Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μιλησα σήμερα στην forthnet για να το κανω 2play απο 3play και μου ζήτησαν 23€ τον μηνα, και ειμαι 6 χρόνια και πελατης. Θελω να κανω φορητοτητα σε αλλον πάροχο και δεν ξερω μηπως βρω χειροτερες ταχτυτητες απο αυτές που εχω τωρα και δεν ξερω ποσο θα μεινω χωρίς internet.Απο Vodafone μου ειχαν κανει προσφορά στα 19.90
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω μιλησα σήμερα στην forthnet για να το κανω 2play απο 3play και μου ζήτησαν 23€ τον μηνα, και ειμαι 6 χρόνια και πελατης. Θελω να κανω φορητοτητα σε αλλον πάροχο και δεν ξερω μηπως βρω χειροτερες ταχτυτητες απο αυτές που εχω τωρα και δεν ξερω ποσο θα μεινω χωρίς internet.Απο Vodafone μου ειχαν κανει προσφορά στα 19.90

 

Δεν χανεις τπτ να ρωτησης και την wind. Μου φενεται δινει 2play στα 19€ και δωρο τα τελοι φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,τα φώτα σας:

Eίμαι στη NOVA χρόνια, FULL PACK με τελευταία ανανέωση συμβολαίου τον 9/2016 και θέλω να μεταφερθώ στον OTE TV

λόγω καλύτερης προσφοράς. Γνωρίζετε τι πληρώνω για τη διακοπή/μεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παίδες,τα φώτα σας:

Eίμαι στη NOVA χρόνια, FULL PACK με τελευταία ανανέωση συμβολαίου τον 9/2016 και θέλω να μεταφερθώ στον OTE TV

λόγω καλύτερης προσφοράς. Γνωρίζετε τι πληρώνω για τη διακοπή/μεταφορά;

 

75 ευρο ειναι η διακοπη νομιζω κ 35 ευρο η καινουρια συνδεση (φορητοτητα δλδ) ψαξε στο site θα τα λεει

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

με forthnet ειχα κ αποσυνδεσης συχνα κ ενω ειχα 24αρα επιανα 8-10 , η απαντηση εισαι μακρια απο το κεντρο οτυ οτε κ δεν γινεται τπτ , οταν εκανα φορητοτητα οτε με παρακαλουσαν να μεινω αργα ομως , συνδεθηκα στον οτε κ επιασα 22 . ναι ολοκληρα 22mbit . ισως ειναι κ πολιτικη μεταξυ τους ποιος ξερει , ο οτε παντος δεν συκγρινεται
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Στην ουσία σε βάζει σε καμπίνα VDSL με ταχύτητα περιορισμένη κοντά στην ονομαστική της ADSL. Και το κάνει μόνο ο ΟΤΕ για περιοχές που είναι πολύ μακριά.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Στην ουσία σε βάζει σε καμπίνα VDSL με ταχύτητα περιορισμένη κοντά στην ονομαστική της ADSL. Και το κάνει μόνο ο ΟΤΕ για περιοχές που είναι πολύ μακριά.

 

Ακριβώς αυτό! Η cote δεν περιμένει το καλώδιο να φτάσει στα κεντρικά του OTE αλλά το πιάνει από την καμπίνα (καφάο τα λέμε ακόμα? :lol:)

 

νομίζω σε λίγο όμως θα μπορούν να εγκαταστήσουν σε αυτά εξοπλισμό και οι άλλοι (πληρώνοντας κάποιο "νοίκι") και αυτό σχετίζεται με την παροχή vdsl που πρέπει να αποκτήσουν (υποχρεωτικά) πρόσβαση και πάροχοι χωρίς δεσπόζουσα θέση στα "καλώδια" (που είναι ο ΟΤΕ). οπότε υπάρχει ελπίδα (ίσως και για το ADSL).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

πήρα πριν λίγο τηλ κι εγώ στη nova για το double play+. τα 23€ το μήνα με απεριόριστα κινητά σε σχέση με τα 32€ που μου έδιναν από cosmote(μόνο με 30' λεπτά προς κινητά) ήταν αρκετά δελεαστικά. αν τα βάλεις κάτω είναι πάνω κάτω 200€ κέρδος στο διετές συμβόλαιο. αντε να δούμε. ο ξάδερφος μου που μένει καμιά 100-150 μέτρα πιο πέρα από μένα δεν έχει θέμα με το adsl του κι ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος κι εγώ.

