Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει και φίλος μου το start pack της Nova που έχει μόνο τα ελεύθερα κανάλια(δηλαδή χωρίς cinema και sports) στα 10€. Μιλάμε για σκέτη τηλεόραση, όχι σε συνδυασμό με τηλεφωνική σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορείς να επιλέξεις να πληρώνεις κ κάθε μήνα! !

Εγώ έτσι το έχω !

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορείς να μας δώσεις ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για να το πάρουμε και εμείς στα 10 Ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δεν έχω καμία σχέση με την εταιρεία για να σου δώσω κάποιο τηλέφωνο. Απλά ανέφερα ότι γνωστός μου πήρε ο ίδιος και του έδωσαν αυτήν την τιμή. Λεπτομέρεια που ίσως παίζει ρόλο, είχε αγοράσει κανένα χρόνο πριν αποκωδικοποιητή HD 831 με το usb tv tuner για να βλέπει τα επίγεια. Οπότε λογικά έβαλε μόνο πιάτο.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

προσφατα έμαθα ότι η forthnet μπορείς να μαθαίνεις το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας προς κινητά; αληθεύει;

μέσω on line διαχείρησης ; και μέσω εφαρμογής ;

ουαου τέλειο! τώρα που συγχωνευτικε με την νοβα πάλι μπορείς να δεις το υπόλοιπο; , επίσης το προπληρωμενο πακέτο ίντερνετ πχ για 1 ή δύο χρόνια υπάρχει ακόμα; που σου βγαίνει 15 ευρώ τον μήνα; ή δεν υπάρχει; .

πιστεύω ότι στις εποχές ότι είναι η καλύτερη εταιρεία με αυτές τις δυο παροχές! . άλλος πάροχος πχ cyta που να το παρέχει αυτό; έχω ρωτήσει και σε οτε , hol , hrs , wind δεν μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας προς κινητά .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πόση είναι η μέγιστη ταχύτητα internet που μπορεί να φτάσει με απόσταση 3,5χλμ. από κέντρο?

Μου δείχνει 5,5 και upload κάτω από 1 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για adsl και 3,5 χλμ κάπου εκεί είναι. Το upload είναι max 1, οπότε λογικό να είναι κάτω από αυτό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ υπαρχουν ακομα οι προσφορες για 15 ευρω adsl με προπληρωμη η 17,90 για 24 μηνες χωρισ προπληρωμη

οριστε και το λινκ:http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/internet/nova_adsl24/

Link to comment
Share on other sites

προσφατα έμαθα ότι η forthnet μπορείς να μαθαίνεις το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας προς κινητά; αληθεύει;

μέσω on line διαχείρησης ; και μέσω εφαρμογής ;

ουαου τέλειο! τώρα που συγχωνευτικε με την νοβα πάλι μπορείς να δεις το υπόλοιπο; , επίσης το προπληρωμενο πακέτο ίντερνετ πχ για 1 ή δύο χρόνια υπάρχει ακόμα; που σου βγαίνει 15 ευρώ τον μήνα; ή δεν υπάρχει; .

πιστεύω ότι στις εποχές ότι είναι η καλύτερη εταιρεία με αυτές τις δυο παροχές! . άλλος πάροχος πχ cyta που να το παρέχει αυτό; έχω ρωτήσει και σε οτε , hol , hrs , wind δεν μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας προς κινητά .

Μέσα απο το nova my account βλέπεις τα πάντα.τρέχουσες χρεώσεις υπόλοιπα ομιλίας όλα.πολυ βολικό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο το nova my account βλέπεις τα πάντα.τρέχουσες χρεώσεις υπόλοιπα ομιλίας όλα.πολυ βολικό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι η μοναδική εταιρεία που το έχει αυτό; να βλέπεις υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας σου;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εκανα εικονικη μεταβαση σε αλλο δικτυο...και σε 2 μερες με πηρανε τηλεφωνο..με ρωτησανε τα σχετικα αν ειμαι ευχαριστημενος και γιατι φευγω απο το δικτυο της φορθνετ...(τους ειπα την τιμη) και μου κανανε αντιπροταση για 2 χρονια συμβολαιο.ιντερνετ 24 mbit με αστικα και υπεραστικα Δωρεαν + 5 ωρες κινητα -- τελικη τιμη με φπα 16.20 ευρο.

