Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Χθες μια φίλη πήρε καπνό Καμελ το κλασικό κίτρινο..δεν ήξερα ότι υπάρχει πρέπει να βγήκε πολύ πρόσφατα,δοκίμασα ένα τσιγάρο και μου άφησε τη γεύση του καμελ πακέτο που κάνω.Ηταν ένα σοκ μόλις το είδα,το περίμενα χρόνια.Εχεί δοκιμάσει κανείς;

 

Ο καπνός καμελ έχει πολυ καιρό που έχει Βγει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχ, Davidof λευκά λέει. Εναλλακτικά, μην σπαταλάτε τα λεφτά σας, μπορείτε απλά να ανασαίνετε πιο δυνατά. :O

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας να μου προτεινη βαριες μαρκες τσιγαρων γιατι εχω βαρεθει τα πουρακια(delph ,marlboro leaf) ευχαριστω

 

Καρελια ασπρη κασετινα στα 3,70€

Κανονικα λεγονται καρελια φιλτρο...

Ειναι τα πιο βαρια μετα απο αλλα καρελια,marlboro gold,davidoff gold.

Μετα εξισου βαρια ειναι Prince και καρελια μπλε κασετινα,τα excellence.Να σημειωσω οτι πανε στα 4,20 και τα καρελια τα μπλε στα 5,50€.

Δοκιμασα ενα μπλε,πιο βαρυ σε καρελια και αμεσως μετα το 2ο στη σειρα ειναι η ασπρη κασετινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα Camel Natural το καφέ(από κεντρικό περίπτερο να μην έχουν καιρό) αν και έχω περίπου ένα χρόνο να κάνω τσιγάρο ήταν η μάρκα μου...Αν σου αρέσουν τα American Blend θα σε καλύψει (εκτός αν το έχουν χαλάσει)
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας να μου προτεινη βαριες μαρκες τσιγαρων γιατι εχω βαρεθει τα πουρακια(delph ,marlboro leaf) ευχαριστω

 

Gauloises μπλε ή gitanes.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα σε prince και σε καρελια φίλτρο. Μιας και ανέφερα τα πουρακια για εμενα τα καλυτερα είναι τα al Capone αλλά είναι λίγο ακριβά για αυτό είχα πάει σε delph
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Τελικά κατέληξα σε prince και σε καρελια φίλτρο. Μιας και ανέφερα τα πουρακια για εμενα τα καλυτερα είναι τα al Capone αλλά είναι λίγο ακριβά για αυτό είχα πάει σε delph

 

Καλές επιλογές,και εγώ καπνιζω Καρέλια Φίλτρο σταθερά με εναλλαγές σε Χρυσή κασετίνα κυρίως και Davidoff Gold.

Αν και προτιμώ Καρέλια φίλτρο για 3 λόγους.

1) Τα θεωρώ από τα καλά φθηνά τσιγάρα,δηλαδή κάτω από τα 4€.Συνηθως τα περισσότερα είναι στα 3,90 με 4,30 εκτός απο Marlboro και Davidoff που είναι στα 4,60.

Μιλάω για 20αρια τσιγάρα είτε κανονικά είτε 100s.

2) Είμαι φαν της κασετινας,είναι ιδιαίτερο το στυλ της.

Παρόλο που ξεκίνησα με καπνό να καπνίζω συστηματικά,αν και ξεκίνησα τσιγάρο με Marlboro Gold και Καρέλια Μπλε τα πρώτα πακέτα το γύρισα σε πακέτο από τότε που ανακάλυψα τα Καρέλια φίλτρο.

Από πουρακια πρόσφατα ανακάλυψα τα Marlboro Leaf 2€ τα 10 πουρακια.Πολυ τίμια επιλογή και ναι,είναι σαν να κάνω 2 τσιγάρα το ένα πουράκι.

Είχα δει κατι LM/Delphi με 1 και 1,5€.

Το Καρέλια φίλτρο με βγάζει 1,5 μέρα άντε 2.Κανω γύρω στα 10-13 τσιγάρα ανά μερα.

Σε σχέση με τον καπνό,εμένα που κάνω λεπτά τσιγάρα δεν με συμφέρε.Μου έφευγε στις 5 μέρες ο καπνός.

Τα τσιγάρα μέρα με το ζόρι με βγάζουν όταν πάω για ποτό,χαλαρά φεύγουν τα μισά σε ένα βράδυ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο θέμα που συζητάμε για το iQos;

 

Νομίζω δεν υπάρχει θέμα να το συζητήσουμε και εδώ έτσι και αλλιώς καπνικο είδος είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikolas14 καλές επιλογές και όντος ένα πουρακι είναι ίσο με δύο τσιγάρα. Εγώ ξεκίνησα με camel μπλε και τώρα κάνω Καρέλια όπως είπα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Ο κολλητός μου καπνίζει και σήμερα μου λέει να δοκιμάσω. Δοκίμασα. Μετα ήθελα εγώ και πήρα ενα ακόμα τσιγαρο και μετα ένα άλλο. Εχω αιθηστη που θέλω κι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Ο κολλητός μου καπνίζει και σήμερα μου λέει να δοκιμάσω. Δοκίμασα. Μετα ήθελα εγώ και πήρα ενα ακόμα τσιγαρο και μετα ένα άλλο. Εχω αιθηστη που θέλω κι άλλο?

