Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ απλά πήγαινε και ζήτα μία αναλυτική κατάσταση κλήσεων των τελευταίων 3 μηνών όπως έχεις το δικαίωμα .

Εκεί θα διαπιστώσεις αν είχες το Bonus των 300 λεπτών στις ανανεώσεις που έκαναν οι γονείς σου τους τελευταίους 3 μήνες ή αν δεν υπήρχε.

Φυσικά η πραγματική δουλειά απαιτεί κόπο. Το να γράψει κανείς απλά στο internet είναι συνήθως πιό εύκολο .

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και στο τελος η ειρωνεια δε νομιζω οτι χρειαζοταν!

Δεν ειναι τοσο ο κοπος οσο ειναι το σπασιμο των νευρων ... Οσες φορες ειχα θεμα με την wind λυνοταν μετα απο πολλα τηλ και πολλες επισκεψεις σε καταστηματα της.Αν ηταν μια κληση ολα καλα θα ηταν αλλα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι πολιτικη τους για να αποθαρρυνουν το κοσμο απο το να ζητα το δικιο του ...

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και στο τελος η ειρωνεια δε νομιζω οτι χρειαζοταν!

Δεν ειναι τοσο ο κοπος οσο ειναι το σπασιμο των νευρων ... Οσες φορες ειχα θεμα με την wind λυνοταν μετα απο πολλα τηλ και πολλες επισκεψεις σε καταστηματα της.Αν ηταν μια κληση ολα καλα θα ηταν αλλα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι πολιτικη τους για να αποθαρρυνουν το κοσμο απο το να ζητα το δικιο του ...

 

εχεις δικιο, νομιζω οτι θα εισαι καλυτερα σε μια αλλη εταιρια. Να πας σε ενα καταστημα βονταφον ή κοσμοτε και να ζητησεις 'φορητοτητα', δηλαδη μεταφορα το νουμερο σου στο δικτυο τους. Το ιδιο κανε και για τον κυκλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και στο τελος η ειρωνεια δε νομιζω οτι χρειαζοταν!

Δεν ειναι τοσο ο κοπος οσο ειναι το σπασιμο των νευρων ... Οσες φορες ειχα θεμα με την wind λυνοταν μετα απο πολλα τηλ και πολλες επισκεψεις σε καταστηματα της.Αν ηταν μια κληση ολα καλα θα ηταν αλλα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι πολιτικη τους για να αποθαρρυνουν το κοσμο απο το να ζητα το δικιο του ...

Το να μην σε ειρωνευονται οι αλλοι και να εισαι εσυ "καπως " , δεν παιζει καθολου ; ελεος δηλαδη... Σου λεει το παλληκαρι τι να κανεις και του την λες κι απο πανω;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πριν από λίγο πακέτο προς όλους των 5€ και έδωσε και 100 λεπτά προς WIND. Αν δεν κάνω λάθος δεν γράφτηκε εδώ ότι από 10€ και πάνω παίρνει κάποιος bonus λεπτά προς WIND; Ή δεν θυμάμαι εγώ καλά και το bonus αφορά την ανανέωση χρόνου και όχι την αγορά πακέτου; Πάντως στο ίδιο νούμερο (της γυναίκας μου), αρχές Μαρτίου όταν ανανέωσα 5€, μέσω PayPal, δε μου έδωσε άλλο bonus προς WIND.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πριν από λίγο πακέτο προς όλους των 5€ και έδωσε και 100 λεπτά προς WIND. Αν δεν κάνω λάθος δεν γράφτηκε εδώ ότι από 10€ και πάνω παίρνει κάποιος bonus λεπτά προς WIND; Ή δεν θυμάμαι εγώ καλά και το bonus αφορά την ανανέωση χρόνου και όχι την αγορά πακέτου; Πάντως στο ίδιο νούμερο (της γυναίκας μου), αρχές Μαρτίου όταν ανανέωσα 5€, μέσω PayPal, δε μου έδωσε άλλο bonus προς WIND.

 

Άλλο αγοράζω πακέτο, άλλο ανανέωση χρόνου.

Βάζεις λεφτά αλλά κάτω από 10€ χωρίς δώρο.

Αγοράζεις πακέτο ονλαιν, έχεις δώρο. Δλδ τα 300' γίνονται 400'.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και στο τελος η ειρωνεια δε νομιζω οτι χρειαζοταν!

