Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά αν βγάλουμε το πληκτρολόγιο πιο είναι πιο καλό το htc 3600 η το tytn II?

 

Το tytn II, έχει καλύτερο επεξεργαστή, διπλάσια μνήμη και καλύτερο GPS.

 

Δες και μία σύγκριση των δύο συσκευών: http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=533&id2=733

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος την συσκευη απο cosmote.gr? Μου ειπανε οτι η συσκευασια πανω δεν αναγραφει καλωδιο usb. Υπαρχει μεσα στο πακετο η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που εντόπισα στο Kaiser είναι ότι κάθε φορά που ενεργοποιείς το Bluetooth πρέπει να κάνεις τη ρύθμιση "ορατή σε όλους".Δεν αποθηκεύει την επιλογή.

 

Το κάνει σε κάποιον άλλο?

 

Εχει παρει καποιος την συσκευη απο cosmote.gr? Μου ειπανε οτι η συσκευασια πανω δεν αναγραφει καλωδιο usb. Υπαρχει μεσα στο πακετο η οχι?

 

 

Υπάρχει καλώδιο USB στη συκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγειλα με οικογενιακη επιδοτηση 90+90 .Και μου ειπανε οτι η συσκευη κοστιζει 727-180=547 επιπλεοονθα δοσω.

Αφου η συσκευη κανει παντου 800 στην cosmote γιατι εχει 727?

Την εχει παρει καποιος απο εκει?

 

Επισης ποια ειναι καλα προστατευτικα αυτοκολητα για την οθονη?

Και τι ταχυτητα τουλαχιστον να εχει η μνημη sd ?

Και κατι τελευταιο οι μνημες mini sd με micro sd ειναι το ιδιο πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Επισης ποια ειναι καλα προστατευτικα αυτοκολητα για την οθονη?

Και τι ταχυτητα τουλαχιστον να εχει η μνημη sd ?

Και κατι τελευταιο οι μνημες mini sd με micro sd ειναι το ιδιο πραγμα?

 

Εγώ πήρα από το Πλαίσιο το προστατευτικό της ΗΤC αλλά τελικά το έβγαλα,δε μου άρεσε και πολύ και το έχω έτσι όπως είναι.

Πάρε μνήμη microSDHC για μέγιστη ταχύτητα.

Ψάξε για την 4GB στο internet, γιατί σε μαγαζί δε νομίζω να έχει έρθει ακόμα, μα σίγουρα δε θα έχεις πρόβλημα αποθήκευσης...

αυτήν έχω κι εγώ και λειτουργεί ρολόι... :)

Link to comment
Share on other sites

για δωστε τα φωτα σας γενικότερα... ψαχνομαι με τι να αντικαταστήσω το today plugin της ΗΤc, καλό ειναι μεν αλλα λίγο μπουγιοζικο... και δεν εχει ολα οσα θελω να εχω αμεσο η εστω με 2 κλικ έλεγχο... σε αρκετα πραγματα θες 3-4 κλικ ακι αυτα ειναι πολλα..

 

απο την άλλη εχει πολλα πράγματα που ειναι βολικα και αν και δοκιμασα άλλα plugins δε τα εχουν πχ γρηγορες κλήσεις...

 

πχ to phonealarm που ειναι και το μονο που βρηκα με πολυ παραμετροποιησιμα profiles.... αλλα βρισκω τα σκιν πολυ ερασιτεχνικα και με μικρσοσκοπικα κουμπακια που δουλευουν με stylous μονο...

 

opote

 

τι προτεινετε για αντικατασταση του today της HTC ?

 

κατι που να δινει την δυνατοτητα γι' αρκετες επιλογες με λιγα κλικ αλλα να ελεγχεται οσο γιενται χωρις stylous... γιαααα να ακουω προτάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω microSDHC ? Εσυ απο που την πηρες? Το play247 θα εχει?

Κατι αλλο Ξερει κανεις αν υπαρχει επισημος αντιπροσωπος της itech στην Ελλαδα?

