Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, kmpatra said:

Φυσικά δεν την έχουμε πει και καλώς δεν την έχουμε πει διότι όπως θα δεις στις σημειώσεις αφορά συμβόλαια και όχι f2g.

Ζητώ συγγνώμη.... έχετε δίκιο.....

Απλά μου φάνηκε κι εξακολουθεί να μου φαίνεται πολύ παράλογο να βγάζουν πακέτο για συμβόλαιο.....

Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με συμβόλαια, δεν είναι λίγο παράξενο......?

 

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokalo said:

Ζητώ συγγνώμη.... έχετε δίκιο.....

Απλά μου φάνηκε κι εξακολουθεί να μου φαίνεται πολύ παράλογο να βγάζουν πακέτο για συμβόλαιο.....

Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με συμβόλαια, δεν είναι λίγο παράξενο......?

 

 

Από τότε που σταμάτησαν την μονόευρη ανανέωση, έδειξαν ότι τους νοιάζουν τα συμβόλαια μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kokalo said:

Απλά μου φάνηκε κι εξακολουθεί να μου φαίνεται πολύ παράλογο να βγάζουν πακέτο για συμβόλαιο.....Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με συμβόλαια, δεν είναι λίγο παράξενο......?

Φαίνεται παράξενο αλλά προφανώς κάποιοι που εχουν συμβόλαιο αγοράζουν αυτό το πακέτο (και κάποια παρόμοια).
ΥΓ.  "...όσο υπάρχει τράπουλα θα βγαίνουνε ρηγάδες..."

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, opmgls said:

Φαίνεται παράξενο αλλά προφανώς κάποιοι που εχουν συμβόλαιο αγοράζουν αυτό το πακέτο (και κάποια παρόμοια).
ΥΓ.  "...οοο υπάρχει τράπουλα θα βγαίνουνε ρηγάδες..."

αμα τελειωσουν τα δεδομενα γιατι να μην αγορασουν πακετο;;;

δεν εχουν ολα τα σθμβολαια απεριοριστα (νομιζω δηλαδη)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι με το ελάχιστο ποσό που μπορούμε να βάλουμε σε κατάστημα; Πήγα να βάλω σε κατάστημα νόβα σε free2go μου είπαν 15€ το ελάχιστο. 

Edited by belial
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, belial said:

Άλλαξε κάτι με το ελάχιστο ποσό που μπορούμε να βάλουμε σε κατάστημα; Πήγα να βάλω σε κατάστημα νόβα σε free2go μου είπαν 15€ το ελάχιστο. 

Να πάτε σε άλλο κατάστημα αν υπάρχει η δυνατότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Κέρκυρα για διακοπές και είναι στον κεντρικό πεζόδρομο Γρηγορίου Θεοτόκη 34-36. Ρώτησα 2 φορές και ήταν απόλυτοι. Κάθε κατάστημα έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική; Εκτός αν όντως άλλαξε κάτι. Πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στο κατάστημα του κορυδαλλού. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, belial said:

Είμαι Κέρκυρα για διακοπές και είναι στον κεντρικό πεζόδρομο Γρηγορίου Θεοτόκη 34-36. Ρώτησα 2 φορές και ήταν απόλυτοι. Κάθε κατάστημα έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική; Εκτός αν όντως άλλαξε κάτι. Πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στο κατάστημα του κορυδαλλού. 

Δυστυχώς κάθε κατάστημα nova λειτουργεί όπως οταν ηταν wind, δηλαδή κάνουν ό,τι θέλουν χωρίςνα ακολουθούντην εταιρική γραμμή. Μετά έρχεται η βονταφον (απο προσωπικη εμπειρια) γυρω στο 50% και η πιο τίμια (ή απλά αδιάφορη) ειναι η κοσμοτέ, οπου σε καταστήματα Γερμανος κάνουν λίγες πονηριές και σε καταστηματα κοσμοτε ακολουθουν πιστά την εταιρική γραμμή (κάνουν τα απολύτως απαραίτητα). Αππ προσωπικές εμπειρίες αυτά που έγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, belial said:

Είμαι Κέρκυρα για διακοπές και είναι στον κεντρικό πεζόδρομο Γρηγορίου Θεοτόκη 34-36. Ρώτησα 2 φορές και ήταν απόλυτοι. Κάθε κατάστημα έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική; Εκτός αν όντως άλλαξε κάτι. Πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στο κατάστημα του κορυδαλλού. 

Οι Κερκυραίοι πάντα ήταν Large......

Πολλοί έχουν επισημάνει περιπτώσεις όπου ζητούν από 13€ και πάνω.......

Αλλά αυτοί το παράκαναν.....

Να τους επισημάνεις ότι από κατάστημα δικαιούσαι από 8€.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, belial said:

Είμαι Κέρκυρα για διακοπές και είναι στον κεντρικό πεζόδρομο Γρηγορίου Θεοτόκη 34-36. Ρώτησα 2 φορές και ήταν απόλυτοι. Κάθε κατάστημα έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική; Εκτός αν όντως άλλαξε κάτι. Πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στο κατάστημα του κορυδαλλού. 

Δώσε εκεί που νοικιάζεις 8€ να πάει να σου τα βάλει αυτός στο νούμερο σου. 
 

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι διαθέσιμες αξίες ανανέωσης υπολοίπου;

Διαθέσιμες αξίες ανανέωσης υπολοίπου

 

Μπορείς να ανανεώσεις το υπόλοιπό σου στα καταστήματα NOVA με ακέραιες αξίες από 8€ έως κ τα 50€ (13€ ή 16€) αρκεί να:

 

Έχει συμπληρωθεί ένας μήνας από την εγγραφή σου στο FREE2GO Account

Έχεις ενεργοποιήσει περισσότερα από 1 πακέτα ή παροχές

Έχεις πραγματοποιήσει περισσότερα από 1 online ανανεώσεις.

