Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα site για γρήγορες συγκρίσεις με το Touch είναι εδώ. Είναι στα γερμανικά αλλά φαντάζομαι μπορείς να βγάλεις εύκολα άκρη.

 

http://www.handys-mobile.de//handyvergleich.html

 

Το βίντεο όντως έχει πρόβλημα με τους default players αλλά έχω βάλει το TCPMP και παίζει μια χαρά. Αναλυτική συζήτηση μπορείς να δεις εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320443

ty man!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπήρχε ένα ανάλογο νήμα στο xda-developers. Τα 4GB τα δέχεται χωρίς πρόβλημα σύμφωνα με όσους έχουν δοκιμάσει τέτοιες κάρτες. Κανονικά αφού το Touch υποστηρίζει το standard SD v2.0 θα πρέπει να δέχεται οτιδήποτε μεταξύ 4 και 32 GB.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις καμια λύση σε αυτό που είπα πιο πριν?? δεν γινετε μονο με 3 μικρα προγραμματακια να μην εχς αλλο χορο στην κυρια μνημη? δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χρηιμοποιυν μνημη απο την κύρια?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις καμια λύση σε αυτό που είπα πιο πριν?? δεν γινετε μονο με 3 μικρα προγραμματακια να μην εχς αλλο χορο στην κυρια μνημη? δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χρηιμοποιυν μνημη απο την κύρια?

Ποιά 3 apps εγκατέστησες και σου έπιασαν όλο τον διαθέσιμο χώρο της main;

Link to comment
Share on other sites

ειχα βάλει το phonepad, virtual earth και side unlock αλλα τώρα έκανα μια διαγραφη της μνημης και τα ξανα έβαλα και έπιασαν πάρα πολυ λίγο χώρο! κάτι ειχα κανει λάθος μαλλον πριν...
Link to comment
Share on other sites

Δόνηση για SMS γίνεται να ενεργοποιηθεί με κάποιο τρόπο?

Ακόμα γίνεται να ΜΗΝ εμφανίζεται το εισερχόμενο μήνυμα στην κεντρική οθόνη?

 

ΥΓ.Στο εγχειρίδιο δεν νομίζω να αναφέρει κάτι... (όσο έψαξα τουλάχιστον :O)

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για ολους τους κατοχους Touch ( και οχι μονο ) προτινω να δοκιμασετε την εφαρμογη PocketCM

 

Απλα καταπληκτικη και υποστηριζει Ελληνικο Index !!! Ειναι Freeware σε Beta Εκδοση με πολυ τακτικες αναβαθμισεις και διορθωσεις

Btw, τη δοκίμασα και εγώ και είναι το λιγότερο ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ.

Τελικά όμως οδηγήθηκε σε uninstall λόγω των εξής bugs:

1. Δε μου εμφάνιζε το summary της επαφής και απ΄ότι είδα είναι γνωστό bug που μάλλον έχουν localized εκδόσεις των WM5. Εσένα σου εμφανίζει σωστά το summary?

2. Για κάποιο περίεργο λόγο δε μου εμφάνιζε καθόλου επαφές που έχουν μόνο email. Επίσης γενικά δε μου έδειχνε email στις επαφές και καθώς δεν έπαιζε το summary δεν είχα τρόπο να το δω.

3. Χωρίς το summary δεν έχεις τρόπο να διαγράψεις επαφή.

 

Γενικά πάντως η εφαρμογή είναι πάρα πολύ καλή, και σίγουρα με μερικό development ακόμα νομίζω πως θα άξιζε να είναι build in σε κάθε WM συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έντονα τελευταία να περάσω στο Touch κάποια εφαρμογή για enhancement του προγράμματος ημερολογίου. Δοκίμασα τα Pocket Informant και Agenda fusion - δυστυχώς μέχρι τώρα και στα δύο ανακάλυψα σοβαρά bugs που με αποτρέπουν να τα αγοράσω (π.χ. σε κανένα δε μπορείς να γράψεις notes ζωγραφίζοντας επάνω στην οθόνη - μάλλον είναι αργό το PDA για τις σχετικά βαριές εφαρμογές αυτές).

