Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Respect στον Dead Angel για την κουβέντα που είπε.."χρειάστηκε να γίνει νόμος το φιλότιμο"

Όλα τα άλλα είναι σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Αυτό είναι κάτι που θα βοηθήσει πολύ "γενικότερα σαν προϊόν άσχετα με τη μάρκα " , εγώ δεν το περίμενα.

Ηλεκτρονικό τσιγάρο - e-cigarette. χωρίς πίσσα και καρκινογόνες ουσίες.

 

http://www.nobacco.gr

απίστευτο εεεε???

 

ΥΓ: γιατί δεν γουστάρω να το κόψω... πως να το κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν κόσμο που θα ήταν όλα ιδανικά, θα καπνίζαμε όχι σε δημόσιες υπηρεσίες κ νοσοκομεία κ οι καφετέριες κ τα διάφορα κέντρα διασκέδασης κ κλειστοι ιδιωτικοί χώροι θα είχαν ιονιστές και τέλειο εξαερισμό.

 

όχι δε συμφωνώ με τους θεριακλήδες, που σου φυσαν το καπνό στα μούτρα γιατί προφανώς η συμπεριφορά τους αυτή δεν θα περιορίζεται μόνο στον καπνό, αλλά δεν γουστάρω και τον υστερικό ο οποίος αρχίζει κ ουρλιάζει αν θελήσω να κάνω εγώ ένα τσιγαράκι...ελεος

 

Βασίλη, ο dead angel καλά το είπε, αλλά είπε μόνο τη μισή αλήθεια, η άλλη μισή είναι ότι το τσιγάρο εκτός από την υγεία επιβαρύνει κ την τσέπη (συντήρηση κλιματισμού, χώρων κλπ) για αυτό και οδηγήθηκε εκεί το πράγμα...Τόσα κτίρια με αμίαντο μέσα, για αυτό κουβέντα, μόνο για τα φερμουι και τα τακάκια, εκεί επειδή θα απέφεραν κέρδη κρίθηκαν παράνομα.

 

Είμαι αυτό που λένε social smoker κ το απολαμβάνω. Αλλά όχι εις βάρος άλλων..

 

Ρε τι επιτίθεστε όλοι στον siciliano, δεν έχετε πιασει το πνεύμα του μου φαίνεται.

Εμένα με ανησυχεί το εξής. Πως η απαγόρευση είναι το εύκολο μέτρο για όλα, αντι της παιδείας... Βλέπετε προσωπικά εσείς κανά λόγο γιατί τα σχολεία έχουν τόσο ηλίθια μαθήματα (Θρήσκευτικά, οικοκυρικά κλπ) κ αναφέρομαι στο δημοτικό, αντί να έχουν κυκλοφοριακή αγωγή, σεξουαλική διαπεδαγώγηση (σε λίγο μεγαλυτερες ηλικίες) και σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα, διατροφικές συνήθειες κλπ...

Με ενοχλεί ο έλεγχος της συμπεριφοράς σε κάθε έκφανση αντί του νομοτελειακού της ανάπτυξης του ανθρώπου... Ολόκληρες επαναστασεις και ολοκληρος διαφωτισμός έγινε κ μεις τον ακυρώνουμε, αντί να τον προάγουμε...

 

Θελεις να απογορεύσεις το τσιγάρο? πήγαινει το πακέτο 6 ευρό και τοτε το συζητάμε... κράτησε το μέτρο σε δημόσιους χώρους κ κλειστούς με διαφορετικό χώρο για τον καθένα κ έλα μετά να συζητήσουμε πως το κόβεις μόνος σου. Βάλε κ μαθημα στα παιδάκια για συνήθειες υγειηνης, να καταλάβουν τι παίζει (κανείς δε ξεκινά κάπνισμα στα 30 ή στα 40), αντί να τα κάνεις "δρομείς μεγάλων αποστάσεων"

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

ωπααααααααααααα τι ειν' τούτο;;; Το δοκίμασες ;;;; Και τώρα μία κουλή ερώτηση...στη γεύση, αν το δοκίμασε κανείς, με ποιο τσιγάρο μοιάζει;

ξέρω μλκιες ρωτάω αλλά με άφησε άφωνο...

Link to comment
Share on other sites

5. ΤΟ NOBACCO ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ.

