Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου ηλθε προσφορά για 10GB με 8 ευρω και διαρκεια ένα μήνα στελνοντας 100 στο 12410....

Ξέρετε αν οι προσφορές αυτου του τυπου ισχύουν και στην Ευρωπαική Ενωση?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στα πλαίσια ανανέωσης συμβολαίου μου έδωσαν απο την wind το wind mobilebroadband. Νομιζα ότι ηταν αριθμος που θα είχε τα 1000mb καθε μήνα δωρο. Διαπίστωσα ότι ειναι απλως μόνο mb. Eχω την εξής απορία. Για να μπορείς να διατηρείς τον αριθμό καρτοκινητού πρέπει να βαζεις καρτα ανα τρεις μήνες . Με αυτή τη κάρτα χρειάζεται κάτι αντίστοιχο και αν ναι πως γίνεται αυτό?Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στα πλαίσια ανανέωσης συμβολαίου μου έδωσαν απο την wind το wind mobilebroadband. Νομιζα ότι ηταν αριθμος που θα είχε τα 1000mb καθε μήνα δωρο. Διαπίστωσα ότι ειναι απλως μόνο mb. Eχω την εξής απορία. Για να μπορείς να διατηρείς τον αριθμό καρτοκινητού πρέπει να βαζεις καρτα ανα τρεις μήνες . Με αυτή τη κάρτα χρειάζεται κάτι αντίστοιχο και αν ναι πως γίνεται αυτό?Ευχαριστώ!!!

 

Αρκεί να ανανεώνεις με 5€ μια φορά το χρόνο, μπορείς να το κάνεις online απο το site της wind.

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγούμενο μήνα μου είχαν στείλει μήνυμα για 5 GB με 5 ευρώ το οποίο και ενεργοποίησα. Σήμερα λοιπόν Που λήγει μου ξανά έστειλαν το ίδιο μήνυμα! Έχω να τους πω απλά μπράβο και είναι η σωστή τιμή για το δίκτυο που έχουν. Ελπίζω να το κάνουν μόνιμο και να μου το στέλνουν από δω και πέρα κάθε μήνα αφού έχω σκοπό να το ενεργοποιώ.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγούμενο μήνα μου είχαν στείλει μήνυμα για 5 GB με 5 ευρώ το οποίο και ενεργοποίησα. Σήμερα λοιπόν Που λήγει μου ξανά έστειλαν το ίδιο μήνυμα! Έχω να τους πω απλά μπράβο και είναι η σωστή τιμή για το δίκτυο που έχουν. Ελπίζω να το κάνουν μόνιμο και να μου το στέλνουν από δω και πέρα κάθε μήνα αφού έχω σκοπό να το ενεργοποιώ.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ θα το ενεργοποιούσα. Θα είχε επιτέλους ένα πλεονέκτημα από την Φρογκ, την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την ιστοσελίδα αναφέρει για το πακέτο Talk to ALL & SMS σαν παροχές : 300' προς όλους, 100 sms προς όλους, 600' προς wind.

Από αυτό καταλαβαίνω ότι ισχύουν και οι 3 παροχές.

 

Η ίδια σελίδα όμως μέσω κινητού εμφανίζεται ως εξής: wind.jpg

Από αυτό καταλαβαίνω ότι είναι τύπου blender. Ή το ένα πλήρες, ή το άλλο , ή το τρίτο, αλλιώς αν πχ μιλήσεις 150' προς όλους τότε δεν έχεις 100 sms αλλά λιγότερα.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα πακέτα. Παντού λέει "έως". Όσοι έχετε f2g διαφωτίστε μας. Είναι τυπογραφικό λάθος ή όντως έτσι αφαιρούνται τα λεπτά/sms/data;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

"Τύπου" blender είναι μόνο το blender. Ολα τα αλλα ειναι κανονικά με όλες τις παροχές που αναφέρονται. Τώρα το εως που έχει ας το πάρουμε ως αμέλεια,αβλεψία,τυπογραφικό ή ό,τι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το ενεργοποιούσα. Θα είχε επιτέλους ένα πλεονέκτημα από την Φρογκ, την τιμή.
Αυτό το πακέτο καλύτερο είναι από το frog κατά την γνώμη μου.Με 6€ αξία κάρτας παίρνεις και GB και λίγη ομιλία ή SMS ή έξτρα mb μέσω των log n win και τα 1500 προς magic numbers.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο καλύτερο είναι από το frog κατά την γνώμη μου.Με 6€ αξία κάρτας παίρνεις και GB και λίγη ομιλία ή SMS ή έξτρα mb μέσω των log n win και τα 1500 προς magic numbers.

