Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα εγω είμαι.. εγω το ειδα δηλ.. και τι εκανες εσυ? το κρατησες η το αλλα3ες? ποσο καιρο το εχεις ετσι αν δεν το αλλαξες?

 

κανεις άλλος είχε/έχει το ίδιο πρόβλημα??

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα την Παρασκευή το Κ810i και πήγα να του κάνω αναβαθμιση και μου λέει:

"Macromedia version incompatible".

Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Κατέβασα διάφορα από adobe αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσος χρόνος μπορεί να απαιτηθεί για αλλαγή joystick; Έχει ένα μήνα που άφησα το κινητό στην Omnitech να το επισκευάσουν και ακόμη περιμένω :mad:
Link to comment
Share on other sites

Η teleservice στη Γλυφάδα σε 4 κινητά ως τώρα μου έχει κάνει από 10 λεπτά περίπου (επιτόπου αλλαγή) μέχρι μια μέρα το πολύ....

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσος χρόνος μπορεί να απαιτηθεί για αλλαγή joystick; Έχει ένα μήνα που άφησα το κινητό στην Omnitech να το επισκευάσουν και ακόμη περιμένω :mad:

1 ωρα μαζι με καθυστερηση! τωρα εκει στην ominitech "δουλευουν" οπως θέλουν :whistle: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Well, είπα να γράψω κ εγώ μερικά πραγματάκια για το k810i που πήρα πριν μερικούς μήνες.

 

Πριν απ αυτό είχα το κ800.

 

Τι να πεί κανείς όταν μόλις 2 μήνες μετά την αγορά τα πλήκτρα σταδιακά δε δουλεύουν. Κάποια κολλάνε, κάποια δουλεύουν όποτε θυμηθούν.

 

Επιπλέον προσπαθώντας να απαντήσω σε μια κλήση πίεσα παραπάνω τα πλήκτρα και έσπασε η πρόσοψή τους.

 

Τo service όχι μόνο αρνήθηκε την εγγύηση αλλά είπε ότι άμα δε μπορέσουν να το φτιάξουν χρεώνουν και 18 ευρώ για τον έλεγχο, ενώ οποιοδήποτε σπάσιμο στο κινητό, ασχέτως; αν επηρεάζει ή όχι την λειτουργία του το βγάζει εκτός εγγύησης!!!

 

Κάθε πέρσυ και καλύτερα παιδιά. Και μετά αναρωτιούνται γιατί χάνουν τη δουλειά και τους πελάτες τους.

Έχε χάρη που το βιάζομαι αλλιώς θα έκανα ότι έκανα και με άλλα 3 κ750 που έφτασαν στα χέρια μου από φίλους και πήραμε κ αλλάξαμε τα πάντα απο ebay.

 

35 ευρώ για καθάρισμα πλήκτρων και αλλαγή πρόσοψης.

Σα τους γιατρούς ένα πράμα. Πολιτική της εταιρίας..

 

Νομίζω πως το χειρότερο σχετικά service σαν αυτό είναι της HP.

Εκεί για ένα βύσμα τροφοδοσίας στο φορητό αλλάξανε και χρέωσαν μητρική πλακέτα πέρσυ!!!

 

Ευτυχώς που άνοιξε η αγορά και ο κόσμος ξυπνάει σιγά σιγά με το ίντερνετ.

Ευελπιστούμε κ εμείς ότι τα πράγματα θα αλλάξουν στο Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

1 ωρα μαζι με καθυστερηση! τωρα εκει στην ominitech "δουλευουν" οπως θέλουν :whistle: :down:

 

Αυτή είναι η πιο δύσκολη δουλειά βασικά.

Αν δε προσέξεις ή δεν έχεις τα εργαλεία μπορείς να καταστρέψεις τη μητρική.

