Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο, έπεσε στα 199 Ευρώ; Πρέπει να είναι πολύ καλή αγορά στα χρήματα αυτά.

 

Καλορίζικο!

 

ΝΑΙ, μόλις το είδα το πρωί που το ενημέρωσε το πλαίσιο στο site του, έτρεξα να το πάρω...:D

 

Thnx!!;)

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως και να έχει μόλις σήμερα αγόρασα και εγώ το k810i από το πλαίσιο στην τιμή των 199 ευρώ(πολύ το χάρηκα)...

 

Τώρα βάζω την sim μου και το λειτουργώ κανονικά μέχρι να κλείσει εντελώς και θα κάνω μετά πλήρη φόρτιση,ε? Θα το κάνω αυτό 4-5 φορές?

 

Κανείς που να ξέρει να μου απαντήσει σε αυτό???

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να ξέρει να μου απαντήσει σε αυτό???

 

Καλοριζικο το τηλεφωνακι φιλε.

Οταν σου εξαντλιθει τελειως η μπαταρια κανε το μια φορτιση για περιπου 8-10 ωρες.(Και εγω αυτο εκανα κ εχει που το πηρα κανενα μηνα.Για αρχη η μπαταρια μου κρατα 5-7 μερες με κανονικη χρηση, αργοτερα δεν ξερω).

Επιτα για να σου κρατησει η μπαταρια λιγο παραπανω, να κανεις καλες φωρτησεις.δηλ, να αφηνεις να αδειαζει εντελος η μπαταρια και να το φωρτηζεις για 3 περιπου ωρες.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το τηλεφωνακι φιλε.

Οταν σου εξαντλιθει τελειως η μπαταρια κανε το μια φορτιση για περιπου 8-10 ωρες.(Και εγω αυτο εκανα κ εχει που το πηρα κανενα μηνα.Για αρχη η μπαταρια μου κρατα 5-7 μερες με κανονικη χρηση, αργοτερα δεν ξερω).

Επιτα για να σου κρατησει η μπαταρια λιγο παραπανω, να κανεις καλες φωρτησεις.δηλ, να αφηνεις να αδειαζει εντελος η μπαταρια και να το φωρτηζεις για 3 περιπου ωρες.

 

ΦΙλε δε νομιζω να πρεπει να αδειαζει τελειως η μπαταρια,οι λιθιου δεν ειναι ετσι,οπως οι παλιες...δλδ αποσο ξερω χαλανε αν τις αδιαζεις τελειως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην χαιρετω το forum.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν γωριζει κανεις:

εγκατεστησα ρυθμισεις για MΜΣ στη wind και απο τοτε στα εισερχομενα νουμερα εχω το προθεμα +30.Τι εγινε και γιατι?αλλαζει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Hi!Έχεις το +30,σωστά!Κανένα πρόβλημα!Αυτός (ο 0030) είναι ο διεθνής κωδικός της ελλάδας!
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω βοηθηστε με να κατεβασω το torch για K810i

 

Το έχεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ακούστε το πρόβλημα μου.Εχω το κ810 με σύνδεση vodafone και όταν μπαίνω στο vodafone live λείπει απο το menu το vodafone live tv.Πήρα τηλέφωνο στην vodafone και μου είπαν πως το κ810 δεν υποστηρίζει την τηλεόραση και ας είναι 3G σε αντίθεση με το κ800 που είχα και υποστήριζε και λειτουργούσε κανονικα η τηλεόραση όπως και η ίδια με ενημέρωσε για την συμβατότητα του κ800.Καταρχήν έπεσα απο τα σύννεφα γιατί δεν μπορώ να καταλαβω πώς γίνεται μια πιο καινούρια συσκευή να έχει λιγότερες δυνατότητες.Η ερώτηση είναι η εξης:Μπορώ με κάποιο τρόπο να μετατρέψω το λογισμικό απο κ810 σε κ800??Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ακούστε το πρόβλημα μου.Εχω το κ810 με σύνδεση vodafone και όταν μπαίνω στο vodafone live λείπει απο το menu το vodafone live tv.Πήρα τηλέφωνο στην vodafone και μου είπαν πως το κ810 δεν υποστηρίζει την τηλεόραση και ας είναι 3G σε αντίθεση με το κ800 που είχα και υποστήριζε και λειτουργούσε κανονικα η τηλεόραση όπως και η ίδια με ενημέρωσε για την συμβατότητα του κ800.Καταρχήν έπεσα απο τα σύννεφα γιατί δεν μπορώ να καταλαβω πώς γίνεται μια πιο καινούρια συσκευή να έχει λιγότερες δυνατότητες.Η ερώτηση είναι η εξης:Μπορώ με κάποιο τρόπο να μετατρέψω το λογισμικό απο κ810 σε κ800??Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ναι,γίνεται...Εγώ το έκανα,γιατί βαρέθηκα το κανονικό του κ810:p...Anyway,έχω τα αρχεία αν θες να σου τα στείλω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,γίνεται...Εγώ το έκανα,γιατί βαρέθηκα το κανονικό του κ810:p...Anyway,έχω τα αρχεία αν θες να σου τα στείλω...

