Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζήτα τι Marlbori blend 27. Παλιά υπήρχε το χαρμάνι 07. Δεν το επέλεγες εσύ. Ήταν θέμα τύχης. Το έγραφε πάνω στο τσιγαρόχαρτο στο κάτω μέρος και υποτίθεται ήταν το πιο γευστικό. Αυτά αρχές δεκαετίας του 80.
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση. Υπάρχει κανένα Marlboro με καλή γεύση; Μέχρι στιγμής γνωρίζω για τα No.27, το Southern Cut και βρήκα και το Vibe Beyond. Γνωρίζει κανείς την διαφορά του καθενός και μου συνιστά κανενα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αμερική μένεις; Το 27 το έχω καπνίσει,είναι εξαιρετικό και αρωματικο σαν το Camel Turkish Royal, τα άλλα που γράφεις πρέπει να βγήκαν τα τελευταία χρόνια. Εγώ έφυγα το 14. Πάντως τα τσιγάρα στο Αμέρικα είναι πολύ πιο βαριά(Μαρλμπορο κόκκινο δεν μπορούσα να καπνίσω με τίποτα) και πολύ πιο ανώτερα ποιοτικά,επίσης δεν μοιάζουν καθόλου με τις αντιστοιχες μάρκες που κυκλοφορούν στην Ευρώπη,ειδικα Camel και Winston
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
τα marlboro πουρακια μου αρεσουν και εχουν και ωραιο αρωμα,αρεσουν και στους μη καπνιζοντες,οχι μονο δεν τους ενοχλουν αλλα τους αρεσει κιολας το αρωμα.σαν που ρακι παροτι θα επρεπε να ειναι βαρυ στην γευση ειναι πολυ ελαφρυ αλλα γεματο.ξερουμε τι βαθμους πισα/νικοτινη εχει? γιατι πλεον δεν γραφουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το καλυτερο και το πιο cult χαρτακι που εχω δει,ειναι το Σιγαροχαρτον Καπνοπαραγωγων,αλλα ειναι αρκετα σπανιο

 

Μόλις ένας φίλος μου έδωσε κάτι ξεχασμένα σιγαροχαρτον καπνοπαραγωγων ροζ χαρτάκια χωρίς εμφανή κόλλα. Το γκουγκλαρα Και έπεσα πάνω στο ποστ σου. Όντως φίλος φοβερη εμφάνιση. Μπορούμε να βρούμε πουθενά για αγορα; ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να είναι αυτό,την επόμενη φορά θα το παραγγείλω και γω

http://www.panora.gr/pd/tsigarocharto-tou-pappou-roz-leptou-pachous-47556-31661.htm?lang=el&path=1082029946

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τα δοκιμάσω αλλά εξωτερικά δεν είναι τα ίδια.

ποσταρε αμας θέλεις να μας πεις την γνώμη σου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι τον καιρό που κάπνιζα δεν κόλλαγαν καθόλου καλά και είχαν αρκετά χάρτινη γεύση ...... κάπου πρέπει να έχω δύο - τρία πακετάκια καταχωνιασμένα ακόμα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα χαρτάκια θέλουν δάγκωμα. Δλδ δαγκώνεις(τραβώντας λίγο) και κόβεις λίγο από την μία πλευρά. Έτσι αφήνεις εκτεθειμένες ίνες χαρτιού που όταν σαλιωσεις θα δέσουν πιο εύκολα με την άλλη πλευρά.

 

Ελπίζω να είναι κατανοητό όπως το έγραψα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χθες μια φίλη πήρε καπνό Καμελ το κλασικό κίτρινο..δεν ήξερα ότι υπάρχει πρέπει να βγήκε πολύ πρόσφατα,δοκίμασα ένα τσιγάρο και μου άφησε τη γεύση του καμελ πακέτο που κάνω.Ηταν ένα σοκ μόλις το είδα,το περίμενα χρόνια.Εχεί δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα χαρτάκια θέλουν δάγκωμα. Δλδ δαγκώνεις(τραβώντας λίγο) και κόβεις λίγο από την μία πλευρά. Έτσι αφήνεις εκτεθειμένες ίνες χαρτιού που όταν σαλιωσεις θα δέσουν πιο εύκολα με την άλλη πλευρά.

