Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ksereis mipws kaneis na moy apantiseis sto parakatw erwtima??

Exw to k800i k meso to xs++ to anabathmisa se k810i!!

Epeidi omws den eimai euxaristimenos ( logw oti otan itan k800i eblepa tileorasi apo to vodafone live k twra den mporw) mipws kserei kanenas pws mporw na to epanaferw se k800i??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασε το xs 3.1 συνδεσε το τηλ συμφωνα με τις οδηγιες και πατα gdfs.μετα εχει επιλογη lock code

 

όλα οκ...το έκανα!Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Να ρωτίσω κ κάτι ακόμα....

 

 

πως μπορώ να κάνω το K810i ξε-Vodafone???

:!:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθήσει με καποιο tutorial πως μπορουμε να περασουμε flash menu στο κινητό?

 

συμφωνώ...

 

θα ήθελα κ εγώ μια τέτοια εκδοχή των πραγμάτων!!!

 

PLS

:!:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει Sony-Ericsson Service Center στην Θεσσαλονίκη στο οποίο να εργάζονται επαγγελματίες? Πήγα το Κ810i στο Service Center στην Δωδεκανήσου για αλλαγή joystick. Φυσικά έφαγα όλη την ταλαιπωρία από θέμα παρκαρίσματος, καθώς και άγχος να τους προλάβω ανοιχτούς λόγω του ότι τα πρωινά εργάζομαι. Κράτησαν το κινητό μου δύο ημέρες και σήμερα που το παρέλαβα διαπίστωσα ότι είχαν κάνει "αναβάθμιση" το κινητό χωρίς καν να τους το έχω ζητήσει -καθότι ήταν περιττό, λόγω του ότι είχα ήδη αναβαθμίσει την συσκευή μόνος μου μέσω internet-. Το παράξενο είναι πως όταν είχα κάνει μόνος μου την αναβάθμιση δεν είχα χαθεί τίποτα, ενώ με την δική τους "αναβάθμιση" χάθηκαν τα πάντα (ρυθμίσεις, θέματα, κλπ.). Αυτό φυσικά θα ήταν το λιγότερο, αν δε διαπίστωνα πως όχι μόνο δεν επιδιόρθωσαν την βλάβη, αλλά πλέον το joystick έχει ακόμη μεγαλύτερο πρόβλημα (πλέον είναι σχεδόν αδύνατο να το κινήσεις αριστερά :mad:). Για τους παραπάνω λόγους, και καθώς είναι κρίμα να αχρηστευθεί το κινητό λόγω ανικανότητας του service, θα σας ήμουν υπόχρεος αν θα μπορούσε κάποιος να μου αναφέρει Sony Ericsson Service Center στην Θεσσαλονίκη το οποίο μπορώ να εμπιστευθώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΓ. Όσο για το κινητό, αμφιβάλλω αν θα ξαναγοράσω Sony - Ericsson, και αν ναι, σίγουρα πάντως όχι με joystick. Απορώ πως είναι δυνατό κινητό αξίας 300 Ευρώ να χαλάει μέσα σε 6 μόλις μήνες, την στιγμή που το συγκεκριμένο πρόβλημα ήταν μάλιστα ήδη γνωστό στην εταιρία λόγω του κ800. Να είναι καλά το Siemens ME45 -5ετίας- που έχω και με ξελάσπωσε για ακόμη μία φορά! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2-3 ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω για το κινητό.

Δεδομένου των δυνατοτήτων του και της τιμής του το ψήνω να το πάρω άμεσα. Αυτό το οποίο θέλω να μάθω είναι η ποιότητα του ηχίου του(πόσο δυνατά ακούγεται όταν σε καλούν) και την ποιότητα αναπαραγωγής mp3 με χρήση ακουστικών...Επίσης, τα ακουστικά που δίνονται είναι οι κλασσικές λεπτές ψοίρες σαν τα walkman της SE ή άλλα? Επίσης, στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης και αν ναι τι μέγεθος? Τέλος, το joystick με προσεκτική χρήση θα την βγάλει λέτε κάνα χρόνο ή όχι?Και να μην την βγάλει προφανώς θα με καλύψει η εγγύηση, έτσι?