Εχω παρει το clip D bluetooth και εω χασει το manual . Ξερει η το εχει καποιος στα ελληνικα να μου το στειλει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για δωστε τα φωτα σας γενικότερα... ψαχνομαι με τι να αντικαταστήσω το today plugin της ΗΤc, καλό ειναι μεν αλλα λίγο μπουγιοζικο... και δεν εχει ολα οσα θελω να εχω αμεσο η εστω με 2 κλικ έλεγχο... σε αρκετα πραγματα θες 3-4 κλικ ακι αυτα ειναι πολλα..

 

απο την άλλη εχει πολλα πράγματα που ειναι βολικα και αν και δοκιμασα άλλα plugins δε τα εχουν πχ γρηγορες κλήσεις...

 

πχ to phonealarm που ειναι και το μονο που βρηκα με πολυ παραμετροποιησιμα profiles.... αλλα βρισκω τα σκιν πολυ ερασιτεχνικα και με μικρσοσκοπικα κουμπακια που δουλευουν με stylous μονο...

 

opote

 

τι προτεινετε για αντικατασταση του today της HTC ?

 

κατι που να δινει την δυνατοτητα γι' αρκετες επιλογες με λιγα κλικ αλλα να ελεγχεται οσο γιενται χωρις stylous... γιαααα να ακουω προτάσεις!

 

Tha elega oti me SPB Pocket Plus kai SPB Phone Suite exeis oti akribws zitas. Mpes ligo edw gia na pareis mia idea.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μετράει το χρόνο κλήσεων μόνο σε νούμερα που επιλέγεις ή να μη μετράει σε νούμερα που του βάζεις??

Γιατί έχω 4 ώρες δωρεάν & οικογενειακό άλλες 4 ώρες και ο μετρητής τα δείχνει όλα συνολικά και δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο έχω μιλήσει με αποτέλεσμα ο λογαριασμός να ξεφεύγει πολύ....

 

Που μπορω να βρω microSDHC ? Εσυ απο που την πηρες? Το play247 θα εχει?

 

To play247 ίσως έχει,δεν ξέρω.Εγώ την πήρα από το ΕΒΑΥ με €45 μαζί με τα έξοδα αποστολής & όλα λιεοτυργούν ρολόι.

Μαζί με τον adaptora για μετατροπή σε SD Slot και σε USB Stick.

------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον adaptora για μετατροπή σε SD Slot και σε USB Stick.

 

Για στειλε μια photo για τον adaptora που λες.

 

Η καλυτερα δοσε site απο ebay κατευθειαν να παραγειλω το σετακι που πηρες και εσυ με 45.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον adaptora για μετατροπή σε SD Slot και σε USB Stick.

 

Για στειλε μια photo για τον adaptora που λες.

 

Η καλυτερα δοσε site απο ebay κατευθειαν να παραγειλω το σετακι που πηρες και εσυ με 45.

 

 

Ορίστε φίλε μου. ΕΒΑΥ

Link to comment
Share on other sites

αυτόν λες?;)

 

Ναι φιλε μου..Αυτο εννοουσα..Εισαι αψογος..

Τωρα..οσον αφορα το performance της συσκευης....

Η αληθεια ειναι οτι οσοι παιρνουν τη συσκευη και ηταν κατοχοι προηγουμενων μοντελων της HTC,ειναι σαν "Να ανακαλυπτουν την Αμερικη.."

ΚΑΜΜΙΑ σχεση με το Αρτεμις ας πουμε...

Οσον αφορα ομως τους πρωην κατοχους PPC της ΕΤΕΝ,η αληθεια ειναι οτι εχει μερικα μειονεκτηματα..

Στο ανοιγμα και το κλεισιμο των προγραμματων,ειναι εξισου γρηγορο...Οπως και στη διαχειριση πολλαπλων ανοιγμενων εφαρμογων..

Στην αναπαραγωγη Βιντεο ομως υπολειπεται...