νομιζω οτι εκανα καλο deal.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι η μοναδική εταιρεία που το έχει αυτό; να βλέπεις υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας σου;

Δεν ξέρω κάποια άλλη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα πηραν τηλεφωνο σε οικογενειακό μου προσωπο και του ανεφεραν για ανανεωση χρονου.Το αποτελεσμα ηταν να του κανουν ανανεωση συμβολαιου για αλλους 24 μηνες....Το διαπιστωσε οταν πηρε τηλ για να του κανουν διακοπη λογω μετακομισης σε αλλη πολη αλλα και για να παρει νεα προσφορα και ζητησαν 159 ευρω για τελος διακοπης.Μπορει να κανει υπαναχωρηση συμβασης???

Παρακαλω τα φωτα σας

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα πηραν τηλεφωνο σε οικογενειακό μου προσωπο και του ανεφεραν για ανανεωση χρονου.Το αποτελεσμα ηταν να του κανουν ανανεωση συμβολαιου για αλλους 24 μηνες....Το διαπιστωσε οταν πηρε τηλ για να του κανουν διακοπη λογω μετακομισης σε αλλη πολη αλλα και για να παρει νεα προσφορα και ζητησαν 159 ευρω για τελος διακοπης.Μπορει να κανει υπαναχωρηση συμβασης???

Παρακαλω τα φωτα σας

 

Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και σε εμένα, και το κατάλαβα μέσα στον μήνα. Τους πήρα τηλέφωνο και είπα ότι ο υπάλληλος που με είχε πάρει τηλέφωνο δεν μου είπε ότι η προσφορά περιλαμβάνει ανανέωση συμβολαίου και θέλω την ακύρωσή του. Όταν μου είπε ότι 'μα, σας ζήτησαν αριθμό ταυτότητας', του απάντησα ότι μου είπε ότι την θέλει για εξακρίβωση, και τίποτα άλλο. Του είπα ότι όλα αυτά φαίνονται από την ηχογραφημένη συνομιλία. Το δέχτηκαν. Αν είναι σίγουρος ότι δεν του έχουν αναφέρει τίποτα για ανανέωση συμβολαίου, να απαιτήσει ακύρωση του τέλους διακοπής με απειλή καταγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εκανα ανανεωση double play και ταυτοχρονα αιτηση μεταφορας γραμμης λογω μετακομισης...μου ειχαν πει το μεγιστο 12 εργασιμες μερες...σημερα ειναι η 12η κ ακομα δεν εχει επικοινωνησει ο οτε μαζι μου..(μου ειπαν απο forthnet οτι δινει το οκ ο οτε κ μετα απο 2 μερες η forthnet θα με εχει συνδεσει..)

Προβλεπεται απο καπου η μεγιστη διαρκεια μεταφορας μηπως το κυνηγησω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα πηραν τηλεφωνο σε οικογενειακό μου προσωπο και του ανεφεραν για ανανεωση χρονου.Το αποτελεσμα ηταν να του κανουν ανανεωση συμβολαιου για αλλους 24 μηνες....Το διαπιστωσε οταν πηρε τηλ για να του κανουν διακοπη λογω μετακομισης σε αλλη πολη αλλα και για να παρει νεα προσφορα και ζητησαν 159 ευρω για τελος διακοπης.Μπορει να κανει υπαναχωρηση συμβασης???

Παρακαλω τα φωτα σας

 

Απαιτείται έγγραφη συναίνεση του κατόχου.