 

Σήμερα υπάρχουν περισσότερες προαιρετικά δυνατότητες διαθέσιμες όπως ακριβώς συμβαίνει και με την κανονική προτίμηση των καπνών σας. Τα φίλτρα NOBACCO έρχονται με διάφορες γεύσεις συμπεριλαμβανομένων του καπνού, της σοκολάτας, του καφέ, του μήλου και της μέντας. Διατίθενται επίσης σε 4 επίπεδα πυκνότητας της νικοτίνης: Υψηλή (16 mg), μέση (11 mg), χαμηλή (6 mg) και μηδενική (0 mg).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, η dead angel καλά το είπε, αλλά είπε μόνο τη μισή αλήθεια, η άλλη μισή είναι ότι το τσιγάρο εκτός από την υγεία επιβαρύνει κ την τσέπη (συντήρηση κλιματισμού, χώρων κλπ)...

 

oχι και 'η' :p

Don't you ever dream of escaping...?**
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ανησυχεί το εξής. Πως η απαγόρευση είναι το εύκολο μέτρο για όλα, αντι της παιδείας... Βλέπετε προσωπικά εσείς κανά λόγο γιατί τα σχολεία έχουν τόσο ηλίθια μαθήματα (Θρήσκευτικά, οικοκυρικά κλπ) κ αναφέρομαι στο δημοτικό, αντί να έχουν κυκλοφοριακή αγωγή, σεξουαλική διαπεδαγώγηση (σε λίγο μεγαλυτερες ηλικίες) και σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα, διατροφικές συνήθειες κλπ...

Με ενοχλεί ο έλεγχος της συμπεριφοράς σε κάθε έκφανση αντί του νομοτελειακού της ανάπτυξης του ανθρώπου... Ολόκληρες επαναστασεις και ολοκληρος διαφωτισμός έγινε κ μεις τον ακυρώνουμε, αντί να τον προάγουμε...

Καλά, η (παντελής) έλλειψη παιδείας είναι κάτι που ανησυχεί πολλούς. Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι γίνει το θαύμα (τουλάχιστον θάυμα θα το χαρακτήριζα) και αποκτήσουμε σωστή παιδεία, κατι πρέπει να κάνουμε και με τους «παλιούς». Γιατί όπως λένε: "you can't teach an old dog new tricks" :p.

Θελεις να απογορεύσεις το τσιγάρο? πήγαινει το πακέτο 6 ευρό και τοτε το συζητάμε... κράτησε το μέτρο σε δημόσιους χώρους κ κλειστούς με διαφορετικό χώρο για τον καθένα κ έλα μετά να συζητήσουμε πως το κόβεις μόνος σου. Βάλε κ μαθημα στα παιδάκια για συνήθειες υγειηνης, να καταλάβουν τι παίζει (κανείς δε ξεκινά κάπνισμα στα 30 ή στα 40), αντί να τα κάνεις "δρομείς μεγάλων αποστάσεων"
Σε περίπτωση αύξησης της τιμής των πακέτων βλέπω από τώρα τις αντιδράσεις περί «φοροεισπρακτικού κράτους» και «χαρατσίου». Στα άλλα συμφωνώ (και στην αύξηση συμφωνώ, αλλά το πολιτικό κόστος βλέπεις)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

τώρα που διάβασα τι λέει στο site...δε πολυ-λέει...ή καπνίζεις κανονικά τσιγάρα ή όχι...μόνο από οικονομική άποψη μπορεί να συμφέρει(μακροχρόνια πάντα γιατί 70 ευρώ δεν είναι λίγα).Κατα τ'άλλα δε πιστευώ ότι μπορεί να αντικαταστήσει το κανονικό τσιγάρο.Εγώ πχ μόνο και μόνο άμα σκέφτομαι ότι είναι ψεύτικο δε μου κάνει αίσθηση...τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΑΓΩΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ! ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΜΟΙΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ 5,5 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΤΕ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ ΩΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΑΝΩ ΑΝΑΠΝΕΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΩΣ ΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ!

Μπορεί να πείτε πως η απαγόρευση του καπνίσματος αποτελεί παραβίαση ενός ανθρώπινου δικαιώματος, αυτό της ΜΑΛ_ΚΙΑΣ, το οποίο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να διεκδικεί, αλλά αυτό δε συγκρίνεται με το δικαίωμα που αφαιρείτε εσείς από μένα καπνίζοντας, το δικαίωμα στη ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

To assos 25ari κοκκινο ανηκει στα Assos ή στα Assos international??