Περασα τον TCPMP 0.72 που ειχα στο ΕΤΕΝ και ενα 5λεπτο βιντεακι υψηλης αναλυσης 300 ΜΒ που στο ΕΤΕΝ επαιζε χωρις σπασιματα,στο Καιζερ ψιλοκολωνε...

Τα πλεονεκτηματα του ομως σε σχεση με τα ΕΤΕΝ,ειναι ΤΟΣΑ...ΜΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ..που αυτο ειναι πταισμα...

Μπραβο στην HTC για το τρομερο μηχανακι...Και ειλικρινα,δεν ειχα σκοπο να το αγορασω,γιατι περιμενα το Χ800 της ΕΤΕΝ...Ομως με το Καιζερ,η HTC,εβαλε το πηχυ πολυ ψηλα και αληθεια...προσπαθω να φανταστω,τι μπορει παραπανω να προσφερει το Χ800 (η για την ακριβεια το Μ900 με το πληκτρολογιο),εκτος απο το καλυτερο (ισως) GPS και τη VGA...Πραγματα που ΔΕΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΥΝ το μεσο χρηστη..Ουτε η VGA ουτε το καλυτερο GPS..

Γιατι θα πρεπει πρωτα να κανει αλματα στη ποιοτητα κατασκευης,την ακουστικη του τηλεφωνου,τη διαχειριση της μνημης γιατι θα ειναι η μιση απο το Καιζερ και ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ να παψει να κανει εμας τους χρηστες BETA TESTERS,μιας και ολα τα ΕΤΕΝ που περασαν απο τα χερια μου ειχαν ΠΟΛΛΑ bugs που τα περισσοτερα για να διορθωθουν,χρειαστηκε να βγουν 3-4 update της ROM...

Για να μη πουμε για τη τιμη,γιατι αν το Μ900 ερθει στα ιδια λεφτα χωρις να κανει τα αλματα που προανεφερα..θα πατωσει...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω απαραδεκτο απο τη στιγμη που πληρωνεις συν 100 ευρω για τον εξελληνισμο της Ρομ,να πρεπει να κανεις χακιες,περνοντας το ΑΕΚmap για να γραψεις ελληνικα μεσω του πληκτρολογιου...

 

Δεν χρειάζεται ΑΕΚmap. Αλλάζει με Shift και μετά space. Και δεν χρειάζεται να τα πατάς συγχρόνως. Πατάς πρώτα το Shift και μετά το space.

Το μόνο μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι για να αλλάξεις γλώσσα θα πρέπει το πληκτρολόγιο της οθόνης να είναι γυρισμένο στα ελληνικά. Αν είναι γυρισμένο στα αγγλικά τότε δεν αλλάζει το qwerty

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου. ΕΒΑΥ

 

Φιλε μου ξερεις κανενα αλλο site που να εχει κατι τετοιο η το ιδιο γιατι μεχρι να μου ερθει απο το ebay θα κανει καμια εβδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ξερεις κανενα αλλο site που να εχει κατι τετοιο η το ιδιο γιατι μεχρι να μου ερθει απο το ebay θα κανει καμια εβδομαδα...

 

Σε τρεις μέρες ήταν εδώ το δικό μου.Από Κρήτη είμαι που υποτίθεται όλα πάνε πρώτα από Αθήνα στα κεντρικά και μετά έρχονται εδώ κάτω.

 

Αν το βρεις εντός Ελλάδας κάπου τι να σου πω,όταν την πήρα όλοι περίμεναν απόθεμα,οπότε όταν παράγγειλα το Kaiser παράγγειλα και τη μνήμη,Δευτέρα ήρθε το Kaiser και την Τρίτη η μνήμη.Μια χαρά.

 

Το play247 έχει μια Kingston εδώ με €61 χωρίς μεταφορικά όμως και δίνει 4-7 μέρες παράδοση.Πάρε το από το Εbay να ξεμπερδεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις μέρες ήταν εδώ το δικό μου.Από Κρήτη είμαι που υποτίθεται όλα πάνε πρώτα από Αθήνα στα κεντρικά και μετά έρχονται εδώ κάτω.