 

Ελπίζω να είναι κατανοητό όπως το έγραψα.

 

Tapatalked

 

Ίσως και να ισχύει. Πάντως αυτά τα χαρτάκια που έχω γράφουν έξω σιγαροχαρτων και είναι πιο φαρδιά, οπότε μπορεί να κολλάνε όπως είπες

Link to comment
Share on other sites

Σε πακέτο ποιό θεωρείται εναλλακτικό στο Marlboro Gold. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε πακέτο ποιό θεωρείται εναλλακτικό στο Marlboro Gold.

 

Αυτο ψαχνω και εγω,γιατι ηταν απολαυστικο σαν 1η εμπειρια.

Davidoff gold ειχα παρει στον πατερα μου και δεν του αρεσαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα,

Κανω καρελια ασπρο με γαλαζια ή μαυρα ριζλα μαζι με φιλτρακια old holborn

Τι συνδυασμο προτεινετε με καρελια καπνο και μετα τον ασπρο ποιος ειναι ο επομενος βαρυτερος;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,

Κανω καρελια ασπρο με γαλαζια ή μαυρα ριζλα μαζι με φιλτρακια old holborn

Τι συνδυασμο προτεινετε με καρελια καπνο και μετα τον ασπρο ποιος ειναι ο επομενος βαρυτερος;

 

old holborn φιλτράκια και γαλάζια με άσπρο.

ο καφέ και μυρίζει μέλι (αλλά στη γεύση δεν φέρνει καθόλου, τον έκανα πολύ μέχρι που πήρα κάμελ κίτρινο και δεν έχω πλησιάσει άλλο καπνό!)

Sony Xperia U - 4.0.4 Stock Rom (my first smartphone)

Huawei P10 Lite - 7.0 Stock Rom (my current device)

“There is no dark side in the moon, really. Matter of fact it's all dark. The only thing that makes it look alight is the sun.”

― Pink Floyd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Από τα marboro light, marboro touch και silk cut κίτρινο ποίο προτιμάτε;

Καμμία εναλλακτική;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδη εχω συνηθισει απο κει που ημουν με malboro gold με ασπρα φιλτρακια και τωρα μου τελειωνουν και εδω βρισκω μονο με τα καφε που ειναι πιο light θα ηθελα να μου προτεινετε κατι λιγο πιο βαρυ απο το malboro gold με την ιδια γευση. Εχω δοκιμασει το κοκκινο marlboro και μου βγαζει μια ασχημη γευση δεν μαρεσει..το ιδιο και τα καρελια.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω συνηθισει απο κει που ημουν με malboro gold με ασπρα φιλτρακια και τωρα μου τελειωνουν και εδω βρισκω μονο με τα καφε που ειναι πιο light θα ηθελα να μου προτεινετε κατι λιγο πιο βαρυ απο το malboro gold με την ιδια γευση. Εχω δοκιμασει το κοκκινο marlboro και μου βγαζει μια ασχημη γευση δεν μαρεσει..το ιδιο και τα καρελια.

 

Θα σου ελεγα Lucky Strike ασπρο,στα 7,30€.

Εχω κανει Καρελια Ασπρο->Marlboro Gold->Lucky Strike

Μετα ασσος ανευ στα 7,20€,παπαστρατος ειναι αρα ισως να ναι πιο κοντα στον Marlboro.Δεν εχω παρει ασσο,δεν ξερω.

Φιλτρακια ασπρα παιρνω τα Swan κιτρινα,πιο βολικα απο Old Holborn για μενα στο στριψιμο.

Καρελια ειναι Virginia ο καπνος,γι αυτο μυριζουν εντονα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prince κόκκινο.

Μετά μόνο από μη Ευρωπαϊκές χώρες. Πχ Αμερική, Ασία που ισχύει άλλη νομοθεσία για τις περιεκτικότητες πίσσας, νικοτίνης κτλ.

Δεν αναφέρομαι σε τσιγάρα μαϊμούδες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...