Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς απλά να μπεις με τους κωδικούς σου στο f2g.gr και να αλλάξεις το μπόνους από free2talk σε free2surf,κι έτσι αντί για 300' θα παίρνεις 500 mb χωρίς χαράτσι.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να μπεις με τους κωδικούς σου στο f2g.gr και να αλλάξεις το μπόνους από free2talk σε free2surf,κι έτσι αντί για 300' θα παίρνεις 500 mb χωρίς χαράτσι.

 

 

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ , μπήκα και το αλλαξα .

Αυτό που μου είπες εσυ σε ένα λεπτό ,τόσο καιρό στα καταστήματα της wind κανείς υπάλληλος δεν μου το είπε .

Ευχαριστώ και πάλι το έκανα free2surf

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σύνδεση στην wind και από Δευτέρα θα το μετατρέψω σε f2go. Εάν βάλω 10 ευρώ online έχω κανένα δωρεάν μπόνους; Κάτι αντίστοιχο του reload it όπως στο whats up που δίνει 1.2 gb για ένα μήνα υπάρχει; Ενδιαφέρομαι μόνο για mb.
Link to comment
Share on other sites

Αφορά όσους έχουν την «προσφορά 300’ με ανανέωση 10€».

Επειδή το F2G με 8€ χαράτσι κάθε 4μηνο το κάνανε εσκεμμένα ασύμφορο προτείνω το ακόλουθο μοτίβο (στηρίζεται στα σημερινά δεδομένα, πχ ύπαρξη 5€ρης κάρτας, δίμηνη διάρκεια κλπ). Επίσης πρέπει να σας αρκούν μηνιαίως τα 300‘ +500ΜΒ.

Το μοτίβο είναι 2ετές

Α τετράμηνο 2018 (4*10€)

1/1/19 10€/1,12 -0,3(κόστος ανανέωσης) -8 (χαράτσι)= 0 ,63€

1/2/19 10€/1,12 -0,3(κόστος ανανέωσης)+,63€ =9,26€

1/3/19 10€/1,12 -0,3(κόστος ανανέωσης)+9,26€ =17,89€

1/4/19 10€/1,12 -0,3(κόστος ανανέωσης)+17,89€ =26,52€

 

Β τετράμηνο 2018 (2*5€)

Στο δεύτερο τετράμηνο δεν πληρώνουμε χαράτσι αλλά θα βάλουμε 2 κάρτες 5€υρες=8,33€

Θα πρέπει να μπορούμε με 26,52+8,33=34,85€ να βγάλουμε το τετράμηνο.

Γ τετράμηνο 2018(4*10€) όμοια με Α τετράμηνο 2018-12-10

Ομοίως

Α τετράμηνο 2019 (2*5€)

Β τετράμηνο 2018 (4*10€)

Γ τετράμηνο 2018 (2*5€)

Συνεπώς στην διετία θα έχουμε πληρώσει μόνο 3 χαράτσια 8ευρα και συνολικά 12*10+6*5=150€ ή 75€ το χρόνο ή 6,25€/μήνα.

 

ΥΓ.Για όσους δεν αρκούν τα 34,85€ για να βγάλουν ένα τετράμηνο υπάρχει η εναλλακτική να βάλουν από μια 10€υρη κάρτα ακόμα στις 30/4/18, 31/12/18, 30/8/18 έτσι ώστε να μην έχουν άλλα έξοδα για τον 05/18, 01/19, 09/19 οπότε θα βγάλουν το επόμενο τρίμηνο με 34,85+8,63=43,48€ (άνετα δηλαδή). Ετήσιο κόστος 90€ ή 7,5€/μήνα.

 

Φίλε respect!:up::bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω εάν είναι ενεργοποιημένη η περιαγωγή στο F2G μου?

(Πέρα από το να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση)

Ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται.

Όλα τα καρτοκινητά είναι ενεργοποιημένα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εγώ και κάποιες μέρες τα widget της f2g εφαρμογής ενημερώνονται μόνα τους παρότι έχω βάλει να κάνω χειροκίνητα την ανανεωση. το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται.

Όλα τα καρτοκινητά είναι ενεργοποιημένα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :happy:

Edited by Vasileios
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε free2go εαν κανω ανανεωση μεσα απο την εφαρμογη διαλεγοντας Πιστωτικη/ Χρεωστικη καρτα, εαν βαλω 5€ τοσα θα μπουν και στον αριθμο ή θα κρατησει καποιο ποσο?
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάτι με τη Wind και το F2G γενικότερα; Όπως είχα πει και μερικά posts παραπάνω, είχα ένα πρόβλημα με λάθος χρέωση πριν μια εβδομάδα.

