Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προτεινετε καποια μαρκα που να ειναι καλη και να εχει 2 €???γτ λογο αφραγκειων δν ξαναπερνω camel και λες τωρα για winston 20αρι

Το Winston ειναι απαισιο τσιγάρο μιλαμε,μου είχαν δωσει ενα πακετο διαφημιστικο και ο λαλακας το καπνισα! Το πρωι ξυπνησα με ενα λαιμο χαλια. Τωρα κοιτα αν δεν γουσταρεις τα ελληνικα σε φαση Ασσος,Καρελια κ.λ.π. ενα καλουτσικο τσιγαρακι για την τιμη του είναι το chesterfield. Πάντως καλυτερα να καπνιζεις ενα κανονικο τσιγαρο και να κάνεις τα μισα εφοσων δεν εχεις λεφτα παρα να κάνεις ενα αχυρο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και το philip morris το κόκκινο με τα 2 ευρώ ,είναι απαίσιο...τα κάνει εδώ ένα "παλικάρι" κ του έκανα τράκα και μετανιώνω που το έκανα... :p
Link to comment
Share on other sites

Το Winston ειναι απαισιο τσιγάρο μιλαμε,μου είχαν δωσει ενα πακετο διαφημιστικο και ο λαλακας το καπνισα! Το πρωι ξυπνησα με ενα λαιμο χαλια. Τωρα κοιτα αν δεν γουσταρεις τα ελληνικα σε φαση Ασσος,Καρελια κ.λ.π. ενα καλουτσικο τσιγαρακι για την τιμη του είναι το chesterfield. Πάντως καλυτερα να καπνιζεις ενα κανονικο τσιγαρο και να κάνεις τα μισα εφοσων δεν εχεις λεφτα παρα να κάνεις ενα αχυρο.

 

τα west???που ειναι 25 με 2.5 ευρω???

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε καποια μαρκα που να ειναι καλη και να εχει 2 €???γτ λογο αφραγκειων δν ξαναπερνω camel και λες τωρα για winston 20αρι

 

Τα Pall Mall. Αν θέλεις ελαφρύ πας στο μπλε, αν θέλεις κανονικό παίρνεις το κόκκινο.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τα Pall Mall. Αν θέλεις ελαφρύ πας στο μπλε, αν θέλεις κανονικό παίρνεις το κόκκινο.

 

δν το εχω δοκιμασει μπορει να παρω καμια μερα.αλλα ειναι καλα???

Link to comment
Share on other sites

δν το εχω δοκιμασει μπορει να παρω καμια μερα.αλλα ειναι καλα???

 

εγώ με το κόκκινο πήγα να ξεράσω(χωρίς πλάκα), τώρα δε ξέρω πληροφορίες για το τι καπνό περιέχουν...και πάλι θα συμφωνήσω με τον Petr_4 , το chesterfield είναι συμπαθητικό τσιγάρο για την αναλογία τιμής/τσιγάρων που περιέχει το πακέτο.Επίσης γιατί δε το γυρνάς σε καπνό;Αποψή μου από το να πας σε κατηγορίας 2 ευρώ,καλύτερα να πάρεις καπνό.

Link to comment
Share on other sites

δν το εχω δοκιμασει μπορει να παρω καμια μερα.αλλα ειναι καλα???

Μη το κάνεις αυτο στον εαυτο σου. 2 τσιγαρα να καπνισεις και μετα δεν θα μπορεις να μιλησεις. Πιστευω οτι τα φτηνιαρικα διεθνη σηματα εχουν ψευτοκαπνο που είναι ήτε μεταλαγμενος,ήτε απο Κινα,ήτε απο Ουκρανια. Τα εγχωρια τσιγαρα ειναι φθηνα λογο της παραγωγης τους στην χωρα μας. Στο εξωτερικο π.χ. που πετυχα την Χρυση Κασσετινα του Καρελια ειχε 40% πάνω απο το Marlboro ενω ο Assos International ήταν στην ιδια τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή προτείνεται η αλλαγή σε καπνό, έχω να προσθέσω κάτι. Για μένα το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του στριφτού είναι ότι διαρκεί. Έτσι μπορώ να καπνίζω ένα τσιγάρο περισσότερο, ενώ το έτοιμο θα έχει τελειώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή προτείνεται η αλλαγή σε καπνό, έχω να προσθέσω κάτι. Για μένα το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του στριφτού είναι ότι διαρκεί. Έτσι μπορώ να καπνίζω ένα τσιγάρο περισσότερο, ενώ το έτοιμο θα έχει τελειώσει.

