Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν μπορείς να καταναλώσεις τα data στο εξωτερικό....

 

Έχω f2g, χτες ενεργοποίησα το dataroam, μου ήρθε sms επιβεβαίωσης και σήμερα βρίσκομαι Κύπρο και 'τρώω' από τα 1GB χωρίς να μου χρεώνει...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξαναέγραψα, το Data Roam είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις μέχρι 2 Ιουνίου

 

 

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει ότι από την 3η Ιουνίου 2013 παύει να ισχύει η επιπρόσθετη υπηρεσία περιαγωγής Data Roamer για τους συνδρομητές καρτοκινητής (WIND & Q), που έδινε την δυνατότητα να χρησιμοποιείται ο δωρεάν όγκος δεδομένων από επιπρόσθετες υπηρεσίες στις χώρες εντός EE/EOX με 5€ .

 

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία πριν τις 3/06/13, θα μπορούν να συνεχίσουν την χρήση της μέχρι την λήξη της διάρκειας της (30 ημέρες).

 

Για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 1260.

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=279

 

 

Όποιος λοιπόν την ενεργοποιήση μέχρι 2/06 θα το έχει μέχρι 01/07

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και καλως σας βρηκα!

Οπως γραφω στον τιτλο, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; δε με απασχολει να μεταφερθει καποιο πακετο, απλα να μεταφερθουν περιπου 10 ευρω.

Ευχαριστω!

(στην περιπτωση που εχει απαντηθει το ερωτημα συγνωμη, απλα ειναι απολυτως αδυνατον να διαβασω 1043 σελιδες μηνυματα!!) :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και καλως σας βρηκα!

Οπως γραφω στον τιτλο, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; δε με απασχολει να μεταφερθει καποιο πακετο, απλα να μεταφερθουν περιπου 10 ευρω.

Ευχαριστω!

(στην περιπτωση που εχει απαντηθει το ερωτημα συγνωμη, απλα ειναι απολυτως αδυνατον να διαβασω 1043 σελιδες μηνυματα!!) :O

 

Δεν υπάρχει, το έχουν καταργήσει αυτό εδώ και πολύ καιρό...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδω και ώρα να μπω στο myf2g και ενώ φορτώνει μου βγάζει "the form was saved successfully" και δεν ανοίγει...μήπως ξέρετε τι εννοεί;;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανουν καμμια συντηρηση στον σερβερ?Εγω μπαινω με τους κωδικους μου,αλλα δε μου δειχνει υπολοιπα,πακετα.Το μεημερι δουλευε κανονικα. Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Όπως ξαναέγραψα, το Data Roam είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις μέχρι 2 Ιουνίου

 

 

Η WIND Hellas Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ ανακοινώνει ότι από την 3η Ιουνίου 2013 παύει να ισχύει η επιπρόσθετη υπηρεσία περιαγωγής Data Roamer για τους συνδρομητές καρτοκινητής (WIND & Q), που έδινε την δυνατότητα να χρησιμοποιείται ο δωρεάν όγκος δεδομένων από επιπρόσθετες υπηρεσίες στις χώρες εντός EE/EOX με 5€ .

 

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία πριν τις 3/06/13, θα μπορούν να συνεχίσουν την χρήση της μέχρι την λήξη της διάρκειας της (30 ημέρες).

 

Για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 1260.

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=279

 

 

Όποιος λοιπόν την ενεργοποιήση μέχρι 2/06 θα το έχει μέχρι 01/07

 

Ευχαριστω για την απαντηση , την υπομονη σας για ακομη καποια ερωτηματα που εχω

 

 

* Πως μπορω να το ενεργοποιησω μιας και εχω το προβλημα οτι η σιμ που περνει το ipad ειναι η micro ή mini ( σορρυ δεν θυμαμαι πως λεγετε) και ως γνωστο το ipad δεν στελνει sms και δεν παιρνει τηλεφωνα , και για το κινητο μου δεν εχω ανταπτορα για να την βαλω και να καλεσω.Υπαρχει καποιο αλλο τηλ που μπορω να παρω και να το ενεργοποιησω απο σταθερο ή απο κινητο που δεν ανηκει στην wind ?

