Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα είδα αυτό http://www.wind.com.gr/TopMenu/ στο σίτε τις γουίντ και δεν κατάλαβα τι θέλει να πει. Αφού έχουνε ήδη καταργηθεί τα πακέτα δέσμευσης τιμής δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί η παραπάνω ανακοίνωση. Αν έχει καταλάβει κανείς ας μου πει.και για ποιον λόγο να κάνω αλλαγή στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα; αφού είναι πανάκριβες οι χρεώσεις.

 

Συγγνώμη αν δεν καταλαβαίνω αλλά μας λέει κάτι καινούριο που δεν ξέραμε.....?

Edited by Petros the Great

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν δεν καταλαβαίνω αλλά μας λέει κάτι καινούριο που δεν ξέραμε.....?

Τίποτα απολύτως , μία ανούσια ανακοίνωση για κάτι που ήδη έχει συμβεί .

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν κλήση στο 1242 :)

 

Ευχαριστω φιλαρακι, τελικα εχω μεχρι 6 Μαρτιου δλδ σημερα.

 

Δεν πιστευω αυτο να σημαινει πως αμα δεν ανανεωσω και το παω απο βδομαδα, χανω διπλασιασμο και δωρεαν προς F2G?

 

Για να τα κερδισεις αυτα πρεπει την ανανεωσω να την κανεις πριν ληξει ο μηνας?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είδα αυτό http://www.wind.com.gr/TopMenu/ στο σίτε τις γουίντ και δεν κατάλαβα τι θέλει να πει. Αφού έχουνε ήδη καταργηθεί τα πακέτα δέσμευσης τιμής δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί η παραπάνω ανακοίνωση. Αν έχει καταλάβει κανείς ας μου πει.και για ποιον λόγο να κάνω αλλαγή στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα; αφού είναι πανάκριβες οι χρεώσεις.

 

Νωρίς νωρίς το θυμήθηκαν να βγάλουν αυτή την ανακοίνωση.

Όπως πολύ σωστά λες, αυτό έχει συμβεί εδώ και καιρό...

Το νόημα παραμένει το ίδιο. Όποιος έχει F2G 2 ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ,

(αφού εξακολουθεί να έχει τις γνωστές χρεώσεις ομιλίας).

Το ότι έχει το δικαίωμα να αλλάξει το πακέτο του, (χωρίς επιστροφή),

δε σημαίνει ότι θα πρέπει να το ασκήσει κιόλας!!! :p

Edited by Petros the Great
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακι, τελικα εχω μεχρι 6 Μαρτιου δλδ σημερα.

 

Δεν πιστευω αυτο να σημαινει πως αμα δεν ανανεωσω και το παω απο βδομαδα, χανω διπλασιασμο και δωρεαν προς F2G?

 

Για να τα κερδισεις αυτα πρεπει την ανανεωσω να την κανεις πριν ληξει ο μηνας?

Ο διπλασιασμός ισχύει για μια ανανέωση κάθε μήνα. Τα δωρεάν λεπτά μπαίνουν αμέσως και ισχύουν και για βιντεοκλησεις. Τώρα αν έχεις λεπτά από την προηγούμενη προσφορά με τα 1500 λεπτά και μηνύματα δεν θα διαγραφούν απλά θα προστεθούν και τα καινούρια. Και κάτι ακόμα αν υπάρχουν λεπτά από f2g και βάλετε λεπτά για όλη την wind θα σας καταναλώνει από το f2g και όχι από τα καινούργια. Τώρα οσον αφορά το διπλασιασμό έχει την μικρότερη προτεραιότητα από τα χρήματα της κάρτας. :)

:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είδα αυτό http://www.wind.com.gr/TopMenu/ στο σίτε τις γουίντ και δεν κατάλαβα τι θέλει να πει. Αφού έχουνε ήδη καταργηθεί τα πακέτα δέσμευσης τιμής δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί η παραπάνω ανακοίνωση. Αν έχει καταλάβει κανείς ας μου πει.και για ποιον λόγο να κάνω αλλαγή στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα; αφού είναι πανάκριβες οι χρεώσεις.

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό αλλά αυτό που μάλλον λέει είναι αυτό που μου είπαν στη wind. Ότι έχουν καταργήσεις τα οικονομικά πακέτα που ίσχυαν και τώρα ιπάρχει μόνο το f2g4. Δυστηχώς! Τώρα αν είσασταν σε κάποιο άλλο δεν πειράζει αρκεί να μείνεται εκει. Αν φύγετε δεν μπορείτε να γυρίσετε!!! Αυτά! :)

Edited by Petros the Great
:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Νωρίς νωρίς το θυμήθηκαν να βγάλουν αυτή την ανακοίνωση.

Όπως πολύ σωστά λες, αυτό έχει συμβεί εδώ και καιρό...

Το νόημα παραμένει το ίδιο. Όποιος έχει F2G 2 ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ,

(αφού εξακολουθεί να έχει τις γνωστές χρεώσεις ομιλίας).