Κατέληξα να σκέφτομαι έντονα το SpB Diary - αλλά το launcher του touch πιάνει τη μισή οθόνη με αποτέλεσμα να μένει πολύ λίγος χώρος ελεύθερος για το today του SpB (το οποίο είναι κορυφαίο και το συστήνω!).

 

Ξέρει κάποιος εάν γίνεται να ξεκινάει μεν το PDA με το στάνταρ launcher της HTC αλλά μετά π.χ. επιλέγοντας να μπορεί να μου δείχνει μια today οθόνη χωρίς το launcher? (να μην το απενεργοποιήσω τελείως από τα μενού αλλά να μπορώ να εναλλάσομαι σε αρχική οθόνη με το launcher και σε μια χωρίς αυτό) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, μηπως κανεις μπορει να βοηθησει με το localisation του pocket cm?Πραγματικα χρησιμο app αλλα χωρις ελληνικα δεν γινεται..

Επισης μετα που σκαλισε το touch η αδερφη μου(...)στα προγραματα μου βρεθηκαν συντομευσεις της διαχειρησης αρχειων και των επαφων με (1) στο τελος..Πως εγινε αυτο το μαγικο?

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, μηπως κανεις μπορει να βοηθησει με το localisation του pocket cm? Πραγματικα χρησιμο app αλλα χωρις ελληνικα δεν γινεται...

 

Επισυναπτω το .ini file που πρεπει να βαλεις στο folder που εχεις εγκαταστησει το PocketCM και να κανεις Restart

 

 

1. Δε μου εμφάνιζε το summary της επαφής και απ΄ότι είδα είναι γνωστό bug που μάλλον έχουν localized εκδόσεις των WM5. Εσένα σου εμφανίζει σωστά το summary?

2. Για κάποιο περίεργο λόγο δε μου εμφάνιζε καθόλου επαφές που έχουν μόνο email. Επίσης γενικά δε μου έδειχνε email στις επαφές και καθώς δεν έπαιζε το summary δεν είχα τρόπο να το δω.

3. Χωρίς το summary δεν έχεις τρόπο να διαγράψεις επαφή.

 

Δεν ειχα κανενα προβλημα με το Summary φυσικα εχω WWE Rom Και οχι της ACE

 

Σε οτι αφορα το 2o ειναι ολα τα settings Παραμετροποιημενα στο Settings.Ini File το οποιο ειναι "κρυμμενο" στο συμπιεσμενο αρχειο theme.cmt

Απλα κανε Rename το Theme.cmt σε Theme.zip και ανοιξε το με το zip Κανε edit τα settings και μετα αφου το κανεις save κανε rename στην αρχικη ονομασια

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορουμε να δημιουργησουμε folders στην κατηγορια "Προγραμματα" για να μην ειναι ολα χυμα;;

 

2. Οταν εχουμε ενα προγραμμα για PPC και δεν ειναι .exe αλλα εχει .cab αρχεια πως το εγκαθιστουμε;; (Ξερω οτι τα κανουμε paste στην καρτα, αλλα που; Ανοιγουμε ενα καινουριο folder με το ονομα του αρχειου και τα πεταμε εκει;;)

Link to comment
Share on other sites

2. Οταν εχουμε ενα προγραμμα για PPC και δεν ειναι .exe αλλα εχει .cab αρχεια πως το εγκαθιστουμε;; (Ξερω οτι τα κανουμε paste στην καρτα, αλλα που; Ανοιγουμε ενα καινουριο folder με το ονομα του αρχειου και τα πεταμε εκει;;)

 

Βάζεις το cab όπου θέλεις και το τρέχεις. Όταν τελειώσει η εγκατάσταση το cab θα σβηστεί μόνο του. Δεν χρειάζεται να δημιουργήσεις κάποιο ειδικό folder.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, μηπως κανεις μπορει να βοηθησει με το localisation του pocket cm?Πραγματικα χρησιμο app αλλα χωρις ελληνικα δεν γινεται..

