Jump to content

Σχολεία: Απεργίες καθώς και γενική συζήτηση


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δε νομιζω να γινεται..Μονο σκεφτειτε το στην πραξη, ειναι τελειως τρελο!!! :lol: :confused: :cry:

 

οταν εμεις παλια καναμε και την κυριακη ηταν τρελο? καλα να παθετε αφου ουτε καν σκεφτεστε το μελλον σας αλλα και καλα"ειμαστε διπλα στους δασκαλους" και "α μολις αρχισαν απεργειες εντελως τυχαια το κτηριακο επεστρεψε..."

τουλαχιστον βρειτε καμια καλη διακαιολογια και οχι τα στυλο δεν γραφουν η το κτηριακο που καταντησε σουπα βαλτε για ενδοσχολικη υποδομη καλα pc για να αντεχουν το cs η το l2 γρηγορη συνδεση internet και αλλα πολλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μάθημα Σαββατοκύριακα (και Πάσχα, και αν είστε και τυχεροί δεν θα παραταθεί και το καλοκαίρι) δεν είναι κάτι αδύνατο...έχει ξαναγίνει.

 

Εμάς το ban του πέτρου μας καίει τώραhttp://pics.miarroba.com/caretos/lol.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν εμεις παλια καναμε και την κυριακη ηταν τρελο? καλα να παθετε αφου ουτε καν σκεφτεστε το μελλον σας αλλα και καλα"ειμαστε διπλα στους δασκαλους" και "α μολις αρχισαν απεργειες εντελως τυχαια το κτηριακο επεστρεψε..."

τουλαχιστον βρειτε καμια καλη διακαιολογια και οχι τα στυλο δεν γραφουν η το κτηριακο που καταντησε σουπα βαλτε για ενδοσχολικη υποδομη καλα pc για να αντεχουν το cs η το l2 γρηγορη συνδεση internet και αλλα πολλα:lol:

 

Φιλε hydro, αμα διαβασες (ή διαβασεις) πιο πανω, θα δεις οτι λεω ξεκαθαρα πως ειμαι εναντιον της καταληψης, αρα αυτα που λες δεν ευσταθουν.. Ισως να μιλας γενικα, αλλά σε εμενα αναφερεσαι κατα κυριο λογο.

 

Το εκλεισαν και το δικο μας σχολειο σημερα..Δε ξερω μεχρι ποτε, πηγα και εφυγα μετα απο λιγο..

Link to comment
Share on other sites

κι εμας έκλεισε σημερα το σχόλείο εδω στο Ελληνικό.. Πλέον πρεπει να είναι ελάχιστα τα ανοιχτα σχολεία μέσα στο λεκανοπεδιο...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου σχολειο κλειστο απο χθες!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι λίγο μεγαλύτερος από εσάς αλλά παρακολουθώ το θέμα καθώς η αδερφή μου είναι 3η λυκείου αλλά έχω περάσει και εγώ από τη δικιά σας θέση.

Να με συγχωρείτε αλλά τις κατλήψεις των μαθητών τις θεωρώ επιεικώς κολοκύθια (σορρυ αν προσβαλω καποιους). Δηλάδη σας αρέσει να περνάνε άτομα με βαθμο 3 στο πανεπιστήμιο και θέλετε κατάργηση του 10; 'Η μήπως δε θέλετε την αξιολόγηση των καθηγητών; Μήπως θέλετε το 15% του ΑΕΠ όταν δε ξέρετε τι είναι το ΑΕΠ;

Αν κρίνω λοιπόν από το μυαλό των συμμαθητών της αδερφής μου που κάνουνε τη κατάληψη (και χαίρεται και η ίδια γιατί χάνει μάθημα) και το μυαλό το δικό μου πρίν 4 χρόνια τότε πιστεύω ότι οι καταλήψεις γίνονται για να περνάει η ώρα.

Όλα αυτά χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και γνωρίζοντας ότι τα μέτρα που παίρνει η κυβέρνηση δε θα λύσουν το πρόβλημα αλλά και το να μείνουν τα ίδια επίσης δε βοηθάει.

Για αυτό αφήστε τις καταλήψεις και κοιτάξτε μη χαθεί η χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι λίγο μεγαλύτερος από εσάς αλλά παρακολουθώ το θέμα καθώς η αδερφή μου είναι 3η λυκείου αλλά έχω περάσει και εγώ από τη δικιά σας θέση.

Να με συγχωρείτε αλλά τις κατλήψεις των μαθητών τις θεωρώ επιεικώς κολοκύθια (σορρυ αν προσβαλω καποιους). Δηλάδη σας αρέσει να περνάνε άτομα με βαθμο 3 στο πανεπιστήμιο και θέλετε κατάργηση του 10; 'Η μήπως δε θέλετε την αξιολόγηση των καθηγητών; Μήπως θέλετε το 15% του ΑΕΠ όταν δε ξέρετε τι είναι το ΑΕΠ;

Αν κρίνω λοιπόν από το μυαλό των συμμαθητών της αδερφής μου που κάνουνε τη κατάληψη (και χαίρεται και η ίδια γιατί χάνει μάθημα) και το μυαλό το δικό μου πρίν 4 χρόνια τότε πιστεύω ότι οι καταλήψεις γίνονται για να περνάει η ώρα.

