Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα καινούργια marlboro μου φάνηκαν πολύ άθλια όχι μόνο σε γεύση αλλά και σαν ιδέα...αντί να κάνουν όλα τα marlboro σε αυτή τη συσκευασία μου κάνανε τα πιο ελαφρυά...γιατί να δώσει κάποιος 3,20 για να κάνει αέρα;;;(θα μου πείτε και τα davidoff + dunhill τόσο έχουν αλλά δεν ανέβασαν ξαφνικά την τιμή πάντα τόσο είχανε).Αποψη μου πάντα...

 

ΥΓ1:Μιλάμε για ΠΟΛΥ αέρα,τα davidoff white πιο βαριά είναι...

ΥΓ2:Έπρεπε και τα νέα Davidoff Blue να κάνουν 3,40...

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο χρονακια να δω που θα καπνιζετε...

 

στο σπιτακι μας(και σε οποιον αλλο χωρο μας ανηκει) και σε ολους τους εξωτερικους χωρους...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χθες αντι για International,αναγκαστηκα να πάρω Ασσο κοκκινο 25αρι. Νεο πακετο-νεα γευση-νεα τιμη(αυτο πηγε προς τα πάνω,ο international προς τα κάτω) και πραγματικά εντυπωσιαστικα! Το εκαναν φοβερο τσιγαρο,πλουσια γευση,ηπια δυναμη. Ευγε Παπαστρατε!
Link to comment
Share on other sites

πως και κατέβασαν την τιμή του international στα 2 ευρώ;;; η ποιότητα καπνού είναι η ίδια;;;;

Λενε οτι είναι η ίδια αλλα εγω προσωπικά ΔΕΝ το πιστευω. Μου φανηκε λιγο διαφορετικο προς το χειρωτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι είναι η ίδια αλλα εγω προσωπικά ΔΕΝ το πιστευω. Μου φανηκε λιγο διαφορετικο προς το χειρωτερο.

 

Πηρα το ασσος 25αρι κοκκινο και φενεται αρκετα καλό.Εκανε 2,50 ευρώ.Εχει ιδιες τιμες με το ασσος φιλτρο μαλακο που προτιμάω ως τώρα.

Καποιος που να εχει αποψη για την ποιοτητα καπνού?

 

Επισης το πακέτο δεν γράφει πουθενα επάνω international, παρά μονο Assos Balanced Red 25.

Γενικά πολύ καλαίσθητο πακέτο.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

στο σπιτακι μας(και σε οποιον αλλο χωρο μας ανηκει) και σε ολους τους εξωτερικους χωρους...:rolleyes:

Απαγορεύεται δια νόμου το κάπνισμα σε εξωτερικούς χώρους εξυπνάκια :p

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται δια νόμου το κάπνισμα σε εξωτερικούς χώρους εξυπνάκια :p

 

Φίλε ειναι αδυνατο να απαγορευτει το καπνισμα στουε εξωτερικους χώρους, μην λέμε και ότι θέλουμε.

Δηλαδή τι θα απαγορεύεται να αναψω τσιγάρο περπατωντας στον δρόμο/πεζοδρόμιο?

Επίσης καλοκαιρι σε ανοιχτη καφετερια θα απαγορεύεται? Δεν νομίζω.

 

Μόνο σε κλειστόυς δημοσιους χώρους ερχεται η απαγορευση.

 

φιλικά.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Πηγή 1

Πηγή 2

Δε νομίζω πως όλοι αυτοί είναι βλάκες, ούτε κ η Ελληνική Κυβέρνηση που το απαγορεύει από το 2010.

Δεν μπορείς εσύ να γυρνάς στο δρόμο μαζί με μένα και να μου φυσάς το καπνό στη μούρη επειδή είναι δημόσιος χώρος. Άμα θέλετε να καπνίσετε να κλείνεστε στα σπίτια σας!