 

 

Εδω πηγες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776&page=264

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισυναπτω το .ini file που πρεπει να βαλεις στο folder που εχεις εγκαταστησει το PocketCM και να κανεις Restart

 

 

Το εχω κανει ηδη, δεν γινεται δουλεια..Γιατι αραγε?Το lang.ini το εχω κανει copy στο φακελο pocketcm, κανω επανεκινηση αλλα τιποτα, παλι αγγλικα μου βγαινουν

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορουμε να δημιουργησουμε folders στην κατηγορια "Προγραμματα" για να μην ειναι ολα χυμα;;

 

2. Οταν εχουμε ενα προγραμμα για PPC και δεν ειναι .exe αλλα εχει .cab αρχεια πως το εγκαθιστουμε;; (Ξερω οτι τα κανουμε paste στην καρτα, αλλα που; Ανοιγουμε ενα καινουριο folder με το ονομα του αρχειου και τα πεταμε εκει;;)

 

 

Για δημιουργία folders, πας στο \Windows\Start_up\Programs και προσθέτεις ότι folder θέλεις

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Έχω πρόβλημα με το Touch μου..

Έκανα την αναβάθμιση. Μπορεί να μου στείλει κάποιος με PM το Language Pack της ACE? (με το Keyboard GR και όλα..)

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και καλη εβδομαδα,εχω το παρακατω προβλημα,ενω στελνω με bluetooth ενα αρχειο αυτο παει και την στελνει στην συσκευη κια οχι στην memory card ,πως θα γινει να τα στελνει στην memory card?

μεσα απο το bluetooth>FTP>εχω επιλεξει Ενεργοποιηση Μοιρασμενων Αρχειων:Storage Card αλλα δεν πανε εκει τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για δημιουργία folders, πας στο \Windows\Start_up\Programs και προσθέτεις ότι folder θέλεις

 

Εγω παω στο:

\Windows\Start_Menu\Προγράμματα

και δημιουργω εκει ο,τι folder θελω και πεταω μεσα τα shortcuts των προγραμματων

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι παλι. υστερα απο ενα hard reset πηγα και ειδα ποση ελεύθερη κύρια μνημη ειχε οταν ειναι τελειως αδειο το τηλεφωνο. και είχε για Αποθήκευση 21.71 και για προγραμματα 18.33. Έχω παρατηρήσει 2 πράγματα όμως :

 

1) Όταν θέλω να εγκαταστήσω μία εφαρμογή παρόλο που αποθηκεύω το cab στην storage card και στην συνέχεια και το εγκαθηστω πάλι στην storage card χάνετε χώρος από τον ελεύθερο χώρο της κύριας μνήμης που είναι για αποθήκευση και έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω πάνω απο 6-7 προγράμματα. γιατι? κάποια λύση?

2)Επίσης έχω παρατηρήσειότι όταν ανοίγω το κινητό ο ελεύθερος χώρος στην κύρια μνήμη για προγράμματα είναι σχεδόν ολόκληρος και σιγα σιγα όσο περνάει η ώρα αυτός πέφτει παρόλο που έχω κλειστά όλα τα προγράμματα.

Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει please...! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραμετροποιήσει το Touch όπως φαίνεται παρακάτω.

 

Τα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι

Resco file explorer

SKTools

Resco Registry

PocketBreeze

Batterystatus ext.

Resco picture viewer

Phone Pad για Τ9 με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Εγω παω στο:

\Windows\Start_Menu\Προγράμματα

και δημιουργω εκει ο,τι folder θελω και πεταω μεσα τα shortcuts των προγραμματων

 

Αυτό ήθελα να γράψω. Απλώς το "Programs" γίνεται "Προγράμματα" στις ελληνικές ROMs ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι τυφλός δεν ξέρω αλλά θέλω να αλλάξω ις επιλογές που φαίνονται κατω δεξιά κια αριστερά τησ οθόνης και από ημερολόγιο και επαφές να βάλω νέο μήνυμα και κάτι άλλο . Πώς γίνεται? Γιατί από το βιβλιαράκι δεν βγάζω άκρη
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι τυφλός δεν ξέρω αλλά θέλω να αλλάξω ις επιλογές που φαίνονται κατω δεξιά κια αριστερά τησ οθόνης και από ημερολόγιο και επαφές να βάλω νέο μήνυμα και κάτι άλλο . Πώς γίνεται? Γιατί από το βιβλιαράκι δεν βγάζω άκρη

 

δεν μπορεις να το κανεις μεσο τις συσκευης χρειαζεσαι καποιο

προγραμμα για να γινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...