Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωρίζει κανείς αν ισχύει ακόμη για νέες συνδέσεις το δωρεάν 1GB κάθε μήνα, χωρίς ανανέωση?

ρώτησα σε 2 καταστήματα wind και μου είπαν 2 διαφορετικές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και εγω μου φενεται θα παρατησω ολα τα νουμερα που συντηρουσα απο ολες τις εταιριες και ας κοψουν τον λαιμο τους. Για καθε εναν ειχα κ whatsup και cu κτλ για να μην τους δυσαρεστησω (τους φιλους και γνωστους). Αλλα μου φενεται θα καταληξω με ενα.

 

Αυτοι χανουν που θα δουν την συνδρομητικη βαση τους να μειωνεται και τα εσοδα να συρικνωνονται...

 

Δεν έχει σκεφτεί κανείς οτι μπορεί και να το κάνουν ακριβώς για να μην έχει ο καθένας απο εμας 10 νούμερα να κάθονται;

Το μονο θετικό για τις εταιρείες είναι να αυξάνουν τη συνδρομητική τους βάση για να τσακώνονται ποιος την έχει μεγαλύτερη.

 

Όλα τα άλλα είναι αρνητικά για τις εταιρείες. Βάσει του πελατολογίου βγαίνει η ανάπτυξη δικτύου που απότι φαίνεται στην κοτέ είναι ήδη σε οριακά επίπεδα, η wind πάντα είχε θέματα κάλυψης αλλα οχι χωρητικότητας για βόδα δε γνωρίζω.

 

Γενικά ενα νούμερο που παραμένει ανενεργό δε συμφέρει καμία εταιρεία. Εστω και με 2Χ5€ ανανεώσεις το χρόνο. Απλά μπαίνουν μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά να κρατήσεις ένα νούμερο χωρίς να το χρησιμοποιείς, το παίρνεις απόφαση ότι θα χάσεις 5€ και βάζεις μια φορά ανά 13 μήνες.

 

Έχω γνωστό, αρκετά τσιγγούνη, που δεν καταναλώνει καν τα χρήματα που έχει στο κανονικό του νούμερο (το έχει μόνο για να τον παίρνουν και να κάνει αναπάντητες). Αυτός βάζοντας 5€ κάθε 6 μήνες για να μην χάσει όσα έχει, έφτασε να έχει 25-30€ που δεν τα κάνει τίποτα(και φυσικά του φαίνεται αδιανόητο να τα χάσει/ξοδέψει). Αυτός είναι το πραγματικό θύμα μιας τέτοιας κίνησης.

 

Γενικά μιλώντας δεν νομίζω ότι έχει κάποιο κόστος ιδιαίτερο ένα "παροπλισμένο" νούμερο. Απλά βλέπουν ότι χάνουν έσοδα από τα συμβόλαια που κόβονται και το γυρίζουν σε καρτοκινητό και ίσως σκέφτηκαν να κάνουν σταδιακά τη διάρκεια των χρημάτων ανανέωσης μηνιαία μπας και πεισθεί κανείς να κρατήσει το συμβόλαιο. Και επειδή αν από 6μηνο το ρίχνανε στο μήνα θα έτρωγαν μεγαλύτερο κράξιμο το πήγαν αρχικά στο 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σκεφτεί κανείς οτι μπορεί και να το κάνουν ακριβώς για να μην έχει ο καθένας απο εμας 10 νούμερα να κάθονται;

Το μονο θετικό για τις εταιρείες είναι να αυξάνουν τη συνδρομητική τους βάση για να τσακώνονται ποιος την έχει μεγαλύτερη.

 

Όλα τα άλλα είναι αρνητικά για τις εταιρείες. Βάσει του πελατολογίου βγαίνει η ανάπτυξη δικτύου που απότι φαίνεται στην κοτέ είναι ήδη σε οριακά επίπεδα, η wind πάντα είχε θέματα κάλυψης αλλα οχι χωρητικότητας για βόδα δε γνωρίζω.

 

Γενικά ενα νούμερο που παραμένει ανενεργό δε συμφέρει καμία εταιρεία. Εστω και με 2Χ5€ ανανεώσεις το χρόνο. Απλά μπαίνουν μέσα.

