Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασει προσωπικης εμπειριας, διαφωνω. Μπορει καποιος να το χει καταφερει αλλα μαλλον αυτοτιμωρειται.
Όπως το βλέπει κανείς.

Με κινέζικα και starter kit, δύσκολα μένεις.

Όπως και να χει, θεωρώ ηλίθιο στην συγκεκριμένη περίπτωση να αρχίσει το τσιγάρο ή τον ατμο ο πιτσιρικάς παραπάνω.

Δεν είναι λύση ο ατμός δηλαδή για έναν μη καπνιστή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει κανείς.

Με κινέζικα και starter kit, δύσκολα μένεις.

Όπως και να χει, θεωρώ ηλίθιο στην συγκεκριμένη περίπτωση να αρχίσει το τσιγάρο ή τον ατμο ο πιτσιρικάς παραπάνω.

Δεν είναι λύση ο ατμός δηλαδή για έναν μη καπνιστή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Άλλο εννοούσα Νίκο, απάντησα πάνω στο κόστος που είπε ο φίλος, ότι είναι το 50% του κόστους των στριφτών.

 

Για τα κινέζικα και μην δεν γνωρίζω πολλά.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοούσα Νίκο, απάντησα πάνω στο κόστος που είπε ο φίλος, ότι είναι το 50% του κόστους των στριφτών.

 

 

 

Για τα κινέζικα και μην δεν γνωρίζω πολλά.

Το κόστος μόλις μπεις στο τρυπάκι για high endιες και ωραία υγρά, ξεπερνάει κατά παρα πολύ του καπνίσματος.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που με ένα απλό σετ και φθηνά diy υγρά ρίξανε το κόστος και δεν ψάξανε για τσιγάρα.

Φυσικά το θέμα υγείας ή ενασχόλησης δεν έχει να κάνει με το κόστος, απλά το αναφέρω γιατί αυτό αναφέρθηκε παραπάνω!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθες καναμε παραγγελια απο γνωστο site με τιμες 1/3 σε φιλτρακια και 1/2 σε χαρτακια απο τις τιμες στα περιπτερα. Παραγγελια 220 ευρω γλιτωσαμε πανω απο 300 στο συνολο. Να πω οτι εγω ποτε δεν εχω καπνισει απλα ψαχτειτε με τις τιμες τα περιπτερα ειναι πανακριβα.
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος μόλις μπεις στο τρυπάκι για high endιες και ωραία υγρά, ξεπερνάει κατά παρα πολύ του καπνίσματος.

 

Φίλε οι αγορές των κομματιών με πήγαν στα 180 χονδρικά και άλλα 60 τα υγρά μέχρι στιγμής που όπως φαίνεται θα με βγάλουν μέχρι και τον Μάρτη συν άλλα 30 οι αντιστάσεις πάλι για κάπου εκεί.

 

Από την άλλη αφού το χω κόψει, χαλάλι.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει κανείς.

Με κινέζικα και starter kit, δύσκολα μένεις.

Όπως και να χει, θεωρώ ηλίθιο στην συγκεκριμένη περίπτωση να αρχίσει το τσιγάρο ή τον ατμο ο πιτσιρικάς παραπάνω.

Δεν είναι λύση ο ατμός δηλαδή για έναν μη καπνιστή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Συμφωνώ,χρησιμοποιώ σχετικά καλο ατμοποιητη και κοντάκι με έτοιμη αντίσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κόστος μόλις μπεις στο τρυπάκι για high endιες και ωραία υγρά, ξεπερνάει κατά παρα πολύ του καπνίσματος.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που με ένα απλό σετ και φθηνά diy υγρά ρίξανε το κόστος και δεν ψάξανε για τσιγάρα.

Φυσικά το θέμα υγείας ή ενασχόλησης δεν έχει να κάνει με το κόστος, απλά το αναφέρω γιατί αυτό αναφέρθηκε παραπάνω!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Συμφωνώ,έχω ατομο που δίνει 13€ για 60ml άρωμα και σκάει ένα 80αρι για ένα δίμηνο σε υγρά.

