Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν αγοράσεις κάποιο πακέτο, ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά η ελάχιστη χρέωση. Αλλιώς ανά λεπτό. Να ρωτήσω και κάτι και συγγνώμη που σας έχω πρήξει. Νομίζω οτι στο καρτοκινητό μου έχει μπει και τηλεφωνητής. Πώς βγαίνει? Ευχαριστώ! Α το βρήκα...##002# ! Να σας πω κι ένα καλό που είδα σε πολύ παλιό post κάπου, το οποίο μπορεί να το ξέρετε φυσικά: Για να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κλήσεων αν έχεις το τηλ. κλειστό, στέλνεις sms ΝΑΙ στο 1265. Αν θες όμως να σου έρχονται αλλά να μην ενημερώνεται αυτός που σε παίρνει ότι "ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση..." κλπκλπ, τότε στέλνεις sms ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265! Άτσα κολπάκια η WIND! (το κολπάκι το έγραψε ο χρήστης cookiemonster)

Σε μενα δεν ισχυει το "002". Μηπως στα καρτοκινητα ισχυει κατι αλλο;

edit: ολα οκ

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνει η επίσημη εφαρμογή της Wind θα είναι τουλάχιστον ένα βήμα πίσω από την εφαρμογή του Μίχα.

 

Αν και αναφέρθηκε και πιο πάνω το γράφω πάλι. Καλό θα ήταν όσοι επιθυμούν να κάνουν δωρεά στον συγκεκριμένο. Είναι κρίμα τέτοιες προσπάθειες να μην αναγνωρίζονται και να μην αμείβονται.

Πολυ αξια η εφαρμογη του και σαφως ειχαμε υποστηριξη οταν η wind απλα σε αυτο τον τομεα δεν υπηρχε,αλλα δεν ξερουμε αν ειχε καποια προταση απο αυτην και δεν την δεχθηκε και ισως το οφελος του απο τις διαφημησεις να ειναι μεγαλυτερο απο οτι να την πουλαγε σε αυτους(φανταζομαι τα χρηματα για την δημιουργια της στην Ελλαδα θα ειναι αναλογα της καταστασης μας)!

Παντως ενα μερος της αναγνωρησης το εχει δωσει ολος ο κοσμος που εχει κατεβασει την εφαρμογη απο στομα σε στομα και εχει καποιο εσοδο(δεν εχω ιδεα το τι παιζει με τα εσοδα των διαφημισεων,μακαρι να ειναι ικανοποιητικο)!

Link to comment
Share on other sites

όοοοχι να μην του κάνει καμία πρόταση γιατί θα τον "φάνε". 1000 φορές να είναι αυτόνομος και να μην έχει να δώσει τον λόγο σε κανέναν, μιας και τα πάει περίφημα τόσο στις αναβαθμίσεις όσο και στις προσθήκες νέου υλικού στην εφαρμογή, παρά να αφομοιωθεί από την WIND.
Link to comment
Share on other sites

του Μιχα η εφαρμογη υποστηριζει πλεον πολλαπλους λογαριασμους.... :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδε και άλλος στην εφαρμογή του Μίχα εκεί που δείχνει διαφημίσεις μια διαφήμιση από το what's up η μόνο εγω...? Έλεος :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδε και άλλος στην εφαρμογή του Μίχα εκεί που δείχνει διαφημίσεις μια διαφήμιση από το what's up η μόνο εγω...? Έλεος :p

Δεν είναι google διαφημίσεις; Αν είναι, η google βγάζει τις διαφημίσεις όχι ο developer!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι google διαφημίσεις; Αν είναι, η google βγάζει τις διαφημίσεις όχι ο developer!

Προφανώς η Google απλά ήταν λιγο κάπως να το βλέπεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο mywind από το site της wind.

