Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 400' με 7€ τι γραφουμε και που το στελνουμε?

 

Νομιζω οτι ειναι διαθέσιμο στο 1265 μαζι και με ενα αλλο με 1000' προς wind

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η ενεργοποίηση του πακέτου 1GB 200' με 3 ευρώ δεν ξεκλέιδωσε τα more πακέτα των 2 ευρώ.

 

Εντάξει, με αυτά που σου δίνει η WIND για 3€, δε νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις περισσότερα... :)

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο WIND euroData σου δίνει τη δυνατότητα να σερφάρεις ξέγνοιαστα στο Internet όταν βρίσκεσαι στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Με το WIND euroData μπορείς να στέλνεις e-mails, να έχεις πρόσβαση σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, να χρησιμοποιείς χάρτες και να έχεις πρόσβαση στο internet από το κινητό σου, ελέγχοντας το κόστος και τη χρήση σου.

 

Το πακέτο προσφέρει 150 ΜΒ για σερφάρισμα στο internet από το κινητό κατά την περιαγωγή σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης με ισχύ 30 μέρες από την ενεργοποίηση και κόστος μόνο €15!

 

Τρόποι Ενεργοποίησης:

 

Το πακέτο ενεργοποιείται με δωρεάν SMS «EURODATA NAI» στο 1285.

Ενημέρωση Υπολοίπου

 

Οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται για το υπόλοιπο τους στέλνοντας την εντολή «ΥΠ EURODATA» στο 1285

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ισχύει και για την Τουρκία? Γιατί θα είμαι λίγες μέρες στην Κωνσταντίνουπολη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ισχύει και για την Τουρκία? Γιατί θα είμαι λίγες μέρες στην Κωνσταντίνουπολη.

 

Εαν οι λιγες μέρες ειναι 7 με 10 τότε μπορείς να πάρεις ενα καρτοκινητό νουμερο απο εκεί κ να βάλεις ιντερνετ κανονικά.

Υπάρχει ενα παράθυρο των 7 με 10 ημερών που σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς το νουμερο χωρις πιστοποίηση στοιχείων, μετά ενεργοποιείται η φραγή.

Μπορείς να βρεις με σχετικά φθηνή τιμή νουμερα. Ίσως να σε συμφέρει περισσότερο έτσι και σίγουρα το data που θα εχεις θα ειναι περισσότερο κ απο τα 150MB που δινει η wind. Εαν θυμάμαι καλά, εγω είχα 500MB και απο ταχύτητα απολύτως κανενα θέμα!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ισχύει και για την Τουρκία? Γιατί θα είμαι λίγες μέρες στην Κωνσταντίνουπολη.

Ευρωπαϊκή ένωση λέει. Δεν ισχύει στη Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιουμε το 200 προς ολους με 5€, κ άλλα 200 με 2€ με turbo πακετο. Γιατι να τρεχεις στο καταστημα

Κανονικα και τα 200' απο το turbo διαρκουν για 1 μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Χρεωθηκα σημερα ενω ειχα κλειστο το κινητο. Ειναι καθαρα απατεωνια.

 

Και εγώ έχω χρεωθεί με το κινητό σε flight mode μία μέρα πριν λήξει το προηγούμενο πακέτο.

 

Μου το έχει κάνει σε 2 κινητά και ένα tablet, το ένα κινητό το παλιό μου HTC Desire με ICS και μετά από φορμάτ και καμία εφαρμογή περασμένη...

 

Και υπάρχουν ακόμα άτομα εδώ στο φόρουμ που επειδή δεν τους έχει τύχει (ακόμα...) σε βγάζουν τρελό-χάζο.

Link to comment
Share on other sites

για μένα ειναι σίγουρο οτι το λειτουργικό τραβάει δεδομενα με κλειστουτον διακόπτη των data...