Παρά ταύτα είναι δουλειά 10 λεπτών, τώρα άμα έπαθε κάτι το κολητήρι τους ή αν δεν αναλάμβανε κανένας τεχνικός να το κάνει και το στείλανε αλλού πολύ πιθανόν να σε καθυστέρησαν. Υπάρχει κ η πιθανότητα να χαλάσαν τη μητρική και να περιμένουν άλλη. Σε ένα μήνα πάντως χτίζονται 4όροφες οικοδομές στις μέρες μας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού πέρασε ένας μήνας πήγα να το παραλάβω και ας μη το είχαν ετοιμάσει. Μόλις πήγα αποφάσισαν να το επισκευάσουν "πρόχειρα" βάζοντας ένα μεταχειρισμένο joystick! Το θετικό είναι ότι δουλεύει, αν και μου είπαν πως αν ξανα χαλάσει να το πάω αλλού!! Και εγώ που έλεγα να ξανα παρατήσω το κινητό μου για κάνα μήνα πάλι :wacko: Η φάση είναι πως όταν μου το παρέδωσαν διαπίστωσα πως έλειπαν τα δύο κουμπιά πάνω, καθώς λόγω βιασύνης ξέχασαν να τα περάσουν κατά την συναρμολόγηση. Τι να πεις.... Εξυπηρέτηση πελατών super!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες,ειχα το κ700 και χαλασε

οταν ειδα το κ810 λεω 'εδω ειμαστε' αλλα μετα που προσεξα πως εχει joystick

κολλοσα γιατι το κ700 μου κανε προβληματα!:mad:

 

τωρα ειμαι αναμεσα σε

κ770{δεν εχει joystick αλλα δεν εχει τοση καλη καμερα-ζοομ}

ή

κ810{εχει joystick και το φοβαμαι}\

 

υγ το κ800 δεν το βαζω γιατι εχουν σχεδον ιδια τιμη με κ810 και ειναι χειροτερο...

 

τι προτεινετε?grazie

Link to comment
Share on other sites

Eisai σιγουρος οτι το Κ800 ειναι χειροτερο απο το Κ810??

ΚΑι εγω το ιδιο διλημμα ειχα και πηρα το Κ800.Γιατι?ΚΑταρχας ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το Κ810(εκτος design) αλλα το Κ810 ειναι αν διαβασεις παραπανω πολυ ευαισθητο και πιο ψευτικο ως κατασκεευη.Ασε που τα πληκτρα του μου φανηκαν μικροσκοπικα και απο το πολυ πατα πατα θα τα παιζαν.

Εγω εχω εδω και μια εβδομαδα το Κ800 και ειμαι απολυτως ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού πέρασε ένας μήνας πήγα να το παραλάβω και ας μη το είχαν ετοιμάσει. Μόλις πήγα αποφάσισαν να το επισκευάσουν "πρόχειρα" βάζοντας ένα μεταχειρισμένο joystick! Το θετικό είναι ότι δουλεύει, αν και μου είπαν πως αν ξανα χαλάσει να το πάω αλλού!! Και εγώ που έλεγα να ξανα παρατήσω το κινητό μου για κάνα μήνα πάλι :wacko: Η φάση είναι πως όταν μου το παρέδωσαν διαπίστωσα πως έλειπαν τα δύο κουμπιά πάνω, καθώς λόγω βιασύνης ξέχασαν να τα περάσουν κατά την συναρμολόγηση. Τι να πεις.... Εξυπηρέτηση πελατών super!!!

 

 

ΤELESERVICE ή αλλιώς TS International.

Αυτό είναι το μόνο σέρβις της se που αξίζει!!!!!

Φωνάζω 3 χρόνια!!!!

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην Omnitech Θεσσαλονίκης. Μόλις διαπίστωσα πως από το κινητό λείπει και η προστατευτική μεμβράνη που είχα αγοράσει για να προστατεύει την οθόνη! :mad:

Η ΤELESERVICE προφανώς είναι στην Αθήνα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην Omnitech Θεσσαλονίκης. Μόλις διαπίστωσα πως από το κινητό λείπει και η προστατευτική μεμβράνη που είχα αγοράσει για να προστατεύει την οθόνη! :mad:

Η ΤELESERVICE προφανώς είναι στην Αθήνα, σωστά;

 

Σωστά, δεν έχει στη Θεσ/νικη.

