Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα τις βλάβες 8005000200 και μου ειπαν να πάρω το 1260! Με το ζόρι δηλαδή να χρεωθω χωρίς λογο! Σημείωση:έχω ενεργό log n win 150mb με επαρκή υπολοιπο!

 

Μίλησα μέσω chat και η eleni μου είπε οτι τα χρήματα θα πιστωθουν σε 1μερα. Είπαμε καλη και οικονομική η wind αλλά όχι να κανει οτι θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Τι αφορα όμως η χρέωση? Την προσφορά της ανανέωσης θα την έχεις ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Τι αφορα όμως η χρέωση? Την προσφορά της ανανέωσης θα την έχεις ή όχι?

 

Δεν ξέρω. Είχα νευριασει τόσο πολύ που μου τράβηξαν 8€με το έτσι θέλω που δεν έδωσα σημασία . Το μονο που μου είπε η κοπελα στο chat ηταν οτι ηταν η χρέωση για την καινούρια προσφορά (5ευρω εφάπαξ) αλλά αυτοι τράβηξαν 8€ !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε F2G Lucky Easter...

Κέρδισε 2GB extra bonus με κάθε ανανέωση από €10 και πάνω, σε οποιοδήποτε κατάστημα WIND ή online.

 

Διευκρινίσεις

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές F2G που θα πραγματοποιήσουν ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10+ από τα καταστήματα WIND ή μέσα από το Online.

Η προσφορά είναι σε ισχύ από τις 20/04 (15:00μμ) έως και τις 09/05 (10:00πμ).

Τα δωρεάν MB ισχύουν για 30 ημέρες από την αγορά του πακέτου και καταναλώνονται ανά 1KB, ενώ η αξία της ανανέωσης παραμένει στην κάρτα.

Το bonus αποδίδεται σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από €10+ και όχι μόνο 1 φορά.

Τα 2GB αποτελούν προωθητική ενέργεια και αντικαθιστούν το Bonus 1GB που ισχύει για την πρώτη ανανέωση του μήνα.

Ενημέρωση υπολοίπου πραγματοποιείται μέσω του 1269 καθώς και από το http://www.f2g.gr και το myf2gΑpp.

Τα δωρεάν MB δεν μπορούν να καταναλωθούν όταν βρίσκεσαι σε κατάσταση περιαγωγής και απατούν διαθέσιµο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€.

Το Bonus αποδίδεται σε όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G που θα ανανεώσουν μέσω των καταστημάτων και online (με πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη κάρτα ή μέσω PayPal), ενώ το Bonus Ανανέωσης δεν αποδίδεται σε ανανεώσεις που γίνονται μέσω μηχανημάτων αυτόματων τραπεζικών συναλλαγών (ΑΤΜ), μέσω μηχανημάτων αυτόματων πληρωμών Easypay και μέσω SMS Banking (Τράπεζα Πειραιώς).

Η προσφορά δεν ισχύει για ανανεώσεις μέσω 16ψήφιου κωδικού.

 

Για περιοχές που έχουν αναβαθμιστεί και έχουν καλο σήμα,είναι πολύ καλή προσφορα..και γενικά σαν προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Είχα νευριασει τόσο πολύ που μου τράβηξαν 8€με το έτσι θέλω που δεν έδωσα σημασία . Το μονο που μου είπε η κοπελα στο chat ηταν οτι ηταν η χρέωση για την καινούρια προσφορά (5ευρω εφάπαξ) αλλά αυτοι τράβηξαν 8€ !!!

 

ΩΡΑΙΑΙΑΙΟΙΟΙΟΙΟΙ!! :

 

Μου ήρθε αυτό το sms πριν λίγο:2016 MEGA ΠPOΣΦOPA! AΠO ΣHMEPA & MEXPI TO TEΛOΣ TOY 2016, ΣTHN ΠPΩTH ANANEΩΣH AΠO 10E+ KAΘE MHNA ΘA EXEIΣ ΔΩPO 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN! Φοβερό !ισχυει οτι επειδή η ανανεωση είναι 10€+ παίρνω και 1GB δώρο?

