Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο άσχετο οταν λέμε ποσοστό συνδρομητών στο γράφημα μετράμε τους συνδρομητές σαν πρόσωπα ή σαν συνδέσεις? Γιατί αν είναι το 2ο δεν μας λένε τίποτα τα νούμερα. Ο καθένας μπορεί να εχει 1-2 wind και 1 whatsup ταυτόχρονα.

Εάν δεις στο γράφημα λέει μερίδιο με βάσει τους συνδρομητές

Λογικά σαν πρωσωπα τα μετράει αλλιώς θα έπρεπε να ελεγε π. χ ενεργές συνδέσεις (sim) συμβόλαια καρτοκινητα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί η κάθε εταιρεία οταν δίνει αριθμό πελατών προφανώς δεν ξέρει αν κάποιοι εχουν παράλληλα σύνδεση και αλλού οπότε τα ποσοστά είναι σχετικά. Τέλος πάντων,δεν νομίζω ότι αλλάζει και κάτι. Η κατάταξη λίγο πολύ είναι αυτή που φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί η κάθε εταιρεία οταν δίνει αριθμό πελατών προφανώς δεν ξέρει αν κάποιοι εχουν παράλληλα σύνδεση και αλλού οπότε τα ποσοστά είναι σχετικά. Τέλος πάντων,δεν νομίζω ότι αλλάζει και κάτι. Η κατάταξη λίγο πολύ είναι αυτή που φαίνεται.

Και για να εξηγήσω αυτό που λέω είσαι στην 3 θέση δίνουν η πιο πάνω από σένα και εσύ δεν φτάνει που δεν δίνεις ζητάς και 2 ευρώ για αυτά που της ίδιες ημέρες τα δίνουν τσαμπα αν το εκανε άλλη μέρα άσχετη αυτό με τα 4GB δεν θα έλεγα τίποτα αλλά τώρα μου δινουν αφορμή

 

Εγώ δεν θα το έπαιρνα εάν έδινε δώρακι αυτό που φωνάζω είναι ότι δεν τιμάς τους συνδρομητές σου και ζητώντας λεφτά για αυτά που η άλλη δίνουν τσαμπα γίνεσαι ρεζίλι

 

Ποτέ ήταν έτσι η απλόχερη wind στα 11 χρόνια που είμαι συνδρομητής??? ποτέ δεν ήταν από πέρσι και ειδικά φέτος το παρακάνει όσο δεν πάει και είναι 3 σε συνδρομητές

 

Για φαντάσου να ήταν πρώτη με την λογική που έχουν τώρα ικανούς τους είχα να είχαν το πακέτο 20 ευρώ μα την Παναγία δηλαδή

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παλι δε βλεπεις το αυτονοητο.

Εσυ μιλας για "3η".

Δεν ειναι πρωταθλημα να τους αφορα απολυτα το ποιος θα ειναι πρωτος. Ναι εχει σημασια αλλά οχι την βασικη.

Σημασια εχει να υπαρχει κερδοφορια σε μια εταιρεια. Ολες τους ειναι εταιριες. Η wind πλασαρε προσφορες για να ανεβασει τα εσοδα της και το καταφερε.

Τοσα χρονια που το cu εδινε προσφορες μονο οταν εδινε ο ανταγωνισμος γιατι δεν υπηρχε αναλογη γκρινια;

Ολες ειναι ΕΤΑΙΡΙΕΣ. Δε τους νοιαζει αν θα παρεις εσυ προσφορα την Καθαρα Δευτερα, αυτο ειναι μικρης σημασιας.