Θες να μας πεις πως μπαίνουν μέσα και γιατί δεν τις συμφέρει; Προσωπικά δεν βρίσκω ότι έχουν κάποιο έξοδο από μια κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Πως χανουν οι εταιρίες οταν υπάρχει ανεκμετάλευτο υπόλοιπο ;Αφου τα εχουν εισπράξει τα € χωρίς να παρέχουν κάτι (ομιλία/ΜΒ/SMS)
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά να κρατήσεις ένα νούμερο χωρίς να το χρησιμοποιείς, το παίρνεις απόφαση ότι θα χάσεις 5€ και βάζεις μια φορά ανά 13 μήνες.

 

Έχω γνωστό, αρκετά τσιγγούνη, που δεν καταναλώνει καν τα χρήματα που έχει στο κανονικό του νούμερο (το έχει μόνο για να τον παίρνουν και να κάνει αναπάντητες). Αυτός βάζοντας 5€ κάθε 6 μήνες για να μην χάσει όσα έχει, έφτασε να έχει 25-30€ που δεν τα κάνει τίποτα(και φυσικά του φαίνεται αδιανόητο να τα χάσει/ξοδέψει). Αυτός είναι το πραγματικό θύμα μιας τέτοιας κίνησης.

 

Γενικά μιλώντας δεν νομίζω ότι έχει κάποιο κόστος ιδιαίτερο ένα "παροπλισμένο" νούμερο. Απλά βλέπουν ότι χάνουν έσοδα από τα συμβόλαια που κόβονται και το γυρίζουν σε καρτοκινητό και ίσως σκέφτηκαν να κάνουν σταδιακά τη διάρκεια των χρημάτων ανανέωσης μηνιαία μπας και πεισθεί κανείς να κρατήσει το συμβόλαιο. Και επειδή αν από 6μηνο το ρίχνανε στο μήνα θα έτρωγαν μεγαλύτερο κράξιμο το πήγαν αρχικά στο 3μηνο.

 

Για μένα δεν έχει να κάνει όλο αυτό τίποτε με τα συμβόλαια.Αυτός που δίνει 20, 30 ευρώ το μήνα για συμβόλαιο όταν θα πάει σε κάρτα θα βάζει 5 με 10 ευρώ το μήνα τουλάχιστον και άρα δε τον αφορά.

Υπάρχουν όμως πάρα πολλοί που έβαζαν ένα πεντάευρο το χρόνο και τώρα θα πάνε αναγκαστικά στα 20 ευρώ το χρόνο και σύντομα το βλέπω για 60 ευρώ το χρόνο.Με μερικές εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες μπορείτε να υπολογίσετε τι επιπλέον έσοδα σημαίνει.Ακόμα και οι μισοί από αυτούς να παρατήσουν τον αριθμό τους ο πάροχος πάλι κερδισμένος θα είναι.

 

Εγώ πάντως δε νομίζω πως η Wind θα μπορέσει να ακολουθήσει αυτή την τακτική για θα χάσει περισσότερο από όλους.Αν με αναγκάσουν για παράδειγμα να βάζω κάθε μήνα πέντε ευρώ, δε βλέπω το λόγο να τα δίνω στο δίκτυο της Wind αντί για αυτό της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει πακέτο έχοντας τα 18€ "bonus" στο λογαριασμό του; Υπάρχει περίπτωση να ισχύει και για πακέτα; Σε παλιότερο bonus διπλασιασμού που είχε δώσει σαν lucky day, ίσχυε και για πακέτα. Ρωτάω επειδή, δεν έλαβα SMS που να γράφει τι ισχύει, και μου το έβαλαν στα μουλωχτά.

 

Το παρακάτω είναι από εκείνο το bonus διπλασιασμού που αναφέρομαι:

 

Οροι:

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές F2G που θα κάνουν ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 20€ + MONO μέσα από το καταστήματα WIND/Public και online μέσω Credit Card/Paypal στο http://www.f2g.gr & myF2G App.

Κεντρική ημέρα προσφοράς είναι η Πέμπτη 2 Οκτωβρίου 2014 ενώ η προσφορά θα βρίσκεται σε ισχύ από 1/10 (15:00) έως 3/10 (09:00).

