Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πληρώσεις 20€ για κάτι που μπορείς να πάρεις εντελώς δωρεαν;

εκτος αν λέμε το ίδιο πράγμα :)

 

Το ίδιο πράγμα λέμε. Απλώς εγώ έκανα λάθος διατύπωση! :)

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα με nexus s το ιδιο.

 

Ναι το γράφει στις απιτήσεις τις εφαρμογής, δε δουλεύει σε πάνω από GB...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας!

Εχω double play (internet, τηλέφωνο) στη Wind και ένα καρτοκινητό Free2Go. Έβαλα κάρτα 10 Ε σήμερα στο καρτοκινητό μου, και μου ήρθε μήνυμα (εκτος απο το bonus) οτι φορτώθηκαν άλλα 5 Ε απο τη συνδυαστική προσφορά τους. Ολα οκ μέχρι εδώ, το θέμα ειναι οτι οταν καλώ το 1269 δεν μου υπολογίζει στο υπολοιπο τα 5 Ε της συνδυαστικής προσφοράς και πρέπει να πατήσω το 1 για να ακουσω οτι εχω και τα 5 Ε αφοτου ακουσω το υπολοιπο απο bonus που έχω.

Ενεργοποίησα ενα πακέτο αλλα με χρέωσε κανονικά απ'το υπολοιπο της κάρτας μου και όχι απ τα 5 Ε που μου έκαναν δώρο. Λοιπον, η απορία μου ειναι η εξής! Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα 5 Ε?

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας!

Εχω double play (internet, τηλέφωνο) στη Wind και ένα καρτοκινητό Free2Go. Έβαλα κάρτα 10 Ε σήμερα στο καρτοκινητό μου, και μου ήρθε μήνυμα (εκτος απο το bonus) οτι φορτώθηκαν άλλα 5 Ε απο τη συνδυαστική προσφορά τους. Ολα οκ μέχρι εδώ, το θέμα ειναι οτι οταν καλώ το 1269 δεν μου υπολογίζει στο υπολοιπο τα 5 Ε της συνδυαστικής προσφοράς και πρέπει να πατήσω το 1 για να ακουσω οτι εχω και τα 5 Ε αφοτου ακουσω το υπολοιπο απο bonus που έχω.

Ενεργοποίησα ενα πακέτο αλλα με χρέωσε κανονικά απ'το υπολοιπο της κάρτας μου και όχι απ τα 5 Ε που μου έκαναν δώρο. Λοιπον, η απορία μου ειναι η εξής! Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα 5 Ε?

 

Αυτα τα περιεργα μονο η Wind τα κανει, χαριζει χαριζει και στο τελος ειναι αχρηστα σα να μη δινει τιποτα. Προφανως μονο για απλες κλησεις η μνματα διχως πακετα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα θα μπορούσα να πω. Αγόρασα 28/2 πακέτο talk to all και σήμερα μου ήρθε email από wind ότι από σήμερα 01/03/13 και έως 04/03 εαν αγοράσει κάποιος οποιοδήποτε f2g πακέτο μπαίνει στην κλήρωση για ενα LG nexus4. Βέβαια μέχρι τώρα δεν εχω σταθεί τυχερός από τις διάφορες προσφορές σε συσκευές είτε κινητά, είτε tablets που βάζει το myphone, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πάντως όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μπει στην κλήρωση.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο με ιντερνετ που να μην λίγει στο μήνα πανω? Ας πουμε γω δεν ξοδεψα τα mb μου σε ενα μηνα, να μην χρειαζεται να ανανεωσω παλι με 3-5-10 ευρο τον επομενο, μεχρι να ληξουν?
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο με ιντερνετ που να μην λίγει στο μήνα πανω? Ας πουμε γω δεν ξοδεψα τα mb μου σε ενα μηνα, να μην χρειαζεται να ανανεωσω παλι με 3-5-10 ευρο τον επομενο, μεχρι να ληξουν?

 

Οχι δεν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο με ιντερνετ που να μην λίγει στο μήνα πανω? Ας πουμε γω δεν ξοδεψα τα mb μου σε ενα μηνα, να μην χρειαζεται να ανανεωσω παλι με 3-5-10 ευρο τον επομενο, μεχρι να ληξουν?

 

Κανενα πακετο της Wind δεν μπορεις να το προσθεσεις με καινουριο, κ νομιζω οτι ειναι το πιο μεγαλον μειον σε σχεση με τις αλλες δυο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας!

