Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνεις 1 γίγα δωρεάν με ανανέωση 10 ευρώ και μπορείς να ενεργοποιησείς με 5 ευρώ άλλο 1 γίγα και κάθε βδομάδα 150mb δηλαδή με 5 ευρώ έχεις 2.6 γίγα. Και αν βάλεις και το turbo serf με 2 ευρώ αλλά 500mb άρα με 7 ευρώ 3.100 mb

 

Είναι η πιο συμφέρουσα προσφορά από όλα τα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις 1 γίγα δωρεάν με ανανέωση 10 ευρώ και μπορείς να ενεργοποιησείς με 5 ευρώ άλλο 1 γίγα και κάθε βδομάδα 150mb δηλαδή με 5 ευρώ έχεις 2.6 γίγα. Και αν βάλεις και το turbo serf με 2 ευρώ αλλά 500mb άρα με 7 ευρώ 3.100 mb

 

Είναι η πιο συμφέρουσα προσφορά από όλα τα καρτοκινητα.

 

Έτσι φαίνεται, ευχαριστω για τις απαντήσεις παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητή wind με την Ειδική προσφορά,

 

Δυστυχώς, Πολύ παράνομα και καταχρηστικά, στο 1269, λέει ακόμα,

ΘΥΜΉΣΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΎΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΆ ΤΗΣ ΑΓΟΡΆΣ

1500'+1500MB ΜΌΝΟ ΜΕ 8,5€ Για 30 ΗΜΈΡΕΣ.

 

 

Όταν το ενεργοποίηση κάποιος πού δεν έχει ενημερωθεί, θα καταλάβει Ότι πλήρωσε 8,57 για 25 ημέρες.....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχουν αλλάξει το μήνυμα. Οι μέρες είναι σίγουρα 25; Δηλαδή αν μπεις στην εφαρμογή και δεις το υπόλοιπο σου λέει ότι λήγουν τα λεπτά και τα MB σε 25 ημέρες;

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το μήνυμα εφόσον σήμερα έχει 26 ο μήνας.

Σύμφωνα με αυτά που γράφουν οι συμφουρομίτες , οι 25 ημέρες διάρκεια του πακέτου ξεκινάνε είτε από τις 27 Ιουνίου ( δηλαδή αύριο ) είτε από την πρώτη Ιουλίου .

Σήμερα πάντως απολαμβάνεις την καλύτερη προσφορά της αγοράς. 1500'+1500MB μόνο με 8,57 € Για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν ισχύει ακομα αυτο;;

https://www.wind.gr/gr/f2g-offer/dieukriniseis/

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν ισχύει ακομα αυτο;;

https://www.wind.gr/gr/f2g-offer/dieukriniseis/

 

Απ'ότι βλέπω δεν έχει ημερομηνία λήξης στη σελίδα. Δεν χάνεις να ρωτήσεις στο 1260 γιατί όπως βλέπω πρέπει να σου σταλεί κάρτα ανανέωσης ειδική γι αυτό το πακέτο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω δεν έχει ημερομηνία λήξης στη σελίδα. Δεν χάνεις να ρωτήσεις στο 1260 γιατί όπως βλέπω πρέπει να σου σταλεί κάρτα ανανέωσης ειδική γι αυτό το πακέτο.

Ναι ακριβως...σ ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η προσφορά του yellowday. Φαίνεται ότι τους περίσσεψαν κάρτες.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g-offer/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, το πρόσεξα μετά. Δηλαδή, αν και θα πρέπει να έχει γραφεί και πάλι, επειδή η «φοιτητική» προσφορά μειώθηκε κατά 5 ημέρες, σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το mobile app πακέτο, με 5€ 300 λεπτά προς όλους και 200 προς wind και για internet to turbo surf με 500MB, τα οποία είναι για 1 μήνα; Αυτή είναι και η απορία μου.

