Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη έχει έρθει το 4g.. τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμε έχει...

 

Σε ραδιοφωνικη διαφημιση νομιζω λεει καλυψη 4g σε ποσοστο 90%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι η άμεση σύνδεση με την προσφορά τον 120' ίσχυε μέχρι τον Ιούλιο. Από τότε άλλαξε το πράγμα και θέλει 6μηνη παραμονή στη γουίντ για να γίνει μεταφορά της προσφοράς στο νέο νούμερο. Θα ρωτήσω πάντως και αλλού και θα ενημερώσω αν έχω διαφορετική πληροφόρηση.

 

έτσι ακριβώς είναι φίλε !

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι η άμεση σύνδεση με την προσφορά τον 120' ίσχυε μέχρι τον Ιούλιο. Από τότε άλλαξε το πράγμα και θέλει 6μηνη παραμονή στη γουίντ για να γίνει μεταφορά της προσφοράς στο νέο νούμερο. Θα ρωτήσω πάντως και αλλού και θα ενημερώσω αν έχω διαφορετική πληροφόρηση.

Επίσημα πλέον αυτό ισχύει. Στην αρχή ήταν άμεσο χωρίς να κάνεις κάτι, μετά το έκαναν με 10 ευρώ ανανέωση τουλάχιστον μια φορά και τώρα είναι πλέον όπως σου το είπαν.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πάρει εδώ και 5 περίπου μήνες τη νέα SIM 4G από κατάστημα Wind στην Πάτρα δωρεάν. Είναι αυτή που γίνεται micro/nano SIM. Γνωστός μου πήγε σε κάποιο κατάστημα Wind να πάρει και αυτός και του είπαν πως δεν είχαν μιας και δεν έχει έρθει ακόμη το 4G στην Πάτρα. Του είπα να πάει σε άλλο που φημίζεται για την καλή εξυπηρέτηση που έχει και όντως πήρε με κόστος βέβαια 5 ευρώ. Όταν την πήρε, πήγε στο προηγούμενο κατάστημα που του είχαν πει ότι δεν είχαν και του είπαν ότι τέτοια είχαν και αυτοί και ότι δεν είναι 4G η συγκεκριμένη. Τι γίνεται τελικά με τη Wind!!! Δεν αναφέρω τα καταστήματα, γιατί δεν νομίζω ότι παίζει και τόσο ρόλο, αλλά αρχίζω και εγώ να αμφιβάλω για το εάν η SIM που πήρα είναι 4G. Δεν έχει έρθει βλέπεις το 4G της Wind στην Πάτρα ακόμη, ούτε μου δόθηκε η ευκαιρία να ανέβω Αθήνα π.χ. για να το τσεκάρω. Γνωρίζει ή έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο περιστατικό;

 

Τάσο μάλλον κάποιο μπέρδεμα έγινε. Επειδή ξέρω για ποιο κατάστημα μιλάς και έχω πάρει και εγώ από εκεί κάρτα, μου είπαν ότι είναι κανονικά για 4G. Ελπίζω απλά να το επιβεβαιώσουμε μέχρι τέλος του χρόνου... :lol::rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μέχρι και γω που είμαι ήρεμος άνθρωπος με φτάσανε στα όρια μου εκεί στην Wind. Αυθαίρετα και χωρίς κανένα λόγο μου ενεργοποίησαν την δήθεν φοβερή προσφορά του μπόνους διπλασιασμού της πρώτης κάρτας κάθε μήνα, κρατώντας μου χρήματα από το διαθέσιμο μου υπόλοιπο, χωρίς να έχω κάνει καμιά ανανέωση, σε 2 κλειστά μου νούμερα με αποτέλεσμα αν δεν το είχα δει μέσω του wind app να έχανα από 8.69 ευρώ και στα δυο μου νούμερα !!! Προσοχή δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πάνω, αλλά να το κοιτάξετε όλοι όσοι έχετε κλειστά νούμερα. Επικοινώνησα μαζί τους, μου πήραν το ΑΦΜ και το ονοματεπώνυμο μου και μέσα σε 2-3 εργάσιμες μέρες λεει θα έχω απάντηση...άντε να δούμε !!!

