Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορεις να το κανεις μεσο τις συσκευης χρειαζεσαι καποιο

προγραμμα για να γινει.

 

όπως?

 

 

 

Και κάτι άλλο εγκατέστησα κάτι λεξικά java που είχα από το παλιό μου κινητό και μόλις πάω να γράψω κάτι μου γράφει ότι το πρόγραμμα προσπαθεί να κάνει μια άπιαστη εξαίρεση και θέλει να το τερματίσει. Και να μην το τερματίσει δεν γίνεται τίποτα και δεν μπορώ να γράψω. Ξέρει κανείς τίποτα?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρειάζομαι βοήθεια. Έκανα κατα λάθος rename ένα directory με το Total Commander στο \\Plugins\registry\HKCU\ControlPanel\???? κάτι που έχει να κάνει με ήχους νομίζω και δεν είναι το sound dir.

 

Έχει sub directories τα:

Attenuation

DtmfFeedback

Feedback

IMOverride κτλ.

 

Κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν ακούω ήχους στις εισερχόμενες κλήσεις και θέλω να αποφύγω το Hard Reset.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια. Έκανα κατα λάθος rename ένα directory με το Total Commander στο \\Plugins\registry\HKCU\ControlPanel\???? κάτι που έχει να κάνει με ήχους νομίζω και δεν είναι το sound dir.

 

Έχει sub directories τα:

Attenuation

DtmfFeedback

Feedback

IMOverride κτλ.

 

Κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν ακούω ήχους στις εισερχόμενες κλήσεις και θέλω να αποφύγω το Hard Reset.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:cry:

 

Είναι \\Plugins\registry\HKCU\ControlPanel\SoundCategories\

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δόνηση για SMS γίνεται να ενεργοποιηθεί με κάποιο τρόπο?

Ακόμα γίνεται να ΜΗΝ εμφανίζεται το εισερχόμενο μήνυμα στην κεντρική οθόνη?

Κανείς δε γνωρίζει? :cry::(

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε jokulsarlon

πως αλλαξες το μενου οταν μπαινεις στο touchflo?

Και το phonepad με ελληνικο T9 υποστηριζει 160 χαρακτηρες η μονο 70?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο που ρωτησα πιο πανω?? γιατι εχω προβλημα με την μνημη!

 

Πεταλουδακι,χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αλλα απο αυτα που εχω παρατηρησει και στο δικο μου,ασχετα το αν κανεις το install στην storage card καποια αρχεια αποθηκευονται και στην main memory!Γι' αυτο βλεπεις και μειωνεται και αυτος ο χωρος οταν κανεις κατι install,τα προγραμματα που βαζεις,ποια ειναι??Οσο για το δευτερο που ρωτας μου φαινεται και μενα περιεργο και δυστυχως δεν εχω λυση!

Link to comment
Share on other sites

φιλε jokulsarlon

πως αλλαξες το μενου οταν μπαινεις στο touchflo?

Και το phonepad με ελληνικο T9 υποστηριζει 160 χαρακτηρες η μονο 70?

 

Με λίγο hacking όλα γίνονται. :cool:Χρησιμοποίησα το Resco registry και καποιες εικόνες που βρήκα στο net.

 

To T9 υποστηρίζει μονο 70. Κάποια στιγμή κατάφερα να το κανει να στελνει 160 αλλα αυτος που λάμβανε το μήνυμα έβλεπε μόνο ερωτηματικά.

Πάντως μου φτάνουν οι 70. Τους συνηθισα

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα παιδια!!!

θα το εχω την αλλη εβδομαδα:) και θα ηθελα να μου πειτε αν μπαινει το Destinator 6

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ψάχνω απεγνωσμένα τη ROM 1.11.405.1B WWE. Ή το πως γίνεται να κάνω customization αυτής της ROM, με το επίσημο update της ACE Hellas. Ή κάποιον άλλο τρόπο να κάνω το Touch μου όπως ήταν τη στιγμή που αγόρασα.

Όπως καταλαβαίνεται, η ROM του link είναι ήδη περασμένη. :cry:

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα παιδια!!!

θα το εχω την αλλη εβδομαδα:) και θα ηθελα να μου πειτε αν μπαινει το Destinator 6

 

και βεβαια μπαινει:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ψάχνω απεγνωσμένα τη ROM 1.11.405.1B WWE. Ή το πως γίνεται να κάνω customization αυτής της ROM, με το επίσημο update της ACE Hellas. Ή κάποιον άλλο τρόπο να κάνω το Touch μου όπως ήταν τη στιγμή που αγόρασα.

Όπως καταλαβαίνεται, η ROM του link είναι ήδη περασμένη. :cry:

 

για δες εδω ,δεν καταλαβαινω ομως τι καταληξη ειναι αυτη,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=313291

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα:

Ήμουν Vodafone και το πήρα με φορητότητα στην Cosmote. Μεχρι να ενεργοποιηθεί η φορητότητα είχα μέσα τη SIM της Voda όπου όλα δουλευαν ρολόι (αναφέρομαι κυρίως στο GPRS). Βάζοντας όμως το SIM της Cosmote δεν κατάφερα να έχω ποτέ GPRS, MMS κλπ. Κατέβασα και το cab από το επισημασμένο θέμα αλλά τίποτα. Προσπάθησα να τα περάσω manual με κατι κ*λ*οδηγίες που έχει στο site η Cosmote (για QTEK) αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (το τελευταίο που θέλω να κάνω είναι hard reset).