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω μαζί σου ότι 5γιγα με 5 ευρώ = 1€/1gb είναι η σωστή τιμή για τη γουιντ/κιου. Της Φρογκ είναι 1,11€/1gb και έχει καλύτερες ταχύτητες και καλύτερη κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

200Λ προς ολους και 1CB μονο με 3,02 ε για 30 μερες.

.στειλε 21 στο 12410

και ενεργοποιησε την σουπερ αποκλειστικη προσφορα, εως 23/01

 

μου ηρθε αυτη η προσφορα ..,

εχω το προνομιακο με τα 1500λκαι 1500μβ με τα 8,5 ε

αλλα το εχω σαν δευτερο νουμερο..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηλθε προσφορά για 10GB με 8 ευρω και διαρκεια ένα μήνα στελνοντας 100 στο 12410....

Ξέρετε αν οι προσφορές αυτου του τυπου ισχύουν και στην Ευρωπαική Ενωση?

 

Ναι,και μπορεις να το καταναλωσεις χωρις ορια ορθης χρησης.Μονο τα 6,5Gb με 17,5€ εχουν οριο 4,5Gb και τα Bonus δεν ισχυουν σε roaming εντος Ε.Ε.

Πακετο 3GB με 1€ επιβεβαιωσε ο jimmiss οτι ειναι διαθεσιμο.

Πριν ενα μηνα πηγα Ιταλια και μετανιωσα που δεν πηρα Wind καρτα για Roaming.Γιατι με τις αλλες 2 ειχα οριο ορθης χρησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

200Λ προς ολους και 1CB μονο με 3,02 ε για 30 μερες.

.στειλε 21 στο 12410

και ενεργοποιησε την σουπερ αποκλειστικη προσφορα, εως 23/01

 

μου ηρθε αυτη η προσφορα ..,

εχω το προνομιακο με τα 1500λκαι 1500μβ με τα 8,5 ε

αλλα το εχω σαν δευτερο νουμερο..

 

Ηρθε στην μητερα μου αυτο,και γενικως την στελνουν συνεχεια.

Ο πατερας μου που εχει τα 300' προς ολους με 10€ ανανεωση δεν παιρνει καμια προσφορα.

Οσο για το προνομιακο πακετο αν εχει αναβαθμιστει η περιοχη σου ή κινεισαι σε αναβαθμισμενες περιοχες γενικα,αξιζει να δινεις 10€ καθε 25 μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω την προσφορα των 300 λεπτων με 10ευρη καρτα ,οπως και την ειδικη προσφορα των 1500 λεπτων και 1,5 gb. Απο εκει και περα δεν μου εχει ερθει σχεδον ποτε ...τουλαχιστον την τελευταια διετια... καμια προσφορα με sms. Διαβαζω για τις προσφορες που σας ερχονται...αλλα εμενα ΤΙΠΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 19/01 σε εμένα στείλανε αυτό δεν το είχα ξαναδεί σε q προνομιακο!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα μηνυματα ειναι για οσους τα λαμβανουν μονο,το τελευταιο ειναι καινουργιο,πρωτη φορα πρεπει να το εστειλαν.

Οσο για αυτο που λετε οτι καποιοι δεν λαμβανετε κανενα μηνυμα: Πιθανον λόγω των προσφορών που ηδη εχετε,να μην ερχονται τετοια μηνυματα. Οπως π.χ. η προσφορα με τα 300' που αναφερθηκε,ή ο συνδυασμος των 120' λόγω σταθερού. Επισης ενα θεμα που πιθανον υπαρχει,αν καποιος πειραξει σε site/εφαρμογη τις ρυθμισεις επικοινωνιας και επιλεξει να μην ερχονται μηνυματα κλησεις με προσφορες/διαφημισεις,απο εκει και περα σταματανε ολα. Ακομα και αν επιλεχθει πάλι η αποστολη προωθητικων μηνυματων,δεν αλλάζει κάτι. Ούτε καν αν τους παρακαλεσετε στη φορμα επικοινωνιας...4 χρονια τωρα και εμενα δεν ερχεται τιποτα σε τακτικη βαση. Εχω παρει μετα απο αμετρητα email και συνομιλιες στο τσατ,με το ζορι 2 προσφορες,η μια το προνομιακο της q και η αλλη λεπτα προς wind/q για μερικους μηνες με αυτοματη αρχικη χρεωση καποιων ευρω. Και αυτες ηταν εκτος των προκαθορισμενων του 12410 που στελνονται συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 19/01 σε εμένα στείλανε αυτό δεν το είχα ξαναδεί σε q προνομιακο!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νεα προσφορα και πολυ καλη ειναι κι ολας.

