Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia eimai metaksy touch kai seW960. to kserw einai diaforetikes sysskeyes alla 8a i8ela kai mia dikh sas apopsh. gnwrizw ta xarakthristika kai txn 2. apla peiste me na protimisw to htc:p (aporia: to browsing sto internet einai ikanopoihtiko? me opera?

 

γεια σου φιλε!το σερφαρισμα στο internet ειναι μια χαρα,απλα πρεπει να το συνηθισεις!τωρα για το τι θα επιλεξεις ειναι καθαρα δικια σου αποφαση,το w960 χωρις να ξερω τα ακριβη του χαρακτηριστικα σιγουρα θα ειναι πιο πολυ τηλεφωνο(τρεχει symbian) ενω με το τouch και τα windows mobile θα εχεις πιο πολλες επιλογες απο θεμα εφαρμογων και χρησης!η αποφαση ειναι δικη σου και θα πρεπει να βασιζεται στο τι σου αρεσει πιο πολυ και τη θα σε βολεψει πιο καλα!!!καλη επιλογη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορεί κανείς να δει τι και πόσο μνήμη αποθήκευσης τρώγεται από κάθε τι που εγκαθίσταται? Έβαλα έναν ήχο κλήσης mp3 και κατέβηκε στα 3,86 ελεύθερα στην αποθήκευση.

Αυτός ο ήχος που διάλεξα δεν παραμένει στην storage? Τρώει μνήμη?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα:

* Ενώ φορτίζει και το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα, η πλάτη του ζεσταίνεται πολύ. Παρατήρησε κανείς το ίδιο ?

 

* Ενώ βρίσκω τον κωδικό της πόλης από το accuweather και διορθώνω το αρχείο με τις πόλεις όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο post, μου λέει ότι δε μπορεί να λάβει δεδομένα.

 

* Η Μνήμη, η μνήμη, η μνήμη.

Γίνεται να ελευθερώσουμε κάποια ΜΒ ? Ή τι θα πρέπει να προσέχουμε ?

 

Επίσης, ποιά bluetooth handsfree έχετε δοκιμάσει και είναι συμβατά με το touch ?

Thanx.

 

Όντως κατά τη φόρτιση ζεσταίνεται αρκετά η συσκευή.

 

Πήγαινε στην ίδια την ace-hellas και ζήτα να σου περάσουν την αναβάθμιση. Έχουν προσθέσει τη Θεσσαλονίκη καθώς και άλλες πόλεις.

 

Εάν ανοίξεις ένα file manager και μπεις στους φακέλους της μνήμης της συσκευής, μπορείς να βρεις αρχεία που δεν είναι απαραίτητα και να σβήσεις. Για παράδειγμα σου αναφέρω τους original ήχους κλήσης μέσα στο directory \windows\rings, που εκτός κανα δυο οι άλλοι δεν αξίζουν και έτσι εξοικονομείς γύρω 2 με 3 ΜΒ. Ακόμη αν εγκαταστήσεις to memmaid μπορείς να μεταφέρεις την cache του internet explorer στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

dina μπορεις να περασεις την ρομ που δινουμε ποιο πανω σε αλλη σελιδα,θα εχεις ποιο πολυ ελευθερη μνημη

 

Τελικά την πέρασες αυτή τη rom;

 

Τα ελληνικά της ace πώς επηρεάζονται;

 

Υπάρχει κάπου οδηγός βήμα βήμα; (ο οδηγός που αναφέρεται στο link δε με καλύπτει)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αντε τελευταια ημερα με το Ρ990

ερωτηση:

εχω καρτα sim, 2in1

ειναι οκ, δηλαδη λειτουργει στα windows και ειδικα στο touch

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αντε τελευταια ημερα με το Ρ990

ερωτηση:

εχω καρτα sim, 2in1

ειναι οκ, δηλαδη λειτουργει στα windows και ειδικα στο touch

 

απο P990i σε Touch και οχι σε P1i φιλε μου?:O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

απο P990i σε Touch και οχι σε P1i φιλε μου?:O

 

Eιμαι στα Ρ απο 800 , 900, 910, 990 ε φτανει:)

μεχρι το Ρ910 ολα καλα, με το 990 πολλα πολλα προβληματα :X my friend

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

με τα sms τι γινεται?