 

:thanks:Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ θα περιμένω οδηγίες όταν μπορέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1 : κυκλοφορεί ακόμα το Κ810. Γιατί πριν μερικές μερες που ρώτησαν στη Vodafone μου είπαν ότι το έχουν αποσύρει...

 

Ερωτηση 2: Κ810 ή Κ770 ....υπερ ,κατα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό. Δεν πατιούνται τα κουμπιά 3,5,8. Έχει εγγύηση και θα το πάω, αλλά μήπως φταίει τπτ άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή? Έκανα αναβάθμιση στο λογισμικό αλλά δε διορθώθηκε κάτι.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό. Δεν πατιούνται τα κουμπιά 3,5,8. Έχει εγγύηση και θα το πάω, αλλά μήπως φταίει τπτ άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή? Έκανα αναβάθμιση στο λογισμικό αλλά δε διορθώθηκε κάτι.

Δεν πατιουνται??? μηπως σου εχει πεσει υγρο πανω στο κινητο?? πηγαινε'το στο service point.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1 : κυκλοφορεί ακόμα το Κ810. Γιατί πριν μερικές μερες που ρώτησαν στη Vodafone μου είπαν ότι το έχουν αποσύρει...

 

Ερωτηση 2: Κ810 ή Κ770 ....υπερ ,κατα

 

Και γω ειχα επιδωτηση απο τη voda και οταν πηγα να ζητησω πριν κανα 2μηνο το κ810 μου παν πως δεν το φερνουνε πλεων.

Ρωτησα σε 4εις αλλες πολεις και ολας μηπος το χουν εκει αλλα τπτ.

Οντος το εχουνε αποσυρει.(για λογους vodafone Live)

Τελικα το πηρα απο τον γερμανο με cosmote κρατοντας το ιδιο νουμερο.Μια χαρα μου κατσε παντος.Μεχρι στιγμης ουτε 1 κολημα δεν ειχα.Ολα ΟΚ.

Πολυ καλο τηλεφωνο.

 

Οσο για τα υπερ και τα κατα τι να σου πω.κ810 δαγκωτο.

Σκεψου πως το κ770 στα 3mp δεν μπορεις να κανεις ζουμ.Εχει φοβερη καμερα για φωτο.

Και γω αναμεσα σε κ810-κ770 και n72 ημουν και πηρα το κ810.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Για φωτό ΚΑΙ το βράδυ,χωρίς 2η σκέψη,Κ810! :)

 

΄Εχε υπόψη σου όμως φίλε μου πριν την αγορά του,ότι στο Κ810 η SE εφαρμόζει έναν αλγόριθμο συμπίεσης στις φωτό,ενώ στον driver της κάμερας του Κ770 δεν υφίσταται κάτι τέτοιο,οπότε το Κ770 καταλήγει να έχει λίίίγο υψηλότερη λεπτομέρεια τη μέρα σε σχεση με το Κ810(άσχετα αν έχουν την ίδια ανάλυση...Η συμπίεση ειναι μικρή στο Κ770 οπότε έχουμε λίγο περισσότερη λεπτομέρεια).Αλλά για λήψεις ΚΑΙ το βράδυ,το Κ810 είναι μονόδρομος και είναι πολύ καλό μάλιστα!

 

Για την ιστορία,το συστημα φακού-αισθητήρα του Κ810 κατασκευάζεται από τη Sony ενώ του Κ770 από τη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις απέκτησα το κ810i και έχω μερικές απορίες

 

1) στην επιλογή Επεκτ.Stero όταν το κάνεις ενεργό δεν θα έπρεπε να δυνάμονε λίγο η ένταση?είχα το w550i και όταν το έκανες ενεργό δυνάμωνε...εδώ απότι είδα παραμενει ιδιος...