 

edit:

 

πριν λίγο ήρθε ο κουριερ και υπέγραψα το συμβόλαιο. σε περίπτωση που η αντιπρόταση του ΟΤΕ είναι με καλύτερους όρους και θελήσω να ανανεώσω τι γίνεται? μπορώ να ακυρώσω την συμφωνία με την νοβα? πληροφοριακά η επικοινωνία με την νοβα ήταν από το τηλέφωνο, όχι από κάποιο κατάστημα. θυμάμαι ότι είχα διαβάσει ότι μέσω τηλεφώνου έχεις δικαίωμα υπαναχωρησης για 14 μέρες.

Edited by kerlon10
Link to comment
Share on other sites

πήρα πριν λίγο τηλ κι εγώ στη nova για το double play+. τα 23€ το μήνα με απεριόριστα κινητά σε σχέση με τα 32€ που μου έδιναν από cosmote(μόνο με 30' λεπτά προς κινητά) ήταν αρκετά δελεαστικά. αν τα βάλεις κάτω είναι πάνω κάτω 200€ κέρδος στο διετές συμβόλαιο. αντε να δούμε. ο ξάδερφος μου που μένει καμιά 100-150 μέτρα πιο πέρα από μένα δεν έχει θέμα με το adsl του κι ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος κι εγώ.

 

edit:

 

πριν λίγο ήρθε ο κουριερ και υπέγραψα το συμβόλαιο. σε περίπτωση που η αντιπρόταση του ΟΤΕ είναι με καλύτερους όρους και θελήσω να ανανεώσω τι γίνεται? μπορώ να ακυρώσω την συμφωνία με την νοβα? πληροφοριακά η επικοινωνία με την νοβα ήταν από το τηλέφωνο, όχι από κάποιο κατάστημα. θυμάμαι ότι είχα διαβάσει ότι μέσω τηλεφώνου έχεις δικαίωμα υπαναχωρησης για 14 μέρες.

αν μεινεις ικανοποιημένος απο τον ΟΤΕ άμεσα πας σε κατάστημα nova και κάνεις αίτημα ακύρωσης και θα γίνει αποδεκτό εφόσον γίνει τουλάχιστον 3 ημέρες πριν την ημερομηνία σύνδεσης που θα σου δώσει η nova. εφόσον δεν προλάβεις έχεις 14 ημέρες για υπαναχώρηση αφού βέβαια πλήρωσεις όσο παραμείνεις στη nova. αν φτάσεις σε αυτο σημείο πρέπει να ρωτήσεις τον ΟΤΕ αν το σύστημα σε δει πλέον ως νέο πελάτη πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα ισχύει η όποια προσφορά θα σου έχει κάνει ο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το μήνυμα από νοβα. πιθανή ημερομηνία σύνδεσης 27/07/2017 00:00. αντε να δούμε αν θα έχω αντιπρόταση από οτε. με βάση τα λεγόμενα του dimeo μέχρι Δευτέρα μπορώ να ακυρώσω τη συμφωνία με νοβα αν με καλύψει η αντιπρόταση. η αλήθεια είναι ότι δεν καίγομαι κι όλας, η πρόταση της νοβα με καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η αντιπρόταση ήταν για το πλήρες πακέτο ΟΤΕ TV 15 ΕΥΡΩ και για ιντερνετ-σταθερά-κινητά 31 ΕΥΡΩ.Σύνολο 46.Τώρα με το απλό πακέτο της Nova -ιντερνετ-σταθερα-απεριόριστα κινητά πληρώνω 32 ΕΥΡΩ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η αντιπρόταση ήταν για το πλήρες πακέτο ΟΤΕ TV 15 ΕΥΡΩ και για ιντερνετ-σταθερά-κινητά 31 ΕΥΡΩ.Σύνολο 46.Τώρα με το απλό πακέτο της Nova -ιντερνετ-σταθερα-απεριόριστα κινητά πληρώνω 32 ΕΥΡΩ.

14€ τον μηνα ειναι λεφτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Τους απαντώ ότι δήθεν έχω δέσμευση λόγω.......και τελειώνω τη συζήτηση.Ούτε ποδόσφαιρο παρακολουθώ ούτε της ταινίας είμαι.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