 

βασικα χρονια σου πολλα!!

αμα εννοεις αμα στελνει 160 χαρακτηρες.

ναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα χρονια σου πολλα!!

αμα εννοεις αμα στελνει 160 χαρακτηρες.

ναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.:)

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!:)

οχι εννοω αν ειναι ευκολο να γραφεις με το δαχτυλο η χρειαζεσαι το πενακι

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!:)

οχι εννοω αν ειναι ευκολο να γραφεις με το δαχτυλο η χρειαζεσαι το πενακι

 

δεν μπορω να πω οτι ειναι και

πολυ ευκολο.:O

αμα βαλεις κανενα προγραμματακι κατι γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σαν ποιο?;)

απο αυριο θα ειμαι καινουργιος στα wm6 οποτε καταλαβαινεις.

Οποια βοηθεια δεκτη με ενθουσιασμο!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. Συνήθεια είναι... Το έχω περίπου ένα μήνα και μπορώ να πω οτι δεν έχω νιώσει την άμεση ανάγκη να βάλω κάποιο software-άκι. Να διευκρινήσω βέβαια οτι χρησιμοποιώ το default keyboard του WM6 με large keys. Απο φίλους έχω δεί το Spb Full Screen Keyboard 3.0.1 αλλά δεν γνωρίζω αν έχει ελληνικά.

 

Μεγειά :D

Link to comment
Share on other sites

σαν ποιο?;)

απο αυριο θα ειμαι καινουργιος στα wm6 οποτε καταλαβαινεις.

Οποια βοηθεια δεκτη με ενθουσιασμο!!!

προγραμματα μπορεις να βρεις εδω

http://www.ipmart-forum.com/

Κοίτα.. Συνήθεια είναι... Το έχω περίπου ένα μήνα και μπορώ να πω οτι δεν έχω νιώσει την άμεση ανάγκη να βάλω κάποιο software-άκι. Να διευκρινήσω βέβαια οτι χρησιμοποιώ το default keyboard του WM6 με large keys. Απο φίλους έχω δεί το Spb Full Screen Keyboard 3.0.1 αλλά δεν γνωρίζω αν έχει ελληνικά.

 

Μεγειά :D

 

ναι εχει και ελληνικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως κατά τη φόρτιση ζεσταίνεται αρκετά η συσκευή.

 

Πήγαινε στην ίδια την ace-hellas και ζήτα να σου περάσουν την αναβάθμιση. Έχουν προσθέσει τη Θεσσαλονίκη καθώς και άλλες πόλεις.

 

Εάν ανοίξεις ένα file manager και μπεις στους φακέλους της μνήμης της συσκευής, μπορείς να βρεις αρχεία που δεν είναι απαραίτητα και να σβήσεις. Για παράδειγμα σου αναφέρω τους original ήχους κλήσης μέσα στο directory \windows\rings, που εκτός κανα δυο οι άλλοι δεν αξίζουν και έτσι εξοικονομείς γύρω 2 με 3 ΜΒ. Ακόμη αν εγκαταστήσεις to memmaid μπορείς να μεταφέρεις την cache του internet explorer στην κάρτα μνήμης.

 

Σ'ευχαρστώ για την απάντησή σου.

Δεν είναι το πρόβλημα η Θεσσαλονίκη, άλλη πόλη θέλω (Hull, U.K.)