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας και τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση , την υπομονη σας για ακομη καποια ερωτηματα που εχω

 

 

* Πως μπορω να το ενεργοποιησω μιας και εχω το προβλημα οτι η σιμ που περνει το ipad ειναι η micro ή mini ( σορρυ δεν θυμαμαι πως λεγετε) και ως γνωστο το ipad δεν στελνει sms και δεν παιρνει τηλεφωνα , και για το κινητο μου δεν εχω ανταπτορα για να την βαλω και να καλεσω.Υπαρχει καποιο αλλο τηλ που μπορω να παρω και να το ενεργοποιησω απο σταθερο ή απο κινητο που δεν ανηκει στην wind ?

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας και τις πληροφοριες

Μόνο από το ίδιο μπορεις να το ενεργοποιήσεις

Βρες κάποιον με Iphone να βάλεις την κάρτα μέσα ή πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζήτα αντάπτορα.

 

Η υπηρεσία ενεργοποιείται:

Με δωρεάν SMS “DATAROAM NAI” στο 1202 για συνδρομητές συμβολαίου ή στο 1284 για τους συνδρομητές WINDtoALL, καρτοσύνδεσης και καρτοκινητής

Καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 (για τους συνδρομητές συμβολαίου)

 

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το ίδιο μπορεις να το ενεργοποιήσεις

Βρες κάποιον με Iphone να βάλεις την κάρτα μέσα ή πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζήτα αντάπτορα.

 

Η υπηρεσία ενεργοποιείται:

Με δωρεάν SMS “DATAROAM NAI” στο 1202 για συνδρομητές συμβολαίου ή στο 1284 για τους συνδρομητές WINDtoALL, καρτοσύνδεσης και καρτοκινητής

Καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 (για τους συνδρομητές συμβολαίου)

 

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

 

Ο Vasileios έχει δίκιο. Εγώ αναφερόμουν στο γεγονός ότι από 3 Ιουνίου καταργείται.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου έστειλε η wind το παρακάτω μνμ (συγνώμη για τα κεφαλαία):

KEPΔIΣATE 500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI ΔΩPO KAPTA TΩN 10 EYPΩ ME KAΘE MHNIAIA ANANEΩΣH AΠO 15 EYPΩ! MEXPI 31 MAIOY! WIND!

 

Το έλαβε κανείς άλλος; Και αν ναι ας μου πει αν έχω καταλάβει καλά: βάζεις 15Ε κάρτα και έχεις 25Ε χρόνο και 500Λ ομιλίας;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου έστειλε η wind το παρακάτω μνμ (συγνώμη για τα κεφαλαία):

 

Το έλαβε κανείς άλλος; Και αν ναι ας μου πει αν έχω καταλάβει καλά: βάζεις 15Ε κάρτα και έχεις 25Ε χρόνο και 500Λ ομιλίας;

 

μήπως με 5 ευρώ σου δίνει 500 λεπτά; Δλδ βάζεις 15 και σου μένουν 10ε και 500 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου έστειλε η wind το παρακάτω μνμ (συγνώμη για τα κεφαλαία):

 

Το έλαβε κανείς άλλος; Και αν ναι ας μου πει αν έχω καταλάβει καλά: βάζεις 15Ε κάρτα και έχεις 25Ε χρόνο και 500Λ ομιλίας;

 