 

αυτό εννοείται!ειδικά άμα χρησιμοποιείς κ λεπτά χαρτάκια(γαλάζια κ ασημί) κρατάει πάρα πολύ.Κ αν δε ξέρεις να στρίβεις, δεν είναι τίποτα, σε μια νύχτα μαθαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μη το κάνεις αυτο στον εαυτο σου. 2 τσιγαρα να καπνισεις και μετα δεν θα μπορεις να μιλησεις. Πιστευω οτι τα φτηνιαρικα διεθνη σηματα εχουν ψευτοκαπνο που είναι ήτε μεταλαγμενος,ήτε απο Κινα,ήτε απο Ουκρανια. Τα εγχωρια τσιγαρα ειναι φθηνα λογο της παραγωγης τους στην χωρα μας. Στο εξωτερικο π.χ. που πετυχα την Χρυση Κασσετινα του Καρελια ειχε 40% πάνω απο το Marlboro ενω ο Assos International ήταν στην ιδια τιμη!

 

ευχαριστω δν θα παρω τοτε.μαλλον μενω με τα west και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου άρεσε ο blonde. Ελαφρύς αλλά καπνός, θέλω να πω τον καταλαβαίνεις.

 

Συμφωνω κι εγω,εχει ολα τα καλα του old holborn μονο που δεν ειναι τοσο βαρυς σαν τον κιτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω,εχει ολα τα καλα του old holborn μονο που δεν ειναι τοσο βαρυς σαν τον κιτρινο.

 

καλησπερα,για χρονια καπνιζα τον καπνο drum τον γαλαζιο ασπρο.

απο τσιγαρα για αρκετα χρονια καπνιζα το rothmans ενω εδω και λιγο καιρο προτειμω το prince,κοκκινο

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα αρχισα τα prince golden taste !πολυ ωραιο τσιγαρο και ελαφρυ!πισσα 6mg,νικοτινη 0,5mg,μονοξειδιο του ανθρακα 7mg
Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοίξει ένα θέμα σε ένα άλλο forum για εναλλακτικές λύσεις καπνίσματος και ένας φίλος πόσταρε το link για αυτό. Το έχει ακούσει κανεις? Τι ακριβώς είναι? Το έχετε δοκιμάσει?

http://www.gamucci.co.uk/gamucci/index.html

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και σε ελληνική έκδοση. http://www.nobacco.gr.Δε πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει το κανονικό τσιγάρο.Πάντως το site τα εξηγεί όλα.
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το πιστευω αλλα ας το ελατωσω τουλαχιστον...το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εμπειριες;
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κ ακριβό παναθεμά το και έτσι κ δε σ'αρέσει θα κλαις τα λεφτά σου...

 

Τα λεφτα του τα κλαιει ουτος η αλλος...αν δεν το κοψη....;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα του τα κλαιει ουτος η αλλος...αν δεν το κοψη....;)

 

 

+ oo :!::!:

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Τα More τι είδους καπνό έχουν;Είναι ποιοτικός;Και,τέλος,είναι απλά μεγάλα τσιγάρα η πατάνε κ στην κατηγορία "πουράκια";Αυτάααα.Όποιος ξέρει ας απαντήσει παρακαλώ μην πάω κ πάρω τσάμπα πακέτο και βγει μάπα.
Link to comment
Share on other sites

Τα More τι είδους καπνό έχουν;Είναι ποιοτικός;Και,τέλος,είναι απλά μεγάλα τσιγάρα η πατάνε κ στην κατηγορία "πουράκια";Αυτάααα.Όποιος ξέρει ας απαντήσει παρακαλώ μην πάω κ πάρω τσάμπα πακέτο και βγει μάπα.

 

δν μου αρεσαν mods και παλι mods οτι καλυτερο σε πουρακι...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το απεχθάνομαι πολύ γνωστοί μου όμως επιλέγουν το στριφτό, δεν λιβανίζει

 

το σπαστικο ειναι οτι σβινει ομως τουλαχιστον για εμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...