Δεν ειναι τοσο ο κοπος οσο ειναι το σπασιμο των νευρων ... Οσες φορες ειχα θεμα με την wind λυνοταν μετα απο πολλα τηλ και πολλες επισκεψεις σε καταστηματα της.Αν ηταν μια κληση ολα καλα θα ηταν αλλα αρχιζω να πιστευω οτι ειναι πολιτικη τους για να αποθαρρυνουν το κοσμο απο το να ζητα το δικιο του ...

 

Αυτό που θεώρησες ειρωνεία είναι η απάντηση στο δικό σου γραπτό : (Δεν μπορω ή θα πρεπει να ξοδεψω ωρες και πολλη υπομενη για να ανακαλυψω το τι παιχτηκε .)

 

Σου απάντησα λοιπόν ότι πράγματι χρειάζεται ώρα για να βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, νομιζω οτι θα εισαι καλυτερα σε μια αλλη εταιρια. Να πας σε ενα καταστημα βονταφον ή κοσμοτε και να ζητησεις 'φορητοτητα', δηλαδη μεταφορα το νουμερο σου στο δικτυο τους. Το ιδιο κανε και για τον κυκλο σου.

 

To θεμα ειναι οτι λιγο πολυ ετσι λειτουργουν ολες οι ετ. κινητης.Σου λεει αν εχεις προβλημα πανε αλλου.Εμ δεν λυνεται το προβλημα ...

 

Το να μην σε ειρωνευονται οι αλλοι και να εισαι εσυ "καπως " , δεν παιζει καθολου ; ελεος δηλαδη... Σου λεει το παλληκαρι τι να κανεις και του την λες κι απο πανω;

 

Καλε μου ανθρωπε προσπαθω να εξηγησω οτι δεν ειμαι εξωγηινος!Οταν σου εξηγω και σου λεω οτι ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ FREE TALKER και στο account τους ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ, τι δεν ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ;Στην wind ειμαι 11 χρονια.Δεν ειμαι χθεσινος ... Απλα ετσι ξαφνικα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!Ειναι να μην σου τυχει και μπλεξεις.Μετα θα ερθεις στα λογια μου ...

 

Αυτό που θεώρησες ειρωνεία είναι η απάντηση στο δικό σου γραπτό : (Δεν μπορω ή θα πρεπει να ξοδεψω ωρες και πολλη υπομενη για να ανακαλυψω το τι παιχτηκε .)

 

Σου απάντησα λοιπόν ότι πράγματι χρειάζεται ώρα για να βρεις το δίκιο σου.

 

Συμφωνουμε.Το παραδειγμα απο το adslgr δειχνει οτι για να δικαιωθεις κοπιαζεις.2 μηνες επαιζαν με τα νευρα μου για να λυθει το θεμα και τελικα λυθηκε.Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τις δικες τους γκαφες να καλουμαστε εμεις οι πελατες να κανουμε τους matlock καθε φορα.

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι λιγο πολυ ετσι λειτουργουν ολες οι ετ. κινητης.Σου λεει αν εχεις προβλημα πανε αλλου.Εμ δεν λυνεται το προβλημα ...

 

 

 

Καλε μου ανθρωπε προσπαθω να εξηγησω οτι δεν ειμαι εξωγηινος!Οταν σου εξηγω και σου λεω οτι ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥς ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ FREE TALKER και στο account τους ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ, τι δεν ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ;Στην wind ειμαι 11 χρονια.Δεν ειμαι χθεσινος ... Απλα ετσι ξαφνικα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!Ειναι να μην σου τυχει και μπλεξεις.Μετα θα ερθεις στα λογια μου ...

Στο free talker η wind είχε πει ότι μετά την κατάργηση, αν γίνει μεταφορά από λεπτά σε ΜΒ η το αντίθετο, καταργείται. Μήπως έγινε κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Στο free talker η wind είχε πει ότι μετά την κατάργηση, αν γίνει μεταφορά από λεπτά σε ΜΒ η το αντίθετο, καταργείται. Μήπως έγινε κάτι τέτοιο?