 

Η εφαρμογή της wind στο τηλέφωνο συνδέεται κανονικά,όπως και η εφαρμογή του Μίχα,στο pc όμως δεν αναγνωρίζει ούτε το username μου όταν πατάω ότι ξέχασα το password...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα μία διαπίστωση σήμερα που ίσως και να το ξέρετε. Είχαν βάλει κάρτα 5€ την περασμένη εβδομάδα και με μία προσφορά που είχε η wind για λίγες ημέρες μου την διπλασίασε αλλά αυτά τα extra λεπτά του διπλασιασμού μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο σε ομιλία/SMS. Χθες που χρειάστηκε να κάνω ένα factory reset στο κινητό μου, όταν άρχισα να το στήνω πάλι χωρίς να το προσέξω είχε ενεργοποιηθεί η χρήση δεδομένων της συσκευής μου. Σήμερα μου ήρθε το γνωστό μήνυμα ότι χρεώθηκα 1€ για χρήση internet και όταν έλεγξα το υπόλοιπο μου, είδα ότι το 1€ είχε χρεωθεί από τα extra λεπτά του διπλασιασμού και όχι από τον αρχικό χρόνο που έχω μέσα. Καλό αυτό, δηλαδή αυτά τα extra λεπτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για το daily internet.
Link to comment
Share on other sites

ποια προσφορά?

Μου είχε έρθει μήνυμα την προηγούμενη εβδομάδα από wind και έλεγε ότι εαν κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας από 5€ και πάνω έως 10/06 θα μου διπλασιάσει την κάρτα. Δεν ξέρω εάν ήταν επιλεκτική ας πούμε αυτή η προσφορά (τα κάνει κάτι τέτοια η wind) ή ήρθε και σε άλλους το μήνυμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει μήνυμα την προηγούμενη εβδομάδα από wind και έλεγε ότι εαν κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας από 5€ και πάνω έως 10/06 θα μου διπλασιάσει την κάρτα. Δεν ξέρω εάν ήταν επιλεκτική ας πούμε αυτή η προσφορά (τα κάνει κάτι τέτοια η wind) ή ήρθε και σε άλλους το μήνυμα αυτό.

 

Ναι, είναι αρκετά συχνή προσφορά: Αφορά σε διπλασιασμό της κάρτας με ισχύ 30 ημέρες, οπότε πρακτικά κλήσεις χρεώνονται πρώτα σε αυτό το υπόλοιπο και αφού αυτό εξαντληθεί αφαιρείται πλέον από το υπόλοιπο της κάρτας σου. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων, και για να μάθεις το υπόλοιπο είτε μπαίνεις online στο myF2G ή με κλήση στο 1269 -> Υπόλοιπο από bonus.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι αρκετά συχνή προσφορά: Αφορά σε διπλασιασμό της κάρτας με ισχύ 30 ημέρες, οπότε πρακτικά κλήσεις χρεώνονται πρώτα σε αυτό το υπόλοιπο και αφού αυτό εξαντληθεί αφαιρείται πλέον από το υπόλοιπο της κάρτας σου. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων, και για να μάθεις το υπόλοιπο είτε μπαίνεις online στο myF2G ή με κλήση στο 1269 -> Υπόλοιπο από bonus.

Ναι το ξέρω ότι αυτά τα λεπτά του διπλασιασμού χρησιμοποιούνται μόνο για κλίσεις και μηνύματα. Αυτό που αντιλήφθηκα χθες είναι ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για το daily internet που έχει η wind (και οι άλλες απ' ότι ξέρω) με χρέωση 1€ και έως 20MB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Wind απλά δεν υπάρχει!!Έκανα μι κλήση και ξέχασα το κινητό ανοικτό!!Κοιτάω μετά από 55 λεπτά και το διαπιστώνω!!κάνω ενημέρωση υπολοίπου-f2g-και βλέπω φυσικά ότι έχουν αφαιρεθεί τα 50 τόσα λεπτά!!Αμέσως τηλέφωνο σε αυτό το 800....που έχουν στο site, εξηγώ στην κοπέλα τι έγινε και σε 1 ώρα τα λεπτά είχαν επιστρέψει!!Τα λόγια είνα περιττά!!!Εύγε!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Wind απλά δεν υπάρχει!!Έκανα μι κλήση και ξέχασα το κινητό ανοικτό!!Κοιτάω μετά από 55 λεπτά και το διαπιστώνω!!κάνω ενημέρωση υπολοίπου-f2g-και βλέπω φυσικά ότι έχουν αφαιρεθεί τα 50 τόσα λεπτά!!Αμέσως τηλέφωνο σε αυτό το 800....που έχουν στο site, εξηγώ στην κοπέλα τι έγινε και σε 1 ώρα τα λεπτά είχαν επιστρέψει!!Τα λόγια είνα περιττά!!!Εύγε!!