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα:

Ήμουν Vodafone και το πήρα με φορητότητα στην Cosmote. Μεχρι να ενεργοποιηθεί η φορητότητα είχα μέσα τη SIM της Voda όπου όλα δουλευαν ρολόι (αναφέρομαι κυρίως στο GPRS). Βάζοντας όμως το SIM της Cosmote δεν κατάφερα να έχω ποτέ GPRS, MMS κλπ. Κατέβασα και το cab από το επισημασμένο θέμα αλλά τίποτα. Προσπάθησα να τα περάσω manual με κατι κ*λ*οδηγίες που έχει στο site η Cosmote (για QTEK) αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (το τελευταίο που θέλω να κάνω είναι hard reset).

 

Γιατί να κάνεις hard reset ? :blink:

 

Πρέπει να πας στο Συνδέσεις και να αλλάξεις τις ρυθμίσεις για το web και τα MMS. Αν ψάξεις εδώ μέσα θα βρεις τις ρυθμίσεις (νομίζω υπάρχει sticky τόσο εδώ όσο και στο forum Qtek.gr).

Θα σου πρότεινα όμως να μην διορθώσεις υπάρχουσες ρυθμίσεις, παρά να φτιάξεις καινούριες εξαρχής ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

paidia eimai metaksy touch kai seW960. to kserw einai diaforetikes sysskeyes alla 8a i8ela kai mia dikh sas apopsh. gnwrizw ta xarakthristika kai txn 2. apla peiste me na protimisw to htc:p (aporia: to browsing sto internet einai ikanopoihtiko? me opera?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Έχω το εξής πρόβλημα:

Ήμουν Vodafone και το πήρα με φορητότητα στην Cosmote. Μεχρι να ενεργοποιηθεί η φορητότητα είχα μέσα τη SIM της Voda όπου όλα δουλευαν ρολόι (αναφέρομαι κυρίως στο GPRS). Βάζοντας όμως το SIM της Cosmote δεν κατάφερα να έχω ποτέ GPRS, MMS κλπ. Κατέβασα και το cab από το επισημασμένο θέμα αλλά τίποτα. Προσπάθησα να τα περάσω manual με κατι κ*λ*οδηγίες που έχει στο site η Cosmote (για QTEK) αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος (το τελευταίο που θέλω να κάνω είναι hard reset).

για παρε ενα τηλεφωνο την κοσμοτε ετσι την ειχα παθει και εγω και ειθελε ενεργοποιηση το gprs kai to mms,

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική συσκευή..! Ενδιαφέρομαι να πάρω το πρώτο μου PDA και το ψάχνω πάρα πολύ... Διάβασα όλες τις σελίδες για το touch... Μαρέσει πάρα πολύ ωστόσο έχει κ μερικά αρνητικά... Βέβαια η τιμή του είναι δελεαστική σε σχέση με άλλες συσκευές...

Θα ήθελα το touch sta 400Mhz,με GPS,3g,touchflo ακόμα καλήτερο και μπαταρία καλή... Γίνεται;;; :p Δν έχω πείρα, αλλά θα τα καταφέρω μιας κ είναι σαν ένα pc... Δν βιάζομαι... Έχετε να προτείνεται κάτι ή να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα που όλο κ κάτι καλήτερο θα βγει;

 

ΥΓ. Συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε! Μέτα απο όλα αυτά που διάβασα ένιωθα λές κ το είχα:!:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Ηι. Πρώτες εντυπώσεις από το touch.

θετικά:

- ευκολία χρήσης, πλήρες πακέτο, ευκολία ρύθμισης emails,wifi, κλπ.

- φυσικά η οθόνη.

 

αρνητικά:

- μνήμη, μνήμη και μνήμη. ταχύτατα έπεσε στα 11 ΜΒ free Αποθήκευση /11 ΜΒ free προγράμματα. (any help here ? )

- εγκατέστησα ελάχιστες εφαρμογές (total commander, καμιά 10ριά ιατρικά βιβλία) και η απόκριση του επεξεργαστή έπεσε αισθητά. (κλείνω τις εφαρμογές από το task manager και όχι με το χ )

Που να βάλω και voip...

- Για τη μπαταρία δεν είμαι σίγουρη ακόμα,μιάς και με πλήρη φόρτιση και συνεχώς ανοιχτό το wifi κράτησε λιγότερο από μέρα.Λογικά θα βελτιωθεί με τις επόμενες φορτίσεις.

 

Προβλήματα:

* Ενώ φορτίζει και το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα, η πλάτη του ζεσταίνεται πολύ. Παρατήρησε κανείς το ίδιο ?

 

* Ενώ βρίσκω τον κωδικό της πόλης από το accuweather και διορθώνω το αρχείο με τις πόλεις όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο post, μου λέει ότι δε μπορεί να λάβει δεδομένα.

 

* Η Μνήμη, η μνήμη, η μνήμη.

Γίνεται να ελευθερώσουμε κάποια ΜΒ ? Ή τι θα πρέπει να προσέχουμε ?

 

Επίσης, ποιά bluetooth handsfree έχετε δοκιμάσει και είναι συμβατά με το touch ?

Thanx.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

dina μπορεις να περασεις την ρομ που δινουμε ποιο πανω σε αλλη σελιδα,θα εχεις ποιο πολυ ελευθερη μνημη
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αλλαγή rom (είναι πολύ νωρίς για τέτοιες επικίνδυνες αποστολές!) υπάρχουν άλλοι τρόποι να ελευθερώσουμε λίγη μνήμη ;

π.χ. μπορούμε να μεταφέρουμε κάποια στοιχεία/αρχεία/προγράμματα στην κάρτα ; (τον φάκελο του ΙΕ για παράδειγμα, ή κάτι άλλο)

 

edit: δοκίμασε κανείς αυτό ;

http://www.oxios.com/memory/

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...