Από την Omnitech δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν έχει στη Θεσ/νικη.

Από την Omnitech δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένος.

Αν είχες τάσεις μαζοχισμού θα έμενες ευχαριστημένος! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν έχουν περάσει 2 μέρες από τότε που αγόρασα το κ810i και σήμερα το μεσιμεράκι ξαφνικά, χάλασε η οθόνη! Δεν πρόλαβα καλά καλά να περάσω το contact list μου. Το τηλέφωνο λειτουργεί, δηλαδή δέχομαι κλήσεις κ μηνύματα, αλλά δεν μπορώ να δω το παραμικρό.

 

Μπορεί απλά να ήμουν άτυχος κ να αγόρασα το ελαττωματικό, τουλάχιστον αυτο θέλω να ελπίζω. Τη Δευτέρα θα το πάω πισω στο Γερμανό για αλλαγή. Σκέφτομαι όμως το εξής: Να πάρω το ίδιο ή θα μου βγει πάλι μάπα το καρπούζι που λένε?

Link to comment
Share on other sites

Eisai σιγουρος οτι το Κ800 ειναι χειροτερο απο το Κ810??

ΚΑι εγω το ιδιο διλημμα ειχα και πηρα το Κ800.Γιατι?ΚΑταρχας ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το Κ810(εκτος design) αλλα το Κ810 ειναι αν διαβασεις παραπανω πολυ ευαισθητο και πιο ψευτικο ως κατασκεευη.Ασε που τα πληκτρα του μου φανηκαν μικροσκοπικα και απο το πολυ πατα πατα θα τα παιζαν.

Εγω εχω εδω και μια εβδομαδα το Κ800 και ειμαι απολυτως ευχαριστημενος.

 

Οντως. Αψογο το Κ800. Καμμια μα καμμια σχεση με τις πρωτες παρτιδες.. Ενα αλλο τηλεφωνο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mono arnitika lete gia to SE K810i egw to exw edw kai kanena trimino kai to kinito doulevei apsoga.Eseis h dn to prosexete kai meta katigoreite to kinito(gia osous anaferoun vlavi)i petixenetai tis periptwseis.Kapou diavasw oti molis to 1% tn K810i einai elatwmatiko,pou einai mikros ari8mos se sxesei p.x. me to s500 pou rwtisa se katastima "WIND" kai mou eipan oti sta 100 ta 80 einai elatwmattika kai ta pigainoun pisw gia service...

Tespa panta filika etsi:)

xios 4ever re !!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia to bestpic ti einai?den to vrisko kan sto kinito...

 

dn eida an exei apanti8ei to erwtima sou alla mou les ligo pio kinito exeis.

an exeis to K810i gia na to vreis:anoixe tn camera,meta,pas tropos lipsis kai epilegeis Best Pic,(aketa easy).:)

To Best Pic einai gia na vgazeis fotos enkinisei kai meta epilegeis tn kaliteri i toulaxiston auti pu 8es esy!

Elpizw na se voithisa file mou!;)

xios 4ever re !!!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μια χαρα.απο τα καλυτερα κινητα της SE και γι'αυτο επιτυχημενο και η τιμη σε λογικα πλαισια.:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν αυτο ειναι το καλυτερο κινητο της SE τοτε εχουμε προβλημα...

 

Ειναι βεβαια το πρωτο SE κινητο μου γιατι εδω και δεκα χρονια ημουν πιστος οπαδος της ΝΟΚΙΑ αλλα αυτο που σιγουρα ξερω ειναι ενω τα προηγουμενα κινητα μου τα προσεχα πολυ λιγοτερο αυτο ειναι το μοναδικο κινητο που μου εβγαλε προβλημα! Κ μαλιστα οχι στο joystick ή στα πληκτρα οπως θα περιμεναν οι περισσοτεροι αλλα στο μεγαφωνο!!! Ναι ναι στο μεγαφωνο και μαλιστα πριν καν κλεισει δυο μηνες στα χερια μου. Κ για να προλαβω τον συνηγορο του διαβολου οποιος κ αν ειναι αυτος το κινητο αγοραστηκε ταυτοχρονα με την αυθεντικη θηκη της SE κ ηταν μονιμως προστατευμενο. Ουτε γρατζουνιτσα δεν εχει αλλααα... Μουγκα το μεγαφωνο!