 

το πιο πιθανο,να σου επιστραφουν τα λεφτα και να σου αφησουν και το μπονους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πιστώσει 10 ευρώ "ως ένδειξη καλής συνεργασίας "
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 27/3 λες να περιμένει ακόμα ;

 

AMAN!!! :X:X:X καλα πως εγινε και εκανα quote αυτο το post,μαλλον αλλου εβοσκα :lol::lol:

Σορρυ ! :O

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα μεσω της φορμας επικοινωνιας να τους κανω να μου δωσουν τη προσφορα των 8ευρω αλλα μου εριξαν ακυρο. Δεν τους ενοιαζε που τους ειπα οτι εχω/διαχεριζομαι 7 νουμερα και σε 2 να εμπαινε θα ημουν ευχαριστημενος. Τους απειλισα οτι θα φυγω αλλα τιποτα. Διαβαζω εδω οτι συνεχιζουν και το δινουν σε μερικους. Και ετσι θα φαω τα υπολοιπα στις καρτες και θα παρω μεταγραφη. Το μονο που παρατηρισα ειναι οτι απο τοτε που δεν βαζω το 10 καθε μηνα ξαφνικα αρχισαν να στελνουν τις προσφορες του τυπου αμα βαλεις 10 εντως 2 ημερων σου δινουμε 1GB και 100 λεπτα προς ολους η 1GB και 200λεπτα με 3ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα μεσω της φορμας επικοινωνιας να τους κανω να μου δωσουν τη προσφορα των 8ευρω αλλα μου εριξαν ακυρο. Δεν τους ενοιαζε που τους ειπα οτι εχω/διαχεριζομαι 7 νουμερα και σε 2 να εμπαινε θα ημουν ευχαριστημενος. Τους απειλισα οτι θα φυγω αλλα τιποτα. Διαβαζω εδω οτι συνεχιζουν και το δινουν σε μερικους. Και ετσι θα φαω τα υπολοιπα στις καρτες και θα παρω μεταγραφη. Το μονο που παρατηρισα ειναι οτι απο τοτε που δεν βαζω το 10 καθε μηνα ξαφνικα αρχισαν να στελνουν τις προσφορες του τυπου αμα βαλεις 10 εντως 2 ημερων σου δινουμε 1GB και 100 λεπτα προς ολους η 1GB και 200λεπτα με 3ευρω.

 

Αν μένεις Αθήνα, υπάρχει τρόπος να πάρεις την προσφορά με τα 8€, αλλά θα χρειαστείς νέο αριθμό... Εγώ την έχω πάρει πάντως, αν κι έπεσε λίγο "κράξιμο" από συγγενείς και φίλους, που άλλαξα αριθμό... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με φόρμα επικοινωνίας καμία απάντηση. Φορητότητα , με πήραν τηλέφωνο αλλά το φοιτητικό δεν το δίνουν, Vodafone φοιτητικό CU τελικά, αφού υπάρχει μεταπτυχιακό σε εξέλιξη.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα, υπάρχει τρόπος να πάρεις την προσφορά με τα 8€, αλλά θα χρειαστείς νέο αριθμό... Εγώ την έχω πάρει πάντως, αν κι έπεσε λίγο "κράξιμο" από συγγενείς και φίλους, που άλλαξα αριθμό... :rolleyes:

 

 

Μενω στο Βολο. Αν και κατεβαινω στην Αθηνα δε θελω να αλλαξω τους αριθμους επομενως μαλλον θα παω για λιγο κλασικα στο Cosmote What's Up και βλεπουμε. Καθομαι και τους παρακαλαω σαν .... Και το σταθερο Wind στο σπιτι θα φυγει και οταν με ρωτησουν γιατι θα πω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα μεσω της φορμας επικοινωνιας να τους κανω να μου δωσουν τη προσφορα των 8ευρω αλλα μου εριξαν ακυρο. Δεν τους ενοιαζε που τους ειπα οτι εχω/διαχεριζομαι 7 νουμερα και σε 2 να εμπαινε θα ημουν ευχαριστημενος. Τους απειλισα οτι θα φυγω αλλα τιποτα.