 

Στο memmaid δεν είδα πουθενά επιλογή μεταφοράς της cache tou IE. Πώς γίνεται αυτό ;

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

θα το παραλαβω την Παρασκευη τελικα:mad:

ερωτηση

εχω καρτα sim, 2in1

ειναι οκ, δηλαδη λειτουργει στα windows και ειδικα στο touch?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την rom που αθξανει τη μνημη αλλα εχασα τα ελληνικα, υπαρχει περιπτωση να περασω καποιο localisation file και να ξαναφερω τα ελληνικα μενου?
switch life, switch to mac
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί κανείς να δει τι και πόσο μνήμη αποθήκευσης τρώγεται από κάθε τι που εγκαθίσταται? Έβαλα έναν ήχο κλήσης mp3 και κατέβηκε στα 3,86 ελεύθερα στην αποθήκευση.

Αυτός ο ήχος που διάλεξα δεν παραμένει στην storage? Τρώει μνήμη?

 

Nαι φιλε μου στην storage παραμενει,αλλα το κακο ειναι οτι οταν τον βαζεις για ηχο κλησης τον αντιγραφει και στην main memory!!!:wacko:οποτε δωρον αδωρον,τα mb τα τρως ετσι και αλλιως!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική συσκευή..! Ενδιαφέρομαι να πάρω το πρώτο μου PDA και το ψάχνω πάρα πολύ... Διάβασα όλες τις σελίδες για το touch... Μαρέσει πάρα πολύ ωστόσο έχει κ μερικά αρνητικά... Βέβαια η τιμή του είναι δελεαστική σε σχέση με άλλες συσκευές...

Θα ήθελα το touch sta 400Mhz,με GPS,3g,touchflo ακόμα καλήτερο και μπαταρία καλή... Γίνεται;;; :p Δν έχω πείρα, αλλά θα τα καταφέρω μιας κ είναι σαν ένα pc... Δν βιάζομαι... Έχετε να προτείνεται κάτι ή να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα που όλο κ κάτι καλήτερο θα βγει;

 

Άμα μπορείς να περιμένεις λίγο - τότε ΚΑΝΕ ΤΟ!

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=803

 

Όπως φαίνεται από το παραπάνω link πρόκειται να κυκλοφορήσει το HTC Vogue 100 σε ίδιες διαστάσεις με επιπλέον:

Μνήμη 256 ΜΒ ROM, 128 MB RAM

CPU : 384 MHz

GPS

Γύρω στο Σεπτέμβριο λέει .... :X

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορείς να περιμένεις λίγο - τότε ΚΑΝΕ ΤΟ!

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=803

 

Όπως φαίνεται από το παραπάνω link πρόκειται να κυκλοφορήσει το HTC Vogue 100 σε ίδιες διαστάσεις με επιπλέον:

Μνήμη 256 ΜΒ ROM, 128 MB RAM

CPU : 384 MHz

GPS

Γύρω στο Σεπτέμβριο λέει .... :X

 

NAI αλλα οχι για τα δικα μας δικτυα

 

CDMA :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μια ΒΟΗΘΕΙΑ. Πως μπορω να γυρισω πισω στη παλια rom??? μπορει κανεις να την ανεβασει καπου?
switch life, switch to mac
Link to comment
Share on other sites

Έχω σετάρει στη συσκευή HTC Touch ρυθμίσεις gprs/wap για την cosmote, η σύνδεση με το δίκτυο γίνεται, αλλά στον internet explorer δεν ανοίγει καμία σελίδα που έχει το πρόθεμα http://.

 

Αν αντί http:// χρησιμοποιήσω το wsp:// οι σελίδες ανοίγουν.

Πώς γίνεται να ανοίγουν οι σελίδες με http:// ???

Λείπει κάτι στις ρυθμίσεις ή έχει να κάνει με το γεγονός ότι το wap σε υποχρεώνει να χρησιμοποιήσεις το wsp:// ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.inetwork.gr/Greek_providers.zip

 

unzip και διαλεξε την εταιρια σου, περασε το στο htc και εισαι ετοιμος.

switch life, switch to mac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...