Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος τα πακέτα νέων συνδρομητών αν είναι μόνιμα ή έχουν ημερομηνία λήξης;Το Special combo 3 μου βγάζει μέχρι τον Ιούνιο,το 1 και το 2 όχι.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

Η διαδικασία είναι πολύ απλη και την εχώ ξαναφέρει

Στέλνεις έγγραφο αίτημα με την φόρμα στην σελίδα τους και ζητάς οδηγίες.

Μετά ακολουθείς, τίποτα άλλο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 


 

 


Έγραψα ότι δεν πήγα καν σε κατάστημα

Όλα έγιναν ηλεκτρονικά βάσει των οδηγιών που μου έδωσαν.


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Συγχαρητήρια , λοιπόν, στη Wind εάν "έμαθε" να ακολουθεί τους Νόμους χωρίς εξοντωτική αποτρεπτική ταλαιπωρία των πελατών της όπως ίσχυε εδώ και χρόνια: Μακάρι να "άλλαξε"....

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

"MOΛIΣ EΛABEΣ 1GB EΩΣ KAI AYPIO AΠO THN YΠHPEΣIA MOBILE INTERNET DAILY ΛOΓΩ MH ΔIAΘEΣIMΩN MB. H XPEΩΣH EINAI 2E. ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI MEΣA AΠO TO MYF2G APP https://wn.gr/f2gnb 'H KAΛΩNTAΣ ΣTO 1265." 

 

Έλαβα αυτό το μήνυμα μόλις σε δεύτερη σιμ που έχω f2g η οποία έχει κανονικά χρήματα μέσα γίνεται κάθε δίμηνο" τάισμα" (!) άλλη αυτό το διάστημα δεν έχω βάλει καθόλου data γιατί δεν την χρησιμοποιώ... Τι σημαίνει αυτό το μήνυμα;; ότι με το έτσι θέλω μου ενεργοποίησαν αυτοί πακέτο daily και με χρέωσαν κ 2€;;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια , λοιπόν, στη Wind εάν "έμαθε" να ακολουθεί τους Νόμους χωρίς εξοντωτική αποτρεπτική ταλαιπωρία των πελατών της όπως ίσχυε εδώ και χρόνια: Μακάρι να "άλλαξε"....
Απλά για το αρχείο

Το 2020 είχα ακολουθήσει παρόμοια τακτική μέσω φόρμας αλλά μετά είχα επισκεφτεί κατάστημα

3 νούμερα στην σειρά.

όλα κύλησαν το ίδιο ομαλά. Τα χρήματα πιστώθηκαν μέχρι τελευταίας δεκαρας
2 μέρες μετά την καταγγελία της σύμβασης. Τότε δεν είχα κάνει φορητότητα διότι δεν με ενδιέφεραν τα νούμερα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα χρόνο ομιλίας στην αδερφή μου. Παρατηρώ ότι τα magic Numbers πιστώθηκαν κανονικά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, chtrig said:

Πριν 3 μέρες ενεργοποίησα το 600'/60 sms, έδωσε κανονικά παράταση λήξης χρηματικού υπολοίπου για ένα μήνα.
 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thansof_7 said:

"MOΛIΣ EΛABEΣ 1GB EΩΣ KAI AYPIO AΠO THN YΠHPEΣIA MOBILE INTERNET DAILY ΛOΓΩ MH ΔIAΘEΣIMΩN MB. H XPEΩΣH EINAI 2E. ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI MEΣA AΠO TO MYF2G APP https://wn.gr/f2gnb 'H KAΛΩNTAΣ ΣTO 1265." 

 

Έλαβα αυτό το μήνυμα μόλις σε δεύτερη σιμ που έχω f2g η οποία έχει κανονικά χρήματα μέσα γίνεται κάθε δίμηνο" τάισμα" (!) άλλη αυτό το διάστημα δεν έχω βάλει καθόλου data γιατί δεν την χρησιμοποιώ... Τι σημαίνει αυτό το μήνυμα;; ότι με το έτσι θέλω μου ενεργοποίησαν αυτοί πακέτο daily και με χρέωσαν κ 2€;;

Όπως έγραψες, δεν είχες δεδομένα στη σιμ αυτή.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thansof_7 said:

"MOΛIΣ EΛABEΣ 1GB EΩΣ KAI AYPIO AΠO THN YΠHPEΣIA MOBILE INTERNET DAILY ΛOΓΩ MH ΔIAΘEΣIMΩN MB. H XPEΩΣH EINAI 2E. ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI MEΣA AΠO TO MYF2G APP https://wn.gr/f2gnb 'H KAΛΩNTAΣ ΣTO 1265." 

