Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το 3play με τηλεφωνια, κινητα, ιντερνετ και nova starter στα 29.90 και με περνουν για ανανεωση. Παιζει καμια καλυτερη προσφορα απο αλλου ή καμια εκπτωση; Εχετε ακουσει τιποτα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε πολυ γενικο επιπεδο και να μην κανουμε αναλυση σηματων. To SNR επηρεαζει την ταχυτητα, οσο πιο χαμηλο ειναι (~6) τοσο πιο γρηγορη ειναι μεν η συνδεση αλλα με περισσοτερα προβληματα συγχρονισμου. Σε αυτες τις περιπτωσεις το ανεβαζουν καπως (~7). Μπορεις να δεις ποσο ειναι μεσα απο το interface του router σου. Signal to Noise Ratio.

 

http://prnt.sc/axtnkk

από ότι βλέπω υπάρχει αρκετός θόρυβος στην γραμμη..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

http://prnt.sc/axtnkk

από ότι βλέπω υπάρχει αρκετός θόρυβος στην γραμμη..

 

Δεν ειναι κακα τα στοιχεια της γραμμης σου. Και το SNR αλλα και το attenuation ειναι σε καλα επιπεδα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 3play με τηλεφωνια, κινητα, ιντερνετ και nova starter στα 29.90 και με περνουν για ανανεωση. Παιζει καμια καλυτερη προσφορα απο αλλου ή καμια εκπτωση; Εχετε ακουσει τιποτα;

Ευχαριστω.

 

Θες να παραμείνεις σε adsl ή να πας σε vdsl?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειναι το σπιτι δεν πιανει vdsl.

Μου δινουν δωρο τα HD καναλια για να ανανεωσω για 18μηνο.

Επισης κανονικα το συμβολαιο ληγει τον Ιουνιο αλλα αυτοι θελουν να το ανανεωσω απο τωρα. (Γιατι τοση βιασυνη;;; )

 

Αααα μου ειπε η κοπελα στο τηλεφωνο το κουφο, οτι αμα ληξει και το ανανεωσω μετα την ληξει του, θα πληρωσω και κατι σαν πεναλτι για να κανω την ανανεωση !!!

Οτι π@π@ρια τους κατεβει λενε για να σε κανουν να πεις το ναι. Μονο και μονο για αυτο που ειπε, σκεφτομαι να παω το απογευμα απο το καταστημα και να κανω την ανανεωση απο κει.

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικα θες να κανεις ανανεωση συμβολαιου πηγαινε μια μερα πριν ληξει.

Βαλε υπενθυμιση στο κινητο σου.

Μην δινεις λεφτα που εχεις μοχθησει να βγαλεις σε καποιους που ΘΑ σου δωσουν κατι σε 3 μηνες.

Δεν ειναι φιλοι σου, ουτε καν σε γνωριζουν προσωπικα.

Δεν ξερεις τι μπορει να εχει γινει σε 3 μηνες.

Μην σε πειθουν λεξεις οπως : Προσφορα, μονο για εσας, δεν θα ξαναγινει κλπ κλπ.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειναι το σπιτι δεν πιανει vdsl.

Μου δινουν δωρο τα HD καναλια για να ανανεωσω για 18μηνο.

Επισης κανονικα το συμβολαιο ληγει τον Ιουνιο αλλα αυτοι θελουν να το ανανεωσω απο τωρα. (Γιατι τοση βιασυνη;;; )

 

Αααα μου ειπε η κοπελα στο τηλεφωνο το κουφο, οτι αμα ληξει και το ανανεωσω μετα την ληξει του, θα πληρωσω και κατι σαν πεναλτι για να κανω την ανανεωση !!!

Οτι π@π@ρια τους κατεβει λενε για να σε κανουν να πεις το ναι. Μονο και μονο για αυτο που ειπε, σκεφτομαι να παω το απογευμα απο το καταστημα και να κανω την ανανεωση απο κει.

 

Μου έχουν τηλεφωνήσει άπειρες φορές να μου δώσουν τα HD δώρο με 18μήνη ανανέωση και πάντα φυσικά λέω όχι. Τα HD κανάλια, ειδικά της nova, δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση ''θέλγητρο'' για να ανανέωση συμβολαίου, πάντα κατά τη γνώμη μου. Και εδώ που τα λέμε..ο θεός να τα κάνει HD, εάν δεις πλατφόρμες εξωτερικού τι HD κανάλια έχουν και τα συγκρίνεις με της nova είναι μέρα με τη νύχτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα μηνα η κοσμοτε ειχε καλη προσφορα.