 

Ναι, και τα πακέτα των 5 ευρώ αλλά και τα more/turbo των 2 ευρώ είναι για 30 μέρες. Κι εγώ τα χρησιμοποιώ συνέχεια. Επίσης αν ενεργοποιήσεις πακέτο των 5 ευρώ μπορείς να βάλεις δύο ακόμα πακέτα των 2 ευρώ. Το ένα π.χ. σαν turbo και το άλλο να το αφήσεις καβατζα και να το ενεργοποιήσεις μέσα σε 30 μέρες απο την ημέρα που έβαλες το 5ευρο αν το χρειαστείς...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παρά του ότι η Q ανήκει στη wind, είναι σαν διαφορετική εταιρεία και όχι παραλλαγή καρτοκινητής της ίδιας, οπότε θέλει φορητότητα. Σαν να πήγαινες από καρτοκινητό άλλης εταιρείας. Το πιο εύκολο είναι μάλλον το ότι δεν θα σου ζητήσουν βεβαίωση από άλλο δίκτυο για τον αριθμό, όπως συνηθίζεται στα καταστήματα, καθώς θα έχουν όλα τα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Οι ανανεώσεις είναι 6 μήνες όπως του f2g ή 3 μήνες όπως σε όλους τους άλλους;

 

 

 

6μηνο ειναι.Εχω Q και ειναι κανονικα εξαμηνο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μου έκαναν τηλεφωνική προσφορά

 

1000' προς Wind/Q

600' προς όλα τα δίκτυα

1 GB

100 sms

+3 ευρώ

+ 1 τετραπύρινο τάμπλετ bitmore

 

στην τιμή 16 ευρώ με φπα και όταν ρώτησα με το τέλος μου είπε είναι 12% και βγαίνει τελική 17,9 ευρώ

στο σαιτ το αντίστοιχο χωρίς το τάμπλετ και με 6 αντί για 3 ευρώ στον λογαριασμό το έχει 19,90 ευρώ αλλά δεν ξέρω αν έχει μέσα και το τέλος

 

νομίζω είναι καλή προσφορά αλλά εγώ ξοδεύω γύρω στα 10 τον μήνα οπότε προτιμώ την ευελιξία της κάρτας

αν ενδιαφέρεται όμως κάποιος να ξέρετε που παίζει

Link to comment
Share on other sites

"Η INTERNET ΧΡΗΣΗ ΣΑΣ ΕΦΘΑΣΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ MOBILE INTERNET DAILY (20MB). ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ ΑΛΛΟ 1,01Ε ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 20ΜΒ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (00.00), ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ BONUS ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 1,01Ε ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ INTERNET ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ BONUS ΣΟΥ ΚΑΛΕΣΕ 1269 ΚΑΙ ΠΙΕΣΕ 1 Ή ΜΠΕΣ ΣΤΟ MYF2G." .

 

καλησπέρα σε όλους ! Μου ήρθε αυτό το sms μετά από κίνηση που έκανα χθες στο facebook. Το έχετε λάβει και άλλοι; Κάλεσα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι είναι προωθητική ενέργεια από το free2go για όλο το μήνα...δηλαδή αν κατάλαβα καλά μας τα κάνει δώρο αυτά ;;

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Τι παίζει εδώ;;

Το πήρανε χαμπάρι εκεί στη wind οτι δεν πάει άλλο αυτή η ιστορία με το daily internet κι έκαναν την ανάγκη φιλοτιμία;

Κάτι είναι κι αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

"Η INTERNET ΧΡΗΣΗ ΣΑΣ ΕΦΘΑΣΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ MOBILE INTERNET DAILY (20MB). ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ ΑΛΛΟ 1,01Ε ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ 20ΜΒ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (00.00), ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ BONUS ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 1,01Ε ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ INTERNET ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ BONUS ΣΟΥ ΚΑΛΕΣΕ 1269 ΚΑΙ ΠΙΕΣΕ 1 Ή ΜΠΕΣ ΣΤΟ MYF2G." .