 

Έλαβα αυτό το μήνυμα μόλις σε δεύτερη σιμ που έχω f2g η οποία έχει κανονικά χρήματα μέσα γίνεται κάθε δίμηνο" τάισμα" (!) άλλη αυτό το διάστημα δεν έχω βάλει καθόλου data γιατί δεν την χρησιμοποιώ... Τι σημαίνει αυτό το μήνυμα;; ότι με το έτσι θέλω μου ενεργοποίησαν αυτοί πακέτο daily και με χρέωσαν κ 2€;;

Σημαίνει ότι μπήκες στο internet βάζοντας την κάρτα σου στο κινητό με ανοιχτά τα DATA. Τα ΜΒ που κατανάλωσες έπρεπε κάπως να πληρωθούν , και πληρώθηκαν. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasileios said:

Σημαίνει ότι μπήκες στο internet βάζοντας την κάρτα σου στο κινητό με ανοιχτά τα DATA. Τα ΜΒ που κατανάλωσες έπρεπε κάπως να πληρωθούν , και πληρώθηκαν. 

 

Αυτή είναι η μισή αλήθεια. Η άλλη μισή είναι ότι η Wind είναι η μόνη εταιρεία που δεν κάνει τπτ για να προφυλάξει τους πελάτες της και δεν το κάνει εσκεμμένα καθώς επιδιώκει να αφήνει την παγίδα ανοιχτή για τους ανυποψίαστους - αφηρημένους κλπ.
Έχω πέσει και εγώ αρκετές φορές στην παγίδα και έχω χάσει μερικά 2ευρα. Είναι ένας από τους λόγους που την Τρίτη μετακομίζω νούμερο 15ετίας σε άλλες πολιτείες. Κάθε εταιρεία πρέπει να σέβεται τους πελάτες της και κάθε πελάτης οφείλει να συνεργάζεται με μια εταιρεία που τον σέβεται.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thansof_7 said:

"MOΛIΣ EΛABEΣ 1GB EΩΣ KAI AYPIO AΠO THN YΠHPEΣIA MOBILE INTERNET DAILY ΛOΓΩ MH ΔIAΘEΣIMΩN MB. H XPEΩΣH EINAI 2E. ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI MEΣA AΠO TO MYF2G APP https://wn.gr/f2gnb 'H KAΛΩNTAΣ ΣTO 1265." 

 

Έλαβα αυτό το μήνυμα μόλις σε δεύτερη σιμ που έχω f2g η οποία έχει κανονικά χρήματα μέσα γίνεται κάθε δίμηνο" τάισμα" (!) άλλη αυτό το διάστημα δεν έχω βάλει καθόλου data γιατί δεν την χρησιμοποιώ... Τι σημαίνει αυτό το μήνυμα;; ότι με το έτσι θέλω μου ενεργοποίησαν αυτοί πακέτο daily και με χρέωσαν κ 2€;;

Ζητά από τη Wind (μέσω μεσσεντζερ) να στα επιστρέψουν, λέγοντας ότι δεν έκανες κάποια κίνηση δεδομένων.

Θα στα επιστρέψουν, "στο πλαίσιο καλής συνεργασίας", αλλά φρόντισε άλλη φορά να μη την ξαναπατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν έγινε καμία κίνηση δεδομένων με αυτή τη σιμ... Το κινητό μου είναι δίκαρτο (voda+f2g) και μόνιμα τα data είναι στην σιμ1(βοντα). Και μάλιστα αυτές τις μέρες χρησιμοποιώ τα απεριόριστα του w'up από άλλο κινητό (μέσω Hotspot). Οπότε δεν έχει καμία λογική η κίνηση αυτή από την wind.. 

 

Anyway θα κάνω μια κίνηση μέσω messenger να δω τι θα μου πουν 

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, HEO said:

Μόλις έβαλα χρόνο ομιλίας στην αδερφή μου. Παρατηρώ ότι τα magic Numbers πιστώθηκαν κανονικά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Είχε μείνει χωρίς λεφτά για πάνω από μήνα; ή με μηδέν λεφτά;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα χρόνο ομιλίας στην αδερφή μου. Παρατηρώ ότι τα magic Numbers πιστώθηκαν κανονικά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Κι εμένα μου τα έδωσε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Είχε μείνει χωρίς λεφτά για πάνω από μήνα; ή με μηδέν λεφτά;
Όχι είχε κανονικά χρήματα απλά έληγε το υπόλοιπο σε λίγες μέρες και ότι είχε μέσα δεν έφτανε για αγορά προσωπικής προσφοράς 8€ οπότε ασημωσα το ταμείο της wimd

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, HEO said:

Όχι είχε κανονικά χρήματα απλά έληγε το υπόλοιπο σε λίγες μέρες και ότι είχε μέσα δεν έφτανε για αγορά προσωπικής προσφοράς 8€ οπότε ασημωσα το ταμείο της wimd

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Και εγώ το ίδιο έπαθα , με καρτοκινητο το οποίο μόλις είχα κάνει από q σε f2go(μόλις είχαν βγει τα νέα πακέτα )....είπα να πάρω τηλέφωνο για το 2ευρο...σοχαδιαστικα ...και τελικά έκανα φορητότητα σε cosmote.... 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thansof_7 said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν έγινε καμία κίνηση δεδομένων με αυτή τη σιμ... Το κινητό μου είναι δίκαρτο (voda+f2g) και μόνιμα τα data είναι στην σιμ1(βοντα). Και μάλιστα αυτές τις μέρες χρησιμοποιώ τα απεριόριστα του w'up από άλλο κινητό (μέσω Hotspot). Οπότε δεν έχει καμία λογική η κίνηση αυτή από την wind.. 