 

Είναι δύσκολο να τους πείσεις ότι όντως ελέγχεις με οποιονδήποτε τρόπο 7 νούμερα και ακόμα πιο δύσκολο να αποδείξεις ότι είναι ενεργά, καταναλώνουν χρόνο ομιλίας (και δεν είναι π.χ. SIM πεταμένες σε ένα συρτάρι ή άλλες που χρησιμοποιείς μόνο για data κλπ). Αλλοίμονο αν τσιμπούσαν με τέτοιο τρόπο και άρχιζαν να μοιράζουν πακέτα αριστερά και δεξιά - όλοι θα είχαν από ένα σε αυτήν την περίπτωση, κάτι προφανώς ασύμφορο για την εταιρεία. Αυτό που κοιτάζουν πλέον είναι να σου ενεργοποιούν πακέτα που δεν χρειάζεσαι και χωρίς να θέλεις, να σου κάνουν πακέτο σταθερή, κινητή και ίντερνετ, να τσιμπάνε και κανένα ευρώ στη ζούλα για "χρεώσεις daily internet" κλπ - εκεί είναι το κέρδος τους.

 

Ευτυχώς έχουμε μια ελεύθερη αγορά, όπου υπάρχουν διάφορες ελκυστικές προσφορές κατά καιρούς και είμαστε ελεύθεροι να αλλάξουμε πάροχο όποτε θέλουμε. :happy:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να τους πείσεις ότι όντως ελέγχεις με οποιονδήποτε τρόπο 7 νούμερα και ακόμα πιο δύσκολο να αποδείξεις ότι είναι ενεργά, καταναλώνουν χρόνο ομιλίας (και δεν είναι π.χ. SIM πεταμένες σε ένα συρτάρι ή άλλες που χρησιμοποιείς μόνο για data κλπ). Αλλοίμονο αν τσιμπούσαν με τέτοιο τρόπο και άρχιζαν να μοιράζουν πακέτα αριστερά και δεξιά - όλοι θα είχαν από ένα σε αυτήν την περίπτωση, κάτι προφανώς ασύμφορο για την εταιρεία. Αυτό που κοιτάζουν πλέον είναι να σου ενεργοποιούν πακέτα που δεν χρειάζεσαι και χωρίς να θέλεις, να σου κάνουν πακέτο σταθερή, κινητή και ίντερνετ, να τσιμπάνε και κανένα ευρώ στη ζούλα για "χρεώσεις daily internet" κλπ - εκεί είναι το κέρδος τους.

 

Ευτυχώς έχουμε μια ελεύθερη αγορά, όπου υπάρχουν διάφορες ελκυστικές προσφορές κατά καιρούς και είμαστε ελεύθεροι να αλλάξουμε πάροχο όποτε θέλουμε. :happy:

 

Τους εστειλα τα νουμερα, ας τα δουν και επισης τον Οκτωβριο πηραν απο μενα 70ευρω, αυτον τον μηνα 10, και τον αλλον βλεπουμε, για το σταθερο που το εκοψα απο αυτους επισης μπορουν να το δουν. Δεν πειραζει. Το πως βγαζουν τα λεφτα τους το εγραψες πολυ ωραια, τα κολπακια τους ειναι γνωστα λιγο πολυ.

Κριμα που δεν εχουμε τεταρτο παροχο να τους τρελανει με τις τιμες γιατι αυτοι οι τρεις τα εχουν βρει μεταξυ τους (οχι καρτελ ομως, καθολου) και μας κανουν και αυξησεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να τους πείσεις ότι όντως ελέγχεις με οποιονδήποτε τρόπο 7 νούμερα και ακόμα πιο δύσκολο να αποδείξεις ότι είναι ενεργά, καταναλώνουν χρόνο ομιλίας (και δεν είναι π.χ. SIM πεταμένες σε ένα συρτάρι ή άλλες που χρησιμοποιείς μόνο για data κλπ).

Εγω θα τους προτεινω να φερω στην wind τουλαχιστον 3 αριθμους, θα δουμε αν τα καταφερω .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι εντελώς random το σύστημα αποστολής SMS με τις προσφορές.

Εγώ έλαβα 3-4 φορές το SMS για την προσφορά των 8 ευρώ σε αριθμό ο οποίος είχε εξαρχής την προσφορά (από την εποχή που ήταν 5 ευρώ).