 

Τι θαυμαστικό ! στο ΔΩΡΕΑΝ τα "λέει" όλα: Wind είναι αυτή.

 

Αφού σου επιστρέψουν τα 8€,

πες μας ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ 10€ΥΡΗ κάρτα μέσα στο 2016 αν σου έδωσε Ή ΟΧΙ τα 300΄ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Έστω οτι το πακέτο που εχω ενεργοποιήσει τελειώνει στις 3/5/2016. Ποτε πρεπει να βάλω χρήματα και ποτε να ενεργοποιήσω πακέτο για να μην χάσω το magic number και να μου ξεκλειδώσει το επόμενο;

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Έστω οτι το πακέτο που εχω ενεργοποιήσει τελειώνει στις 3/5/2016. Ποτε πρεπει να βάλω χρήματα και ποτε να ενεργοποιήσω πακέτο για να μην χάσω το magic number και να μου ξεκλειδώσει το επόμενο;

 

 

via tapatalk...

 

Πρώτα απ' όλα τα magic number που έχεις ενεργοποιήσει δεν τα χάνεις. Απλώς αν δεν βάλεις τουλάχιστον 5 ευρώ κάθε μήνα δεν παίρνεις τα 1500' προς τα magic number. Επίσης για να προσθέσεις κι άλλο magic number πρέπει να έχεις βάλει διαδοχικά 5 ευρώ τουλάχιστον το μήνα για τρεις μήνες ώστε να έχεις δικαίωμα κάθε μήνα να βάζεις απο ενα νούμερο. Τα νούμερα που έχεις ήδη δηλώσει δεν χάνονται πάντως ακόμα και αν κάποιο μήνα δεν κάνεις καθόλου ανανέωση.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα τα magic number που έχεις ενεργοποιήσει δεν τα χάνεις. Απλώς αν δεν βάλεις τουλάχιστον 5 ευρώ κάθε μήνα δεν παίρνεις τα 1500' προς τα magic number. Επίσης για να προσθέσεις κι άλλο magic number πρέπει να έχεις βάλει διαδοχικά 5 ευρώ τουλάχιστον το μήνα για τρεις μήνες ώστε να έχεις δικαίωμα κάθε μήνα να βάζεις απο ενα νούμερο. Τα νούμερα που έχεις ήδη δηλώσει δεν χάνονται πάντως ακόμα και αν κάποιο μήνα δεν κάνεις καθόλου ανανέωση.

 

καλησπέρα εάν έχουμε βάλει κάρτα 6 ευρώ από κατάστημα και έχουμε δηλώσει ένα magic number μπορούμε 2 ημέρες πριν λήξει το πακέτο να βάλουμε κάρτα και θα μας δώσει 1500 λεπτά? προς το ένα magic number ? και δεν θα μας δώσει την δυνατότητα να δηλώσουμε άλλο magic number? έτσι δεν είναι? επίσης τα 120 λεπτά προς σταθερά από το κατάστημα θα μας τα δώσει ? ή υπάρχει περιορισμός? και μας δίνεται μια φορά το μήνα από ανανέωση από το κατάστημα?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από την στιγμή που ενεργοποίησα πακέτο των 5€ μου ξεκλείδωσε τα turbo και ενεργοποίησα 2 από αυτά δίνοντας μου διπλάσιο χρόνο ομιλίας και στα 2. Μέχρι 1 turbo δεν μπορούσες παλιότερα να ενεργοποιήσεις;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εάν έχουμε βάλει κάρτα 6 ευρώ από κατάστημα και έχουμε δηλώσει ένα magic number μπορούμε 2 ημέρες πριν λήξει το πακέτο να βάλουμε κάρτα και θα μας δώσει 1500 λεπτά? προς το ένα magic number ? και δεν θα μας δώσει την δυνατότητα να δηλώσουμε άλλο magic number? έτσι δεν είναι? επίσης τα 120 λεπτά προς σταθερά από το κατάστημα θα μας τα δώσει ? ή υπάρχει περιορισμός? και μας δίνεται μια φορά το μήνα από ανανέωση από το κατάστημα?