 

καλησπέρα σε όλους ! Μου ήρθε αυτό το sms μετά από κίνηση που έκανα χθες στο facebook. Το έχετε λάβει και άλλοι; Κάλεσα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι είναι προωθητική ενέργεια από το free2go για όλο το μήνα...δηλαδή αν κατάλαβα καλά μας τα κάνει δώρο αυτά ;;

 

xaxaaxxaxaxaax

Σορρυ που γελάω, αλλά τι σκέφτηκαν οι $^$^&$#&^#$

:lol:

Θα χρεώνουν daily internet, θα δίνουν δώρο χρόνο, θα έχει προτεραιότητα στη κατανάλωση, θα παίρνεις τηλ να διαμαρτυρηθείς, και θα σου σκάνε παραμύθι, ναι αλλά χρησιμοποιήσατε το δωρεάν χρόνο :lol: :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

...ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ BONUS ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΞΙΑΣ 1,01Ε ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ...

Χμμ... Διάρκεια 30 μέρες και φαντάζομαι δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην αγορά πακέτου, άρα... το χαιρετάς το ευρουλάκι έτσι κι αλλιώς.

Κι αν διαμαρτυρηθείς θα σου πούνε "Μα τι παράπονο έχετε, αφού σας το επιστρέψαμε!!"

Ωραίο κόλπο, μπράβο! Πρέπει να δουλεύει ο Μακιαβέλι στο αρμόδιο τμήμα.:devil:

:lol::lol::lol:

 

Bonus χρόνου ομιλίας αξίας 1€ δηλαδή 1,5 λεπτό δωρεάν χρόνο; Αφού το λεπτό το χρεώνουν 0,60€.

Όχι, όταν λέει χρόνο ομιλίας πιστεύω οτι εννοεί χρηματικό υπόλοιπο "στην κάρτα".

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

xaxaaxxaxaxaax

Σορρυ που γελάω, αλλά τι σκέφτηκαν οι $^$^&$#&^#$

:lol:

Θα χρεώνουν daily internet, θα δίνουν δώρο χρόνο, θα έχει προτεραιότητα στη κατανάλωση, θα παίρνεις τηλ να διαμαρτυρηθείς, και θα σου σκάνε παραμύθι, ναι αλλά χρησιμοποιήσατε το δωρεάν χρόνο :lol: :lol:

 

Άρα και εσύ καταλαβαίνεις ότι είναι δώρο, τα 2 πρώτα έστω...

Όλα καλά στη σκέψη σου εκεί μόνο που λες "θα παίρνεις τηλ να διαμαρτυρηθείς" σε έχασα..γιατί να πάρω; Αφού μου λέει τα 2 πρώτα..αν δεν προσέξω ή τέλοσπάντων για κάποιο λόγο το κάνω και 3η φορά μες το μήνα..θα το χρεωθώ, όπως ισχύει ως τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ή εφαρμογή f2g απαιτεί κάθε φορά να πληκτρολογω user name & password...Αλλάζει κάπως αυτό?

Σ'εμένα διορθώθηκε με απεγκατάσταση επανεκκίνηση και εγκατάσταση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

xaxaaxxaxaxaax

Σορρυ που γελάω, αλλά τι σκέφτηκαν οι $^$^&$#&^#$

:lol:

Θα χρεώνουν daily internet, θα δίνουν δώρο χρόνο, θα έχει προτεραιότητα στη κατανάλωση, θα παίρνεις τηλ να διαμαρτυρηθείς, και θα σου σκάνε παραμύθι, ναι αλλά χρησιμοποιήσατε το δωρεάν χρόνο :lol: :lol:

 

Καλησπέρα..εγω δεν το θεωρω τοσο κακο. Ισα, ισα σου χαριζει την τυχόν καταλάθος χρήση εστω και σαν bonus.

 

Ολοι μας εχούμε χρεωθεί καποια στιγμή daily internet καταλάθος, το γεγόνος οτι τωρα μας επιστρεφόνται και μαλιστα τις πρωτες 2 φόρες εμενα προσωπικα μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...