Το ότι έχει το δικαίωμα να αλλάξει το πακέτο του, (χωρίς επιστροφή),

δε σημαίνει ότι θα πρέπει να το ασκήσει κιόλας!!! :p

 

καταλαβα δν ξερουμε τπτ σχετικα με αυτην την ασκοπη ανακοινωση....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Καλό θα ήταν να έχουμε αυτή την πληροφόρηση.

Από τη στιγμή που όπως λέει ο makisoglou στα νούμερα του εξωτερικού εμφανίζεται κανονικά η εταιρία κινητής,

υποθέτω ότι όλο και κάποια αντίστοιχη υπηρεσία θα υπάρχει από πάροχο του εξωτερικού που να δίνει πληροφορίες ΚΑΙ για Ελλάδα.

Οπότε αν πέσει στην αντίληψή σας κάτι, πείτε το εδώ. :shifty:

 

1)Από καρτοκινητό What’s Up στέλνουμε γραπτό μήνυμα στο 1314 γράφοντας τον τηλεφωνικό αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι What’s up προσθέτοντας μπροστά τα γράμματα «WU», παράδειγμα WU 6971234567 στο 1314.

2)Απο καρτοκινητό Vodafone CU στέλνουμε γραπτό μήνυμα στον αριθμό 1253 τον αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι CU,παράδειγμά 6941234567 στο 1253.

3)Από καρτοκινητό Wind F2G στέλνουμε γραπτό μήνυμα στον αριθμό 1274 τον αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι F2G,παράδειγμα 6931234567 στο 1274. Η αποστολή των γραπτών μηνυμάτων είναι δωρεάν και για τα τρία πακέτα καρτοκινητής.

 

ΠΗΓΗ: http://cartamobile.forumotion.com/t156-topic

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση: 8/2/2011

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη «Δέσμευση Τιμής» για νέους συνδρομητές.

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της «Δέσμευσης Τιμής» μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στη νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

http://www.wind.com.gr/TopMenu/Για-την-Εταιρεία/Ανακοινώσεις/Ανακοίνωση--Διακοπή-εμπορικής-διάθεσης-των-οικονομ.aspx

.
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση: 8/2/2011

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη «Δέσμευση Τιμής» για νέους συνδρομητές.

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της «Δέσμευσης Τιμής» μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στη νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της ανακοίνωσης.Δηλαδή μπορούσαν οι ''νεοι'' συνδρομητές να ενταχθούν στα οικονομικά πακέτα με δέσμευση τιμής?

Edited by Petros the Great
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση: 8/2/2011

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη «Δέσμευση Τιμής» για νέους συνδρομητές.

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της «Δέσμευσης Τιμής» μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στη νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

 

αυτη η ανακοινωση απο οτι καταλαβα μας λεει οτι οσοι εχουμε το F2G2 θα συνεχισουμε να το απολαμβανουμε ως εχει..

.αλλα ο χρονος που βγηκε η ανακοινωση ,ενω εχουν καταργηθει καιρο τωρα,

με κανει να σκεφτω οτι η θα σταματησουν να τρεχουν οι προσφορες τυπου διπλασιασμου, δωρεαν χρονος σε σταθερα κλπ..

που εβγαιναν κατα διαστηματα, με σκοπο την σταδιακη εξαφανιση του πακετου, οδηγωντας τους σε αλλα πακετα που θα τρεχουν προσφορες...

η απλα το κανει απλα και μονο για να σταματησουν ισως οι ερωτησεις για μεταφορα στο πακετο F2G2, οποτε αναγκαζεται να βγαλει μια επισημη ανακοινωση , για να σταματησει ολο αυτο...

δεν ξερω τι αλλο μπορει να κρυβετε πισω απο αυτην την ανακοινωση , κυριως αυτη την στιγμη... αρα θα περιμενουμε μεχρι τον ιουνιο, που θα τρεχουν οι προσφορες και βλεπουμε μετα

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση: 8/2/2011

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τη διακοπή εμπορικής διάθεσης των οικονομικών πακέτων καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND υπό τη «Δέσμευση Τιμής» για νέους συνδρομητές.

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της «Δέσμευσης Τιμής» μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στη νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

Νωρίς την βγάλανε την ανακοίνωση , ένα χρόνο μετά.

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

1)Από καρτοκινητό What’s Up στέλνουμε γραπτό μήνυμα στο 1314 γράφοντας τον τηλεφωνικό αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι What’s up προσθέτοντας μπροστά τα γράμματα «WU», παράδειγμα WU 6971234567 στο 1314.

2)Απο καρτοκινητό Vodafone CU στέλνουμε γραπτό μήνυμα στον αριθμό 1253 τον αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι CU,παράδειγμά 6941234567 στο 1253.

3)Από καρτοκινητό Wind F2G στέλνουμε γραπτό μήνυμα στον αριθμό 1274 τον αριθμό που θέλουμε να μάθουμε αν είναι F2G,παράδειγμα 6931234567 στο 1274. Η αποστολή των γραπτών μηνυμάτων είναι δωρεάν και για τα τρία πακέτα καρτοκινητής.