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

και η εγγυηση γι'αυτο τον λογο υπαρχει.παντως σε 79 σελιδες αυτου του thread πρωτη φορα διαβαζω για τετοιο προβλημα.απλα εισαι τυχερος.

κι'εγω το κινητο μου το κ700ι το ειχα σε θηκη...αλλα μια μερα το αφησα πανω στο παμπριζ αυτομκινητου..καλοκαιρι με 40 βαθμους εξω..και 60 βαθμους μεσα στο αμαξι..και το κινητο η οθονη χαλασε.ποιος φταιει σε αυτο??? μεσα σε θηκη το ειχα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα το θεωρεις τυχη να σου ευχηθω κ στα δικα σου?

 

Επειδη ξερω πολυ καλα την χρηση που του εκανα δεν δικαολογειται να βγαλει κανενα προβλημα! Δεν μου εχει πεσει ουτε απο 5 εκατοστα υψος, δεν εχει βραχει, δεν, δεν, δεν... το ΝΟΚΙΑ 6600 που ειχα πριν ειχε φαει απειρες τουμπες, 1-2 ποτηρια με νερο που επεσαν την ωρα που κλασσικα πινεις καφε στην καφετερια κ ομως δεν εκανε ουτε κιχ! Αρα μιλαμε για καθαρα ελαττωματικο προιον κ οχι για χρηση. Εκτος κ αν η θηκη του εκοψε το οξυγονο κ ασφυκτιουσε εκει μεσα... Οσο για την εγγυηση εσυ θα ηθελες να εχει αγορασει κατι κ να αναγκαστεις να το δωσεις να στο φτιαξουν κ να περιμενεις 1 - 2 - 3 βδομαδες? Εγω πληρωσα για να εχω ΕΓΩ κινητο, οχι για να εχω ενα κινητο σε καποιο υπογειο τεχνικης υποστηριξης...

(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Αμα το θεωρεις τυχη να σου ευχηθω κ στα δικα σου?

 

Επειδη ξερω πολυ καλα την χρηση που του εκανα δεν δικαολογειται να βγαλει κανενα προβλημα! Δεν μου εχει πεσει ουτε απο 5 εκατοστα υψος, δεν εχει βραχει, δεν, δεν, δεν... το ΝΟΚΙΑ 6600 που ειχα πριν ειχε φαει απειρες τουμπες, 1-2 ποτηρια με νερο που επεσαν την ωρα που κλασσικα πινεις καφε στην καφετερια κ ομως δεν εκανε ουτε κιχ! Αρα μιλαμε για καθαρα ελαττωματικο προιον κ οχι για χρηση. Εκτος κ αν η θηκη του εκοψε το οξυγονο κ ασφυκτιουσε εκει μεσα... Οσο για την εγγυηση εσυ θα ηθελες να εχει αγορασει κατι κ να αναγκαστεις να το δωσεις να στο φτιαξουν κ να περιμενεις 1 - 2 - 3 βδομαδες? Εγω πληρωσα για να εχω ΕΓΩ κινητο, οχι για να εχω ενα κινητο σε καποιο υπογειο τεχνικης υποστηριξης...

Αυτο που λες μπορει να συμβει σε καθεναν.απλη αστοχια υλικου.

αμα εισαι τοσο απογοητευμενος.παρε νοκια και πουλα'το sony ericsson αλλα αυτο δεν ειναι αφορμη οτι το κ810ι ειναι κακο κινητο.:blink: :cool:

Aπο το μαρτιο παραπονιεσαι για το μεγαφωνο του κινητου.φανταζομαι οτι το εστειλες σε service και ξαναχαλασε.τοτε το πουλας και ησυχαζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...