 

2)έχει φλας?ψαχνω αλλα τιποτα και μου φανηκε περιεργο

 

3) άμα πατήσεις το joystick δεν θα έπρεπε να άναβε η οθονη?πατάω το joystick και δεν κάνει τπτ,αμα πατησω κάποιο άλλο κουμπί τότε ανάβει η οθονη και το πληκτρολογιο..έτσι είναι?

 

4) πως βλεπω ποια έκδοση λογισμικού έχει το κινιτο?και πως το κάνω update?

 

όποιος είναι κάτοχως ή ξέρει ας μου λυσει αυτές τισ απορίες!

 

thanx in advance

black & white stylah...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις απέκτησα το κ810i και έχω μερικές απορίες

 

1) στην επιλογή Επεκτ.Stero όταν το κάνεις ενεργό δεν θα έπρεπε να δυνάμονε λίγο η ένταση?είχα το w550i και όταν το έκανες ενεργό δυνάμωνε...εδώ απότι είδα παραμενει ιδιος...

 

2)έχει φλας?ψαχνω αλλα τιποτα και μου φανηκε περιεργο

 

3) άμα πατήσεις το joystick δεν θα έπρεπε να άναβε η οθονη?πατάω το joystick και δεν κάνει τπτ,αμα πατησω κάποιο άλλο κουμπί τότε ανάβει η οθονη και το πληκτρολογιο..έτσι είναι?

 

4) πως βλεπω ποια έκδοση λογισμικού έχει το κινιτο?και πως το κάνω update?

 

όποιος είναι κάτοχως ή ξέρει ας μου λυσει αυτές τισ απορίες!

 

thanx in advance

 

Καλορίζικο!

 

1) Όχι, γενικά η ένταση είναι απ'τα αρνητικά του κινητού.

 

2) Και βέβαια έχει φλάς και πολύ καλό χρώματος πορτοκαλί για να μην βγαίνουν κόκκινα τα μάτια και με αρκετά καλή απόδοση το βράδυ. Τώρα αν εννοείς φακό τότε μην ψάχνεις άδικα γιατί δεν θα βρείς μπορείς όμως να βάλεις μιά εφαρμογή (κόιτα λίγες σελίδες πίσω) που λέγεται tortch.

 

3) Εγώ πατάω το stick κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο και φωτίζει κανονικά η οθόνη...

 

4) Αναβάθμιση το κάνεις μέσω ενός προγράμματος που θα βρείς στο site της SE. Συμβουλή: Αν δεν σου παρουσιαστεί πρόβλημα ΜΗΝ κάνεις αναβάθμιση.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή: Αν δεν σου παρουσιαστεί πρόβλημα ΜΗΝ κάνεις αναβάθμιση.

 

Οντος, αν δεν παρουσιασει προβλημα οπως κοληματα και επανακινησεις απο μονο του η ασπρη αθονη μην το αναβαθμισεις γιατι μετα θα βρεις τον μπελα σου και θα ψαχνεις το αρχικο firmware. Εγω εχω το R8BA024 το οποιο ειναι μια χαρα. 0 προβλημα ως τωρα.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι βγηκε νεα εκδοση λογισμικου πριν λιγες εβδομαδες? Καπου σε καποιο σαιτ πηρε το ματι μου για την εκδοση R8BE001 Ξερει καποιος κατι παραπανω?

 

Να την δοκιμασω αν ειναι γιατι εχω ενα μουγκο μεγαφωνο (πιθανοτατα οχι προβλημα hardware) μπας κ ξεκολησει... :(

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι βγηκε νεα εκδοση λογισμικου πριν λιγες εβδομαδες? Καπου σε καποιο σαιτ πηρε το ματι μου για την εκδοση R8BE001 Ξερει καποιος κατι παραπανω?

 

Έχει κυκλοφορήσει επίσημα? Γιατί στο update service της SE μου λέει ότι έχω το τελευταίο λογισμικό (R8BA024).

Link to comment
Share on other sites

Πατριωτακι (Κερκυρα) τι να σου πω? Εχω σε ενα σαιτ το ειδα κ εκανα κ εγω χτες διαδικασια αναβαθμισης κ μου εβγαλε κ εμενα οτι η R8BA024 ειναι η τελευταια. Τι να πω...
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...