 

Αν το βρεις εντός Ελλάδας κάπου τι να σου πω,όταν την πήρα όλοι περίμεναν απόθεμα,οπότε όταν παράγγειλα το Kaiser παράγγειλα και τη μνήμη,Δευτέρα ήρθε το Kaiser και την Τρίτη η μνήμη.Μια χαρά.

 

Το play247 έχει μια Kingston εδώ με €61 χωρίς μεταφορικά όμως και δίνει 4-7 μέρες παράδοση.Πάρε το από το Εbay να ξεμπερδεύεις.

 

το ιδιο πράγμα ειναι νομίζω ασε που απο το ebay ειχα παρει μια μνημη και οταν χαλασε δεν ειχα εγγύηση ενω απο το play247 πχ θα την πας στο εκει καταστημα και παίρνεις μια άλλη!;)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πράγμα ειναι νομίζω ασε που απο το ebay ειχα παρει μια μνημη και οταν χαλασε δεν ειχα εγγύηση ενω απο το play247 πχ θα την πας στο εκει καταστημα και παίρνεις μια άλλη!;)

Eσύ έχεις καμιά σχέση με το play247 ? :rolleyes:

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί με τον CorePlayer κολάνε τα βίντεο που παίζει??? Υπερβολικά δλδ.Βλέπεις μόνο κάτι σκηνές.

Ξέρεις κανείς καμιά ρύθμιση ή τπτ άλλο?

 

το ιδιο πράγμα ειναι νομίζω ασε που απο το ebay ειχα παρει μια μνημη και οταν χαλασε δεν ειχα εγγύηση ενω απο το play247 πχ θα την πας στο εκει καταστημα και παίρνεις μια άλλη!;)

 

Τί να πάθει η μνήμη?αν και νομίζω πως ο συγκεκριμένος που σου έστειλα δίνει εγγύηση 5 χρόνια,έτσι γράφει.Του τη στέλνεις αν έχεις πρόβλημα και σου στέλνει άλλη.Κάτι τέτοιο λέει.

 

Εγώ πάντως από το Ebay ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Απο ebay μονο με playpal πληρωνεις? Δεν υπαρχει αλλος τροπος?

 

Μπορείς να κάνεις και κατάθεση σε Τραπεζικό Λογαριασμό αλλά το Paypal είναι πιο ασφαλές.

Με κατάθεση τα έξοδα είναι πολλά για έμβασμα σε εξωτερικό,εκτός να το κάνεις με Web Banking που ορισμένες τράπεζες δεν το χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί με τον CorePlayer κολάνε τα βίντεο που παίζει??? Υπερβολικά δλδ.Βλέπεις μόνο κάτι σκηνές.

Ξέρεις κανείς καμιά ρύθμιση ή τπτ άλλο?

 

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις video του TCPMP...

 

Εγώ το έχω στο DirectDraw, αν και στο Raw έχει πολύ καλά αποτελέσματα. Εκανα streaming επεισόδια από Friends, μέσω WiFi... από τον εξωτερικό σκληρό μου, στο Kaizer και η ποιότητα ήταν άψογη. Είχε βέβαια λίγα σπασίματα στην οθόνη όταν έπαιζε, αλλα ήταν θέμα buffering και όχι του TCPMP...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις video του TCPMP...

 

Εγώ το έχω στο DirectDraw, αν και στο Raw έχει πολύ καλά αποτελέσματα. Εκανα streaming επεισόδια από Friends, μέσω WiFi... από τον εξωτερικό σκληρό μου, στο Kaizer και η ποιότητα ήταν άψογη. Είχε βέβαια λίγα σπασίματα στην οθόνη όταν έπαιζε, αλλα ήταν θέμα buffering και όχι του TCPMP...

 

Εμενα παλι καλυτερα μου παιζει στο GDI παρα στο DirectDraw...:blink:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...