 

Συγνώμη για τις πολλες μαζεμένες απορίες μου αλλά είμαι στο ψάξιμο...:p

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

το ηχείο δεν έχει πολύ καλή ποιότητα και φυσικά δεν είναι και πολύ δυνατο. η χρήση των ακουστικών κρίνεται ικανοποιητική αλλά μην περιμένεις τίποτα φοβερό. τα ακουστικά είναι τύπου handsfree και σίγουρα δεν πιάνουν μία μπροστά στα αντίστοιχα των walkman κινητών ή άλλων πιο εξηδεικευμένων. στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνεται μία κάρτα μνήμης Μ2 128ΜΒ (αίσχος). τέλος το joystick με πολύ προσεκτική χρήση πιστεύω τον βγάζει τον χρόνο, μπορεί και παραπάνω...

 

Υ.Γ: αυτό με την εγγύηση μην το λές σαν επιχείρημα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αν θυμαστε ειχα γραψει πριν απο λιγο καιρο για ενα προβλημα που ειχα με το κ810 μου το οποιο ηταν 2 μηνων που ξαφνικα ειχε σβησει και δεν ξαναανοιξε.τωρα θα ηθελα την βοηθεια ασας για το τι μπορω να κανω η αν διαβαζει καποιος υπευθυνος της ερικσσον.λοιοπν αφου εστειλα μεσω του μαγαζιου που αγορασα το κινητο στην s.e. μου επεστραφη λογω μη υπαρξης εγγυησης.ως εδω καλως γιατι μια φορα πηγα να δοκιμασω με ενα κατσαβιδακι μια βιδα και επειδη εφυγε το χρωμα της θεωρησαν το κινητο ανοιγμενο οποτε χαθηκε η εγγυηση.αφου ηρθε πισω τοκινητο το μαγαζι μου ειπε πως το εστειλε σε εναν εξουσιωδοτημενο συνεργατη τησ σ.ε. για να το κανουν εστω και εκτος εγγυησης.στο οποιο σερβις δεν βρηκαν το τηλ και δεν μου ειπαν καν τι εχει λεγοντας δεν ξερουμε.αφου βεβαια εχει ανοιχτει το τηλεφωνο πλεον και σιγουρη χαμενη εγγυηση.τωρα εγω τι μπορω να κανω.δεν ειναι υποχρεωμενοι εστω και χωρις την εγγυηση η σ.ε. να μου πει τι εχει το κινητο η αν μπορει να γινει.δεν θα επρεπε να υπαρχει καποιος αλλος τροπος να ελεγχανε γθια το θεμα της εγγυησης,γιατι εμαθα πως βγαζουν ακυρη μια εγγυηση μονο κοιτωντας τις μαυρες βιδουλες με εναν φακο αν ειναι πειραγμενες.σκεφτομαι να παρω τον ιν.κα τηλεφωνο και να τους κανω καταγγελια.για το ****το δεν ειναι δυνατον καινουριο τηλ να τα φτυνει και να μην μπορουν να βρουν τι εχει.τι λετε? σορι αν κουρασα και ευχαριστω σε οποιον απαντησει:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2-3 ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω για το κινητό.

Δεδομένου των δυνατοτήτων του και της τιμής του το ψήνω να το πάρω άμεσα. Αυτό το οποίο θέλω να μάθω είναι η ποιότητα του ηχίου του(πόσο δυνατά ακούγεται όταν σε καλούν) και την ποιότητα αναπαραγωγής mp3 με χρήση ακουστικών...Επίσης, τα ακουστικά που δίνονται είναι οι κλασσικές λεπτές ψοίρες σαν τα walkman της SE ή άλλα? Επίσης, στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης και αν ναι τι μέγεθος? Τέλος, το joystick με προσεκτική χρήση θα την βγάλει λέτε κάνα χρόνο ή όχι?Και να μην την βγάλει προφανώς θα με καλύψει η εγγύηση, έτσι?