 

Aν καποιος ξερει ας πει.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Στα international μάλλον,αν εννοείς για καπνό με ποια μοιάζουν...αλλά για τα άσσος είχε αναφερθεί σε μία άλλη σελίδα.

Πήγαινε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=11558&page=83 και δες το post του Petr_4 τα εξηγεί όλα για τα assos.

Link to comment
Share on other sites

Από 1η Ιουλίου το υιοθετήσανε και στην Ολλανδία και είναι αστείο πως τα μαγαζιά άρχισαν να εφαρμόζουν διάφορες μεθόδους για τους καπνιστές ωστέ να μπορούν να καπνίσουν χωρίς ρίσκο. Για παράδειγμα κάποια μαγαζιά έβαλαν γλάστρες στα παράθυρα στο πίσω μέρος των μαγαζιών που προορίζονται ως "τασάκια" για τους κανπινιστές. Άλλα μαγαζιά χρεώνουν σε αυτούς που θέλουν να καπνίσουν 3 ευρώ το άτομο για να πληρώσουν το πρόστιμο σε περίπτωση που τους κάνουν τσακωτούς στο μαγαζί.

 

Και άλλες διάφορες μεθόδους.....και ύστερα νομίζαμε πως μόνο εμείς οι Έλληνες είμααστε μαφίες σε αυτά :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τον συμφέρει τον καταστηματάρχη να καπνίζουν στο μαγαζί του. Διακινδυνεύει την άδεια λειτουργίας του (τώρα θα μου πείτε, εδώ Ελλάδα είναι, με την άδεια ασχολείσαι; ).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δίαβασα στο http://tsigara.blogspot.com

ότι κυκλοφορεί ακόμα το Lucky strike πράσινο...ξέρει κανείς περισσότερες πληροφορίες;;;

 

Σε λίγα περίπτερα έχει ξεμείνει.Λογικά εφόσον κυκλοφορεί ακόμα μπορείς να το παραγγείλεις από τον περιπτερά σου :)

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε καποια μαρκα που να ειναι καλη και να εχει 2 €???γτ λογο αφραγκειων δν ξαναπερνω camel και λες τωρα για winston 20αρι
Link to comment
Share on other sites

προτεινετε καποια μαρκα που να ειναι καλη και να εχει 2 €???γτ λογο αφραγκειων δν ξαναπερνω camel και λες τωρα για winston 20αρι

 

Τα classic (Παπαστράτος)...

 

2.10 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

δίαβασα στο http://tsigara.blogspot.com

ότι κυκλοφορεί ακόμα το Lucky strike πράσινο...ξέρει κανείς περισσότερες πληροφορίες;;;

 

Pio les to kontoxontro-sullektiko paketo??

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Με 2 € εγώ προτιμώ Καρέλια άσπρη κασετίνα.

 

Εγώ με 2.10 προτιμώ άσσο φιλτρο μαλακό.Απορώ τι το καλύτερο έχουν τα Marlboro...

 

Έκανα malboro light μετά από κανα δίμηνο με τα άσσος και μου φάνηκε αερας/ άχυρο..

 

Τεσπα, ο καθένας με τις προτιμήσεις του..Υποκειμενικό το θέμα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα Old Holborn Blonde;

 

Γιατί μου φάνηκαν απαίσια εμένα...

 

Όντως είναι εντελώς απαίσια...μου θυμίζει το καπνό drum το μπεζ....

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα Old Holborn Blonde;

 

Γιατί μου φάνηκαν απαίσια εμένα...

 

Ευτυχώς δεν δοκίμασα δηλαδή... :D (επειδή δεν τα είχα βρει όταν βγήκαν :P)

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι εντελώς απαίσια...μου θυμίζει το καπνό drum το μπεζ....

 

Εννοείς τον άσπρο μάλλον...

 

Εγώ αυτόν κάνω κανονικά και δεν βρίσκω καμία ομοίοτητα. Ο Holborn μου ξεραίνει τον λαιμό ενώ ο drum είναι μια χαρά. Άσε που μετά ένα τσιγάρο με καπνό Holborn βρωμάς σαν λιμενεργάτης, ενώ ο Drum δεν είναι τόσο έντονος :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...