Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Oxi re isa isa sta idia kumainontai alla ta marlboro exoun polu pio plousia geush. Genikws ama parathrhsete gurw sas xwris na 8i3w kanenan alla osoi kapnizoun gia mostra kanoun h marlboro light h lucky red. :wacko:

 

a kai dn nomizw na perneis sklhro marlboro ??

 

 

Γιατί marlboro light?? Ως ποιο ελαφρύ? Δεν το σηκώνουν το σκληρό?

 

Lucky red?? Τί άλλα υπάρχουν στα lucky και ποιες οι διαφορές τους?

Τελικά ποια έχουν καλύτερη γεύση?

 

a kai dn nomizw na perneis sklhro marlboro ??

 

Από που το συμπεραίνεις αυτό??:confused::confused:

 

Α...και τι επιπτώσεις έχουν στον οργανισμό τα σκληρά σε σχέση με τα light???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

moods με φίλτρο.

 

 

Αυτα νομιζω δεν βγαινουν με γευσεις ή μηπως κανω λαθος....

 

Καμια αλλη προταση??

Link to comment
Share on other sites

Αυτα νομιζω δεν βγαινουν με γευσεις ή μηπως κανω λαθος....

 

Καμια αλλη προταση??

Δεν βγαινουν!

Τα αλ καπονε ειναι με γευση βανιλια:happy:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Oxi re isa isa sta idia kumainontai alla ta marlboro exoun polu pio plousia geush. Genikws ama parathrhsete gurw sas xwris na 8i3w kanenan alla osoi kapnizoun gia mostra kanoun h marlboro light h lucky red. :wacko:

 

a kai dn nomizw na perneis sklhro marlboro ??

 

Πιο πλούσια γεύση τα marlboro από τα lucky strike;Δε νομίζω.Τουλάχιστον εμένα τα marlboro μου φαίνονται κατώτερα.Όσο για τη μόστρα δε καταλαβαίνω γιατί να κάνει κάποιος μια μάρκα αν δε του αρέσει.Όπως κ με τα στριφτά(που και καλά είναι πιο μάγκικα).

 

@stalitsa: τα lucky strike βγαίνουν σε 3 εκδόσεις:Red (το κλασσικό 10-0,8-10) , τα light (με 7-0,6-7 αν δε κάνω λάθος) και τα άφιλτρα(10-0,8-7).Τα δύο πρώτα και σε μαλακό και σε σκληρό πακέτο.

Και νομίζω πως είναι πιο βαριά από μάλμπορο κόκκινο(ίδια αναλογία νικοτίνης-πίσσας αλλά μάλλον τα λάκι κάθονται πιο βαριά,τουλάχιστον ανάμεσα στους γνωστούς μου).

 

Πάντως γενικά το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό θέμα.Δεν υπάρχει αντικειμενικά καλό τσιγάρο.Πχ τα dunhill κ τα muratti εγώ τα θεωρώ απαίσια.Ο καθένας έχει τη μάρκα του.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πλούσια γεύση τα marlboro από τα lucky strike;Δε νομίζω.Τουλάχιστον εμένα τα marlboro μου φαίνονται κατώτερα.Όσο για τη μόστρα δε καταλαβαίνω γιατί να κάνει κάποιος μια μάρκα αν δε του αρέσει.Όπως κ με τα στριφτά(που και καλά είναι πιο μάγκικα).

 

@stalitsa: τα lucky strike βγαίνουν σε 3 εκδόσεις:Red (το κλασσικό 10-0,8-10) , τα light (με 7-0,6-7 αν δε κάνω λάθος) και τα άφιλτρα(10-0,8-7).Τα δύο πρώτα και σε μαλακό και σε σκληρό πακέτο.

Και νομίζω πως είναι πιο βαριά από μάλμπορο κόκκινο(ίδια αναλογία νικοτίνης-πίσσας αλλά μάλλον τα λάκι κάθονται πιο βαριά,τουλάχιστον ανάμεσα στους γνωστούς μου).

 

Πάντως γενικά το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό θέμα.Δεν υπάρχει αντικειμενικά καλό τσιγάρο.Πχ τα dunhill κ τα muratti εγώ τα θεωρώ απαίσια.Ο καθένας έχει τη μάρκα του.