 

ΠΗΓΗ: http://cartamobile.forumotion.com/t156-topic

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τα νούμερα αυτά τα ξέρω και δε δίνουν λύση σε αυτό που είπα σε προηγούμενο μήνυμα.

Αυτά τα νούμερα σου λένε ΜΟΝΟ αν κάποιος έχει ή όχι το ίδιο πακέτο με σένα. Ουσιαστικά δηλαδή σου δείχνουν με ποιους μπορείς να μιλάς δωρεάν ή φθηνότερα.

ΔΕΝ σου δείχνουν ποιόν πάροχο έχουν, ώστε να βοηθηθείς (σε ένα βαθμό) στο να ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ πακέτο, βλέποντας τι έχουν οι περισσότεροι... (από τα νούμερα που σε ενδιαφέρουν)

Επειδή λοιπόν όπως λέει ο makisoglou, αυτή η πληροφορία δίνεται από τη φόρμα της On Telecoms για νούμερα του εξωτερικού...

Τη στιγμή μάλιστα που στα κινητά του εξωτερικού συνεχίζει να δείχνει σε ποια εταιρεία ανήκει ο αριθμός...

Λέω εγώ τώρα...

Λογικά, δε θα υπάρχει αντίστοιχη φόρμα από εταιρία του εξωτερικού, που να δείχνει τον πάροχο σε ελληνικά νούμερα;

Αν πέσει λοιπόν στην αντίληψη κάποιου κάτι τέτοιο, ας μας το πει.

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνουμε θέμα...

Καλά έκανες και το ανέφερες αλλά με εγκράτεια!

 

Κανονικά πρόκειται για λάθος.

Link to comment
Share on other sites

 

Μην το κάνουμε θέμα...

Καλά έκανες και το ανέφερες αλλά με εγκράτεια!

 

Κανονικά πρόκειται για λάθος.

 

??? :mad:

Γιατί πρόκειται για λάθος; Κι εγώ το ίδιο περιμένω όταν θα πάω Παρίσι τον άλλο μήνα.

Και γιατί να έχει εγκράτεια?????? :mad: Ίσα ίσα που είναι κάτι για τα οποία είμαι υπερήφανος για την εταιρεία που έχω και αξίζει να διαδίδονται τα καλά.

 

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία DemetreKre

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο στοιχηζει μια νεα καρτα σιμ του υπαρχων μου αριθμου(ειναι δηλωμενο), γιατι την εχασα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

@nickolasemp

 

Φίλε αν είσαι γνώστης και έχεις διαβάσει το bonus δεν ισχύει σε περίπτωση περιαγωγής, ούτε για αγορά πακέτων sms, internet κτλ...

 

Οπότε ουσιαστικά είναι λάθος που δεν χρέωσαν το φίλο! Είπα να μην το αναφέρουν πολλοί για να μην το διορθώσουν και πας Γαλλία χωρίς bonus...

Ούτε να ζητήσεις τα ρέστα αν σε χρεώσουν κανονικά...

 

Πάντα αυτό ίσχυε για το bonus τώρα αν άλλαξε κάτι πολύ πρόσφατα ό,τι νομίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει το Bonus του Νέου καρτοκινητού στην Ισπανία 8 μήνες πρίν, και δεν χρέωνε από αυτό , αλλά από τον κανονικό χρόνο ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω παιδιά πριν μια εβδομαδα σε Ισπανία (Βαρκελωνη) μου χρέωνε απο το κανονικό κι οχι απο το bonus (είμαι F2G2)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο στοιχηζει μια νεα καρτα σιμ του υπαρχων μου αριθμου(ειναι δηλωμενο), γιατι την εχασα.ευχαριστω

 

πρέπει να έχει 5€ εάν όχι κοντά στα 20€ κοστίζει. Γενικότερα πάρε μαζί σου 20€ για να είσαι μέσα και πήγαινε να κανείς την αντικατάσταση κάρτας σημ στο κατάστημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά και ταυτοποίηση νέας SIM, ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός; Είναι όπως παλιά πριν την ταυτοποίηση που χρειαζόταν μόνο μια εξερχόμενη κλήση ή κάνει μερικές ώρες για να ενεργοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά και ταυτοποίηση νέας SIM, ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός; Είναι όπως παλιά πριν την ταυτοποίηση που χρειαζόταν μόνο μια εξερχόμενη κλήση ή κάνει μερικές ώρες για να ενεργοποιηθεί;

Σε καμιά δυο ώρες maximum θα είσαι ΟΚ. Ίσως και άμεσα. Είναι θέμα του συστήματος των κεντρικών της εταιρείας, μόλις δεχτεί την ταυτοποίηση, είσαι έτοιμος.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

Μην το κάνουμε θέμα...

Καλά έκανες και το ανέφερες αλλά με εγκράτεια!

 

Κανονικά πρόκειται για λάθος.

 

Το έχω αναφέρει παλιότερα ότι σε παρόμοια ταξίδια εξωτερικού, καταναλώθηκε το bonus και όχι το κανονικό υπόλοιπο... (F2G4)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...