 

Εφόσον βάλεις τουλάχιστον 5 ευρώ από το κατάστημα σου ανοίγει κάθε 30 μέρες το πεδίο για προσθήκη magic number. Οπότε αν βάλεις διαδοχικά 3 5ευρα (1 κάθε μήνα) θα μπορείς να δηλώσεις 3 συνολικά νούμερα. Και φυσικά αφού η ανανέωση γίνεται από κατάστημα Wind σου αφαιρεί και 0,30€ και παίρνεις τα 120' για σταθερά ή για Wind/Q. Φυσικά σου δίνει και τα 1500' για τα magic number με την 5ευρη ανανέωση χωρίς άλλη χρέωση. Για περισσότερες πληροφορίες μπες εδω:

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/magic-numbers/

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από την στιγμή που ενεργοποίησα πακέτο των 5€ μου ξεκλείδωσε τα turbo και ενεργοποίησα 2 από αυτά δίνοντας μου διπλάσιο χρόνο ομιλίας και στα 2. Μέχρι 1 turbo δεν μπορούσες παλιότερα να ενεργοποιήσεις;

Έχω ενεργοποιήσει εγώ 3 turbo, αμέσως μετά την αγορά του βασικού πακέτου, το Σεπτέμβριο του 2015. Υποτίθεται ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνο 1 κάθε φορά, αλλά πιστεύω, ότι η "τρύπα" βρίσκεται στο ταυτόχρονο του πράγματος. Νομίζω, χωρίς να το έχω δοκιμάσει, ότι αν ενεργοποιήσεις 1 turbo, κλείσεις την εφαρμογή ή τον browser και προσπαθήσεις μετά από ώρα να ενεργοποιήσεις κι'άλλο, δε θα σ'αφήσει. Υποθετικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανέις πως μπορεί να γίνει χρήση συσκευής wifi hotspot vodafone (r207) με κάρτα mobile broadband wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί μπερδεύτηκα εδώ με τις σελίδες. Θέλω να κάνω φορητότητα σε f2g, και θέλω ομιλία και ίντερνετ, αν μπορεί κάποιος να δώσει κανένας κάνα link τι διαθέσιμα πακέτα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί μπερδεύτηκα εδώ με τις σελίδες. Θέλω να κάνω φορητότητα σε f2g, και θέλω ομιλία και ίντερνετ, αν μπορεί κάποιος να δώσει κανένας κάνα link τι διαθέσιμα πακέτα έχει.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχετε ακουσει για καμια προσφορα της wind 300 λεπτα προς ολους και 1,5gb με ανανεωση 10ε απο το περιπτερο?

Πηγα σημερα για τσιγαρα στο περιπτερο και ειχε αναρτημενη αυτη την προσφορα. Δεν ρωτησα τι παιζει γιατι βιαζομουν, αλλα μου κανει εντυπωση να εχει τετοια προσφορα και μαλιστα σε περιπτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανέις πως μπορεί να γίνει χρήση συσκευής wifi hotspot vodafone (r207) με κάρτα mobile broadband wind.

 

Θα συνδέσεις με το μενού του 207 μέσω της διεύθυνσης που αναγράφεται στις οδηγίες , και θα αλλάξεις το APN