 

Οχι δεν εκανα καμια αλλαγη.Οι γονεις μου ειναι μεγαλης ηλικιας οποτε τα ΜΒ τους ειναι πρακτικα αχρηστα.Ειναι τελειος κουφο.Μια αλλη φορα μου ειχε συμβει το εξης κουφο.Αρχισε απο το πουθενα και χρεωνομουν ενα ποσο σταθερο για 2 μηνες.Μικρο μεν αλλα το ιδιο.Αφου το εψαξα με πολλλλλλη υπομονη διαπιστωσα οτι χρεωνομουν για μια υπηρεσια ringtone που την ειχα ενεργοποιησει και παυσει 3-4 χρονια πριν.Δλδ καπου στο ακυρο χρεωθηκα γυρω στα 4 ευρω για μια υπηρεσια που την ειχα κοψει πριν 4 χρονια.Τα 4 ευρω+οτι τηλεφωνα εκανα στην Εξ πελατων δεν τα πηρα ποτε πισω.Για αυτο τα εχω παρει με την wind παρολο που εχω εδω και 11 χρονια.Κακα τα ψεματα ειμαστε στην wind για το οτι ειναι πιο η φτηνη και οχι γιατι ειναι η καλυτερη.Διορθωστε αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λες ότι είσαι 10 χρόνια στην wind, σημαίνει ότι δεν έχεις περάσει από άλλες. Εγώ που έχω καταλήξει στη wind, αφού πέρασα από τις άλλες, είδα ότι όλες είναι ίδιες και σε μερικά σημεία χειρότερες. Δικιά μου εμπειρία πάντα.

Επομένως αν πληρώνω λιγότερα είμαι οκ. Αν βέβαια γίνει κάποιο ατύχημα, είναι θέμα τύχης να ξεμπλέξει, όπως σε όλα τα ατυχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λες ότι είσαι 10 χρόνια στην wind, σημαίνει ότι δεν έχεις περάσει από άλλες. Εγώ που έχω καταλήξει στη wind, αφού πέρασα από τις άλλες, είδα ότι όλες είναι ίδιες και σε μερικά σημεία χειρότερες. Δικιά μου εμπειρία πάντα.

Επομένως αν πληρώνω λιγότερα είμαι οκ. Αν βέβαια γίνει κάποιο ατύχημα, είναι θέμα τύχης να ξεμπλέξει, όπως σε όλα τα ατυχήματα.

 

Ειχα κατα περιοδους και απο ολες τις ετ κινητης (συμβολαια ή καρτες) παραλληλα με το f2g.Ολες πανω κατω τα ιδια ειναι.Η wind ειναι η πιο φτηνη.Προσφατα πηρα ενα cu που δινει για ενα χρονο 600'+600 sms χωρις καν ανανεωση.Αφου γραφτηκα στο site του cu ειδα τα πακετα.Μπορω να πως οτι ηταν καλα.Ειχε πιο ολοκληρωμενες λυσεις απο οτι το f2g.Απο την αλλη εχω το f2g2 το οποιο δεν το αλλαζεις ευκολα.Θα μου πεις οτι αν βαζεις πακετα εχεις καλυτερη χρεωση απο οτι εχεις με το f2g2.Τεσπα το συμπερασμα ειναι οτι ολοι καλοι ειναι μεχρι να σου κατσει κανενα στραβο περιστατικο.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έφτιαξε και το auto update του widget;

Βλέπω ότι τελευταίο update σήμερα έκανε πάντως στις 1:30 το πρωί, ενώ το έχω ρυθμίσει ανά ώρα.

Πάντως από το καθόλου, καλά είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πλεον απο την εφαρμογή μπορείς να ανανεώσεις και μέσω PayPal.

 

Σούπερ, δεν το είχα δει! Αυτό με το Paypal με έχει σώσει πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Το widget σας δουλεύει κανονικά μετά την αναβάθμιση ? εμένα δεν δείχνει πλέον απολύτως τπτ .

 

Θέλει να τρέξεις την εφαρμογή πρώτα για να κάνεις ξανά login μετά το update.

 

Επιβεβαιώνω ότι με Android 4.4.1 το autoupdate του widget δουλεύει κανονικά.