 

E koita re man monos s to eipes einai upokeimeniko h geush h mallon to ti aresei ston ka8ena. Oute ta lucky oute ta karelia xrusa oute jp black davidoff klp m fainontai pio wraia kai pio plousia sth geush.E ta strifta panta 8a einai sth moda :P:P:P alla einai apaisio na stribei gkomena :( A kai kati akoma an parathrhses ta lucky dn murizoun toso :S

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Κανω κατι τσιγαρα Philip Morris με περιεκτικοτητα Πισσα 7mg Νικοτίνη 0,6mg...Εχετε να μου προτινεται κανα καλο φθηνο (μεχρι 2,5 ευρω) τσιγαρο αλλα να ειναι πιο ελαφρυ απο αυτα που κανω τωρα?

 

λοιπόν.. επειδή το έψαξα το θεματάκι τώρα τελευταία (αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω θα το παρατηρήσεις κιεσύ):rolleyes: έχω να πω..

 

assos international: κάνει 2,20 ευρώ, δεν το έχουν αυξήσει ακόμη και βγαίνει σε red - gold - silver δηλαδή 10 - 7 - 4

 

σαν γεύση είναι καλό, δεν πονάει τον λαιμό, αλλά είναι βαρύ σε σημείο που το silver μου φάνηκε βαρύτερο απο κάτι καρέλια που δοκίμασα με πίσσα 6.. :wacko: το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι κάνω γύρω στα 35 τσιγάρα τη μέρα -αστα να πάνε δηλαδή- και ενώ τόσα έκανα περίπου και όταν κάπνιζα davidoff gold (7 πίσσα), μετά από τα ασσος με πιάνει ενα πράγμα σαν να μη μπορώ να ανασάνω λίγο.. πέρα από το λογικό.. να μειώσω το κάπνισμα που οκ είναι το πρώτο που θα κάνω έχω την εντύπωση πως ίσως τελικά δεν ειναι κ πολυ καλός ο καπνός οπότε μάλλον θα πρέπει να ψαξω και για κάτι καινούριο.. τι να πω...

 

άλλες προτάσεις.. καρελια.. με 2,90 ευρω νομιζω..

 

και assos 25 με 2.50 ευρώ σε κόκκινο - πορτοκαλί - κιτρινο - μπλε - γκρι

αλλά δοκίμασα τα πορτοκαλί με 7 πίσσα και πόναγε ο λαιμός μου οπότε δεν στα συνιστω.. είναι σαφώς χειρότερα από τα assos international.. και αν με τα τελευταία με πιάνει αυτό που περιεγραψα πιο πάνω,δεν θέλω καν να φαντάζομαι τι θα συνέβαινε με μια πιο συστηματική χρήση των assos 25:wacko:

 

 

συμπέρασμα.. πρέπει να το ελαττώσουμε - τουλάχιστον-:D

 

buutttt... easier said than done....

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που οι καπνιστές lucky συμπληρώνουν ο ένας τον άλλο :lol:

 

Πες το ψέματα... :lol:

Μήπως να ανοίξουμε ένα club; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. επειδή το έψαξα το θεματάκι τώρα τελευταία (αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω θα το παρατηρήσεις κιεσύ):rolleyes: έχω να πω..

 

assos international: κάνει 2,20 ευρώ, δεν το έχουν αυξήσει ακόμη και βγαίνει σε red - gold - silver δηλαδή 10 - 7 - 4

 

σαν γεύση είναι καλό, δεν πονάει τον λαιμό, αλλά είναι βαρύ σε σημείο που το silver μου φάνηκε βαρύτερο απο κάτι καρέλια που δοκίμασα με πίσσα 6.. :wacko: το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι κάνω γύρω στα 35 τσιγάρα τη μέρα -αστα να πάνε δηλαδή- και ενώ τόσα έκανα περίπου και όταν κάπνιζα davidoff gold (7 πίσσα), μετά από τα ασσος με πιάνει ενα πράγμα σαν να μη μπορώ να ανασάνω λίγο.. πέρα από το λογικό.. να μειώσω το κάπνισμα που οκ είναι το πρώτο που θα κάνω έχω την εντύπωση πως ίσως τελικά δεν ειναι κ πολυ καλός ο καπνός οπότε μάλλον θα πρέπει να ψαξω και για κάτι καινούριο.. τι να πω...

 

άλλες προτάσεις.. καρελια.. με 2,90 ευρω νομιζω..