O διπλασιασμός του χρόνου ομιλίας αφορά την καθαρή αξία της ανανέωσης – αφού αφαιρεθεί ο φόρος κινητής τηλεφωνίας (δηλ. για ανανέωση 20€ o δωρεάν επιπλέον χρόνος ομιλίας αντιστοιχεί σε 17,86€).

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί σε κλήσεις & SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα και το εξωτερικό και για χρήση Mobile Internet.

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί σε καθεστώς περιαγωγής.

Ο δωρεάν χρόνος μπορεί να καταναλωθεί για αγορά πακέτων.

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για 15 ημέρες από την ανανέωση.

Ο δωρεάν χρόνος δεν μπορεί να καταναλωθεί προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

Ενημέρωση υπολοίπου πραγματοποιείται μέσω του μενού 1269 καθώς και από την σελίδα http://www.f2g.gr και το myf2g Αpp.

Η προσφορά ισχύει κανονικά για συνδρομητές ΑΒ, WIND International & Momad.

To Bonus είναι επιπρόσθετο στα ήδη υπάρχοντα bonus ανανεώσεων."

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αρχης γενομενης απο τον αλλο μηνα δεν προκειται να ξαναβαλω 8 ευρω στο φοιτητικο για πολυ καιρο.

Τα 1000min και 1GB δεν τα εφτασα ποτε ποσο μαλλον τα 1500 και 1.5GB.Θα παιρνω το Blender συν καποιο απο τα πακετα των 2 ευρω εαν και εφοσον το χρειαστω συν τα log&win για τον αλλο αριθμο στο δικαρτο που εχω.Προετοιμαζομαι γιατι βλεπω να ακολουθει και η wind τον Cote για 3μηνη ανανεωση.Στο φοιτητικο θα βαζω εαν και οποτε το χρειαστω αφου το νουμερο θα ισχυει για 13 μηνες(?).

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε ακόμα ανανεώνει την λήξη του κινητού με μεταφορά χρόνου ομιλίας...

 

η wind δεν έχει καν τέτοια υπηρεσία οπότε λογικά υστερεί πολύ αν εφαρμόσει τέτοιο μέτρο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σκεφτεί κανείς οτι μπορεί και να το κάνουν ακριβώς για να μην έχει ο καθένας απο εμας 10 νούμερα να κάθονται;

Το μονο θετικό για τις εταιρείες είναι να αυξάνουν τη συνδρομητική τους βάση για να τσακώνονται ποιος την έχει μεγαλύτερη.

 

Όλα τα άλλα είναι αρνητικά για τις εταιρείες. Βάσει του πελατολογίου βγαίνει η ανάπτυξη δικτύου που απότι φαίνεται στην κοτέ είναι ήδη σε οριακά επίπεδα, η wind πάντα είχε θέματα κάλυψης αλλα οχι χωρητικότητας για βόδα δε γνωρίζω.

 

Γενικά ενα νούμερο που παραμένει ανενεργό δε συμφέρει καμία εταιρεία. Εστω και με 2Χ5€ ανανεώσεις το χρόνο. Απλά μπαίνουν μέσα.

 

Οπως ρωτανε και τα αλλα παιδια, με ποιο τροπο μπαινουν μεσα; Ποσο ειναι αυτο το κοστος; Πανω απο 15 χρονια ειχαν τη διαρκεια στον 1 χρονο για εκατομμυρια τηλ. Και ειναι τοση η χασουρα που ουτε η 6μηνη ανανεωση δεν την περιορισε;

 

Προσωπικα πιστευω οτι απλα φορτωνουν μειονεκτηματα στα καρτοκινητα για να μην το γυρισουν ολοι σε αυτα και εξαφανιστουν τα συμβολαια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλώντας δεν νομίζω ότι έχει κάποιο κόστος ιδιαίτερο ένα "παροπλισμένο" νούμερο. Απλά βλέπουν ότι χάνουν έσοδα από τα συμβόλαια που κόβονται και το γυρίζουν σε καρτοκινητό και ίσως σκέφτηκαν να κάνουν σταδιακά τη διάρκεια των χρημάτων ανανέωσης μηνιαία μπας και πεισθεί κανείς να κρατήσει το συμβόλαιο. Και επειδή αν από 6μηνο το ρίχνανε στο μήνα θα έτρωγαν μεγαλύτερο κράξιμο το πήγαν αρχικά στο 3μηνο.