Σε δεύτερο αριθμό με απλό F2G δεν το έχω λάβει ακόμη.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Οταν εφερα τα πρωτα τρια νουμερα στην Wind τους ειπα πως θα εκτιμουσα αν μου δινανε την προσφορα που με 10 ευρω μπαινουν αυτοματα τα 300λεπτα προς ολου. Τι νομιζεις πως εγινε? Ουτε καν απαντησαν. Τωρα για τα 1500λεπτα με 8 ευρω μου απαντησαν αλλα μου εριξαν ακυρο. Ηδη ψαχνω τι παιζει με την WU.
Link to comment
Share on other sites

Οταν εφερα τα πρωτα τρια νουμερα στην Wind τους ειπα πως θα εκτιμουσα αν μου δινανε την προσφορα που με 10 ευρω μπαινουν αυτοματα τα 300λεπτα προς ολου. Τι νομιζεις πως εγινε? Ουτε καν απαντησαν. Τωρα για τα 1500λεπτα με 8 ευρω μου απαντησαν αλλα μου εριξαν ακυρο. Ηδη ψαχνω τι παιζει με την WU.

 

Εκεί να δεις τι "κλέψιμο" παίζει, από πλευράς τιμών! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεί ο καθένας μας πόσους αριθμούς τηλεφώνων συγγενών και γνωστών θυμόμαστε απέξω τότε δεν θα λέγαμε ότι δεν θέλουμε να αλλάξουμε αριθμό.

Ειδικά όποιος έχει facebook δεν έχει πρόβλημα να χαθεί από τον κόσμο.

Ενα φίλο που έχεις και έχει φύγει για την Νεα Ζηλανδία τον ψάχνεις στο fb και τον ρωτάς τι τηλέφωνο έχει.

Η προτασή μου? παίρνεις ένα "φοιτητικό" και για 3 μήνες έχεις ανοιχτό το παλιό σε μια παλιά συσκευή η μια δίκαρτη και όποιος σε παίρνει τον ενημερώνεις ότι άλλαξες αριθμό. Αν δεν σε έχει πάρει μέσα σε 3 μήνες, εντάξει τότε δεν θα χάσεις και τίποτε.

Για αυστηρά επαγγελματικά τηλέφωνα απλά αυξάνεις τον χρόνο αναμονής.

Αυτή είναι η γνώμη μου και πιστεύω ότι έχει εφαρμογή σε μεγάλο ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεί ο καθένας μας πόσους αριθμούς τηλεφώνων συγγενών και γνωστών θυμόμαστε απέξω τότε δεν θα λέγαμε ότι δεν θέλουμε να αλλάξουμε αριθμό.

Ειδικά όποιος έχει facebook δεν έχει πρόβλημα να χαθεί από τον κόσμο.

Ενα φίλο που έχεις και έχει φύγει για την Νεα Ζηλανδία τον ψάχνεις στο fb και τον ρωτάς τι τηλέφωνο έχει.

Η προτασή μου? παίρνεις ένα "φοιτητικό" και για 3 μήνες έχεις ανοιχτό το παλιό σε μια παλιά συσκευή η μια δίκαρτη και όποιος σε παίρνει τον ενημερώνεις ότι άλλαξες αριθμό. Αν δεν σε έχει πάρει μέσα σε 3 μήνες, εντάξει τότε δεν θα χάσεις και τίποτε.

Για αυστηρά επαγγελματικά τηλέφωνα απλά αυξάνεις τον χρόνο αναμονής.

Αυτή είναι η γνώμη μου και πιστεύω ότι έχει εφαρμογή σε μεγάλο ποσοστό.

σωστή είναι η συλλογιστικη σου, εφόσον πρόκειται να κερδίσεις πολύ

Link to comment
Share on other sites

μπορείς βέβαια να κάνεις εκτροπή κλήσεων απο το παλιό στο νέο νουμερο , οποτε δεν χρειάζεται να υπάρχει καν δίκαρτο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

μπορείς βέβαια να κάνεις εκτροπή κλήσεων απο το παλιό στο νέο νουμερο , οποτε δεν χρειάζεται να υπάρχει καν δίκαρτο.

 

Δεν χρεώνεσαι όμως έτσι στο παλιό νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει στο f2g SMS από WIND που λέει

200 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ & 1GB MOBILE INTERNET MONO ME 3€ & ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ 21 ΣΤΟ 12410 & ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΕΩΣ 30/11

Είναι επιλεκτική προσφορά μόνο για τον αριθμό που έλαβε το sms ή ισχύει για όλους;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...