμο που ενδιαφέρονται και δεν προλαβαίνουν ηή έχουν πολύ λίγο προσωπικό και δεν προλαβαίνουν πάλι να εξυπηρετήσουν λόγο φόρτου εργασίας.

Γενικότερα έτσι είναι και στην εξυπηρέτηση πελατών. Κάνεις αίτημα να σε καλέσουν και το κάνουν μετά από πολλές μέρες που μετά δεν τους χρειάζεσαι.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Δυστυχώς συμβαίνει αυτό. Η έχουν πολύ κόσμο που ενδιαφέρονται και δεν προλαβαίνουν ηή έχουν πολύ λίγο προσωπικό και δεν προλαβαίνουν πάλι να εξυπηρετήσουν λόγο φόρτου εργασίας.

Γενικότερα έτσι είναι και στην εξυπηρέτηση πελατών. Κάνεις αίτημα να σε καλέσουν και το κάνουν μετά από πολλές μέρες που μετά δεν τους χρειάζεσαι.

Και σου λένε για ένα αίτημα που κάνατε να σας καλέσουμε.

Άντε εσύ τώρα να θυμηθείς τι τους ήθελες...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, user2163 said:

Και σου λένε για ένα αίτημα που κάνατε να σας καλέσουμε.

Άντε εσύ τώρα να θυμηθείς τι τους ήθελες...

Εδώ μπέρδεψαν σε γνωστό μου το ονοματεπώνυμο. Αντί να βάλουν το όνομα του ενδιαφερομένου έβαλαν του πατρός του και έγινε μπαχαλο για να το ξεμπλέξει. Τον είχε πάρει ο εκπρόσωπος για επικαιροποίηση στοιχείων.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sakels said:

Παραγγελία f2g από το site του έγινε τσακ μπαμ πριν λίγο καιρό. Από εκεί το παρήγγειλες? 

Εκτός από τον αριθμό δίνουνε και τίποτα άλλο μέσα στο φάκελο; Κάποιο δώρο; 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sakels said:

Παραγγελία f2g από το site του έγινε τσακ μπαμ πριν λίγο καιρό. Από εκεί το παρήγγειλες? 

Ναι,ήθελα να επωφεληθω την προσφορά του διπλασιασμού κ.α. σε περίπτωση που προχωρήσει η φορητοτητα αλλά δεν είχα καμία ανταπόκριση. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εκτός από τον αριθμό δίνουνε και τίποτα άλλο μέσα στο φάκελο; Κάποιο δώρο; 

Μπα, μόνο η 12ευρη κάρτα ήταν 

6 minutes ago, George6633 said:

Ναι,ήθελα να επωφεληθω την προσφορά του διπλασιασμού κ.α. σε περίπτωση που προχωρήσει η φορητοτητα αλλά δεν είχα καμία ανταπόκριση. 

Ναι ισχύει ο διπλασιασμός. Την επόμενη μέρα πήραν τηλ και την μεθεπόμενη ήρθε κουριερ. Μίλα τους στο messenger 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...