 

http://www.efpolis.gr/el/component/efaq.html και συγκεκριμένα κοίτα στις συμβάσεις εξ αποστάσεως, 9η ερώτηση:

 

Σε περίπτωση σύναψης σύμβασης εξ αποστάσεως μέσω τηλεφώνου με αντικείμενο την παροχή υπηρεσιών η εταιρεία υποχρεούται να επιβεβαιώσει την προσφορά της προς εσάς, και εσείς δεσμεύεστε μόνον όταν υπογράψετε την προσφορά ή έχετε στείλει την γραπτή συγκατάθεσή σας. Οι επιβεβαιώσεις αυτές θα έπρεπε να σας έχουν κοινοποιηθεί πάνω σε σταθερό μέσο (π.χ. χαρτί, USB, CD-ROM, μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κλπ).

Σε περίπτωση που η εταιρεία δεν έχει τηρήσει τα ανωτέρω τότε η σύμβαση εξ αποστάσεως είναι άκυρη υπέρ του καταναλωτή (άρθρο 3δ, παρ.10, ν.2251/1994).

 

Κάνε καταγγελία στην Γ.Γ. Καταναλωτή και αν δεν βγάλεις άκρη μαζί τους, καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εκανα ανανεωση double play και ταυτοχρονα αιτηση μεταφορας γραμμης λογω μετακομισης...μου ειχαν πει το μεγιστο 12 εργασιμες μερες...σημερα ειναι η 12η κ ακομα δεν εχει επικοινωνησει ο οτε μαζι μου..(μου ειπαν απο forthnet οτι δινει το οκ ο οτε κ μετα απο 2 μερες η forthnet θα με εχει συνδεσει..)

Προβλεπεται απο καπου η μεγιστη διαρκεια μεταφορας μηπως το κυνηγησω?

 

Υπομονή μπορεί να φτάσει και μήνα. Τρέλανε τους σε email και τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.Ποσες μέρες περιθώριο δινει η εταιρία για να πληρώσεις λογαριασμό που εχει λήξει και να μην σου το κόψουν;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θες για δική σου ευκολία να τους πάρεις τηλέφωνο να το χρεώσουν με τον επόμενο να μην πηγαίνεις για πληρωμή 2 φορές

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κάτι τέτοιο; είσαι σίγουρος;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ αρκετές φορές λόγο ταξιδιών δεν πλήρωνα τους λογαριασμούς, και αντί για κάθε 2 μήνες τους πλήρωνα κάθε 4. Απλά τους έπαιρνα τηλέφωνο προς ενημέρωση. Είχα doubleplay χωρίς τηλεόραση. Επειδή όμως από το Σεπτέμβριο έχω φύγει από την forthnet/nova, πάρτους τηλέφωνο και ρώτησε...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να ενεργοποιήσω vdsl στη γραμμή μου (έχω 3play full και δίνει vdsl με 5€ και δώρο τέλος ενεργοποίησης) αλλά μου λέει η εξυπηρέτηση πελατών πως για κάποιες μέρες δεν θα έχω τηλέφωνο και ιντερνετ μέχρι να ενεργοποιηθεί το vdsl. Αυτό ισχύει; Σας έχει συμβεί και σε σας εάν βάλατε vdsl;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να ενεργοποιήσω vdsl στη γραμμή μου (έχω 3play full και δίνει vdsl με 5€ και δώρο τέλος ενεργοποίησης) αλλά μου λέει η εξυπηρέτηση πελατών πως για κάποιες μέρες δεν θα έχω τηλέφωνο και ιντερνετ μέχρι να ενεργοποιηθεί το vdsl. Αυτό ισχύει; Σας έχει συμβεί και σε σας εάν βάλατε vdsl;

Εχε το νου σου γιατι προϋποθέτει 24μηνη δεσμευση.. Στο λεω γιατι ρωτησα κι εγω για να το ενεργοποιήσω και το σκεφτομαι..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...