ααααα θελω κι εγω! ζηλέυω!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για τα συνηθισμενα δωρακια της wind προκειται.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κοσμοκάρτα αλλά αν πάψουν τα 300' προς όλους στο τέλος του μήνα που λένε να την κάνω για f2go. Αυτό που με κρατάει στην κοσμοκάρτα κυρίως είναι το σήμα για το 3g. Έχω δοκιμάσει και με f2go αλλά το σήμα ανεβοκατεβαίνει μεταξύ 3g/2g και μένω στο κέντρο της Αθήνας. Ενώ στη φωνή πλέον δεν έχω θέμα. Συμβάινει και σε άλλους αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο smartphone; Το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι έχω κάποια νουμεράκια f2go από αυτά που δίνουν δωρεάν στο δρόμο ξέρετε. Έχω ενεργοποιήσει μέσα από το my f2go το μπόνους με τα 300 λεπτά και από ότι βλέπω υπάρχει ακόμα, μπορώ αν θέλω να πάρω με 5 ευρώ το πακετάκι με το ίντερνετ που δίνει ένα γίγα; Εσείς γενικά ποιον συνδυασμό χρησιμοποιείτε, βλέπω κάτι ωραία πακετάκια στο site. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κοσμοκάρτα αλλά αν πάψουν τα 300' προς όλους στο τέλος του μήνα που λένε να την κάνω για f2go. Αυτό που με κρατάει στην κοσμοκάρτα κυρίως είναι το σήμα για το 3g. Έχω δοκιμάσει και με f2go αλλά το σήμα ανεβοκατεβαίνει μεταξύ 3g/2g και μένω στο κέντρο της Αθήνας. Ενώ στη φωνή πλέον δεν έχω θέμα. Συμβάινει και σε άλλους αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο smartphone; Το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι έχω κάποια νουμεράκια f2go από αυτά που δίνουν δωρεάν στο δρόμο ξέρετε. Έχω ενεργοποιήσει μέσα από το my f2go το μπόνους με τα 300 λεπτά και από ότι βλέπω υπάρχει ακόμα, μπορώ αν θέλω να πάρω με 5 ευρώ το πακετάκι με το ίντερνετ που δίνει ένα γίγα; Εσείς γενικά ποιον συνδυασμό χρησιμοποιείτε, βλέπω κάτι ωραία πακετάκια στο site. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

 

για κλησεις προς ολους: F2G πακετο 5ε-200' προς ολους, ή Q πακετο 3ε-60' (χρεωση ανα 1 λεπτο, απο το πρωτο λεπτο)

για κλησεις και sms προς ολη τη wind+q: Q πακετο 1ε-400', 1ε-400sms

για ιντερνετ: F2G πακετο 5ε-1gb

 

βαζεις σε 2καρτο κινητο f2g+q και εισαι βασιλιας :D

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το αναφέρω προς πληροφόρηση

 

Χθες το μεσημέρι επιχείρησα να ενεργοποιήσω online το πακέτο των 60 λεπτών προς όλους της Q με 3 €, μέσω της εφαρμογής του Μίχα και χωρίς να το επιθυμώ μου το ενεργοποίησε 2 φορές... Σε χρόνο DT... Μέχρι να πω Q, είχα 120 λεπτά προς όλους αγορασμένα και διαθέσιμα στο υπόλοιπό μου...!

 

Τους τηλεφώνησα επιτόπου μέσα στα επόμενα 3 λεπτά και τους ενημέρωσα... Μου είπαν πως θα το διευθετήσουν και μου έστειλαν κι ένα μήνυμα πως το αίτημά μου προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα...

 

Μέχρι σήμερα όμως δεν είχα ανταπόκριση...

 

Τους τηλεφώνησα ξανά πριν λίγο και με καθησύχασαν λέγοντάς μου πως γνωρίζουν το πρόβλημα μιας κι έχει συμβεί σε πάρα πολλούς συνδρομητές Q και Wind, απλώς όμως χρειάζεται κάποιο χρονικό διάστημα για να επανορθώσουν και να μου πιστώσουν πίσω τα επιπλέον 3 € που κατά λάθος χρεώθηκα...