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια και μιας και λέγατε για magic numbers παραπάνω αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Λοιπόν την πρώτη ανανέωση την έκανα online με το που πήρα την κάρτα σιμ και μου άνοιξε ενα Magic number. Αυτο έγινε 2/4. Στην επόμενη ανανέωση που θα κάνω με 10 ευρώ πάλι online με πιστωτική θα μου άνοιξει το δεύτερο magic number ??? ή θα πρεπει να κάνω την ανανέωση σε καταςτημα wind??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια και μιας και λέγατε για magic numbers παραπάνω αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Λοιπόν την πρώτη ανανέωση την έκανα online με το που πήρα την κάρτα σιμ και μου άνοιξε ενα Magic number. Αυτο έγινε 2/4. Στην επόμενη ανανέωση που θα κάνω με 10 ευρώ πάλι online με πιστωτική θα μου άνοιξει το δεύτερο magic number ??? ή θα πρεπει να κάνω την ανανέωση σε καταςτημα wind??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν παίζει ρόλο πώς κάνεις την ανανέωση, μπορεί να είναι με κάρτα από το περίπτερο, απο κατάστημα ή και online. Απλώς στο κατάστημα μπορείς να βάλεις μόνο 5 ευρώ ενώ απο περίπτερο βάζεις δεκαευρη, ενώ από το κατάστημα έχεις συνήθως και έξτρα μπόνους ανάλογα το ποσό της ανανέωσης.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB ΣE ΠEPIMENOYN ΣE 1 KAT/MA WIND! EΛA TΩPA, ANANEΩΣE AΠO 10€, KEPΔIΣE & EΞAΣΦAΛIΣE THN ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY XAPIZEI 300Λ ΓIA OΛO TO 2016. ETHΣIO TEΛOΣ XPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ: 5€ MONO 1 ΦOPA!

Και γιατί μωρή ...όχι και τα 2GB? FOR EVER???...δώσε λέμε!!!!

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που ξέρετε καλύτερα το πακέτο blender συμφέρει καθόλου ή όχι;

Κατά την γνώμη μου όχι...

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ξέρετε καλύτερα το πακέτο blender συμφέρει καθόλου ή όχι;

 

Όταν ήταν στο 5€ σύμφερε. Τώρα δεν...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανέις πως μπορεί να γίνει χρήση συσκευής wifi hotspot vodafone (r207) με κάρτα mobile broadband wind.

 

βάζεις στο router τη sim wind, το ανοίγεις και γίνεται σύνδεση με το pc

ανοίγεις το πρόγραμμα του router ή ανοίγεις τον browser και γράφεις τη διεύθυνση http://vodafonemobile.wifi ή http://192.168.0.1

κάνεις σύνδεση ως διαχειριστής, η password είναι admin

βάζεις το pin της sim (αν σου ζητηθεί)

πατάς κινητή ευρυζωνική - σύνδεση

στον τύπο λογαριασμού επιλέγεις προσαρμογή

εκεί που λέει IPv4/IPv6 APN γράφεις το apn της wind , νομίζω είναι gint.b-online.gr

από κάτω που λέει αριθμός γράφεις *99#

τα υπόλοιπα κενά και πατάς αποθήκευση

Link to comment
Share on other sites

"200 λεπτά προς όλους & 1Gb mobile Internet μόνο με 3 ευρώ & διάρκεια 30 μέρες. Στείλε 21 στο 12410 & ενεργοποίησε το 22/04"

 

 

Εάν δεν το ενεργοποιήσω έως της 22/04 θα το χάσω το πακέτο ???

 

Το έχει λάβει κάποιος άλλος ???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλαβα αλλά δεν το ενεργοποίησα ακόμα. Δεν ξέρω αν θα το κάνω γιατί δεν το χρειάζομαι αυτή την περίοδο.

 

Nimbus 17

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τις βλάβες 8005000200 και μου ειπαν να πάρω το 1260! Με το ζόρι δηλαδή να χρεωθω χωρίς λογο! Σημείωση:έχω ενεργό log n win 150mb με επαρκή υπολοιπο!

 

Από το δικό μου κινητό (όπως και της υπαλλήλου στο τσατ της γουιντ όπου ανέφερα το πρόβλημα) εδώ και αρκετές εβδομάδες δεν λειτουργεί καμία επιλογή στο 8005000200. Καλώ, ακούω όλες τις επιλογές, πατάω πλήκτρα και δεν με συνδέει με κανένα τμήμα της εξυπηρέτησης...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...