 

+1

Τα μόνα σίγουρα και σταθερά έσοδα που έχουν οι εταιρίες είναι από τα συμβόλαια. Και οι κινήσεις τους είναι κυρίως να αυξήσουν τον αριθμό των συμβολαίων τους. Γι'αυτό και προσφορές τύπου 1500 προς όλους με 20-25 ευρώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να κάνω ένα νούμερο καρτοκινητό στην wind, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) έχει αντίστοιχη εφαρμογή όπως η vodafone που βλέπεις υπόλοιπο και γενικά στοιχεία, real time?

2) Αν το νούμερο προϋπάρχει, μπορώ να το κάνω φοιτητικό ή μόνο ΝΕΟ νούμερο γίνεται φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να κάνω ένα νούμερο καρτοκινητό στην wind, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) έχει αντίστοιχη εφαρμογή όπως η vodafone που βλέπεις υπόλοιπο και γενικά στοιχεία, real time?

2) Αν το νούμερο προϋπάρχει, μπορώ να το κάνω φοιτητικό ή μόνο ΝΕΟ νούμερο γίνεται φοιτητικό?

 

1) Ναι,υπάρχει εφαρμογή όπως της Vodafone ( AppStore,GooglePlay,WindowsPhone)

 

2) Μόνο νέο νούμερο γίνεται φοιτητικό

Edited by prasica74
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι,υπάρχει εφαρμογή όπως της Vodafone ( AppStore,GooglePlay,WindowsPhone)

 

2) Μόνο νέο νούμερο γίνεται φοιτητικό)

Να συμπληρώσω ότι της wind είναι απείρως καλύτερη εφαρμογή από των άλλων δύο συν του ότι ΔΕΝ χρειάζεται καν να είναι εγκατεστημένη στο ίδιο κινητό που είναι το νούμερο και ότι δουλεύει σε δικαρτο κινητό ΚΑΙ στην 2η θέση σιμ που δεν το κάνουν των άλλων δύο εταιρειών!

Link to comment
Share on other sites

Και της Vodafone μια χαρά δουλεύει αν έχεις φτιάξει λογαριασμό. Ακόμα και σε άλλο κινητό χωρίς να είναι η Vodafone κάρτα μέσα. Αρκεί να έχει σύνδεση με internet για να κάνεις log in.
Link to comment
Share on other sites

Και της Vodafone μια χαρά δουλεύει αν έχεις φτιάξει λογαριασμό. Ακόμα και σε άλλο κινητό χωρίς να είναι η Vodafone κάρτα μέσα. Αρκεί να έχει σύνδεση με internet για να κάνεις log in.

Δούλευει και με wifi ΚΑΙ με σκέτα δεδομένα ,της βοντα;; δουλεύει στην 2η θέση σιμ σε δικαρτο; η χειρότερη όλων βέβαια είναι της κοσμοτε .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα από τη συσκευή μου που έχει μία κάρτα cosmote, με Wi-Fi, αποσυνδέθηκα μετά και έβαλα δεδομένα cosmote και πάλι συνδέθηκε μια χαρά. Το ίδιο παλιότερα με δίκαρτο, έχοντας τη Vodafone στο 2ο slot, όπως επίσης και με τους λογαριασμούς των γονιών μου που δεν έχουν smartphone και συνδέομαι πάντα με τη δικιά μου συσκευή και τους ενεργοποιώ πακέτα. Το πρόβλημα στην εφαρμογή της Vodafone είναι μόνο ότι κατά καιρούς δε συνδέεται λέγοντάς σου να δοκιμασίες αργότερα. Κατά τα αλλά λειτουργεί όπως και της wind/q. Της cosmote είναι το "βλαμμενο" πρόγραμμα που δεν λειτουργεί με λογαριασμό και απαιτεί την κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να κάνω ένα νούμερο καρτοκινητό στην wind, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) έχει αντίστοιχη εφαρμογή όπως η vodafone που βλέπεις υπόλοιπο και γενικά στοιχεία, real time?

2) Αν το νούμερο προϋπάρχει, μπορώ να το κάνω φοιτητικό ή μόνο ΝΕΟ νούμερο γίνεται φοιτητικό?

