Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε μας τη συνολική μνήμη για σποθήκευσης και προγράμματα.

(έναρξη->ρυθμίσεις->καρτέλα σύστημα->μνήμη)

storage 14.89mb,programs 15.33 mb

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

2 Η οθονη του ειναι πιο αντοχης απο των αλλων PDAs η το αντιθετο;;

Φαίνεται να είναι πιο ανθεκτική. Μια δοκιμή θα σε πείσει.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το touch έχει πολύ καθαρή και σταθερή ROM ... ειλικρινά δεν βρίσκω λόγο μέχρι να βγει κάποια ουσιαστική προσθήκη να κάνεις κάτι σε αυτή
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Μετα από 3.5 χρόνια με το Siemens SX1 αποφάσισα να πάρω νέο τηλ και παρήγγειλα το Touch το οποίο θα έχω σε 10 περίπου ημέρες.

 

Θέλω να σας ρωτήσω αν συνεργάζεται με το παρακάτω Bluetooth GPS:

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89&manufacturers_id=72&products_id=3750

 

Ευχαριστώ. :)

 

Και να είστε σίγουροι ότι θα ακολουθήσουν και άλλες ερωτήσεις όταν το πάρω στα χέρια μου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Μετα από 3.5 χρόνια με το Siemens SX1 αποφάσισα να πάρω νέο τηλ και παρήγγειλα το Touch το οποίο θα έχω σε 10 περίπου ημέρες.

 

Θέλω να σας ρωτήσω αν συνεργάζεται με το παρακάτω Bluetooth GPS:

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_89&manufacturers_id=72&products_id=3750

 

Ευχαριστώ. :)

 

Και να είστε σίγουροι ότι θα ακολουθήσουν και άλλες ερωτήσεις όταν το πάρω στα χέρια μου. :rolleyes:

 

Συνεργαζεται αψογα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=172755&highlight=iphone+keyboard

Για κοιτάξτε ένα ωραιότατο πληκτρολόγιο που είναι ίδιο με αυτό του ακατανόμαστου τηλεφώνου!!! Υπάρχει περίπτωση να το εξελληνίσει κάποιος?

Εσείς ποιο χρησιμοποιείτε για να μην βγάζετε την γραφίδα?

 

Αφού εγκατέστησα blimkeys, hikeyboard και το πληκτρολόγιο που αναφέρω παραπάνω μπορώ να πώ ότι το τελευταίο ταιριάζει καλύτερα στις δακτυλάρες μου οπότε θα ήταν καλό να το δούμε και στα ελληνικά...

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εβγαλες καμια ακρη

 

Δεν πρέπει να έχεις φορτώσει και πολλά πράγματα.

 

Στην περίπτωσή μου για storage, τα ελεύθερα είναι 7.5ΜΒ, ενώ αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τα συνολικά είναι 32.46ΜΒ!!

 

Γενικά έχω πρόβλημα με τη storage μνήμη, γι αυτό και σε ρώτησα.

 

Από ελληνικά σε επαφές (και τα πεδία μέσα στις επαφές) και σε μηνύματα πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν καποιους μηνες ειχα το ΗP6815 οταν το συνεδεα με τον υπολογιστη μπορουσα αυτοματα χωρις αλλη ρυθμιση να εχω internet και στο PDA.

Τωρα με το touch δεν μπορω να το καταφερω αυτο.

Καποια ιδεα;;

 

Edit: To ελυσα το προβλημα. Μου εβγαζε μηνυμα λαθους με κωδικο: 0x80072f78

Εψαξα στο internet και ειδα οτι λυνεται με μια μικρη παρεμβση στη registry και ολα ok.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν καποιους μηνες ειχα το ΗP6815 οταν το συνεδεα με τον υπολογιστη μπορουσα αυτοματα χωρις αλλη ρυθμιση να εχω internet και στο PDA.

Τωρα με το touch δεν μπορω να το καταφερω αυτο.

Καποια ιδεα;;

 

Edit: To ελυσα το προβλημα. Μου εβγαζε μηνυμα λαθους με κωδικο: 0x80072f78

Εψαξα στο internet και ειδα οτι λυνεται με μια μικρη παρεμβση στη registry και ολα ok.

 

Πες μας τι ακριβώς έκανες.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311225&highlight=htc+audio+manager+today+plugin φοβερο plugin βαλτε μονο το audio manager today plugin και θα εχετε media player στο today screen
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320407&highlight=htc+touch ,τααζ για σενα μολισ κυκλοφορησε κατη δοκιμαζω

 

Πολύ καλό, αλλά αντέ να δούμε πως θα καταφέρουμε να το δουλέψουμε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311225&highlight=htc+audio+manager+today+plugin φοβερο plugin βαλτε μονο το audio manager today plugin και θα εχετε media player στο today screen

 

Επίσης πολύ ενδιαφέρον.

 

Θα τα δω από αύριο.

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι gmarvel. :)

Link to comment
Share on other sites

Το λέγανε οι εμπειρότεροι φίλοι του φόρουμ αλλά δεν είχα δώσει και πολλή βάση!

Άρχισα να φορτώνω προγράμματα στο μηχανάκι και είμαι ήδη στο τρίτο hard reset!!!