εμένα σήμερα το πρωί με πήρε ο ΟΤΕ για αντιπρόταση και μου έδωσε double play με απεριόριστα σταθερά και 6,5 ώρες κινητά και adsl 24 στα 26 ευρώ. επίσης το οτε tv full pack στα 15€ και μου πιστωσε και 10€ για να νοικιάσω 3-4 ταινίες από το cinema on demand. επιπλέον μας έδωσε 200' προς όλους το μήνα στο καρτοκινητο το δικό μου και του αδερφού μου για ένα χρονο και μια δώρο επιταγή 30€ για καταστήματα Γερμανός. με το που μου έδωσε την προσφορά κατευθείαν έτρεξα στην κοσμοτε κι έκανα αίτηση υπαναχωρησης στο συμβόλαιο που υπέγραψα την Πέμπτη το μεσημέρι με τη νοβα. η κοπελιά που μιλούσα μου είπε ότι ακόμα είμαι στο χρονικό περιθώριο λόγο του ότι έκλεισα το ντίλ με τη νοβα τηλεφωνικά και δεν θα χρεωθω τίποτα. πιστεύω ότι 41€ για όλα αυτά είναι πολύ καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έτρεξες σε κατάστημα Cosmote για υπαναχώρηση σε συμβόλαιο Nova; Μάλλον σε κατάστημα της τελευταίας πρέπει να πας.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

η κοπέλα που μίλησα μου έστειλε μια αίτηση στο email και μου λέει συμπλήρωσε την, πάνε σε ένα κατάστημα cosmote/germanos και στείλε από μια αίτηση στα κεντρικά των cosmote και nova μαζί με φωτοτυπία ταυτότητας σε κάθε αποστολή με fax. μου έδωσε και τα τηλέφωνα που πρέπει να στείλεις αυτά τα fax, ένα της cosmote κι ένα της νοβα.
Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση για την υπαναχώρηση στη Nova είναι το σημαντικό να πάει.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

ε φαντάζομαι πήγε, αφού τον αριθμό του φαξ μου τον έδωσαν από την εξυπηρέτηση πελατών, που λογικά δεν είναι πρώτη φορά που αντιμετωπίζουν τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω ένα τηλέφωνο αύριο στη νοβα αν είναι, να ρωτήσω αν πήραν την αίτηση. αν όχι, θα πάω και τη Δευτέρα να στείλω άλλη μια από δικό τους κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μεσω fb να μιλησεις μαζι τους. Θα σε καλεσουν αμεσα(τουλάχιστον ετσι κανανε σε μενα οταν τους ενοχλησα 2 φορες)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

με παίρνουν από νοβα να μου πουν γιατί έκανα αίτημα υπαναχωρησης. και μου λένε ότι το συμβόλαιο που μου δίνουν από οτε είναι ψεύτικο, ότι τον άλλο μήνα ανακοίνωσαν αυξήσεις και δεν μπορώ ούτε να το διακόψω άσχετα που συμφώνησα για πιο λίγα. και διάφορα άλλα κουλά για να ακυρώσω ντε και καλά το αίτημα υπαναχωρησης. τραγική η εξυπηρέτηση που με το ζόρι να κάνει το 1+1=4. είπαμε να προσπαθήσετε να με κρατήσετε με προσφορές αλλά να υπάρχει και κάποιο επίπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

βρίσκομαι στην NOVA περίπου μισό χρόνο με ανανέωση συμβολαίου αλλά με κάλεσαν από τον ΟΤΕ κάνοντας μου πρόταση για ένα πολλή καλό πακέτο.

Για την διακοπή η NOVA ζηταει ένα μεγάλο πέναλτι , υπαρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω;

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει πέναλτι; Διαμαρτυρία στον διαιτητή έκανες;

 

(αστειεύομαι :p )

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

βρίσκομαι στην NOVA περίπου μισό χρόνο με ανανέωση συμβολαίου αλλά με κάλεσαν από τον ΟΤΕ κάνοντας μου πρόταση για ένα πολλή καλό πακέτο.

Για την διακοπή η NOVA ζηταει ένα μεγάλο πέναλτι , υπαρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω;

 

τα βάζεις κάτω. βλέπεις αν το "κέρδος" από τον ΟΤΕ για το διάστημα που σου απομένει στο συμβόλαι είναι μεγαλύτερο από την "ποινή" (πέναλτι :p) και αποφασίζεις. Πάντως θα το πληρώσεις αμα σπάσεις το συμβόλαιο ΕΚΤΟΣ αν βρεις δικαιολογία σπασίματος του συμβολαίου που να στέκει νομικά και να είσαι εντός ορίων. Πχ όταν ανακοινώνεται αύξηση και ενώ βρίσκεσαι σε συμβόλαιο τότε εντός 30 ημερών υπαναχωρείς ατελώς (σπας το συμβόλαιο χωρίς ποινή). Με την wind δούλεψε για φίλους μου πέρυσι. Η νόβα δεν ξέρω αν έδωσε αφορμή..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...