 

Δεν εχει αντιστοιχη εχει ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ εφαρμογη.+_

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μπήκα από τη συσκευή μου που έχει μία κάρτα cosmote, με Wi-Fi, αποσυνδέθηκα μετά και έβαλα δεδομένα cosmote και πάλι συνδέθηκε μια χαρά. Το ίδιο παλιότερα με δίκαρτο, έχοντας τη Vodafone στο 2ο slot, όπως επίσης και με τους λογαριασμούς των γονιών μου που δεν έχουν smartphone και συνδέομαι πάντα με τη δικιά μου συσκευή και τους ενεργοποιώ πακέτα. Το πρόβλημα στην εφαρμογή της Vodafone είναι μόνο ότι κατά καιρούς δε συνδέεται λέγοντάς σου να δοκιμασίες αργότερα. Κατά τα αλλά λειτουργεί όπως και της wind/q. Της cosmote είναι το "βλαμμενο" πρόγραμμα που δεν λειτουργεί με λογαριασμό και απαιτεί την κάρτα sim.

 

 

Με της wind εχει και προφιλ απο αλλα νουμερα και τσεκαρεις πχ των γονειων σου και τα log n win οπως σε βολευει τα μεταφερεις απλα δεν υπαρχει η εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να κάνω ένα νούμερο καρτοκινητό στην wind, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) έχει αντίστοιχη εφαρμογή όπως η vodafone που βλέπεις υπόλοιπο και γενικά στοιχεία, real time?

2) Αν το νούμερο προϋπάρχει, μπορώ να το κάνω φοιτητικό ή μόνο ΝΕΟ νούμερο γίνεται φοιτητικό?

 

Να συμπληρώσω επιπλέον ότι το tablet samsung tab 3 8.0 3G που έχω δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή της WIND και καλό θα είναι να το τσεκάρεις εάν έχεις samsung συσκευή. Ας γράψει και κάποιος άλλος με samsung εάν μπορεί να έχει την εφαρμογή του F2G. Μου φαίνεται βέβαια λίγο παράξενο, αλλά τι να πω. Και με κάρτα SIM F2G που έβαλα, πάλι δεν μπορούσα να κατεβάσω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω επιπλέον ότι το tablet samsung tab 3 8.0 3G που έχω δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή της WIND και καλό θα είναι να το τσεκάρεις εάν έχεις samsung συσκευή. Ας γράψει και κάποιος άλλος με samsung εάν μπορεί να έχει την εφαρμογή του F2G. Μου φαίνεται βέβαια λίγο παράξενο, αλλά τι να πω. Και με κάρτα SIM F2G που έβαλα, πάλι δεν μπορούσα να κατεβάσω την εφαρμογή.

 

Samsung Galaxy S3 και Samsung Galaxy S4 μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή. Λογικά έχεις παλιά έκδοση Android, για αυτό δεν σου δουλεύει. Τι έκδοση Android έχεις;

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε Samsung Galaxy s3 και Samsung Galaxy S4 μια δουλεύει η εφαρμογή. Λογικά έχεις παλιά έκδοση Android, για αυτό δεν σου δουλεύει.

Αυτο είναι πρόβλημα της ρομ που φοράει το ταμπλετ.και στο κινητό Huawei μου μια προηγούμενη ρομ έβγαζε ως μη συμβατές αρκετές εφαρμογές! Μετά η επόμενη ρομ τα διόρθωσε

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ο πρωτος που τα χωνω στη wind αλλα αυτο (δε ξερω αν ειναι καιρο αλλα εγω σημερα το ειδα) http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketo-free2roam/ 200 λεπτα περιαγωγη με 10 ευρω !!!! πολυ καλο !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Με της wind εχει και προφιλ απο αλλα νουμερα και τσεκαρεις πχ των γονειων σου και τα log n win οπως σε βολευει τα μεταφερεις απλα δεν

υπαρχει η εφαρμογη

 

Ευχαριστώ αλλά δεν χρειάζεται. Vodafone CU έχουν οι δικοί μου και για αυτό χρησιμοποιώ την εφαρμογή.