 

για αυτο στα απλα τηλςφωνα δεν το κάνει όπως δεν το κάνει στα εξυπνα τηλέφωνα που έχεις μπερδεψει το apn....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, και δεν είναι και λίγοι αυτοί. Και η κουτσή Μαρία έχει αγοράσει smartphone, αλλά για data δεν πληρώνει.

Τα "θύματα" είμαστε εμείς που το χρησιμοποιούμε τακτικά, και μας τιμωρεί άν αργήσουμε να ενεργοποιήσουμε το επόμενο πακέτο.

 

Για παράδειγμα

 

https://www.dropbox.com/s/clmv762zds23vkl/2015-08-31%2014.31.54.png?dl=0

 

Εκεί μου έφαγαν 5€. Ένα μήνυμα κάθε μέρα μέχρι να αδειάσει η κάρτα.

Edited by hurin
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω θέμα γιατί χρησιμοποιώ φοιτητικό άλλης εταιρίας που δε μένει ποτέ χωρίς δεδομένα. Αν όμως χρειαζόταν να ενεργοποιώ πακέτα, με όλα αυτά που διαβάζω, θα ενεργοποιούσα το νέο μια μέρα πριν λήξει το παλιό. Ας χάσω και μια μέρα. Μπροστά στην ταλαιπωρία που θα πρέπει να υποστώ αν μου πάρουν 1€ και το ζητήσω πίσω, δεν είναι τόσο σπουδαίο.
Link to comment
Share on other sites

για μένα ειναι σίγουρο οτι το λειτουργικό τραβάει δεδομενα με κλειστουτον διακόπτη των data...

 

για αυτο στα απλα τηλςφωνα δεν το κάνει όπως δεν το κάνει στα εξυπνα τηλέφωνα που έχεις μπερδεψει το apn....

Τι γίνεται όμως με όσους έχουν γράψει, πως έχουν χρεωθεί και με κλειστή τη συσκευή, ή πριν από κάποια posts, όπως έγραψε κάποιος ότι χρεώθηκε και με αλλαγμένη την APN; Δεν μπορώ να δεχτώ, πως εφαρμογή έχει την «εξουσιοδότηση» να ενεργοποιεί τα δεδομένα από μόνη της. Αυτό που υποθέτω, επειδή την έχω πατήσει και εγώ στο παρελθόν, είναι ότι όταν δεν χρησιμοποιείς καθόλου τα δεδομένα, αλλά μόνο wifi, δεν φαίνεται κάποια κίνηση στη Wind και δεν «μπαίνεις» ας πούμε στο «στόχαστρο» για χρέωση δεδομένων. Από τη στιγμή όμως που χρησιμοποιείς το internet του smartphone, εάν μείνεις έστω και λίγες ώρες, ίσως και λεπτά, χωρίς πακέτο, για τη Wind ή μάλλον στο σύστημα της που κάπου έχει πρόβλημα και χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως με όσους έχουν γράψει, πως έχουν χρεωθεί και με κλειστή τη συσκευή, ή πριν από κάποια posts, όπως έγραψε κάποιος ότι χρεώθηκε και με αλλαγμένη την APN; Δεν μπορώ να δεχτώ, πως εφαρμογή έχει την «εξουσιοδότηση» να ενεργοποιεί τα δεδομένα από μόνη της. Αυτό που υποθέτω, επειδή την έχω πατήσει και εγώ στο παρελθόν, είναι ότι όταν δεν χρησιμοποιείς καθόλου τα δεδομένα, αλλά μόνο wifi, δεν φαίνεται κάποια κίνηση στη Wind και δεν «μπαίνεις» ας πούμε στο «στόχαστρο» για χρέωση δεδομένων. Από τη στιγμή όμως που χρησιμοποιείς το internet του smartphone, εάν μείνεις έστω και λίγες ώρες, ίσως και λεπτά, χωρίς πακέτο, για τη Wind ή μάλλον στο σύστημα της που κάπου έχει πρόβλημα και χρεώνει.

