Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Σύμφωνη με το γερμανικό Σύνταγμα ενδεχόμενη απαγόρευση του καπνίσματος σε όλους ανεξαιρέτως τους δημόσιους χώρους.

 

Η απόφαση του Ομοσπονδιακού Συνταγματικού Δικαστηρίου ανοίγει τον δρόμο για την απόλυτη κατάργηση του καπνίσματος σε όλους τους δημόσιους χώρους σύμφωνα με δηλώσεις της ειδικής εντεταλμένης της Ομοσπονδιακής Κυβέρνησης κατά των ναρκωτικών ουσιών Sabine Bätzing.

 

Σύμφωνα με την απόφαση του δικαστηρίου ο καλύτερος τρόπος για την προστασία των μη καπνιστών θα ήταν η απαγόρευση του καπνίσματος σε όλους τους χώρους και χωρίς καμία εξαίρεση, απαγόρευση που κατά την κρίση του ομοσπονδιακού δικαστηρίου θα ήταν σύμφωνη με το γερμανικό Σύνταγμα.

 

ΠΗΓΗ: http://www.tagesschau.de/inland/rauchverbot108.html

 

Τρεις στους Τέσσερις Γερμανούς δεν καπνίζουν

 

Σύμφωνα με την Ομοσπονδιακή Στατιστική Υπηρεσία (Statistisches Bundesamt), το 73% του πληθυσμού άνω των 15 ετών το 2005 δήλωσαν "μη καππνιστές" (http://www.destatis.de/jetspeed/portal/cms/Sites/destatis/Internet/DE/Presse/pm/2006/06/PD06__249__23.psml) , ενώ κάθε χρόνο παρατηρείται αντιστοίχως μείωση του αριθμού των καπνιζόντων. Ενδιαφέρον σημειώνουν και οι σχετικές διαπιστώσεις σχετικά με το μορφωτικό επίπεδο και το φύλο των καπνιστών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Prince τα καλήτερα για εμενα

 

οντως ειναι τα καλυτερα τσιγαρα και για μενα.και μετα marlboro 100αρι κοκκινο!

απο καπνο golden virginia green 25gr.δεν τον αλλαζω με τιποτα τον συγκεκριμενο καπνο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι στα γερμανικά. Δεν τα καταλαβαίνουμε.

 

Στα αγγλικά http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3522898,00.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον κάπνισες;

 

Όχι φίλε μου δεν τον έχω καπνίσει ακόμα απλά γράφω για την τιμή για να φανεί η ποιότητα...

 

Τώρα στη σειρά για δοκιμές είναι ο Van Nelle κόκκινος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα black devil καπνίζονται?:P

 

Είναι αρωματικά?

To χειροτερο τσιγαρο που εχω δοκιμασει :sick: :heat:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα black devil ειναι οτι πιο αηδια εχω καπνισει.χαλια γευση και υποτιθεται οτι ειναι αρωματικα αλλα βρωμανε.sorry για τον τροπο που εκφραζω την αποψη μου αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως.

 

τα black death κυκλοφορουν ακομη;τα γνωριζεται;αν κυκλοφορουν,που μπορω να τα βρω;στην θεσσαλονικη ειχε ενα περιπτερο στην αριστοτελους αλλα δεν εφερνε τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Black Devil: Εγώ έχω κάνει τον καπνό που είναι εντάξει. Ωραίο άρωμα από γεύση δε με ικανοποίησε...

 

Πάρε τα τσιγάρα και κάπνισε κανονικά. Αν μετά έχεις πρόβλημα στο λαιμό και παρόλα αυτά σου άρεσε η γεύση τους και το άρωμά τους, απλά ένα στο τόσο που λένε και οι αποπάνω ή μην καταπίνεις (πολύ) καπνό.

 

Γενικά πρέπει να δοκιμάσεις να δεις τι σου πάει. Εμένα ας πούμε τα PRINCE δε μου πειράζουν το λαιμό και μ' αρέσουν αλλά από Marlboro δεν μπορώ να κάνω ούτε τα κανονικά, ούτε τα medium, ούτε τα χρυσά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγα τσιγάρα κάνω.το πολύ 4-5 την μέρα.

Τα στριφτά τα γουστάρω πολύ.Καμία αίσθηση με τα απλά.

Απλά θέλω να κατασταλάξω σε μια συγκεκριμένη μάρκα όσον αφορά τα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

λάάάάάάκιιιιιιιιιιι στράάάάάάάάιιιιικ από κανονικά...μαμάνε αυτά τα τσιγάρα.

Ναι. Σαν να καπνίζεις πετρέλαιο. Άααααλλη αίσθηση. :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγα τσιγάρα κάνω.το πολύ 4-5 την μέρα.

Τα στριφτά τα γουστάρω πολύ.Καμία αίσθηση με τα απλά.

Απλά θέλω να κατασταλάξω σε μια συγκεκριμένη μάρκα όσον αφορά τα κανονικά.

Πουράκια Caprice. Τα δίχρωμα εννοείται, γιατί τα σκέτα σοκολάτα θα σου πέσουν βαριά :p

Link to comment
Share on other sites

Πουράκια Caprice. Τα δίχρωμα εννοείται, γιατί τα σκέτα σοκολάτα θα σου πέσουν βαριά :p

http://market.treasureshidden.com/images/702440.jpg

Kalytera na ksekinisei apo edw kai meta na paei sta mild, ta dixrwma. :p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που μπορουμε να προμηθευτούμε Γιαπωνέζικα τσιγαρα HOPE ? Δε μιλαω για μεγαλη ποσότητα 5-6 πακετα (ωστε να μη μας πιασει και το τελωνειο :ninja: )

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοίξει ένα θέμα σε ένα άλλο forum για εναλλακτικές λύσεις καπνίσματος και ένας φίλος πόσταρε το link για αυτό. Το έχει ακούσει κανεις? Τι ακριβώς είναι? Το έχετε δοκιμάσει?

http://www.gamucci.co.uk/gamucci/index.html

Πάντως εγώ το έχω δοκιμάσει. Υπάρχει και εταιρεία που αντιπροσωπεύει τήν gamucci στήν Ελλάδα και θα την βρείς στο e-cigarette.com.gr. Eγω προσωπικά ειμαι ενθουσιασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πουράκια Caprice. Τα δίχρωμα εννοείται, γιατί τα σκέτα σοκολάτα θα σου πέσουν βαριά :p

 

Προτιμώ αυτά με πορτοκάλι :shifty::shifty:

 

Αλλά παχαίνουν γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα για πειτε οσοι ξερετε κανα καλο,ψαγμενο, (ας ειναι κ αρωματικο) πουρακι

Σκεφτομαι να παω σε κανα καταστημα με ειδη καπνιστου να παρω γιατι αυτα των περιπτερων ειναι για τα μπαζα....

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά θέλεις να δίνεις για το πακέτο;

 

Υπάρχουν τα Villiger με 3 €, μετά πάμε Moods 4 € το άφιλτρο και μετά ανεβαίνουμε... Αν πας σε κατάστημα να πάρεις από κείναι που είναι μέσα στον υγραντήρα, γιατί μπορεί να έχει και εκτός...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 10 euro δινω

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν davidoff πουρακια αλλα δεν τα εχω βρει

Για προτεινετε καμια καλη μαρκα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...