 

Η Wind το εχει πάρει πολύ σοβαρά το όλο θέμα και στοχεύει να μαζεψει πολλούς συνδρομητές.Είναι προς τιμήν της αυτό που έκανε αφού ουσιαστικά δεν σου χρέωσε κάτι καταλαθος,παρολαυτα σου πιστωσε ξανά τα λεπτά κάτι που πολύ αμφιβάλω αν θα το έκαναν οι άλλες 2 στην περίπτωση σου.Εχει κάνει μεγάλες προσπάθειες και συνεχίζει με στόχο την άνοδο που πιστεύω ότι σε βάθος χρόνου θα έρθει κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!Ήταν καθαρά δικό μου λάθος και είναι προς τιμήν τους αυτό που έκαναν!!Εννοείται ότι δεν θα το έκαναν οι άλλες δύο!Εδώ στην cote κόντεψαν να με βγάλουν κουφό ή τρελό όταν τους είπα-από κοντά- για μια προσφορά που έκαναν στη γυναίκα μου τηλεφωνικά!Δεν το άφησα έτσι και φυσικά η προσφορά ισχύει!!Τέλος πάντων...Έχω καταλάβει ότι οι εταιρείες κοιτάνε που θα σε πιάσουν και δεν θέλουν λύπηση.....

Η Wind το εχει πάρει πολύ σοβαρά το όλο θέμα και στοχεύει να μαζεψει πολλούς συνδρομητές.Είναι προς τιμήν της αυτό που έκανε αφού ουσιαστικά δεν σου χρέωσε κάτι καταλαθος,παρολαυτα σου πιστωσε ξανά τα λεπτά κάτι που πολύ αμφιβάλω αν θα το έκαναν οι άλλες 2 στην περίπτωση σου.Εχει κάνει μεγάλες προσπάθειες και συνεχίζει με στόχο την άνοδο που πιστεύω ότι σε βάθος χρόνου θα έρθει κατά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει μην το ψάχνεις. Πχ προχθές πήρε η μάνα μου από το ασύρματο (forthnet σταθερό τηλέφωνο) ένα φίλο μας στο κινητό, η φουκαριάρα είναι μεγάλης ηλικίας και δεν πάτησε το κόκκινο όταν έκελεισε αλλά άλλο κουμπί πιο πάνω. Για 2 ώρες το ασύρματο ήταν ανοιχτό μέχρι να πάρω κι εγω κάποιον. Ο φίλος μου είπε την άλλη μέρα ότι το είχε κλείσει αυτός κανονικά, το τι θα γίνει δεν ξέρω με τη χρέωση, θα φανεί στο λογαριασμό. Πέρα από το off topic ψήνομαι κι εγω για f2go, έχω ενεργοποιήσει από πριν που είχε την προσφορά με τα 300' ένα εύκολο νουμεράκι για καβάτζα και το σκέφτομαι, περιμένω να δω τι θα κάνει η κοσμοτέ με τους παλιούς θα ανανεώσει την προσφορά; Πάντως το σήμα στη φωνή είναι μια χαρά πλέον, παλιά στο πίσω μέρος του σπιτιού δεν έπιανα, μόνο στο 3g μας τα χαλάει λίγο ακόμα. Δεν θέλω να δίνω πάνω από 10 ευρώ το μήνα, σκέφτομαι και το q βέβαια. :p
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει μην το ψάχνεις. Πχ προχθές πήρε η μάνα μου από το ασύρματο (forthnet σταθερό τηλέφωνο) ένα φίλο μας στο κινητό, η φουκαριάρα είναι μεγάλης ηλικίας και δεν πάτησε το κόκκινο όταν έκελεισε αλλά άλλο κουμπί πιο πάνω. Για 2 ώρες το ασύρματο ήταν ανοιχτό μέχρι να πάρω κι εγω κάποιον. Ο φίλος μου είπε την άλλη μέρα ότι το είχε κλείσει αυτός κανονικά, το τι θα γίνει δεν ξέρω με τη χρέωση, θα φανεί στο λογαριασμό. Πέρα από το off topic ψήνομαι κι εγω για f2go, έχω ενεργοποιήσει από πριν που είχε την προσφορά με τα 300' ένα εύκολο νουμεράκι για καβάτζα και το σκέφτομαι, περιμένω να δω τι θα κάνει η κοσμοτέ με τους παλιούς θα ανανεώσει την προσφορά; Πάντως το σήμα στη φωνή είναι μια χαρά πλέον, παλιά στο πίσω μέρος του σπιτιού δεν έπιανα, μόνο στο 3g μας τα χαλάει λίγο ακόμα. Δεν θέλω να δίνω πάνω από 10 ευρώ το μήνα, σκέφτομαι και το q βέβαια. :p