 

Λοιπόν:

Δεδομένο:

Σε μένα που έχω διαμαρτυρηθεί άπειρες φορές στο φατσομπόυκι τους για -1€υρα προχθές (λόγω αλλαγής sim σε κινητό που με έχει ξαναχρεώσει ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ 1€υρα) που άφησα ανοικτά τα δεδομένα από πριν βάλω τη sim της Wind και είχε ανοικτά τα δεδομένα για καμιά ώρα (μέχρι να το καταλάβω/συνειδητοποιήσω και τα κλείσω) με τη sim της Wind

 

λεω: Αύριο θα μου'ρθει το 1€υρο, την πάτησα πάλι φατσομπούκια τους θα τρέχω!!

 

ΔΕ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

 

Τί να πεις;

Επιλεκτικες χρεώσεις; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με κορόιδευαν μερικοί όταν τους έλεγα για την απατεωνιά της wind, bug της kitkat ή κάποια εφαρμογή που ανοίγει μόνη της τα data και να αλλάξω apn . Καταλάβετε το, μόνο η wind φταίει. Έχω καεί αρκετές φορές με πάνω από 10€ κλεμμένα και τα οποία ποτέ δεν μου επέστρεψαν, όπως επίσης και σε άλλους 2 γνωστούς μου.

Με ανάγκασαν να είμαι μόνιμα με πακέτο data.

Sorry αλλά δε φταίει πάντα η Wind. Εμένα στο δίκαρτό μου, το κάνει και με την Cosmote κάρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω θέμα γιατί χρησιμοποιώ φοιτητικό άλλης εταιρίας που δε μένει ποτέ χωρίς δεδομένα. Αν όμως χρειαζόταν να ενεργοποιώ πακέτα, με όλα αυτά που διαβάζω, θα ενεργοποιούσα το νέο μια μέρα πριν λήξει το παλιό. Ας χάσω και μια μέρα. Μπροστά στην ταλαιπωρία που θα πρέπει να υποστώ αν μου πάρουν 1€ και το ζητήσω πίσω, δεν είναι τόσο σπουδαίο.

 

Υπάρχει και το log & win που σου δίνει δεδομένα για μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όμως με όσους έχουν γράψει, πως έχουν χρεωθεί και με κλειστή τη συσκευή, ή πριν από κάποια posts, όπως έγραψε κάποιος ότι χρεώθηκε και με αλλαγμένη την APN; Δεν μπορώ να δεχτώ, πως εφαρμογή έχει την «εξουσιοδότηση» να ενεργοποιεί τα δεδομένα από μόνη της. Αυτό που υποθέτω, επειδή την έχω πατήσει και εγώ στο παρελθόν, είναι ότι όταν δεν χρησιμοποιείς καθόλου τα δεδομένα, αλλά μόνο wifi, δεν φαίνεται κάποια κίνηση στη Wind και δεν «μπαίνεις» ας πούμε στο «στόχαστρο» για χρέωση δεδομένων. Από τη στιγμή όμως που χρησιμοποιείς το internet του smartphone, εάν μείνεις έστω και λίγες ώρες, ίσως και λεπτά, χωρίς πακέτο, για τη Wind ή μάλλον στο σύστημα της που κάπου έχει πρόβλημα και χρεώνει.

αυτοι που το έχουν κλειστό καποια στιγμή το ανοίγουν και εκει γίνεται η χρέωση.....

 

αν αλλάξεις το apn δεν υπάρχει να χρεώθεις το κινητό δεν συνδέεται....

 

εχω την αδερφή μου που ειναι βαριά χρήστης κινητού και δεδομένων, εφαρμόζοντας αλλαγή apn με την λήξη του πακετου δεδομένων δεν χρεωθηκε ποτε.... με διάφορα κινητά

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι που το έχουν κλειστό καποια στιγμή το ανοίγουν και εκει γίνεται η χρέωση.....

 

αν αλλάξεις το apn δεν υπάρχει να χρεώθεις το κινητό δεν συνδέεται....