Παντως βγαζω το καπελο στη Wind.

Στελνει συχνα τετοια πακετα και συνηθως αξιζουν.

Η μητερα μου στο απλο f2g παιρνει συνεχεια και το φοιτητικο που εχω καμια φορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone βαζει φραγη παντως στο 4μηνο.Δεν την αποφευγεις πλεον.

Η μονη που δεν το εφαρμοζει ειναι η Wind.

Edited by XP130TD

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου την έστειλε μόλις ανανέωσα κ είχα υπόλοιπο πάνω από 12 ευρό!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone βαζει φραγη παντως στο 4μηνο.Δεν την αποφευγεις πλεον.

Η μονη που δεν το εφαρμοζει ειναι η Wind.

Είσαι πολύ βέβαιος για αυτό; :D

Προ ενός μηνός είχα γράψει στο αρμόδιο θέμα πώς το f2g μου όχι απλά είχε φραγή, αλλά ήταν σαν να μην υπήρχε sim μέχρι που έβαλα 5€ και "αναστήθηκε".

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζί σου ότι 5γιγα με 5 ευρώ = 1€/1gb είναι η σωστή τιμή για τη γουιντ/κιου. Της Φρογκ είναι 1,11€/1gb και έχει καλύτερες ταχύτητες και καλύτερη κάλυψη.

 

Μόνο που η φρογκ κατήργησε το 4gb με 4,44/1 μηνα

 

Τώρα είναι 2gb με 4,44 /25 μερες

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιεί τη SIM κατόπιν απουσίας της απ' το δίκτυο, π.χ:½έτους, σε 0ικό πάγιο μάλιστα χρειάστηκε αντικατάσταση προ ετών· πλέον αρκούμαι σε περιοδικό άναμμα χαρχαλοκινητού που δεν χωράει καν νέα SMS -άνευ κλήσεων, πολλώ δε μάλλον χρεώσιμων- για να μην έχουμ' άλλα… @καρτοκινητά φαίνεται απλώς ν' αδρανοποιείται & «βγαίνει απ' την ύπνωση» φυσώντας παραδάκι:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ βέβαιος για αυτό; :D

Προ ενός μηνός είχα γράψει στο αρμόδιο θέμα πώς το f2g μου όχι απλά είχε φραγή, αλλά ήταν σαν να μην υπήρχε sim μέχρι που έβαλα 5€ και "αναστήθηκε".

 

 

Sent from my SM-G930F

 

Καλό θα ήταν όταν διαπιστώνουμε "κάτι" να παρακολούθουμε στην πορεία του χρόνου τις απαντήσεις που δίνονται,

για να μην επαναλαμβανόμαστε:

 

ΓΙΑ WIND :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7453939#post7453939

 

Με το πέρας των αρχικών 4 μηνών από την ενεργοποίηση του καρτοκινητού και εφόσον δεν υπάρχει καμία κίνηση από τον συνδρομητή , οι εξερχόμενες κλήσεις φράσσονται αυτόματα
Link to comment
Share on other sites

Είπα κάτι αντίθετο εγώ Τζιμάκο;

Στο Νικόλα πες τα που υποστηρίζει ότι η Wind δεν εφαρμόζει φραγή.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω χρόνο ομιλίας μία φορά στο τρίμηνο (€5, έχω μεγάλο υπόλοιπο στην κάρτα από παλιά) και ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο των €6 με 300' προς όλους και 200' προς WIND. Έτσι ροκανίζω το υπόλοιπό μου και έχω άφθονο χρόνο ομιλίας, που ποτέ δεν εξαντλώ.

 

Ποτέ δεν θυμάμαι να μου έχει έρθει προσφορά με SMS τα τελευταία χρόνια - αλλά και πάλι, δύσκολα θα έδινα π.χ. €10-12 ευρώ για να ενεργοποιήσω κάποια από αυτές, ότι και να έδινε. Παρόλα αυτά, θα περίμενα να μου έρχονταν προσφορές από τη Wind, με το σκεπτικό να με "δελεάσει" να βάλω χρήματα στην κάρτα ή να μειώσω περισσότερο το υπόλοιπό μου άρα να αυξήσω την κίνησή μου. Δεν ξέρω με ποια λογική έρχονται οι προσφορές.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...