Ολες κοιτανε να αυξησουν τα κερδη. ΣΟυ βαζω το αρθρο που δειχνει οτι "Στην κινητή τηλεφωνία το μερίδιο στους ενεργούς πελάτες διατηρήθηκε στο 20% ωστόσο η WIND αύξησε κατά 5%, τα λεπτά ομιλίας που καταναλώνουν οι πελάτες της, τα οποία άγγιξαν τα 7 δισ." και οτι " τα νέα καταστήματα της WIND, ήδη 175 σε όλη την Ελλάδα, που σημείωσαν αυξημένες πωλήσεις σε πωλήσεις συσκευών και αξεσουάρ (+46%)" και εσεις κοιτατε αν ειναι τριτη θεση, "τι θα εκανε αν ειναι πρωτη", ο τζιμις περιμενει την καταρρευση της εταιριας το 2018 κλπ.

Κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος.

Link to comment
Share on other sites

Παλι δε βλεπεις το αυτονοητο.

Εσυ μιλας για "3η".

Δεν ειναι πρωταθλημα να τους αφορα απολυτα το ποιος θα ειναι πρωτος. Ναι εχει σημασια αλλά οχι την βασικη.

Σημασια εχει να υπαρχει κερδοφορια σε μια εταιρεια. Ολες τους ειναι εταιριες. Η wind πλασαρε προσφορες για να ανεβασει τα εσοδα της και το καταφερε.

Τοσα χρονια που το cu εδινε προσφορες μονο οταν εδινε ο ανταγωνισμος γιατι δεν υπηρχε αναλογη γκρινια;

Ολες ειναι ΕΤΑΙΡΙΕΣ. Δε τους νοιαζει αν θα παρεις εσυ προσφορα την Καθαρα Δευτερα, αυτο ειναι μικρης σημασιας.

Ολες κοιτανε να αυξησουν τα κερδη. ΣΟυ βαζω το αρθρο που δειχνει οτι "Στην κινητή τηλεφωνία το μερίδιο στους ενεργούς πελάτες διατηρήθηκε στο 20% ωστόσο η WIND αύξησε κατά 5%, τα λεπτά ομιλίας που καταναλώνουν οι πελάτες της, τα οποία άγγιξαν τα 7 δισ." και οτι " τα νέα καταστήματα της WIND, ήδη 175 σε όλη την Ελλάδα, που σημείωσαν αυξημένες πωλήσεις σε πωλήσεις συσκευών και αξεσουάρ (+46%)" και εσεις κοιτατε αν ειναι τριτη θεση, "τι θα εκανε αν ειναι πρωτη", ο τζιμις περιμενει την καταρρευση της εταιριας το 2018 κλπ.

Κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος.

 

Πες τα φίλε μου, μακράν η πιο συμφέρουσα και με πελατοκεντρική φιλοσοφία εταιρεία.

Συνδρομητής από το 1998, μόνο κερδισμένος έχω βγει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παλι δε βλεπεις το αυτονοητο.

Εσυ μιλας για "3η".

Δεν ειναι πρωταθλημα να τους αφορα απολυτα το ποιος θα ειναι πρωτος. Ναι εχει σημασια αλλά οχι την βασικη.

Σημασια εχει να υπαρχει κερδοφορια σε μια εταιρεια. Ολες τους ειναι εταιριες. Η wind πλασαρε προσφορες για να ανεβασει τα εσοδα της και το καταφερε.

Τοσα χρονια που το cu εδινε προσφορες μονο οταν εδινε ο ανταγωνισμος γιατι δεν υπηρχε αναλογη γκρινια;

Ολες ειναι ΕΤΑΙΡΙΕΣ. Δε τους νοιαζει αν θα παρεις εσυ προσφορα την Καθαρα Δευτερα, αυτο ειναι μικρης σημασιας.

Ολες κοιτανε να αυξησουν τα κερδη. ΣΟυ βαζω το αρθρο που δειχνει οτι "Στην κινητή τηλεφωνία το μερίδιο στους ενεργούς πελάτες διατηρήθηκε στο 20% ωστόσο η WIND αύξησε κατά 5%, τα λεπτά ομιλίας που καταναλώνουν οι πελάτες της, τα οποία άγγιξαν τα 7 δισ." και οτι " τα νέα καταστήματα της WIND, ήδη 175 σε όλη την Ελλάδα, που σημείωσαν αυξημένες πωλήσεις σε πωλήσεις συσκευών και αξεσουάρ (+46%)" και εσεις κοιτατε αν ειναι τριτη θεση, "τι θα εκανε αν ειναι πρωτη", ο τζιμις περιμενει την καταρρευση της εταιριας το 2018 κλπ.

Κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος.

 

+1 :) Ακριβώς έτσι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες τα φίλε μου, μακράν η πιο συμφέρουσα και με πελατοκεντρική φιλοσοφία εταιρεία.

Συνδρομητής από το 1998, μόνο κερδισμένος έχω βγει.

 

Και εγω στις τιμες απο το 2012 εως τωρα.Αλλα και παλι,το θεμα σημα ειναι το προβλημα που κραταει την κινητη πισω καθως και η αναξιοπιστια της στα συμβολαια κινητης αλλα και της σταθερης.Πολλοι εκανα συμβολαια και οι περισσοτεροι ειχαν θεματα(και εγω ειχα θεματα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη αν έδινε και αυτή τσάμπα τα 5 GB θα φωνάζαν όλοι για καρτέλ. Καλά κάνει λοιπόν και διαφοροποιείται .
Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/2quq1r6.jpg

(2015 - 2016)

 

H 3 καίγεται αλλά είναι στην κόσμαρα τις

Νομίζοντας ότι έφτιαξε δίκτυο ΠΟΥ ακόμα θέλει πάρααααα πολύ δουλειά

 

 

 

Το εάν έχει ανάγκη να δώσει θα έπρεπε να το πεις για την πρώτη και όμως η πρώτη εδωσε

 

Έχω ξαναπεί δεν ξέρω που το πάνε το τρένο

 

Τα στοιχεία μιλάνε και κάνεις θα περίμενε να το πάει αλλιώς

 

Δεν μπορεί στης αυξήσεις με τους ανταγωνιστές να είσαι χεράκι χεράκι και στα δώρα όχι (κανονας!!!) αφού το δίνουν η άλλες πρέπει και εσύ

 

Και τέλος δεν τους στοιχίζει τίποτα το δωράκι ακόμα περισσότερο αυτό που έκανε αυτή την φορά 4GIGA να ζητάει λεφτά 2 ευρώ και η άλλες να τα δίνουν δωρεάν μιζέρια τσιγκουνιά σε όλο το μεγαλείο....

 

 

11 ρημάδια χρόνια είμαι συνδρομητής από πέρσι και φέτος μου είναι πραγματικά αγνώριστη σαν εταιρία φαντάσου τι θα γίνει όταν ολοκληρωθεί το 4G

 

μόνο μην πει κανένας γιατί δεν πάω αλλού

 

Η απάντηση είναι απλή

 

300+120+1500 σε ένα νούμερο

 

Εσυ εχεις παρει ολες τις προσφορες,καλα εισαι.Εγω τα 1500 εχω,και με συμφερει γιατι στις αλλες θα ηθελα 15€ για να πιασω τα MB.Στην εξυπερετηση(μετρια) και στο σημα θελει βελτιωση.Ειδικα το 2ο ποναει πολυ για εμας τους Βορειους.

Edited by Mark_K
Off topic

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στις τιμες απο το 2012 εως τωρα.Αλλα και παλι,το θεμα σημα ειναι το προβλημα που κραταει την κινητη πισω

Όσον αφορά το σήμα, όλοι βλέπουμε την πρόοδο που έχει σημειωθεί στην κάλυψη 4g (προφανώς αναφέρεσαι σε τέταρτη γενιά).

Σίγουρο είναι ότι μέσα στους προσεχείς μήνες θα κλείσουν οι τρύπες σε Θεσσαλία και Βόρειο Ελλάδα, οπότε υπομονή. Συνέχεια προστίθενται νέες πόλεις/περιοχές.

Και εγώ κοιμήθηκα με 3g και ξύπνησα με LTE.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη αν έδινε και αυτή τσάμπα τα 5 GB θα φωνάζαν όλοι για καρτέλ. Καλά κάνει λοιπόν και διαφοροποιείται .