 

Παιδιά η Wind απλά δεν υπάρχει!!Έκανα μι κλήση και ξέχασα το κινητό ανοικτό!!Κοιτάω μετά από 55 λεπτά και το διαπιστώνω!!κάνω ενημέρωση υπολοίπου-f2g-και βλέπω φυσικά ότι έχουν αφαιρεθεί τα 50 τόσα λεπτά!!Αμέσως τηλέφωνο σε αυτό το 800....που έχουν στο site, εξηγώ στην κοπέλα τι έγινε και σε 1 ώρα τα λεπτά είχαν επιστρέψει!!Τα λόγια είνα περιττά!!!Εύγε!!

 

έχω σκαλώσει στο πως είναι δυνατόν να ξεχνάς και εσύ αλλά κι ο άλλος που μιλάς , ανοιχτό το τηλέφωνο :p

Και εγώ απορώ πως είναι δυνατόν να μείνει ανοιχτό το κινητό μετά το τέλος μιας κλίσης. Στο σταθερό που λέει ο φίλος alexgiak το καταλαβαίνω γιατί εάν δεν πατήσεις το πλήκτρο τερματισμού δεν κλείνει το τηλέφωνο (μιλάμε για ασύρματο). Στο κινητό όμως αν δεν κάνω λάθος κλίνει αυτόματα. Εγώ τουλάχιστον όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο, όταν τελειώνω την κλίση και πάω να πατήσω το no είναι ήδη ανενεργό επειδή αυτός που μιλούσα το έχει κλίσει. Εκτός και εάν ο άλλος στην άλλη γραμμή το αφήσει και αυτός ανοιχτό, αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Πάντως καλώς διαπιστώθηκε για να το έχουμε υπόψη μήπως μας συμβεί και σε εμάς. Συγνώμη για το off topic και συμπολίτη spirospatra δεν ήθελα να σε αμφισβητήσω αλλά όντως μου κάνει εντύπωση το έγινε.

Link to comment
Share on other sites

11/4 αίτηση για μεταφορά από Wind to All σε F2G με ημερομηνία μετατροπής 10/5, η οποία μεταφέρθηκε για 15/5, στη συνέχεια για 30/5 και τελικά έγινε στις 31/5 (μετά από απαίτησή μου). Αποστολή email με αίτημα για αλλαγή μου σε "παλιό" συνδρομητή, έτσι ώστε να μπορώ τα χρησιμοποιώ τα bonus free2all στις 1/6. Από σήμερα 11/6 μπορώ πλέον να χρησιμοποιώ τα bonus free2all... Μπράβο στη Wind!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

κάτσε τώρα είδα την απορία σου!!είναι σίγουρο αυτό που λες?????δοκιμασμένο?

αν το είχε κλείσει ο άλλος θα έκλεινε και το δικό μου?????

πριν λίγο μου το ξαναέκανε!!!GN2 ευτυχώς το πήρα χαμπάρι αμέσως!θα μιλήσω με το παιδί που μίλαγα το πρωί να τον ρωτήσω αν διαπίστωσε και αυτός ότι ήταν ανοικτό το κινητό του!!!

δεν μου έλυσες την απορία σπύρο :P
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα μαζί του και κατά πάσα πιθανότητα το είχε και αυτός ανοικτό και δεν το πήρε χαμπάρι....Θα το παρακολουθήσω το θέμα...

κάτσε τώρα είδα την απορία σου!!είναι σίγουρο αυτό που λες?????δοκιμασμένο?

αν το είχε κλείσει ο άλλος θα έκλεινε και το δικό μου?????

πριν λίγο μου το ξαναέκανε!!!GN2 ευτυχώς το πήρα χαμπάρι αμέσως!θα μιλήσω με το παιδί που μίλαγα το πρωί να τον ρωτήσω αν διαπίστωσε και αυτός ότι ήταν ανοικτό το κινητό του!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν τερματίζει την κλήση ο ένας, τερματίζεται γενικά. Δε μπορεί ο άλλος να έχει πραγματοποιήσει την κλήση κι εσύ να συνεχίζεις να χρεώνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...