 

Συγνώμη για τις πολλες μαζεμένες απορίες μου αλλά είμαι στο ψάξιμο...:p

 

Φιλε εγω το κ810 το θεωρω κορυφαιο αυτη τη στιγμη,γιατι ειναι φτηνο,αγοραζεισ κ 20 ευρω περιπου ενα ζευγαρι καλα ακουστικα walkman,κ εχεις ενα κινητο με πολυ καλη photo κ πολυ καλο mp3,οσο για το ηχειο,οντως δεν ειναι πολυ δυνατο,αλλα ειναι κ θεμα ηχου,δλδ εγω ευχω φτιαξει ringtone απο τραγουδι κ δεν ακουγοταν καλα,κ το ξανα πειραξα με το nero wave editorκ ακουγοταν μια χαρα..δλδ απλα πρεπει να βρισκεις τραγουδια που ακουγονται δυνατα..'η να τα φτιαχνεις δυνατα..παντω οκ κ η ενταση που εχει ειναι καλη..

Τελος για το joystick,πιστευω οτι αν το προσεχεις απο υγρασιες κ σκονη,κ δε το ξεσκισεις στα παιχνιδια βγαζει ανετα 2ετια,εγω τρια κ750 εχω κ μονο το ενα εβγαλε απο το τενις που τοχα ξεσκισει..Βεβαια πλεον το μενου στην αρχη το παω με το πληκτρολογιο(π-χ ρυθμισεις ειναι το κουμπι "#") αλλα δε θεωρω οτι αν το σεβεσαι το κιν,θα σου βγαλει προβλημα τοjoystick..κατα ταλλα,αρκει να μην εισαι γκαντεμης οπως εγω κ περιμενα 2 μηνες αντικατασταση μια κ ειχε προβλημα στην πλακετα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και παραπάνω έχω το κινητό 6 μήνες το χρησιμοποιώ πολύ λίγο, το προσέχω και δεν το ξεσκίζω στα παιχνίδια. Παρόλα αυτά το joystick χάλασε.Έχω εδώ και 5 1/2 χρόνια το Siemens ME45, το έχω ξεσκίσει, το χρησιμοποιώ 10 φορές παραπάνω από το Κ810i και όλα αυτά τα χρόνια δε γνωρίζει τι πάει να πει service. Και προφανώς επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, δε μπορεί να θεωρείται τυχαίος ο ντόρος που έχει γίνει για τα joystick της Sony Ericsson ;). Ο καθένα κρίνει και αποφασίζει.
Link to comment
Share on other sites

To joystick πιστεύω είναι και λίγο λόττο.... Άλλαξα ταυτόχρονα του Κ810 μου και του Κ750 (κοινό είναι το ανταλλακτικό) στο σέρβις της SE και του 810 είναι ακόμα μια χαρά μετά από 6 μήνες, ενώ του 750 χάνει πάλι λίγο στους 4 μήνες. Και τα δύο κινητά με την ίδια περίπου χρήση.

 

Και μένα το 6210 μου λειτουργεί αψογα εδώ και δεν ξέρω πόσα χρόνια πλέον, αλλά δε λέει κάτι αυτό. Όπως και το S55 μου. Τα joystick της SE σαφώς είναι πατάτες. Προσωπικά μου είναι αδιάφορο, αφού μία ή δύο φορές που θα χρειαστεί θα το πάω και θα μου το αλλάξουν. Καταλαβαίνω όμως ότι κάποιοι δε μπορούν να αφήνουν το κινητό στο σέρβις. Απλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν καταδικάζουμε ένα κινητό συνολικά σαν συσκευή εξαιτίας αυτής της ατέλειας. Άλλα προβλήματα δε βγάζει. Επίσης να σημειώσω ότι 4 φορές που έχω πάει για τζόυστικ, αφήνω τα κινητά πρωί πρωί. Τα 2 από αυτά τα πήρα την επόμενη μέρα το μεσημέρι, το 1 την ίδια μέρα το απόγευμα και το τελευταίο μου το έφτιαξε επιτόπου μέσα σε 10 λεπτά. Ίσως γι'αυτό να μη με έχει ενοχλήσει τόσο το θέμα του joystick.