Καλα, αυτη μπορουσε να δωσει 6GB τοτε, για να μην κατηγορηθει. Αν και το καρτελ ειναι δεδομενο, δεν περιμενουμε μια προσφορα τριημερου για να πειστουμε.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τη SIM? Αναφέρεται σε νέο αριθμό ή σε νέα SIM για υπάρχον αριθμό (π.χ. παλιές SIM)? Χρειάζεται ταυτοποίηση στοιχείων?

 

καλημέρα πήγα στο κατάστημα στην Νίκαια στο περιβολάκι και την πήρα την net work challenge!!

Ρώτησα εάν θα πρέπει να κάνω κάτι για να μπω στην κλήρωση για το A5 και μου είπανε όχι με βάζουν αυτοί στην κλήρωση από την στιγμή που παίρνω το νούμερο.

Ταυτοποίηση έκανα εκείνη την στιγμή υπέγραψα 3 φορές στην ψηφιακή υπογραφή και δεν μου έδωσε αντίγραφο δήλωσης στοιχειων!.

Μου έδωσε την σημ μια μαύρη , καλά η σημ ούτε wind γράφει αλλά είναι μαύρη και μου έκανε εντύπωση που ο αριθμός της κάρτας σημ είναι σε δυο γραμμές μόνο μια στο πάνω μέρος και μια στο κάτω σε πλαίσιο άσπρο και ανάμεσα έχει μαύρο! είναι 64K!.

Μου είπε αυτός εκεί ότι 1 gb internet ισχύει από εκείνη την ημέρα που το ενεργοποίησα και για 7 ημέρες και αφορά 4g δίκτυο! τώρα δεν ξέρω εάν θα δουλέψει σε 3g η 2g ?

 

Πάντως στο link παραπάνω λέει να κάνω εγγραφή στο. YouTube και στο wind network challenge να γράψω σχόλιο που θα δοκιμάσω το δίκτυο. εγώ θα το δοκιμάσω, δεν την έχω βάλει στο κινητό ακόμα. εγώ έτσι όπως είδα την διαφήμιση που γράφει << δείξε ποιος είσαι και τερμάτισε το >> πιστεύω ότι πρέπει να τερματίσουμε άμεσα και γρήγορα τον δωρεάν όγκο με speed test με την μεγαλύτερη ταχύτητα έτσι το κατάλαβα εγώ, αλλά κανονικά δεν θα πρέπει στο σχόλιο να γράψουμε και τι ταχύτητες πιάνουμε? τι χαζό αυτό? θα ήτανε πιο ενδιαφέρον άμα ανέβαζε ο καθένας και τις ταχύτητες θα ξέραμε πως πάει σε κάθε περιοχή!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διόρθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη αν έδινε και αυτή τσάμπα τα 5 GB θα φωνάζαν όλοι για καρτέλ. Καλά κάνει λοιπόν και διαφοροποιείται .

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη αν έδινε και αυτή τσάμπα τα 5 GB θα φωνάζαν όλοι για καρτέλ. Καλά κάνει λοιπόν και διαφοροποιείται .

χαχαχαα!!!:lol::lol:

 

Πες τα φίλε μου, μακράν η πιο συμφέρουσα και με πελατοκεντρική φιλοσοφία εταιρεία.

Συνδρομητής από το 1998, μόνο κερδισμένος έχω βγει.

Έχω κάνει μεγάλη οικονομία από τότε που το γύρισα σε wind. Το σήμα είχε θέματα, αλλά πιστευω πως είναι πολυ καλύτερα τα πράγματα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά με το θέμα της χρέωσης για τα 5ψηφια όλα καλά Παρασκευή έστειλα email παραπόνων σήμερα απάντηση για επιστροφή των χρημάτων και φραγή για τα εν λόγω νούμερα.μπράβο wind να τα λέμε τα καλά!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα πήγα στο κατάστημα στην Νίκαια στο περιβολάκι και την πήρα την net work challenge!!