Το double play large κ οτε τιβι περιπου 45 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Οτε τιβι το φουλ πακ

Τωρα δεν ξερω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν τηλεφωνήσει άπειρες φορές να μου δώσουν τα HD δώρο με 18μήνη ανανέωση και πάντα φυσικά λέω όχι. Τα HD κανάλια, ειδικά της nova, δεν αποτελούν σε καμία περίπτωση ''θέλγητρο'' για να ανανέωση συμβολαίου, πάντα κατά τη γνώμη μου. Και εδώ που τα λέμε..ο θεός να τα κάνει HD, εάν δεις πλατφόρμες εξωτερικού τι HD κανάλια έχουν και τα συγκρίνεις με της nova είναι μέρα με τη νύχτα.

 

Έχεις δίκιο. Κανάλια HD με πολλές εκπομπές χαμηλής ποιότητας εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Έδειξε η τηλεόραση μόλις μία διαφήμιση της Nova. Κάτι για cinema, Internet και 34.90 το μήνα. Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι. Ξέρει κάποιος κατι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έδειξε η τηλεόραση μόλις μία διαφήμιση της Nova. Κάτι για cinema, Internet και 34.90 το μήνα. Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι. Ξέρει κάποιος κατι;

http://www.forthnet.gr/News.aspx?a_id=8097

υπολόγισε επισης 40 ευρω που ειναι για εξοπλισμό και εγκαταση.και 35 ευρω για τέλος ενεργοποίησης.

adok13
Link to comment
Share on other sites

http://www.forthnet.gr/News.aspx?a_id=8097

υπολόγισε επισης 40 ευρω που ειναι για εξοπλισμό και εγκαταση.και 35 ευρω για τέλος ενεργοποίησης.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Τους πήρα το πρωί τηλέφωνο. Και ενώ έχω τον εξοπλισμό γιατί ήμουν συνδρομητρια μέχρι τον Απρίλιο, πρέπει ούτως ή άλλως να δώσω τα 40 σαν "εγγύηση". Λέω οκ να τα δώσω. Ναι μου λέει αλλά δεν θα σας στείλουμε άλλο εξοπλισμό γιατί αυτός που έχετε είναι σχετικά καινούριος..... Έμεινα... Τα σαράντα όμως σαράντα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Τους πήρα το πρωί τηλέφωνο. Και ενώ έχω τον εξοπλισμό γιατί ήμουν συνδρομητρια μέχρι τον Απρίλιο, πρέπει ούτως ή άλλως να δώσω τα 40 σαν "εγγύηση". Λέω οκ να τα δώσω. Ναι μου λέει αλλά δεν θα σας στείλουμε άλλο εξοπλισμό γιατί αυτός που έχετε είναι σχετικά καινούριος..... Έμεινα... Τα σαράντα όμως σαράντα......

πηγαινε σε ενα καταστημα κανε την αιτηση,και μην τους πεις οτι εχεις αποκωδικοποιητη,μην ανεφερεις τιποτα.και οταν ερθει ο τεχνικος για την εγκατασταση θα σου φερει και τον εξοπλισμο.αν το ψαξουνε στο καταστημα και σου πουνε τιποτα πες τους οτι εχει χαλασει.στο λεω για να παρεις τον καινουργο τον 3001 ο οποιος ειναι πολυ ταχυτερος στις εγγραφες απο τον παλιο τον 831.

adok13
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε ενα καταστημα κανε την αιτηση,και μην τους πεις οτι εχεις αποκωδικοποιητη,μην ανεφερεις τιποτα.και οταν ερθει ο τεχνικος για την εγκατασταση θα σου φερει και τον εξοπλισμο.αν το ψαξουνε στο καταστημα και σου πουνε τιποτα πες τους οτι εχει χαλασει.στο λεω για να παρεις τον καινουργο τον 3001 ο οποιος ειναι πολυ ταχυτερος στις εγγραφες απο τον παλιο τον 831.

 

Δυστυχώς τώρα είμαι επαρχία και θα αργήσω να επιστρέψω Αθήνα. Εδώ δεν υπάρχει κατάστημα. Όταν λες εγγραφή; τον απλό αποκωδικοποιητη ειχα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

συνδεεις πανω εναν εξωτερικο σκληρο και κανεις εγγραφες,pause ,rewing,fast forward σε ζωντανο προγραμμα.