 

Anyway θα κάνω μια κίνηση μέσω messenger να δω τι θα μου πουν 

Δεν υπάρχει λογική. Στη Wind πρέπει είτε να έχεις κάποιο πακετο data ή να ζητήσεις να σου κάνουν φραγή δεδομένων, ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν θα χρεωθεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λογική. Στη Wind πρέπει είτε να έχεις κάποιο πακετο data ή να ζητήσεις να σου κάνουν φραγή δεδομένων, ώστε να είσαι σίγουρος ότι δεν θα χρεωθεις..
Σε μη έξυπνα τηλέφωνα δεν έχει χρεωθεί ποτέ αυτό το διευρο, τουλάχιστον στα δικά μου δεν το είδα ποτέ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2022 at 2:50 ΜΜ, user3650 said:

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, χτες παρέλαβα και σήμερα έβαλα την μια σιμ

έστειλα το sms 35 στο 1264 για να ενεργοποιηθεί το παραπάνω πακέτο και μετά έφτιαξα και ένα f2go λογαριασμό για να δω αναλυτικά τι μου δίνει

Περίσσεψαν 0,65 λεπτά αφού βγήκαν τα 9 ευρώ...... μου είχαν βάλει 10 ευρώ κάρτα θεωρητικά

Τα επιπλέον gb και κλήσεις για wind μπήκαν λόγω του λογαριασμού που έφτιαξα στο mf2g

Το ονομάζει λοιπόν Special Combo #3 και δίνει ότι μου είχε πει στο τηλ αλλά με 200 sms λιγότερα.... που μάλλον είναι το πακέτο Special Unlimited Talk #4 το οποίο μάλλον είναι αυτό που θα βάζω μετά τους 4 μήνες που θα ισχύει το 9ευρω

Το καλό είναι ότι και τα 2 νούμερα είναι πολύ καλά στο να τα θυμάσε και έχουν διαφορά μόνο στο τελευταίο ψηφίο. Θεωρώ ότι είναι καλή προσφορά οπότε το παλιό νούμερο μου f2go θα πάει στην εφεδρεία.

Την προσφορά μου την έδωσε η alphapromo.

 

image.thumb.png.a1eb6cea244c8bb919787bd7f6dfef2b.png

 

image.thumb.png.f78e08e2bfc318408a027430f0cc9114.png

image.thumb.png.842831f666b7fdfab9ffa6973840e970.png

 

Επίσης, μια ευχάριστη έκπληξη ήταν και τα special πακέτα στα Data

image.thumb.png.8738eaf18d66296f961c7a1331ceb48f.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, user3650 said:

 

Επίσης, μια ευχάριστη έκπληξη ήταν και τα special πακέτα στα Data

image.thumb.png.8738eaf18d66296f961c7a1331ceb48f.png

Αυτά τα special δεν τα βλέπω κάπου στο app... Ίσως επειδή έχω το "προνομιακό-φοιτητικό" f2g?? 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, user3650 said:

 

Επίσης, μια ευχάριστη έκπληξη ήταν και τα special πακέτα στα Data

image.thumb.png.8738eaf18d66296f961c7a1331ceb48f.png

Ισχύουν για όλους τους συνδρομητές της; Ή μόνο για τις νέες συνδέσεις F2g;; Εάν κάνω παραγγελία νέου αριθμού θα τα έχω;

Link to comment
Share on other sites

Χθες μίλησα με το messenger του F2G,μου είπαν ότι ισχύουν ακόμα για νέες συνδέσεις,δεν ξέρω αν είναι "μόνιμα" ή απλά για κάποιες ενεργοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Σε μη έξυπνα τηλέφωνα δεν έχει χρεωθεί ποτέ αυτό το διευρο, τουλάχιστον στα δικά μου δεν το είδα ποτέ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ναι, εννοείται αυτό

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, George6633 said:

Χθες μίλησα με το messenger του F2G,μου είπαν ότι ισχύουν ακόμα για νέες συνδέσεις,δεν ξέρω αν είναι "μόνιμα" ή απλά για κάποιες ενεργοποιήσεις. 

Σε μενα που δεν εχω νεα συνδεση μου εμφανιζει τα spesial #10 kai #15

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, orestis28 said:

Σε μενα που δεν εχω νεα συνδεση μου εμφανιζει τα spesial #10 kai #15

Τι δίνουν ακριβώς αυτά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...