 

Οψόμεθα

 

:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κοσμοκάρτα αλλά αν πάψουν τα 300' προς όλους στο τέλος του μήνα που λένε να την κάνω για f2go. Αυτό που με κρατάει στην κοσμοκάρτα κυρίως είναι το σήμα για το 3g. Έχω δοκιμάσει και με f2go αλλά το σήμα ανεβοκατεβαίνει μεταξύ 3g/2g και μένω στο κέντρο της Αθήνας. Ενώ στη φωνή πλέον δεν έχω θέμα. Συμβάινει και σε άλλους αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο smartphone; Το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι έχω κάποια νουμεράκια f2go από αυτά που δίνουν δωρεάν στο δρόμο ξέρετε. Έχω ενεργοποιήσει μέσα από το my f2go το μπόνους με τα 300 λεπτά και από ότι βλέπω υπάρχει ακόμα, μπορώ αν θέλω να πάρω με 5 ευρώ το πακετάκι με το ίντερνετ που δίνει ένα γίγα; Εσείς γενικά ποιον συνδυασμό χρησιμοποιείτε, βλέπω κάτι ωραία πακετάκια στο site. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Τα 300 λεπτά προς όλους δεν υπάρχουν πλέον και στη WIND για νέους συνδρομητές. Κατά τη γνώμη μου η Cosmoκάρτα αυτή τη στιγμή έχει ένα + την 0,01 χρέωση προς 2 αριθμούς. Και εάν έχεις καλύτερο σήμα με την cosmote τότε κατά τη γνώμη μου μείνε εκεί. Όσο για πακέτα internet η WIND έχει με 5€ 500MBs και εάν αγοράσεις το πακέτο μέσα από το site του f2g έχεις bonus άλλα 500MBs. Απ' ότι έχω δει αυτό συμφέρει σε σχέση με αντίστοιχο της Cosmoκάρτας

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά προς όλους δεν υπάρχουν πλέον και στη WIND για νέους συνδρομητές. Κατά τη γνώμη μου η Cosmoκάρτα αυτή τη στιγμή έχει ένα + την 0,01 χρέωση προς 2 αριθμούς. Και εάν έχεις καλύτερο σήμα με την cosmote τότε κατά τη γνώμη μου μείνε εκεί. Όσο για πακέτα internet η WIND έχει με 5€ 500MBs και εάν αγοράσεις το πακέτο μέσα από το site του f2g έχεις bonus άλλα 500MBs. Απ' ότι έχω δει αυτό συμφέρει σε σχέση με αντίστοιχο της Cosmoκάρτας

 

F2G να πάρεις...με 5 € το μήνα έχεις 1 gb το μήνα και μετά πάς εδώ και με CallBack συνδέεις οποιοδήποτε τηλ. (σταθερό κινητό) με κόστος 0,012 €/nim ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

Κανένα πρόβλημα και δεν τρώει και DATA.

Link to comment
Share on other sites

F2G να πάρεις...με 5 € το μήνα έχεις 1 gb το μήνα και μετά πάς εδώ και με CallBack συνδέεις οποιοδήποτε τηλ. (σταθερό κινητό) με κόστος 0,012 €/nim ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

Κανένα πρόβλημα και δεν τρώει και DATA.

 

μπορείς να μου εξηγήσεις το call back πως λειτουργεί ; είναι πολύ ενδιαφέρον.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου εξηγήσεις το call back πως λειτουργεί ; είναι πολύ ενδιαφέρον.

Ακολούθησε τις οδηγίες ειναι πολύ απλό.

Κατέβασε και βάλε το mobileVoip ..κάνε εγραφή κλπ. το δουλεύω αρκετό καιρό και ειναι τέλειο. Επειδη βγαίνουμε οφ...στείλε μου ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατι μπερδεύτηκα...κάνοντας προώθηση έναν αριθμό F2G σε ένα κινητό με What's up,τι χρεώνεται αυτός που θα με πάρει από F2G και τι εγω στο κινητό κοσμοτε; :/
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που σε πέρνει πληρώνει ότι πλήρωνε και πριν

Εσύ πληρώνεις από τα λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα . Αν δεν έχεις πληρώνεις 0,37 το πρώτο λεπτό, και μετά αναλογία ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...