Το ποσό της ανανέωσης δεν μπορεί να ξεπερνά τα 60€ ανά 15 ημέρες χρησιμοποιώντας την ίδια πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, belial said:

Είμαι Κέρκυρα για διακοπές και είναι στον κεντρικό πεζόδρομο Γρηγορίου Θεοτόκη 34-36. Ρώτησα 2 φορές και ήταν απόλυτοι. Κάθε κατάστημα έχει άλλη τιμολογιακή πολιτική; Εκτός αν όντως άλλαξε κάτι. Πριν 3 μήνες έβαλα 8€ στο κατάστημα του κορυδαλλού. 

Τράβα τους μια αναφορά στα κεντρικά.Γραψε στο τσατ και δειξτους την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fns1 said:

Τράβα τους μια αναφορά στα κεντρικά.Γραψε στο τσατ και δειξτους την απάντηση.

Δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα. Τα καταστήματα της Κέρκυρας από εποχές WIND (θυμάστε τις ωραίες εποχές που λέγανε 12€ ενώ μπορούσε κάποιος να βάλει και 9 ή 10€), πάντα βάζουν την μεγαλύτερη αξία από τις ανακοινωσεις χωρίς να τους ενδιαφέρει παλιό ή νέο F2G. 

Το μόνο κατάστημα WIND που άξιζε στην Κέρκυρα δεν ήταν καν κανονικό κατάστημα, αλλά συνεργατης τύπου "Cosmote SanyoCom", αλλά πρέπει να έχει κλείσει από το 15-16.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ParafronGR said:

Δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα. Τα καταστήματα της Κέρκυρας από εποχές WIND (θυμάστε τις ωραίες εποχές που λέγανε 12€ ενώ μπορούσε κάποιος να βάλει και 9 ή 10€), πάντα βάζουν την μεγαλύτερη αξία από τις ανακοινωσεις χωρίς να τους ενδιαφέρει παλιό ή νέο F2G. 

Το μόνο κατάστημα WIND που άξιζε στην Κέρκυρα δεν ήταν καν κανονικό κατάστημα, αλλά συνεργατης τύπου "Cosmote SanyoCom", αλλά πρέπει να έχει κλείσει από το 15-16.

Προφανώς ποτέ κανένας δεν γνωστοποίησε κάτι τέτοιο στην μητρική εταιρεία.Ακομα και franchise να είναι οφείλουν να ευθυγραμμίζονται με τη γραμμή των κεντρικών.Ας κάνει αναφορά ο φίλος και ας πάρει απάντηση ότι δεν μπορούνε να κάνουμε κάτι για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Fns1 said:

Προφανώς ποτέ κανένας δεν γνωστοποίησε κάτι τέτοιο στην μητρική εταιρεία.Ακομα και franchise να είναι οφείλουν να ευθυγραμμίζονται με τη γραμμή των κεντρικών.Ας κάνει αναφορά ο φίλος και ας πάρει απάντηση ότι δεν μπορούνε να κάνουμε κάτι για αυτό.

Φίλε μου, Κερκυραίος είμαι, πίστεψε με έχουν γίνει αναφορές. Μόνο εγώ είχα κάνει 4-5 τότε με τις ανανεωσεις από 12€ και άνω.

Ίσως εξυπηρετηθεί μόνο από το καταστημα στη Μεθοδίου, είναι ελαφρως καλυτερο

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μού συνέβη κι εμένα ("15 ευρώ μίνιμουμ ανανέωση στο κατάστημά μας") στους Αμπελοκήπους (Φειδιππίδου & Βασ. Σοφίας). Φυσικά έφυγα. Πήρα τηλέφωνο στη Νόβα και μου'λεγαν αοριστίες τύπου "δεν είμαστε υπεύθυνοι από δω για τις ανανεώσεις", δηλαδή σε στυλ "συστημικό πρόβλημα!". 🙂

Μετά πήγα στο Μαρούσι (Ερμού) και μου έβαλαν 8άρες σε 2 F2G - ευγενικά, πανεύκολα και αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό που έχει να δει κάρτα από Γενάρη 

IMG_0076.png

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Και στο δωράκι έχεις το unlimited;

99,999999% μάλλον Νάι...

Ωραίο πείραμα πάντως😝😜🤪

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σε αριθμό που έχει να δει κάρτα από Γενάρη 

IMG_0076.png

Μπερδεύτηκα.....

Αφού έχει να δει κάρτα από τον Γενάρη, πως έχεις έστω το 0,01€?

Και τα υπόλοιπα φυσικά.....

Εννοείς ότι σου τα έβαλε η NOVA χωρίς να κάνεις κάτι άλλο?

 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο έγινε, και του δώσαν και την προσφορά 600 λεπτά και 600 mb κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokalo said:

Εννοείς ότι σου τα έβαλε η NOVA χωρίς να κάνεις κάτι άλλο?

 

το συνηθιζει αυτο εδω και πολλα χρονια,

σε κοιμισμενα νουμερα βαζει 0,01 ευρω και στελνει και κανενα δωρακι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά, πολύ παλιά στα κοιμισμένα νούμερα ερχόταν ένα μύνημα, ότι κάρτα βάλεις θα σου διπλασιάσουν το ποσό (βάζεις 30€ σου βάζουν αλλά 30€) λεγόταν Λάζαρος...

Τώρα που ΔΕΝ υπάρχει διπλασιασμός κάρτας ο Λάζαρος 2.0😜 βάζει 0,01€ κ 600 λεπτά και 600mb μήπως τα χρησιμοποιήσουν και με την Ελπίδα ΜΕΤΑ την ανάσταση να μπει κ κάρτα ανανεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...