 

εχω την αδερφή μου που ειναι βαριά χρήστης κινητού και δεδομένων, εφαρμόζοντας αλλαγή apn με την λήξη του πακετου δεδομένων δεν χρεωθηκε ποτε.... με διάφορα κινητά

Γεγονός είναι ότι δυσκολεύομαι και εγώ να πιστέψω πως με αλλαγή APN υπήρχε χρέωση daily internet. Εγώ τουλάχιστον, μία φορά που χρειάστηκε να μείνω χωρίς πακέτο δεδομένων και άλλαξα την APN για έναν μήνα περίπου, δεν είχα πρόβλημα με χρέωση 1€. Όμως έχει αναφερθεί κάποιες σελίδες πιο πίσω, όπως και με κλειστή τη συσκευή για μία ημέρα, όπως έγραψε και κάποιος φίλος πιο πριν, χρεώθηκε με 1€. Η περίπτωση χρέωσης daily internet έπειτα από εργοστασιακή επαναφορά, ή από πρώτη ενεργοποίηση smartphone, είναι απολύτως φυσιολογική, μιας και όταν ενεργοποιείται για πρώτη φορά μία «έξυπνη» συσκευή, ψάχνει μέσω internet κάποιες πρώτες ρυθμίσεις και μέχρι να προχωρήσεις στην ενεργοποίηση wifi, έχει περάσει έστω και ένα λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Στους δυο απο πανω φίλους που αμφισβητούν τη χρέωση σε μέρα που είχα ενεργοποιημένο πακέτο με υπολοιπο 1.4gb (!), συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού(!), με κλειστά τα δεδομένα κινητής (!) κι αλλαγμένο το apn (!)...μήπως θέλετε και τα screenshots που έστειλα και στη wind αλλά και screenshot του sms της χρέωσης;;;

Και αγνοηστε όλα τα αλλα ρε παιδι μου...σε μέρα με ενεργοποιημένο πακετο, έστω κι αν ηταν η τελευταια;!;!; τι φαση; έτσι νομιζουν θα το τσιμπανε το ευρουλακι, υπέρ πίστεως και wind? ΝΟΜΙΖΟΥΝ!!

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μέλος του φόρουμ εδώ είχε αναφέρει ότι το πακέτο λήγει την ώρα που το είχαμε ενεργοποιήσει, ασχέτως άν δεν το γράφει ούτε στην εφαρμογή ούτε στο myf2g...
Link to comment
Share on other sites

Παιζει πάλι προσφορά για δωρεάν δεδομένα για σερφάρισμα στο FB?

Γιατί μου έβγαλε σχετική ένδειξη σήμερα που το δοκίμασα

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Η γραπτή απάντηση πριν απο ενα χρονο ηταν οτι το πακετο διαρκει 30 μερες και λήγει 23:59 κατι που στην πραξη δεν ισχυσε καθοτι ανοιξα 8 η ωρα τα δεδομένα και ηρθε χρεωση την επομενη. Αν υπάρχει συστημικο θεμα προφανως αυτο μονο τεχνικος μπορει να το δει,ο εκπρόσωπος που απαντά ξερει και λεει το θεωρητικα σωστο της υποθεσης.Και για την 30ημερη διάρκεια υπάρχει ενα ζητημα γιατι στα υπολοιπα καποιες φορες βγαινουν 31 οι μερες.Με το πακέτο της προσφοράς των 8 ευρώ για το 15 στην q, δεν αντιμετωπισα προβλημα παντως ουτε την τελευταία μερα. Το ίντερνετ του μηνα βεβαια εμπαινε στις 00:40 της επόμενης μερας,εκει προσεχα να μην το ανοιξω Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιζει πάλι προσφορά για δωρεάν δεδομένα για σερφάρισμα στο FB?

Γιατί μου έβγαλε σχετική ένδειξη σήμερα που το δοκίμασα

 

 

http://manz.tk/uploads/f3bef.png

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...