Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2play και *&$3ριες:mad: :mad: :mad: το τηλέφωνο μου και η adsl κομμένη από το Σάββατο το πρωί και χωρίς κανένας να μπορεί να μου το αιτιολογήσει!

Εμπλεξα άσχημα και δεν μπορώ να ξεμπλέξω πλέον.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αισίως είμαι στην 5η ημέρα χωρίς τηλέφωνο και Internet και χωρίς βέβαια από την πλευρά της ΄΄εταιρίας΄΄ καμιάς ουσιαστικής δικαιολογίας!

Σήμερα έφτασε ο κόμπος στο χτένι, προχωράω σε καταγγελία της σύμβασης και θα τους κράξω με κάθε τρόπο που μπορώ!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμισε.

Εχω περασει και εγω τα χιλια προβληματα.

Υπομονη.

Μεχρι να ξεκινησεις τις διαδικασιες θα σου το εχουν συνδεσει.

Παντως απο προσωπικη εμπειρια αν πας απο εκει κατι περισσοτερο μπορεις να καταφερεις.

Και εγω ειμαι σε αναμονη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2play και *&$3ριες:mad: :mad: :mad: το τηλέφωνο μου και η adsl κομμένη από το Σάββατο το πρωί και χωρίς κανένας να μπορεί να μου το αιτιολογήσει!

Εμπλεξα άσχημα και δεν μπορώ να ξεμπλέξω πλέον.....

 

 

Καλά τι έγινε? Αφού στο είχανε συνδέσει και ήσουν και τζιτζιλάτος! Τι συνέβει ξαφνικά?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ήταν τα πράγματα έως την προηγούμενη Παρασκευή...από το Σάββατο και μετά δεν δουλεύει τίποτα, ούτε τηλ, ούτε adsl.

Απίστευτη συμπεριφορά από το τεχνικό τους τμήμα, πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται, να τους έχω πάρει και 20 φορές τηλέφωνο (από 20 λεπτά αναμονή το καθένα) και κάθε φορά να μου λένε άλλη δικαιολογία για την βλάβη.

Στο φινάλε χτες αφού τους έβρισα κανονικά με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα στον κατανεμητή του ΟΤΕ και ότι το πρόβλημα θα λυθεί εντός της σημερινής...για να δούμε.... εγώ πάντως εκτός από το βρίσιμο που τους έριξα έκανα και μία καταγγελία στο ΙΝΚΑ και στο ΕΕΤΤ, μπας και τους τρίξει κανείς τα δόντια!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα αυτα τα προβληματα ειναι του ΟΤΕ(αν δεν εισαι στο δικτυο της Forthnet) που για καποιο λογο δεν ειναι σωστος απεναντι στην εταιρια και σταματαει να παρεχει τις υπηρεσιες του για καποια χρονικα διαστηματα.Γι'αυτο το λογο κιολας ειναι στα δικαστηρια ο ΟΤΕ με τη Forthnet και καποιες αλλες εταιριες.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα αυτα τα προβληματα ειναι του ΟΤΕ(αν δεν εισαι στο δικτυο της Forthnet) που για καποιο λογο δεν ειναι σωστος απεναντι στην εταιρια και σταματαει να παρεχει τις υπηρεσιες του για καποια χρονικα διαστηματα.Γι'αυτο το λογο κιολας ειναι στα δικαστηρια ο ΟΤΕ με τη Forthnet και καποιες αλλες εταιριες.

 

 

Μπλέξαμε λέμε άσχημααααααα και δεν βλέπω να ξεμπλέκουμεεεεεεε:( :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς την εξαίρεση που δεν ξέρεις και τι άλλο μπορεί να φταίει. Ίσως το όνομα :D

 

 

Μα δεν έδωσα αυτό για user :O :O :O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και εγω που περιμενω ενεργοποιηση να την ακυρωσω?

Θελω να ειμαι ποιο αισιοδοξος.......

taliban σε ποια περιοχη εισαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς την εξαίρεση που δεν ξέρεις και τι άλλο μπορεί να φταίει. Ίσως το όνομα :D

Συνήθως δεν υπάρχουν τόσα πολλά προβλήματα, μάλλον οφείλεται σε αναβαθμίσεις, πάντως υπεύθυνη για την ενημέρωσή σου είναι η Forthnet. Συνήθως αυτοί που δεν έχουν προβλήματα δεν γράφουν σε αυτό το forum!

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Paidia emena mou exei energopoihthei edw kai peripou ena mhna to 2play...Leitourgoun ola mia xara kai eimai para polu eyxaristhmenos. Oi taxythtes pou pianw einai pragmatika polu kales..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και εγω που περιμενω ενεργοποιηση να την ακυρωσω?

Θελω να ειμαι ποιο αισιοδοξος.......

taliban σε ποια περιοχη εισαι?

Είμαι Καλογρέζα.