Ρώτησα εάν θα πρέπει να κάνω κάτι για να μπω στην κλήρωση για το A5 και μου είπανε όχι με βάζουν αυτοί στην κλήρωση από την στιγμή που παίρνω το νούμερο.

Ταυτοποίηση έκανα εκείνη την στιγμή υπέγραψα 3 φορές στην ψηφιακή υπογραφή και δεν μου έδωσε αντίγραφο δήλωσης στοιχειων!.

Μου έδωσε την σημ μια μαύρη , καλά η σημ ούτε wind γράφει αλλά είναι μαύρη και μου έκανε εντύπωση που ο αριθμός της κάρτας σημ είναι σε δυο γραμμές μόνο μια στο πάνω μέρος και μια στο κάτω σε πλαίσιο άσπρο και ανάμεσα έχει μαύρο! είναι 64K!.

Μου είπε αυτός εκεί ότι 1 gb internet ισχύει από εκείνη την ημέρα που το ενεργοποίησα και για 7 ημέρες και αφορά 4g δίκτυο! τώρα δεν ξέρω εάν θα δουλέψει σε 3g η 2g ?

 

Πάντως στο link παραπάνω λέει να κάνω εγγραφή στο. YouTube και στο wind network challenge να γράψω σχόλιο που θα δοκιμάσω το δίκτυο. εγώ θα το δοκιμάσω, δεν την έχω βάλει στο κινητό ακόμα. εγώ έτσι όπως είδα την διαφήμιση που γράφει << δείξε ποιος είσαι και τερμάτισε το >> πιστεύω ότι πρέπει να τερματίσουμε άμεσα και γρήγορα τον δωρεάν όγκο με speed test με την μεγαλύτερη ταχύτητα έτσι το κατάλαβα εγώ, αλλά κανονικά δεν θα πρέπει στο σχόλιο να γράψουμε και τι ταχύτητες πιάνουμε? τι χαζό αυτό? θα ήτανε πιο ενδιαφέρον άμα ανέβαζε ο καθένας και τις ταχύτητες θα ξέραμε πως πάει σε κάθε περιοχή!

 

Εσυ δινε λινκ απο speedtest και γραφε τοποθεσια.Φυσικα αμα μπορεις,ανεβασε και εδω τις ταχυτητες να δουμε και εμεις τι παιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά με το θέμα της χρέωσης για τα 5ψηφια όλα καλά Παρασκευή έστειλα email παραπόνων σήμερα απάντηση για επιστροφή των χρημάτων και φραγή για τα εν λόγω νούμερα.μπράβο wind να τα λέμε τα καλά!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα παλι καταλαθος χρεωθηκα για imessage του iOS.Ελεος αυτο το πραγμα με τη Wind,τουλαχιστον ηρθε το μηνυμα γιατι αλλες 2 φορες δεν ηρθε τιποτα.Πρεπει να μη χρεωνεται αυτο το πραγμα,οπως στην Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δινε λινκ απο speedtest και γραφε τοποθεσια.Φυσικα αμα μπορεις,ανεβασε και εδω τις ταχυτητες να δουμε και εμεις τι παιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμενα παλι καταλαθος χρεωθηκα για imessage του iOS.Ελεος αυτο το πραγμα με τη Wind,τουλαχιστον ηρθε το μηνυμα γιατι αλλες 2 φορες δεν ηρθε τιποτα.Πρεπει να μη χρεωνεται αυτο το πραγμα,οπως στην Cosmote.

υπάρχει επιλογή στα imessage να ΜΗΝ στελνονται σαν SMS...οταν εισαι εκτος wifi ή data....επισης οταν ειναι μπλε το εικονιδιο θα το στειλει σαν imessage(δωρεαν!!!!!) με συνδεση wifi ή data ΑΝ δεν εχεις wifi ή data τότε ειναι πράσινο και θα το στείλει σαν SMS!δε φταίει η wind για αυτό...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή στα imessage να ΜΗΝ στελνονται σαν SMS...οταν εισαι εκτος wifi ή data....επισης οταν ειναι μπλε το εικονιδιο θα το στειλει σαν imessage(δωρεαν!!!!!) με συνδεση wifi ή data ΑΝ δεν εχεις wifi ή data τότε ειναι πράσινο και θα το στείλει σαν SMS!δε φταίει η wind για αυτό...