 

Μπορεί και να έχεις εθιστεί αν και δεν νομίζω άμα δεν ξανακανεις αλλο τσιγάρο θα σου περάσει

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη σε έπιασε και στερητικό σύνδρομο με 3 τσιγάρα που κατά πάσα πιθανότητα δεν τα καπνισες και πραγματικά :lol:

Πιτσιρικάς είσαι, πάρε καμία μπαμπαλου και θα ξεχάσεις το κάπνισμα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα. Μου ειπε ο κολλητος μου θες στην αρχη του ειπα οχι και μετα του ειπα στριψε και καπνισα 2τσιγαρα.τι καπνο φιλτρακια και χαρτακια μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα. Μου ειπε ο κολλητος μου θες στην αρχη του ειπα οχι και μετα του ειπα στριψε και καπνισα 2τσιγαρα.τι καπνο φιλτρακια και χαρτακια μου προτεινετε?

 

ρε φίλε πλάκα κάνεις τώρα ? Μπαίνεις σε τεχνολογικό φόρουμ με 3000 θέματα και ένα μόνο για το τσιγάρο και ποστάρεις σε αυτό ?

Κάνε μας την χάρη λοιπόν και άλλαξε ρότα με το @@τσίγαρο, μην ασχολείσαι λέμε . Ασε που είσαι και ανήλικο :mad:

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα. Μου ειπε ο κολλητος μου θες στην αρχη του ειπα οχι και μετα του ειπα στριψε και καπνισα 2τσιγαρα.τι καπνο φιλτρακια και χαρτακια μου προτεινετε?

Εμείς να σου προτείνουμε αλλά δε υπάρχει λόγος να το ξεκινήσεις επειδή έκανες 2-3 τσιγάρα εξαιτίας του φίλου σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά άμα δεν σου προτείνουν άλλοι δεν θα σου προτείνω. Δεν θέλω να έχω τύψεις ότι μόνο εγώ σου πρότεινα μαρκα ή καπνούς κ.τ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει θέμα να το συζητήσουμε και εδώ έτσι και αλλιώς καπνικο είδος είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nikolas14 καλές επιλογές και όντος ένα πουρακι είναι ίσο με δύο τσιγάρα. Εγώ ξεκίνησα με camel μπλε και τώρα κάνω Καρέλια όπως είπα

 

Καλά κάνεις,για Dunhill έχεις ιδέα;

Ξέρω υπάρχουν μπλέ και άσπρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναδοκιμασα. Μου ειπε ο κολλητος μου θες στην αρχη του ειπα οχι και μετα του ειπα στριψε και καπνισα 2τσιγαρα.τι καπνο φιλτρακια και χαρτακια μου προτεινετε?

 

Καλύτερα μην ξεκινήσεις,καλό στον εαυτό σου θα κανεις.Κανω ένα χρονο ηλεκτρονικό και καπνό/πακέτο.

Πλέον ως φοιτητής,τρώω ένα 50αρικο σε τσιγάρα.

Και ναι,παρόλο που ακόμα και τώρα καπνίζω καπνό με πονάνε τα 8,5€ για καπνό,χαρτάκια,φιλτράκια.

Εξίσου και τα 4,60 γιά πακέτο.

Σε ηλεκτρονικό,τα υγρά βγαίνει αν τα φτιάχνεις μόνος 50% κάτω από το τσιγάρο είτε σε πακέτο είτε σε καπνό αλλά θέλεις για αρχή 100€ για ατμοποιητη,μοντακι,μπαταρίες και άλλα που θα χρειαστείς.

Είναι ακριβό σπορ το κάπνισμα,και το χειρότερο είναι ότι υπάρχει μια τάση κατά του καπνίσματος γενικά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε ηλεκτρονικό,τα υγρά βγαίνει αν τα φτιάχνεις μόνος 50% κάτω από το τσιγάρο είτε σε πακέτο είτε σε καπνό αλλά θέλεις για αρχή 100€ για ατμοποιητη,μοντακι,μπαταρίες και άλλα που θα χρειαστείς.

 

Βασει προσωπικης εμπειριας, διαφωνω. Μπορει καποιος να το χει καταφερει αλλα μαλλον αυτοτιμωρειται.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...