και με τον παλιο γινεται με την τελευταια αναβαθμηση που πηρε,απλα ειναι λιγο πιο αργος απο τον 3001 στο zaping και στη πλοηγηση γενικα,

adok13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!! και γω ενδιαφέρομαι γι' αυτήν την προσφορά, αλλά είμαι συνδρομητής του NOVA τι γίνετε σε αυτή τη περίπτωση?? ξέρει κανένας? και τι ακριβώς προσφέρει τελικά παραπάνω από το πακέτο που έχουμε τώρα (απλό 29,90), εκτός από τις κλήσεις σε κινητά??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
40 ευρω να δωσεις για τον αποδεικοποιητη και την κεραια η για την συνδεση? Εμεις οταν ειχαμε πρωτοκανει το συμβολαιο ηταν δωρεαν πληρωσαμε μονο την εγκατασταση.Για αποδεικοποιητη φυσικα μας ειχαν δωσει τον κανονικο οταν ρωτησαμε να παρουμε αυτον με την εγγραφη επρεπε να πληρωσουμε γυρω στα 90 ευρω φυσικα δεν τον πηραμε γιατι τωρα με την ενημερωση που εκαναν κανει πολλα εκτος απο εγγραφη φυσικα...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αγαπητή forthnet κατάργησε το 2106602000 που χρεωνόταν ως αστικό ,άρα δωρεάν αν είχες απεριόρισα σταθερά, και πλέον θα πρέπει να καλούμε το 5ψήφιο!Πρόοδος!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Και με χρέωση ανά λεπτό όχι σαν άλλες εταιρίες που πληρώνεις λίγα λεπτά του ευρώ και καθαρίζεις.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το δωρεαν 800 100 1112 για βλαβες. εγω ειχα θεμα με το ρουτερ και λυθηκε καλωντας εκει.

Πριν ενα μηνα ειχα αποσυνδεσεις και με βοηθησαν απο το Live chat που εχουν βαλει στο site.

Γενικα ειχα καλη αντιμετωπιση που δεν περιμενα. μου αντικατεστησαν 2 ρουτερ που ειχαν προβλημα χωρις πολλα πολλα.

Με πηραν και τηλεφωνο οταν εβαλα το καινουριο να ρωτησουν αν παει καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 8 χρόνια συνδρομής σε Nova Full Pack ήρθε η ώρα για διακοπή συμβολαίου λόγω του Τέλους Συνδρομητικής Τηλεόρασης.Όσο κι αν επέμεινε η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών αποφάσισα να μην γίνω μέτοχος της νέας κλεψιάς που αποφάσισε η κυβέρνηση.Σειρά έχει η σταθερή τηλεφωνία που κάπου διάβασα οτι θα μπει κι εκεί φόρος 5% επι του λογαριασμού απο τη νέα χρονιά...
Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 8 χρόνια συνδρομής σε Nova Full Pack ήρθε η ώρα για διακοπή συμβολαίου λόγω του Τέλους Συνδρομητικής Τηλεόρασης.Όσο κι αν επέμεινε η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών αποφάσισα να μην γίνω μέτοχος της νέας κλεψιάς που αποφάσισε η κυβέρνηση.Σειρά έχει η σταθερή τηλεφωνία που κάπου διάβασα οτι θα μπει κι εκεί φόρος 5% επι του λογαριασμού απο τη νέα χρονιά...

 

Μπήκε τέλος; Μου είπαν ότι ίσως το απορροφήσουν αυτοί, αλλά αν δεν γίνει έτσι, θα μου στείλουν ειδοποίηση και θα μπορώ να κόψω το συμβόλαιο χωρίς χρέωση. Πάντως ο λογαριασμός που βγήκε χθες δεν είχε κάποια επιπλέον χρέωση (έχω το βασικό πακέτο 29,90€). Είχε μάλιστα και έκπτωση λόγω πάγιας εντολής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου μπήκε τέλος 10% από τον επόμενο λογαριασμό θα το δεις.Λόγω του ότι δεν ευθύνεται η Nova για αυτόν τον επιπλέον φόρο δεν έχεις δικαίωμα για καταγγελία σύμβασης, επομένως σε περίπτωση που δεν έχει τελειώσει το συμβόλαιο σου ή ανανέωση που τυχόν έκανες θα πρέπει να πληρώσεις τέλος διακοπής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όσους έχουν το κλασσικό 3 play με τα 29,90 η αύξηση είναι +1,5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν ή fothnet έχει δικό της δίκτυο στην Τήνο; Πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ+ πάγιο fothnet ή μόνο στη fothnet ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...