 

Οταν χανει το σημα και παιρνει μετα σημα,βγαζει για ενεργοποιηση imessage πανω στο μηνυμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οταν χανει το σημα και παιρνει μετα σημα,βγαζει για ενεργοποιηση imessage πανω στο μηνυμα.

 

πηγες προσφατα σε iphone?χρεωνεσαι δεδομενα ή σμσ; εμενα με χρεωνε το ιδιο πραγμα που λες τις πρωτες 10 μερες που πηγα iphone...για 5-6 φορες μετα σταματησε...προσοχη δεν πρέπει να ενεργοποιησεις/απενεργοποιηεις το imessage ή το facetime επίσης εμενα με βοηθησε ρεσετ μονο στις ρυμισεις δικτυου.... και αν εχεις άλλες αππλε συσκευες με το ιδιο apple id... να ΜΗΝ πειράζει και απο εκεί τις ρυθμισεις μονο απο μια...αυτα εκανα εγω και σταματησαν οι χρεωσεις για σμσ λογω ενεργοποιησης!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα 10€ σε f2g και ενώ παλιά τα 300' χρόνο ομιλίας τα έδινε δώρο, τώρα μου αφαίρεσε 6€. Έχασα κάνα επεισόδιο???
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις χάσει επεισόδιο.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=450

ad53820edbf03d4454474048e77d9b6a.jpg

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το μπόνους εγγραφής free2surf, με 500MB δωρεάν σε κάθε ανανέωση από 10€ ισχύει κανονικά και για νέους κατόχους καρτοκινητής f2g; Αν δηλαδή έρθω αύριο στη f2g, θα επωφελούμαι από το συγκεκριμένο μπόνους;

 

Επίσης: μπορεί κάποιος να μετατρέψει το συμβόλαιο cosmote του σε καρτοκινητή wind f2g, χωρίς να χάσει τον αριθμό του;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2.

 

Ωραία. Γιατί έχει βγάλει μια ανακοίνωση η cosmote πως θα γίνουν αυξήσεις και έχεις περιθώριο ένα μήνα για να ακυρώσεις, χωρίς κυρώσεις (εκτός αν έχεις επιδότηση νομίζω), το συμβόλαιό σου.

 

Τώρα, βέβαια, δεν είμαι σίγουρος αν ακυρώσεις το συμβόλαιο μπορείς και να διατηρήσεις τον ίδιο αριθμό και ποια είναι η διαδικασία για να έρθεις wind f2g. Αν γνωρίζει κανείς, ας βοηθήσει. Έχουμε δώσει ΠΟΛΛΑ λεφτά σε τηλέφωνα και πρέπει κάπως να μετριάστει αυτό, είναι δύσκολες οι εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμο μπορεις να τον κρατησεις και να πας σε αλλη εταιρια.Η διαδικασια λεγεται φορητοτητα και δεν διακοπτεις εσυ την συνδεση με την κοσμοτε αλλα πας απ'ευθείας να κανεις αιτηση μεταφορας στην νεα εταιρια εν προκειμενω την wind. Τωρα βεβαια αν εσυ εισαι σε συμβολαιο και σε δεσμευση με την κοσμοτε,και θες να φυγεις αζημιως λογω των αυξησεων,πρεπει να κανεις και καποια σχετικη ενημερωση προς την κοσμοτε. Εδω στο φορουμ εχει αναφερθει στο παρελθον απο διαφορα μελη η ακριβης διαδικασια,καλο ειναι αν μπορεις να το ψαξεις στα προηγουμενα ποστ ή να ενημερωσει καποιος που το εχει κανει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...