Εχω double play (internet, τηλέφωνο) στη Wind και ένα καρτοκινητό Free2Go. Έβαλα κάρτα 10 Ε σήμερα στο καρτοκινητό μου, και μου ήρθε μήνυμα (εκτος απο το bonus) οτι φορτώθηκαν άλλα 5 Ε απο τη συνδυαστική προσφορά τους. Ολα οκ μέχρι εδώ, το θέμα ειναι οτι οταν καλώ το 1269 δεν μου υπολογίζει στο υπολοιπο τα 5 Ε της συνδυαστικής προσφοράς και πρέπει να πατήσω το 1 για να ακουσω οτι εχω και τα 5 Ε αφοτου ακουσω το υπολοιπο απο bonus που έχω.

Ενεργοποίησα ενα πακέτο αλλα με χρέωσε κανονικά απ'το υπολοιπο της κάρτας μου και όχι απ τα 5 Ε που μου έκαναν δώρο. Λοιπον, η απορία μου ειναι η εξής! Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα 5 Ε?

 

Υπάρχει προσφορά για καρτοκινητό και σταθερό wind ? :blink: Μήπως εννοείς το οικογενειακό;

Link to comment
Share on other sites

και οσο αφορα το 'εξαφανιζονται χρηματα', επειδη το ειπαν 2-3 στο φορουμ δε σημαινει οτι συμβαινει σε ολους :wacko: Και εγω στο ' Vodafone Ολυμπιακος' καποια στιγμη ειχα αφαιρεση χρηματων, αλλά δε καθομαι να λεω οτι ολα τα καρτοκινητά της vodafone κλεβουν (απλα ειπα να ελεγχουν συχνά το υπολοιπο τους ;) )

με τη διαφορά οτι στη vodafone ήταν συνηθισμένο πρόβλημα που παραδεχτηκε η εταιρεία, κι «υποτιθεται» το χε φτιάξει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προσφορά για καρτοκινητό και σταθερό wind ? :blink: Μήπως εννοείς το οικογενειακό;

 

Οχι δεν εννοώ το οικογενειακό. Εννοώ αυτο που εγραψα και πριν. Συνδυαστική προσφορά double play και καρτοκινητού Free2Go βαση της οποίας μου κανουν δώρο 5 ευρώ αν κανω ανανέωση 10 ευρώ. Και το ερώτημα παραμένει. Τα 5 ευρώ μου τα βάλανε, αλλα πως τα χρησιμοποιώ? Αφου για αγορα πακετου ομιλίας/ιντερνετ/σμς με χρεώνει κανονικά απ'το υπόλοιπο της κάρτας μου και οχι απ'τα 5 ευρω bonus

Link to comment
Share on other sites

με τη διαφορά οτι στη vodafone ήταν συνηθισμένο πρόβλημα που παραδεχτηκε η εταιρεία, κι «υποτιθεται» το χε φτιάξει :lol:

Σε εμένα με F2G δεν έχει συμβεί ποτέ, στο παρελθόν όμως είχα παρατηρήσει να συμβαίνει το ίδιο με Whats Up

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει.

 

Κανενα πακετο της Wind δεν μπορεις να το προσθεσεις με καινουριο, κ νομιζω οτι ειναι το πιο μεγαλον μειον σε σχεση με τις αλλες δυο.

 

Δηλαδη σε αλλη εταιρια μπορω να εχω πακετο ιντερνετ που δεν ληγει στο μηνα ?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε αλλη εταιρια μπορω να εχω πακετο ιντερνετ που δεν ληγει στο μηνα ?

Ναι , και στις άλλες δύο , αν ανανεώσεις το πακέτο σου μια ημέρα τουλάχιστον ( ή μια ώρα) πριν την λήξη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος (στην κύρια σύνδεση που χρησιμοποιώ) ενός Wind Free 2 Go 2.

Με αφορμή την αγορά της νέας μου συσκευής (Nokia Asha 206) και προκειμένου να εκμεταλλευτώ τόσο τις προεγκατεστημένες εφαρμογές επικοινωνίας (Viber, iBuddy) όσο και το http://www.mycosmos.gr ενεργοποίησα online το πακέτο 1Gb με 5€.

 

"Έτρεξα" την εφαρμογή του Viber, μου ζήτησε αναβάθμιση την οποία και έκανα και αφού "άνοιξα" και πάλι την εφαρμογή συμπλήρωσα τον αριθμό του κινητού μου προκειμένου να ενεργοποιήσω την υπηρεσία. Μου ζήτησε να συγχρονιστεί με τον κατάλογο του τηλεφώνου (το αποδέχτηκα) και στην συνέχεια περίμενα να λάβω το μήνυμα με τον κωδικό ενεργοποίησης. Όμως, ενώ προσπαθεί να συνδεθεί (προφανώς μπλοκάρει την εφαρμογή η Wind) και εμφανίζεται το μήνυμα "An internet connection is required to complete this action. Check your connection and try again".