Link to comment
Share on other sites

Πηγή 1

Πηγή 2

Δε νομίζω πως όλοι αυτοί είναι βλάκες, ούτε κ η Ελληνική Κυβέρνηση που το απαγορεύει από το 2010.

Δεν μπορείς εσύ να γυρνάς στο δρόμο μαζί με μένα και να μου φυσάς το καπνό στη μούρη επειδή είναι δημόσιος χώρος. Άμα θέλετε να καπνίσετε να κλείνεστε στα σπίτια σας!

 

OK με συγχωρεις αν κατι δεν καταλαβα καλα.

Επισης δεν ειμαι και τοσο φανατικος καπνιστης οποτε οποτε θελω το κοβω μαχαιρι.

Γεια χαρα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ρατσισμός!Θα καπνίζουμε όπου θέλουμε!Ας κυκλοφορούν οι μη καπνιστές με μίνι ανεμιστηράκια που εφαρμόζουν στο κεφάλι και διώχνουν τον καπνό.Αν είναι ακόμα το topic το 2010 να δείτε που ο νόμος θα πάει περίπατο.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέος καπνός old horborn blonde(κάτι τέτοιο είδα σε κάτι διαφημίσεις).

 

Τον δοκίμασε κανείς?

 

Prepei na antapokrinetai sta trends :P Dld prepei na einai polu elafrus.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ρατσισμός!Θα καπνίζουμε όπου θέλουμε!Ας κυκλοφορούν οι μη καπνιστές με μίνι ανεμιστηράκια που εφαρμόζουν στο κεφάλι και διώχνουν τον καπνό.Αν είναι ακόμα το topic το 2010 να δείτε που ο νόμος θα πάει περίπατο.

Τις εξυπνάδες να τις αφήσεις μαγκάκο, εγώ με το διοξείδιο του άνθρακα που βγάζω δε σου πειράζω την υγεία. Εσύ με τον καπνό που βγάζεις μου περνάς στα πνευμόνια και νικοτίνη και και και 1002 σκ**α που είναι αυτό ακριβώς που πάει ενάντια στη δημοκρατία γιατί παραβιάζει την ελευθερία μου να αναπνέω καθαρό αέρα. Το άστοχο σχόλιό σου για τα ανεμιστηράκια στο κεφάλι μάλλον ήταν προσπάθεια για ειρωνεία αλλά αν σκεφτείς λίγο παραπάνω θα καταλάβεις ότι ήταν μεγάλη μπαρούφα. :X

Το ότι ο νόμος πιθανό να πάει περίπατο δεν το αμφισβητώ, είπες και κάτι σωστό. Σε αυτή τη χώρα δε ξέρω κατά πόσο έχουν την ισχύ να επιβάλουν κάτι τέτοιο κ να μην αφήσουν καπνιστές να κυκλοφορούν ελεύθεροι εκπέμποντας καρκίνο. :blink:

Τέσπα, αυτό είναι θέμα για καπνιστές οπότε τα σχόλιά μου είναι μάλλον λίγο άστοχα, παρόλο που δεν άνοιξα εγώ το θέμα για το πού θα καπνίζουν οι καπνιστές σε 2 χρόνια.-

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με τον καπνό που βγάζεις μου περνάς στα πνευμόνια και νικοτίνη και και και 1002 σκ**α που είναι αυτό ακριβώς που πάει ενάντια στη δημοκρατία γιατί παραβιάζει την ελευθερία μου να αναπνέω καθαρό αέρα.

Μια διόρθωση. Λιγότερο βρώμικο αέρα εννοείς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός μεγάλε αλλά για να γίνει ακόμη λιγότερο βρώμικος ο αέρας από κάπου πρέπει να αρχίσουμε και σίγουρα δεν πας να κτίσεις ένα πύργο ξεκινώντας από τη κορυφή.
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λεει ο JustMe! αλλα να ρωτησω κατι?ειστε απολυτα σιγουροι οτι ο νεος νομος-που εδω που τα λεμε σιγα μην εφαρμοστει εδω :p-αφορα και τους εξωτερικους χωρους?Κ αν ναι γιατι??