Τουλάχιστον με 3G που είμαι τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 4.4.2 πλέον δουλεύει κανονικά.Πριν στο μεγάλο widget δεν μου έδειχνε τίποτα.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Στο free talker η wind είχε πει ότι μετά την κατάργηση, αν γίνει μεταφορά από λεπτά σε ΜΒ η το αντίθετο, καταργείται. Μήπως έγινε κάτι τέτοιο?

 

Ισχύει όντως αυτό; Που το έχεις δει φίλε μου για να το επιβεβαιώσω;

Πάντως στο F.A.Q. του F2go γράφει: "Οι εγγραφές στο Bonus ανανέωσης σταμάτησαν στις 25/04 και οι συνδρομητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι διατηρούν τα πλήρη προνόμιά τους καθώς και τη δυνατότητα μεταφοράς από το ένα Bonus στο άλλο (Free2Talk ή Free2Surf) μέσα από το www.f2g.gr."

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

εβαλα 10 ευρω καρτα και μου τη διπλασιασε(δε θυμαμαι να ειχα λαβει σμς, αλλα δεν παιρνω και ορκο)

Μου εδωσε και 300 προς ολους, εχω και πακετο για ιντερνετ, εχω και σμς απο αλλο πακετο, οποτε ειμαστε κομπλε.

Τα 8.κατι που διπλασιασε, τι μπορω να τα κανω?Αν οταν λήξει το πακετο μου με τα mb δεν βάλω αλλο, και αρχισει να χρεωνει 1ε/μέρα για 20Mb, απο ποιο υπολοιπο θα παιρνει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

εβαλα 10 ευρω καρτα και μου τη διπλασιασε(δε θυμαμαι να ειχα λαβει σμς, αλλα δεν παιρνω και ορκο)

Μου εδωσε και 300 προς ολους, εχω και πακετο για ιντερνετ, εχω και σμς απο αλλο πακετο, οποτε ειμαστε κομπλε.

Τα 8.κατι που διπλασιασε, τι μπορω να τα κανω?Αν οταν λήξει το πακετο μου με τα mb δεν βάλω αλλο, και αρχισει να χρεωνει 1ε/μέρα για 20Mb, απο ποιο υπολοιπο θα παιρνει?

 

Ναι από το υπόλοιπο γενικά αλλά αν είναι λιγότερο του διπλασιασμου, στο τέλος θα μείνει το ποσό που έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

"Pay with PayPal to top up your WIND F2G or Q account, and PayPal will offer you extra value! If you top up from 10€ to 14.99€, you will receive an extra 2€ from PayPal. Top up from 15€ to 19.99€ and you will get an extra 3€... and so on up to 6€ bonus! "

Μου ήρθε με Mail.ισχύει και τέτοιο;;; το γνωρίζει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω

http://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-paypal/

 

ετσι γλυτωνουν το κοστος της καρτας ή του μεσαζοντα (περιπτερας κλπ.) αλλα επιβαρυνονται με το κοστος του paypal γυρω στο 3% αν θυμαμαι καλα.

 

Καλο θα ηταν βεβαια να δινουν κατι και οταν κανεις 5 ευρω ανανεωση, π.χ. 1 ευρω

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ανανέωση μόνο online και μόνο με PayPal. Κάθε φορά και καινούργια ευχάριστη έκπληξη. Ειδικά όσοι έχουν την παλιά προσφορά με τα 300 λεπτά, ή έχουν Q που δίνει και αυτή bonus πλέον, ο όμιλος της Wind στα καρτοκινητά είναι πολύ μπροστά. Απορώ με πολλούς που με lite χρήση, επιμένουν στα συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

"Pay with PayPal to top up your WIND F2G or Q account, and PayPal will offer you extra value! If you top up from 10€ to 14.99€, you will receive an extra 2€ from PayPal. Top up from 15€ to 19.99€ and you will get an extra 3€... and so on up to 6€ bonus! "

Μου ήρθε με Mail.ισχύει και τέτοιο;;; το γνωρίζει κανείς;;

 

Ναι ισχύει. Ήρθε και σε εμένα και στην αρχή ήμουν διστακτικός μήπως ήταν καμιά απάτη. Μπήκα και στην σελίδα της wind στον λογαριασμό μου και ισχύει! Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν κάνεις ανανέωση μέσω PayPal από την εφαρμογή Εάν δίνει το bonus, μήπως θέλει αναβάθμιση. Φοβερή κίνηση, πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...