Από χθες το βράδυ έφτιαξαν την adsl αλλά τηλέφωνο ακόμη τίποτα:( :(

Αυτό που με εκνευρίζει στην ιστορία είναι η ανευθυνότητα και ασχετοσύνη μερικών.Οκ υπάρχει πρόβλημα, μικρό ή μεγάλο, το δέχομαι, κάνε όμως και εσύ κάτι να μανατζάρεις καλά τον πελάτη σου, μιλάμε ότι αυτοί δεν έκαναν τίποτα, εγώ έβαλα άνθρωπο μέσα από τον ΟΤΕ να βρει ποιο είναι το πρόβλημα και να κάνει τις όποιες διορθώσεις μπορούσε να κάνει, αυτοί της forthnet μέχρι την 5η ημέρα δεν ήξεραν ποιο ήταν το πρόβλημα.

Με λίγα λόγια όλοι είναι καλοί όταν δεν υπάρχει πρόβλημα, όταν όμως προκύψει κάτι εκεί που πρέπει να δείξουν τα απίδια τους ......άστα να πάνε...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη και ολα θα φτιαξουν.

Που να ηξερες τι φωνες εχω ριξει στην Ατθιδων... μονο και μονο για το DSL.

Εφυγα απο 4νετ αλλα και παλι εκανε καλες κινησεις και γυρισα πισω!

 

Εκανα αιτηση 18/4, εστειλαν την αιτηση μου στον ΟΤΕ 26/4 και απο σημερα αναφερει: ''Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:18/05/2007''.

Ειδωμεν......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia emena mou exei energopoihthei edw kai peripou ena mhna to 2play...Leitourgoun ola mia xara kai eimai para polu eyxaristhmenos. Oi taxythtes pou pianw einai pragmatika polu kales..

 

Τα ίδια και εγώ, όλα μια χαρά από 13-3, χθες μου ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμό του ΟΤΕ που έρχεται στο ενδιάμεσο πρέπει να τον πληρώσουμε ? :X

 

Ασε να ερθει ο εκαθαριστικος, τι θα κανουν θα σου κοψουν το τηλεφωνο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ασε να ερθει ο εκαθαριστικος, τι θα κανουν θα σου κοψουν το τηλεφωνο; :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλα δεν ακουγεται φανταστικο! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia emena mou exei energopoihthei edw kai peripou ena mhna to 2play...Leitourgoun ola mia xara kai eimai para polu eyxaristhmenos. Oi taxythtes pou pianw einai pragmatika polu kales..

 

Όταν λες πολύ καλές τι εννοείς? Ξεπερνάς τα 2-3MBs??

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Καλογρέζα.

Από χθες το βράδυ έφτιαξαν την adsl αλλά τηλέφωνο ακόμη τίποτα:( :(

Αυτό που με εκνευρίζει στην ιστορία είναι η ανευθυνότητα και ασχετοσύνη μερικών.Οκ υπάρχει πρόβλημα, μικρό ή μεγάλο, το δέχομαι, κάνε όμως και εσύ κάτι να μανατζάρεις καλά τον πελάτη σου, μιλάμε ότι αυτοί δεν έκαναν τίποτα, εγώ έβαλα άνθρωπο μέσα από τον ΟΤΕ να βρει ποιο είναι το πρόβλημα και να κάνει τις όποιες διορθώσεις μπορούσε να κάνει, αυτοί της forthnet μέχρι την 5η ημέρα δεν ήξεραν ποιο ήταν το πρόβλημα.

Με λίγα λόγια όλοι είναι καλοί όταν δεν υπάρχει πρόβλημα, όταν όμως προκύψει κάτι εκεί που πρέπει να δείξουν τα απίδια τους ......άστα να πάνε...

 

 

Τουλάχιστον πάνε καλύτερα τα πράγματα. Στο τέλος όμως, είπες την μεγάλη αλήθεια. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τον εξοπλησμό παιδιά τον στέλνουν ή πας και τον παίρνεις ο ίδιος? Και αν τον στέλνουν, πως?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τον εξοπλησμό παιδιά τον στέλνουν ή πας και τον παίρνεις ο ίδιος? Και αν τον στέλνουν, πως?

 

Στον στέλνουν με courier στο χώρο σου, ένα modem της usr είναι!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμενα η αιτηση εγινε 16/4 και την πηγα ο ιδιος στη forthnet η οποια ομως την παρελαβε οπως λεει 23/4 πως γινεται αυτο δεν ξερω.τεσπα περιμενω ακομα να δω τι θα γινει.βεβαια συμφωνα με τις αλλαγες που εχουν γινει μου ειπανανε πως υπαρχει πιθανοτητα να μην κοπει καθολου η συνδεση παρα μονο λιγες ωρες οταν θα γινει η μεταφορα της γραμμης.δεν ειναι βεβαιο μου ειπαν ομως οτι θα γινει ετσι λογο παλαιοτητας της αιτησης.το σιγουρο ειναι οτι οσοι κανουν τωρα αιτηση δεν θα μεινουν χωρις dsl.γιατι ομως υπαρχει μια αβεβαιοτητα στα λογια τους????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...