Σε ατμοποιητες,παίζει με επισκευασιμο κυρίως ο οποίος δίνει αρκετά σύννεφα στον αέρα.Δεν ατμιζεις μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει dunhill

Νομίζω μόνο μπλε

 

Δοκίμασα τα άσπρα...αρκετά οκ τσιγάρα αλλά πολλά τα 4,90€ για κάθε μέρα.

Σε αυτά τα λεφτά παιρνεις Winston 26αρι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι από την παρέα μου λένε να δοκιμάσω west αν και πιστεύω οτι θα το μετανιώσω από την πρώτη τζούρα αν δοκιμάσω

 

West είχα πάρει πριν χρόνια και δεν μου άρεσε καθόλου αν και δεν θυμάμαι την γεύση..Τα έδωσα βέβαια στον θείο μου και έγινε η μόνιμη μάρκα του για μια 7ετια περίπου,το κακό είναι ότι δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλή και μπορεί να μην πετύχεις φρέσκα πακέτα..Αξιζει τουλάχιστον μια δοκιμή,ποιος ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά βοήθεια.. Έχω ρωτήσει σε καμία δεκαπενταριά περίπτερα στο κέντρο και πουθενά δεν έχει Marlboro Blend 27 ή Southern Cut. Ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα η σειρά καπνων τις old holborn δοκίμασα σήμερα τον πράσινο και είναι πάρα πολύ ωραίος καπνος

 

 

καλος ειναι οντως..........αλλα καλυτερα να μην καπνιζαμε........

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικο τσιγαρο και ξεμπλεκεις
Πόσο δίκιο έχεις. Πλέον υπάρχουν τόσες επιλογές να καλυφθεί και ο πιο απαιτητικός.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει καποιος τι παιζει με τον καπνο American Spirit? Εκει που τον εβρισκα σχεδον παντου πλεον δεν τον βρισκω ουτε σε περιπτερο, ουτε σε καποιο online καταστημα! Τι εχει συμβει? Εαν ξερει καποιος καποια πληροφορια σας παρακαλω ενημερωστε. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καπνισμα και ξεμπλέκεις ακόμα περισσότερο. Το τσιγάρο είναι για τους αδύναμους.

Αν και καπνίζω θα συμφωνήσω απόλυτα

Στο συγκεκριμένο θέμα,όλα τα υπόλοιπα είναι ....για κάπνισμα

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

Link to comment
Share on other sites

7.1 εκατομμυρια θανατοι καθε χρονο λογο του τσιγαρου. 884 χιλιαδες θανατοι λογω παθητικου καπνισματος. Σαν να λεμε 884 χιλιαδες δολοφονιες απο τους κανονικους καπνιστες σε αθωους που ανεχονται τον καπνο τους. Βγαλτε τα συμπερασματα σας:

 

https://www.in.gr/2018/03/08/health/health-news/panw-apo-7-1-ekatommyria-thanatoi-etisiws-logw-tsigaroy/

Link to comment
Share on other sites

παίδες ,

προτιμώ χαρτάκια raw organics και φιλτράκα αυτά τα ultra slim της rizla ..

 

ο καπνο καρελια ειναι καλος;;;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

παίδες ,

προτιμώ χαρτάκια raw organics και φιλτράκα αυτά τα ultra slim της rizla ..

 

ο καπνο καρελια ειναι καλος;;;

 

Μια χαρα ειναι,εχω κανει τον ασπρο και τον πορτοκαλι που ειναι πιο βαρυς.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τον μπλε κάνω είναι κάπως βαρύς.

Μια χαρα ειναι,εχω κανει τον ασπρο και τον πορτοκαλι που ειναι πιο βαρυς.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μια ερώτηση: από τότε που άλλαξε στα PRINCE μαλακό η ταινία που βάζει το κράτος (περίπου 1 μήνα τώρα) παρατήρησα ότι έχει αλλάξει και η γεύση του. κάνω πάνω από 20 χρονιά την ίδια μάρκα και πρώτη φορά νιώθω τόση μεγάλη διαφορά στην γεύση. το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

έχει κάποιος δοκιμάσει κάποια άλλη μάρκα που να μοιάζει με αυτήν του PRINCE ?

δοκίμασα και σκληρό πακέτο αλλά είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...