Φυσικά δοκίμασα πολλές φορές (και με αλλαγή των ρυθμίσεων (Change Viber server: Production, Integration, Development).

Σε καμία όμως περίπτωση δεν αλλάζει κάτι.:(

 

Επίσης, στο http://www.mycosmos.gr ενώ ανοίγει η αρχική σελίδα και συμπληρώνω username και password δεν κάνει log in.:wacko:

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει???:blink:

 

Απ' ότι φαίνεται μπλοκάρει ακόμα και κάποιους online messenger. Δοκίμασα να συνδεθώ στο imo.im (skype account) αλλά δεν συνδέθηκε. Στο http://m.ebuddy.com/ με msn account συνδέθηκε κανονικά...

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν μπλοκάρει η wind και εμείς εδώ f2g έχουμε, αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος εδώ ψάξε για λύση στο πρόβλημα αλλού.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350264

off topic

Νόμιζα οτι η σειρά αυτή είχε whatsup όχι viber προεγκατεστημένο

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χθες μου ήρθε η παρακάτω ενημέρωση σε SMS (συγγνώμη για τα κεφάλαια, έκανα copy το μήνυμα)

 

TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO ΠAKETO ΠOY EIXEΣ ENEPΓOΠOIHΣEI, ΛHΓOYN AΠOΨE! MΠEΣ ΣTO F2G.GR 'H KATEBAΣE THN MYF2G EΦAPMOΓH K ENEPΓOΠOIHΣE TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO.

 

Στο μήνυμα όπως θα είδατε αναφέρει την επιλογή να κατεβάσω την myf2g εφαρμογή. Όσο και αν έψαξα, δεν βρήκα κάποια official εφαρμογή (σε Android τουλάχιστον) από την Wind που σου δίνει αυτή την δυνατότητα. Έχει βρει κάποιος για ποια εφαρμογή μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χθες μου ήρθε η παρακάτω ενημέρωση σε SMS (συγγνώμη για τα κεφάλαια, έκανα copy το μήνυμα)

 

TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO ΠAKETO ΠOY EIXEΣ ENEPΓOΠOIHΣEI, ΛHΓOYN AΠOΨE! MΠEΣ ΣTO F2G.GR 'H KATEBAΣE THN MYF2G EΦAPMOΓH K ENEPΓOΠOIHΣE TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO.

 

Στο μήνυμα όπως θα είδατε αναφέρει την επιλογή να κατεβάσω την myf2g εφαρμογή. Όσο και αν έψαξα, δεν βρήκα κάποια official εφαρμογή (σε Android τουλάχιστον) από την Wind που σου δίνει αυτή την δυνατότητα. Έχει βρει κάποιος για ποια εφαρμογή μιλάμε;

 

Κατέβασε το my #1 απο το play. Είναι 3rd party εφαρμογή αλλ δουλεύει άψογα. Προϋπόθεση να εχεις εγγραφεί στο myf2g.

Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω όλες τις third party εφαρμογές. Υπάρχουν άλλωστε και μέσα στο φόρουμ αρκετές συζητήσεις για αυτές. Το θέμα είναι ότι δεν ήξερα ότι υπάρχει (αν υπάρχει) official. Εκτός και αν είναι κάτι που έρχεται σύντομα. Ξέρει κανείς κάτι συγκεκριμένο;
Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω όλες τις third party εφαρμογές. Υπάρχουν άλλωστε και μέσα στο φόρουμ αρκετές συζητήσεις για αυτές. Το θέμα είναι ότι δεν ήξερα ότι υπάρχει (αν υπάρχει) official. Εκτός και αν είναι κάτι που έρχεται σύντομα. Ξέρει κανείς κάτι συγκεκριμένο;

 

Το παιδί που απαντάει στο Facebook μου είπε πως σύντομα θα είναι έτοιμη η official.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε φαντάζομαι ότι άλλαξαν το λεκτικό στο SMS χωρίς να έχουν προλάβει να κάνουν release την εφαρμογή. Μάλιστα...

Υπάρχει και official εφαρμογή της wind για το f2g στο play μόνο που (μέχρι ώρας) δεν μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο, αλλά να βλέπεις τα υπόλοιπα σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά να κάνω ανανέωση από κατάστημα ή από κάρτα?? Παλιά δίναν κάτι μπόνους μέσω καταστήματος, ισχύει και τώρα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...