 

και assos 25 με 2.50 ευρώ σε κόκκινο - πορτοκαλί - κιτρινο - μπλε - γκρι

αλλά δοκίμασα τα πορτοκαλί με 7 πίσσα και πόναγε ο λαιμός μου οπότε δεν στα συνιστω.. είναι σαφώς χειρότερα από τα assos international.. και αν με τα τελευταία με πιάνει αυτό που περιεγραψα πιο πάνω,δεν θέλω καν να φαντάζομαι τι θα συνέβαινε με μια πιο συστηματική χρήση των assos 25:wacko:

 

 

συμπέρασμα.. πρέπει να το ελαττώσουμε - τουλάχιστον-:D

 

buutttt... easier said than done....

 

Τα Karellia κασετίνες κάνουν 3, και τα θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά τσιγάρα... Κάποιοι που θέλουν κάτι πιο ελαφρή ας δοκιμάσουν χρυσή κασετίνα Karellia Superior Lights... :)

Link to comment
Share on other sites

Τα Karellia κασετίνες κάνουν 3, και τα θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά τσιγάρα... Κάποιοι που θέλουν κάτι πιο ελαφρή ας δοκιμάσουν χρυσή κασετίνα Karellia Superior Lights... :)

 

 

αυτή η χρησή κασετίνα karellia superior lights που λες πόση πίσσα έχει?

Link to comment
Share on other sites

E koita re man monos s to eipes einai upokeimeniko h geush h mallon to ti aresei ston ka8ena. Oute ta lucky oute ta karelia xrusa oute jp black davidoff klp m fainontai pio wraia kai pio plousia sth geush.E ta strifta panta 8a einai sth moda :P:P:P alla einai apaisio na stribei gkomena :( A kai kati akoma an parathrhses ta lucky dn murizoun toso :S

 

Ναι όντως η τελευταία παράγραφος από το post μου αναιρεί την πρώτη ... :) .

Link to comment
Share on other sites

Τα Karellia κασετίνες κάνουν 3, και τα θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά τσιγάρα... Κάποιοι που θέλουν κάτι πιο ελαφρή ας δοκιμάσουν χρυσή κασετίνα Karellia Superior Lights... :)

 

Gnwsth kai ws kasetina tou... :whistle::w00t: :P

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

6 πίσα,0,6 νικοτινη, 5 ανθρακα

 

 

kai emena me kalipses thanxx..:D psinomai na ta dokimaso.. omos den xero den exo dei pote kamia kopela na kapnizei kassetina tsigara...;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι καθολου περιφανος που θα το πω αλλα καπνιζω Luck Strike!!! ειναι τα καλυτερα!! :)

 

εγω που εκανα λιγο δν μου αρεσαν πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι περίφανη! :lol:

 

@blue_moon: μην σε ανησυχεί που είσαι κοπέλα, εγώ έχω δει πολλές, και μάλιστα εγώ η ίδια έκανα παλιά χρυσή κασετίνα Karellia, αλλά όχι τα superior lights... :)

Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που ακουγα εδω μεσα για τα lucky strike δεν αντεξα πηγα και τα πηρα πριν 4 μερες και δεν τα εχω αλλαξει ακομα ειναι πολυ ωραια!
Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που ακουγα εδω μεσα για τα lucky strike δεν αντεξα πηγα και τα πηρα πριν 4 μερες και δεν τα εχω αλλαξει ακομα ειναι πολυ ωραια!

Malako h sklhro phres?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος εκανα νταβιντοφ και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ωραιο τσιγαρο αλλα με χαλαει το 3.20.μαλλον θα το αλλαξω και θα κρατησω το νταβιντοφ
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος εκανα νταβιντοφ και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ωραιο τσιγαρο αλλα με χαλαει το 3.20.μαλλον θα το αλλαξω και θα κρατησω το νταβιντοφ

 

ποιο έκανες; το classic μ'αρέσει και μένα αρκετά και το προτιμώ για τράκα όταν ξεμένω.Αυτό που δε μ'αρέσει είναι το gold...μου φαίνεται σαν να καπνίζω πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

+1!!!kai gw den to mporw to gold...antithetws to blue einai polu kalo...

A mhn ksexasw na anaferw pws egw kapnizw marlboro sklhro!polu kalo tsigaro...mou aresei kai dyskola tha to allaksw oti kai na lene...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...