 

Το Κ810 γενικά μου έχει αφήσει πάρα πολύ καλές εντυπώσεις, είναι ένα πολύ καλό κινητό τηλέφωνο με πολύ καλή κάμερα (για κινητό). Δεν είναι smartphone, με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Στον μουσικό τομέα είναι άνω του μετρίου, ενώ με την προσθήκη άλλων drivers για τα acoustics του μέσω XS++ για παράδειγμα, γίνεται ακόμα καλύτερο. Το θεωρώ πολύ καλή επιλογή στα λεφτά που είναι σήμερα (240 ευρώ).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, εγω (χτυπα ξυλο) δεν εχω ακομα προβλημα με το joystick, αλλα με κατι αλλο.

 

Βλεπω οτι εχει αρχισει να χαλαει λιγο το port του k810i μου, εκει οπου συνδεεις φορτιστες, USB, ακουστικα κλπ.

 

"Χαλαει" με την εννοια οτι αλλες φορες τα αναγνωριζει, και αλλες οχι.

 

Και επειδη αυτο μου εχει συμβει με διαφορα accesories (2-3 φορτιστες, ακουστικα, USB κλπ.) ειναι βεβαιο οτι το προβλημα ειναι στο port και οχι στα accesories.

 

Υπαρχει κατι που θα μπορουσα να κανω γι'αυτο? Η απλα περιμενω να χαλασει τελειως, και μετα προσευχομαι στον Αγιο Σερβις-Μαν?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και παραπάνω έχω το κινητό 6 μήνες το χρησιμοποιώ πολύ λίγο, το προσέχω και δεν το ξεσκίζω στα παιχνίδια. Παρόλα αυτά το joystick χάλασε.Έχω εδώ και 5 1/2 χρόνια το Siemens ME45, το έχω ξεσκίσει, το χρησιμοποιώ 10 φορές παραπάνω από το Κ810i και όλα αυτά τα χρόνια δε γνωρίζει τι πάει να πει service. Και προφανώς επειδή όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά, δε μπορεί να θεωρείται τυχαίος ο ντόρος που έχει γίνει για τα joystick της Sony Ericsson ;). Ο καθένα κρίνει και αποφασίζει.

 

Μ'όλο το σεβασμό σ'αυτούς που αναφέρουν πως έχουν πρόβλημα με το joustick θα μου επιτρέψετε να πω πως σίγουρα κάνουν "κακή" χρήση του με την έννοια ότι παίζουν πολλά παιχνίδια & χωρίς προφανώς να το καταλάβουν (γιατί το ότι να λένε ότι δε παίζουν πολλά παιχνίδια είναι ίσως κάτι σχετικό για το καθένα) μαζί με την ήδη δεδομένη επιβάρυνσή του απ'τη συμβατική του λειτουργία τ'οδηγούν στην αντικατάστασή του. Προσωπικά έχω ένα Κ750 3 χρόνια τώρα & ένα Κ810 1 χρόνο & δόξα τω Θεό μέχρι τώρα δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το joystick είναι που με φοβίζει και εμένα γι'αυτό και σκεφτόμουνα και το k770i... Έχω ακούσει και ότι από ήχο είναι πολύ καλό...

 

Εσείς τί λέτε? Το k810i ή το k770i?

 

Είμαι πολύυυυυ μπερδεμένος...:(

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς υπάρχουν χρήστες κινητών τηλεφώνων και άλλων κατασκευαστών οι οποίοι κάνουν χρήση του joystick πέρα από την "συμβατική" λειτουργία (όπως ορίζει ο καθένας την συμβατική). Παρόλα αυτά το συγκεκριμένο πρόβλημα σε αυτό τον βαθμό το έχω ακούσει και το έχω διαπιστώσει μόνο στα SE. Και η απορία μου είναι πως μια εταιρεία που διαπιστώνει πως ένα προϊόν της πάσχει σε συγκεκριμένο τομέα (Κ800), βγάζει τον αντικαταστάτη του χωρίς την παραμικρή βελτίωση. Την συμφέρει παραπάνω να επισκευάζει τα κινητά από το να βελτιώσει το joystick;
Link to comment
Share on other sites

k810i και θα με θυμηθεις ;) καμια σχεση τα 2 κινητα,και πολλα (+) στην καμερα του κ810ι :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k810i και θα με θυμηθεις ;) καμια σχεση τα 2 κινητα,και πολλα (+) στην καμερα του κ810ι :up:

 

Αυτό μάλλον πήγαινε σε εμένα, ε?:)

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον πήγαινε σε εμένα, ε?:)

Ακριβως! το κ770ι το εχει ο πατερας μου..και δεν με εχει ενθουσιασει.επιςη (-) για μενα σε'αυτο το κινητο ειναι η μικρη σε ιντσες οθονη και τα κουμπια απαντησης yes-no.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! το κ770ι το εχει ο πατερας μου..και δεν με εχει ενθουσιασει.επιςη (-) για μενα σε'αυτο το κινητο ειναι η μικρη σε ιντσες οθονη και τα κουμπια απαντησης yes-no.

 

Απλά, οι μόνοι μου ενδιασμοί για το k810i είναι το joystick και η ποιότητα που θα έχει το μεγάφωνό του...Εντάξει, ακουστικά από walkman βρίσκω, αλλά αν δεν το ακούω όταν με παίρνουν τηλ. θα έχω ένα μικρόοοοοο πρόβλημα.:p

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Μα το Κ770 δεν έχει κουμπιά yes-no...Είναι κλασικό μοντέλο πλατφορμας DB2020,όπως τα Κ800/Κ810 ;)

 

Η κάμερα του Κ810 είναι όντως καλύτερη και έχει και κάποιες παραπάνω λειτουργίες..Από και και πέρα,το Κ770 έχει εξαιρετικά καλή σε απόδοση οθόνη(αν και σχετικά μικρή),μικρότερο πάχος,πολύ πιο κομψό σχεδιασμό και καλύτερα πλήκτρα.Το μεγάφωνό του είναι στην ουσία ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που ακριβώς βρίσκεται το service της Omnitech στην Θεσσαλονίκη; Είχατε προσωπική εμπειρία από αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μα το Κ770 δεν έχει κουμπιά yes-no...Είναι κλασικό μοντέλο πλατφορμας DB2020,όπως τα Κ800/Κ810 ;)

 

Η κάμερα του Κ810 είναι όντως καλύτερη και έχει και κάποιες παραπάνω λειτουργίες..Από και και πέρα,το Κ770 έχει εξαιρετικά καλή σε απόδοση οθόνη(αν και σχετικά μικρή),μικρότερο πάχος,πολύ πιο κομψό σχεδιασμό και καλύτερα πλήκτρα.Το μεγάφωνό του είναι στην ουσία ίδιο!

Λαθος εχεις.το κινητο το εχουμε.εχει μικρα πληκτρα στα πλαγια.σκεψου στο w810i το πληκτρο walkman ειναι Yes και το πληκτρο των συντομευσεων ειναι No.

μαλιστα ειναι πολυ μικρα..και προσωπικα τα βρισκω μη-λειτουργικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαθος εχεις.το κινητο το εχουμε.εχει μικρα πληκτρα στα πλαγια.σκεψου στο w810i το πληκτρο walkman ειναι Yes και το πληκτρο των συντομευσεων ειναι No.

μαλιστα ειναι πολυ μικρα..και προσωπικα τα βρισκω μη-λειτουργικα.:)

 

Όπως και να έχει μόλις σήμερα αγόρασα και εγώ το k810i από το πλαίσιο στην τιμή των 199 ευρώ(πολύ το χάρηκα)...

 

Τώρα βάζω την sim μου και το λειτουργώ κανονικά μέχρι να κλείσει εντελώς και θα κάνω μετά πλήρη φόρτιση,ε? Θα το κάνω αυτό 4-5 φορές?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...