Για τους εσωτερικους,συμφωνω απολυτως παντως!Αντε με τα κωλοτσιγαρα σας! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρατσισμός!Θα καπνίζουμε όπου θέλουμε!Ας κυκλοφορούν οι μη καπνιστές με μίνι ανεμιστηράκια που εφαρμόζουν στο κεφάλι και διώχνουν τον καπνό.Αν είναι ακόμα το topic το 2010 να δείτε που ο νόμος θα πάει περίπατο.

 

μαλλον εσυ θας πας περιματο!:p:lol:ο νομος σιγουρα θα ισχυει απο το 2010 δεν προκειτε να αλλαξει κατι...ολες οι χωρες σιγα σιγα το εφαρμοζουνε..

 

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1859

 

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1770

 

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=1552

 

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=216

 

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=610

 

 

αυτος ο νομος μονο καλο μπορει να κανει...

Link to comment
Share on other sites

Ρατσισμός!Θα καπνίζουμε όπου θέλουμε!Ας κυκλοφορούν οι μη καπνιστές με μίνι ανεμιστηράκια που εφαρμόζουν στο κεφάλι και διώχνουν τον καπνό.Αν είναι ακόμα το topic το 2010 να δείτε που ο νόμος θα πάει περίπατο.

 

Ελπίζω να αστειεύεσαι :rolleyes:

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Τις εξυπνάδες να τις αφήσεις μαγκάκο, εγώ με το διοξείδιο του άνθρακα που βγάζω δε σου πειράζω την υγεία. Εσύ με τον καπνό που βγάζεις μου περνάς στα πνευμόνια και νικοτίνη και και και 1002 σκ**α που είναι αυτό ακριβώς που πάει ενάντια στη δημοκρατία γιατί παραβιάζει την ελευθερία μου να αναπνέω καθαρό αέρα. Το άστοχο σχόλιό σου για τα ανεμιστηράκια στο κεφάλι μάλλον ήταν προσπάθεια για ειρωνεία αλλά αν σκεφτείς λίγο παραπάνω θα καταλάβεις ότι ήταν μεγάλη μπαρούφα. :X

Το ότι ο νόμος πιθανό να πάει περίπατο δεν το αμφισβητώ, είπες και κάτι σωστό. Σε αυτή τη χώρα δε ξέρω κατά πόσο έχουν την ισχύ να επιβάλουν κάτι τέτοιο κ να μην αφήσουν καπνιστές να κυκλοφορούν ελεύθεροι εκπέμποντας καρκίνο. :blink:

Τέσπα, αυτό είναι θέμα για καπνιστές οπότε τα σχόλιά μου είναι μάλλον λίγο άστοχα, παρόλο που δεν άνοιξα εγώ το θέμα για το πού θα καπνίζουν οι καπνιστές σε 2 χρόνια.-

 

Είναι προφανές ότι θέλεις να να κάνεις flame σε ένα κατά τα άλλα ήσυχο topic.Καλύτερα να μη ξανα postάρεις γιατί η αντί-καπνιστική καμπάνια δε θα πιάσει εδώ.Επίσης δε θα απαντήσω στα άλλα ειρωνικά σου σχόλια γιατί δεν αξίζει.Φτιάξε ένα δικό σου topic κατά των καπνιστών.Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου (αν διαβάσεις όλο μου το ποστ θα το δεις) πως δεν είναι το σωστό μέρος για αντικαπνιστική καμπάνια, γι'αυτό κ δεν ξαναπόσταρα.

Μάλλον θα πρόσεξες όμως πως δεν έχω μόνο εγώ πρόβλημα με τα σχόλιά σου που μπορούν να θεωρηθούν εώς και προσβλητικά (θα σας φυσάω τον καπνό στη μούρη κ αν δεν σας αρέσει να πάτε να γ******τε με λίγα λόγια..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...