Χρήσιμο με τα προφίλ, όντως, αλλά και στης Vodafone που δεν έχει κάτι αντίστοιχο με πατέντα το έχω κάνει το ίδιο εύχρηστο. 4 λογαριασμοί με το ίδιο όνομα ακολουθούμενο από ένα διαφορετικό αριθμό (π.χ. account1,account2 κλπ) και όλοι με τον ίδιο κωδικό. Έτσι αφού η εφαρμογή έχει επιλογή να θυμάται τα στοιχεία σύνδεσης απλά αλλάζεις τον αριθμό κάθε φορά και μπαίνεις στον εκάστοτε λογαριασμό.

Από εκεί και πέρα επειδή έχου δουλέψει και τις εφαρμογές και των τριών, δεν βλέπω καμία ουσιαστική διαφορά ώστε να πω wow. Ειδικά Vodafone και Wind είναι παρόμοιες στις λειτουργίες τους και μόνο το layout αλλάζει. Προσωπικά της wind μου φαίνεται χειρότερο για ένα μονάχα λόγο. Όταν είσαι σε ένα σημείο τις εφαρμογής(π.χ. στα πακέτα) και θες να πας σε άλλο(π.χ. στο status σου), το πιο λογικό είναι να πατήσεις το back button. Αυτή η ενέργεια όμως στην εφαρμογή έχει ως συνέπεια να κλείσει, και για να κάνεις αυτό που θες πρέπει να πατήσεις το πλήκτρο πάνω αριστερά που σου βγάζει τις κατηγορίες.

 

Όσο για το tablet που λέτε, υπάρχουν 2 λόγοι που μπορεί να μην εγκαθίσταται η εφαρμογή. Εκτός του αν είναι συσκευή που δεν προορίζεται για εδώ (π.χ. ένα κινέζικο τηλέφωνο που είχα) και ο άλλος λόγος είναι η ίδια η συσκευή. Αν η εφαρμογή προορίζεται για τηλέφωνα καταλαβαίνει ότι είναι tablet και βγάζει ασυμβατότητα. Όπως π.χ. το viber άλλο περιβάλλον εμφανίζει σε κινητό που είναι πρωτεύουσα συσκευή και αλλό σε tablet(με διαφορετική εικόνα έναρξης κλπ) που πρόκειται για δευτερεύουσα συσκευή και θα σε ρωτήσει πιο είναι το κινητό που έχεις εγκατεστημένο το viber για να σου στείλει κωδικό ενεργοποίησης.

 

Θα πρότεινα το εξής για δοκιμή. Σε ένα κινητό που έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή, εγκαθιστούμε τον ES file explorer (αν δεν τον έχουμε ήδη). Τον τρέχουμε, πατάμε το πλήκτρο πάνω αριστερά(3 οριζόντιες μπλε γραμμές), και επιλέγουμε σκρολάροντας το APP στην κατηγορία βιβλιοθήκη. Εκεί έχει τις εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει. Πατάμε παρατεταμένα πάνω στο myF2G που μας ενδιαφέρει και επιλέγουμε στο κάτω μέρος αντίγραφο ασφαλείας. Δημιουργεί ένα αρχείο .apk (στην εσωτερική μνήμη αποθήκευσης στο backups\apps) το οποίο μπορούμε να το αντιγράψουμε στο tablet και να το εγκαταστήσουμε (εννοείται θα πρέπει να έχουμε τικάρει το "εγκατάσταση από άγνωστες πηγές" στις ρυθμίσεις ασφαλείας). Αν μετά τρέχει όλα είναι οκ. Αν όχι, πιθανότατα δεν θα τρέξει ποτέ σε tablet.

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά, θα ενημερώσω για τις απαντήσεις και θα προσπαθήσω να στείλω την κοινοποίηση προς wind, μέσω facebook φίλου.

 

Ήδη έλαβα την επιβεβαίωση παραλαβής της καταγγελίας από την ΓΓΚ.

 

Συνεχίζοντας την ενημέρωση για την υπόθεση της καταγγελίας της Wind, σήμερα το πρωί πιστώθηκε ο λογαριασμός μου με 10 ευρώ και το απόγευμα ενημερώθηκα με sms ότι πιστώθηκε ο λογαριασμός μου με 0,24, προφανώς για την κλήση στο 1260.

 

Και περιμένω την εξέλιξη από τα αιτήματα της καταγγελίας προς ΕΕΤΤ και ΓΓΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...