 

Στο διάστημα αυτό έχω πάρει στο 13700, έχω στείλει και στα 2 fan pages στο fb, έχω στείλει στη φόρμα στο wind.gr, και σήμερα ξαναρώτησα δημόσια στο FB και μου απάντησαν ότι με έχουν ενημερώσει (που δεν ισχύει). Εδώ και μια εβδομάδα κανείς δεν με έχει πάρει τηλ ή email ή οποιαδήποτε μορφή επικοινωνίας.

 

Στο 18300 προφανώς αρνούμαι να πάρω, δεν δέχομαι να χρεωθώ και από πάνω για δική τους βλάβη, απαγορεύεται και από το νόμο από όσο ξέρω.

 

Είναι δυνατόν να έχουν βαρέσει τόσο διάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Σε free2go εαν κανω ανανεωση μεσα απο την εφαρμογη διαλεγοντας Πιστωτικη/ Χρεωστικη καρτα, εαν βαλω 5€ τοσα θα μπουν και στον αριθμο ή θα κρατησει καποιο ποσο?

 

Θα μπούν 4,16 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κάτι με τη Wind και το F2G γενικότερα; Όπως είχα πει και μερικά posts παραπάνω, είχα ένα πρόβλημα με λάθος χρέωση πριν μια εβδομάδα.

 

Στο διάστημα αυτό έχω πάρει στο 13700, έχω στείλει και στα 2 fan pages στο fb, έχω στείλει στη φόρμα στο wind.gr, και σήμερα ξαναρώτησα δημόσια στο FB και μου απάντησαν ότι με έχουν ενημερώσει (που δεν ισχύει). Εδώ και μια εβδομάδα κανείς δεν με έχει πάρει τηλ ή email ή οποιαδήποτε μορφή επικοινωνίας.

 

Στο 18300 προφανώς αρνούμαι να πάρω, δεν δέχομαι να χρεωθώ και από πάνω για δική τους βλάβη, απαγορεύεται και από το νόμο από όσο ξέρω.

 

Είναι δυνατόν να έχουν βαρέσει τόσο διάλυση;

 

ειχα και εγω μια μειωση στο υπολοιπο που δεν εβγαζε νοημα και τελικα εστειλα το αιτημα μου μεσα απο την φορμα επικοινωνιας

μου εστειλαν μια αυτοματη απαντηση στο σπαμ,(του στυλ το αιτημα σας εχει παραλειφθει με κωδικο ταδε, καποιος το κοιταει και θα επικοινωνησει μαζι σας) |

προφανως και δεν την ειδα και τους ενοχλησα μετα απο 5 μερες στο τσατ, μου ειπαν να κοιταξω στο σπαμ και λεω οκ ποτε να περιμενω κανονικη απαντηση,

μου λενε παιρνει μερες να εξεταστει το καθε αιτημα θα χρειαστουμε την υπομονη σας

 

 

αρα κοιτα στο σπαμ φακελο αν ηρθε κατι και υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Θα μπούν 4,16 ευρώ.

Με τι το διαιρεις, εχει και αλλο φορο? Αρα δεν γλιτωνουμε κατι? 5ευρα μονο απο την εφαρμογη.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Με τι το διαιρεις, εχει και αλλο φορο? Αρα δεν γλιτωνουμε κατι? 5ευρα μονο απο την εφαρμογη.

 

(5/1,12)-0,30= 4,46-0,30= 4,16

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έβαλα κάρτα στις 18/11.Τα log n win μπορώ να τα πάρω μέχρι και αύριο 18/12 ή σήμερα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έβαλα κάρτα στις 18/11.Τα log n win μπορώ να τα πάρω μέχρι και αύριο 18/12 ή σήμερα?
17/11 23:59 συνήθως σταματάνε τα πακέτα κλπ, άρα και το log n' win.
Link to comment
Share on other sites

17/11 23:59 συνήθως σταματάνε τα πακέτα κλπ, άρα και το log n' win.

 

Σωστά λογικό ακούγεται.Περιμενω να μεταφερθει ένας αριθμός από την Cosmote στο F2G και θα γίνει σήμερα ή αύριο οπότε ήλπιζα μήπως προλάβω να στείλω το τελευταίο Log N win σε αυτό το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ επίσης προσπαθώ να κάνω online ανανέωση από την εφαρμογή και μου γραφει η υπηρεσία online ανανέωσης δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για εσένα. Δεν λειτουργεί προσωρινά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...