Ευτυχώς έπαθα και έμαθα την αξία του back up και τώρα το πηγαίνω βήμα βήμα και πιστεύω να το σταθεροποιήσω... Οψόμεθα

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι ακριβώς έκανες.

 

Εγκαθιστας αυτο το αρχειακι στη registry του υπολογιστη σου και ολα OK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

θα ηθελα να ρωτησω οσον αφορα το wifi. Χτες συνδεθηκα κανονικα με το wireless zyxel που εχς σπιτι και εμπαινα κανονικα στο internet.

Δεν μπορουσα ομως να συνδεθω στο msn.

Μου ελεγε οτι δεν υπαρχει συνδεση και να τσεκαρω τις ρυθμισεις απο το communication manager.

Μηπως τελικα εμπαινα με gprs και οχι με wifi στο internet?

Υπαρχει περιπτωση να γνωριζουμε ποτε μπαινει με το ενα και ποτε με το αλλο?

Εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο παρομοια κατασταση.

Ακομα θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να δημιουργησω VPN συνδεση με το pc μου και απο που μπορω να βλεπω τα shared files.

Ευχαριστω πολυ,

Τακης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

θα ηθελα να ρωτησω οσον αφορα το wifi. Χτες συνδεθηκα κανονικα με το wireless zyxel που εχς σπιτι και εμπαινα κανονικα στο internet.

Δεν μπορουσα ομως να συνδεθω στο msn.

Μου ελεγε οτι δεν υπαρχει συνδεση και να τσεκαρω τις ρυθμισεις απο το communication manager.

Μηπως τελικα εμπαινα με gprs και οχι με wifi στο internet?

Υπαρχει περιπτωση να γνωριζουμε ποτε μπαινει με το ενα και ποτε με το αλλο?

Εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο παρομοια κατασταση.

Ακομα θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να δημιουργησω VPN συνδεση με το pc μου και απο που μπορω να βλεπω τα shared files.

Ευχαριστω πολυ,

Τακης.

 

στο manual εχει τα εικονιδια και τι σημαινουνε.

αμα δεις μια κεραια με 2 βελακια σημαινει εισαι με wifi.

αμα δεις 2βελακια επανω στο σημα G σημαινει οτι χρεωνεσαι.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο manual εχει τα εικονιδια και τι σημαινουνε.

αμα δεις μια κεραια με 2 βελακια σημαινει εισαι με wifi.

αμα δεις 2βελακια επανω στο σημα G σημαινει οτι χρεωνεσαι.:O

Οποτε με wifi ημουν. Αλλα γιατι δεν μπορουσε να συνδεθει στο msn?

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή "σύγκριση" που έκανα μεταξύ S200 και Touch ώστε να δω αν έκανα καλά που αγόρασα το Touch :p Την έχω ποστάρει και στο Qtec.gr forum

 

Τελικά μετά από περίπου 2 βδομάδες "παράλληλης" χρήσης, μπορώ να πω ότι τα 201MHz του Touch φαίνονται "τερατώδη" μπροστά στα 195MHz του S200

 

Ίσως να είναι το WM6, ίσως κάποια optimizations στο memory management (αν και το Touch έχει ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα μνήμης), ίσως δεν ξέρω γω τι άλλο, αλλά τα ΙΔΙΑ ακριβώς προγράμματα τρέχουν σχεδόν 20% γρηγορότερα/καλύτερα στο Touch απ'ότι στο S200.

 

Δεν έχει χρειαστεί καν να ανεβάσω συχνότητα στο Touch, παρ'όλο που έβαλα το BattStatus σχεδόν πρώτο-πρώτο. Το έχω στα 200MHz και πάει μια χαρά. Χώρια που μου έβγαλε σχεδόν 4,5 μέρες με την πρώτη φόρτιση

 

Το πήρα και τζάμπα σχεδόν (μου κόστισε 9€ ), οπότε όλα μια χαρά....

 

Έχω και συγκεκριμένα παραδείγματα σύγκρισης S200 και Touch Το Destinator6 κάνει σχεδόν το μισό χρόνο για να ανοίξει, και λιγότερο από το μισό χρόνο για να κλείσει. Σε πάρα πολλά παιχνίδια παρατηρούσα διακοπές του ήχου όταν έκανα κάποιες ενέργειες, ενώ τώρα με το Touch δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα. Frame rates δεν έχω μετρήσει, αλλά μόνο και μόνο ο καλύτερος ήχος χωρίς διακοπές μου φτάνει.

Προφανώς οι διαφορές στην απόκριση του menu είναι μεγάλες, αλλά αυτές είναι προφανώς λόγω WM6. Οι διαφορές στα προγράμματα όμως ?

 

Για την μπαταρία τι να πω και γω ? Άκουγα για 1-2 μέρες με το ζόρι, το φορτίζω Παρασκευή μεσημέρι, φεύγω για Λευκάδα. Και κρατούσε, κρατούσε, κρατούσε, και τελικά Τρίτη απόγευμα με την μπαταρία στο 6% αποφάσισα να το ξαναφορτίσω 4 μέρες full χρήση (με Google Maps, παιχνίδια, τηλέφωνα, μηνύματα κλπ)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...