Όλα αυτά χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και γνωρίζοντας ότι τα μέτρα που παίρνει η κυβέρνηση δε θα λύσουν το πρόβλημα αλλά και το να μείνουν τα ίδια επίσης δε βοηθάει.

Για αυτό αφήστε τις καταλήψεις και κοιτάξτε μη χαθεί η χρονιά.

 

Θα συμφωνισω οτι ειναι κολοκυθια κατα κυριο λογο αλλα για διαφορετικο λογο. Η βαση του 10 ειναι αιτιο για αρκετα παιδια μια και εχουν παρει χαμπαρι οτι δεν προκειτε να παρουν πανω απο 10 και θελουν καπου να περασουν. προσωπικα ειμαι υπερ της βασης του 10 αλλα ο καθενας εχει διαφορετικη γνωμη. Δεν ξερω ποσοι ξερουν τι ειναι το ΑΕΠ, εγω τυχενει να ξερω. και ακριβος επειδη ξερω το θεωρω τρελο σαν αιτιο να ζηταμε το 15% την στιγμη ου σημερα ειναι στο 4%... Μια αυξηση ναι, να την ζητησουμε αλλα οχι και το 15%... Και γενικοτερα ολα τα αλλα αιτια ειναι μεν μεγιστα θεματα αλλα απο τα 300 ατομα που δεν κανουν μαθημα σε καθε σχολειο αντε 4-5 να αγωνιζονται για αυτα, οι υπολιποι κανουν καταληψη για να μην κανουν μαθημα. Εγω υπερ των καταληψεων με την κανονικη τους ενοια, ετσι οπως γινονται και για τον πραγματικο λογο που γινονται ειμαι κατα. Ευχαριστως να γεμισω το σχολειο μου πανω και να κανω πορεις για δωρεαν και καλυτερη παιδια, για να μην δεινουμε πανελληνιες απο την τριτη γυμνασιου αλλα ετσι οπως γινετε το θεμα δεν θελω, προτιμω να κανω μαθημα και να σωσω την χρονια μου και να εχω το καλοκαιρι ολο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοούσε 5% ΑΕΠ και 15% κρατικού προϋπολογισμού

 

Πάντως και στο 5% να πάει, το θέμα είναι τα λεφτά αυτά να αξιοποιηθούν σωστά γιατί και από την ΕΕ παίρνουμε του κόσμου τα λεφτά αλλά πού πάνε με 30% απορροφητικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει δίκιο ο dead angel, 5% εννοούσα το οποίο άλλωστε ήταν και στις προεκλογικές εξαγγελίες της κυβέρνησης.

Αλλά δεν εννοούσα ότι είναι παράλογο να ζητάς κάτι τέτοιο, απλά μου κάνει εντύπωση ότι 17 χρονών παιδιά που μεγάλο τους ποσοστό δε γνωρίζουν βασικά πράματα της χώρας τους (όπως τι γιορτάζουμε στις εθνικές εορτές) ξέρουν τι είναι το ΑΕΠ και ο προυπολογισμός. Μακάρι όντως να αγωνίζονταν για αυτά το πραμάτα αλλά πολύ φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

μα ναι το να βαλεις βαση το 10 ειναι καλο το να θες να καταργησεις τα τεε ειναι απαραδεκτο εφοσον τα ακους απο στοματα παιδιων που πανε λυκειο και κατα 80% δεν θα περασουν πουθενα.......δηλαδη να υπαρχουν μονο αει και τα τεε τει να πανε στο δ****ο δεν υπαρχει περιπτωση να βαλουν μυαλο ποτε καβατζες απο μικρα καρχαριες μεγαλοι ετσι ηταν και ετσι θα ειναι
Link to comment
Share on other sites

re paidia diladi elos tora ti sholes uparhoun me 6 kai 5 hiliades moria pou einai kaliteres apo ena TEE ston tomea tis apaggelmatikis apokatastasis. apla protimoun na teleiosoun to lukeio para ena TEE kai na paroun anaboli stratou. eleos pragmatika giati uprahoun sholes me hilious foitites pou oute to 90% den ehei patisei se autes. kai oson afora tis katalipseis ego kai tin proti fora pou edosa eihame sto timima mas stis panelladikes epanastates tis trupias kaltsas alla kai to deutero hrono pali ekei itan kai xanadinan autoi pou mas eihan kleisei to sholeio otan ego pigaina deutera lukeiou kai to epaizan agonistes. osoi theloun na agonistoun na pane sholeio kai meta na kateuoun exo apo to upourgeiou paideias, stin plateia suntagmatos, na kleisoun tous dromous kai genika na agonistoun pragmatika kai ohi me kataipseis. ta ekana kai ego kai tha metaniono mia zoi pou imoun toso lakamas kai gia na haso mathima simfonisa stin katalipsi kai tora gia na kano auto pou thelo eho na teleioso dio sholes.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα επιτέλους τελούσε υπο κατάληψη!Το κλείσαμε το πρωί.Αν και ξυλιάσαμε μπορώ να πω.:cold:Περάσαμε ωραία.Πάρτυ με μουσική,συνθήματα στα μεγάφωνα,καθηγητές να περιμένουν έξω απο τα κάγκελα,ηλεκτρικές κιθάρες και πολλά πολλά άλλα.Δυστυχώς οι περσσότεροι φύγαν 10 ,10 και μισή.:mad:

Τέλος πάντων καλά περάσαμε.Η κατάληψη συνεχίζεται και αύριο και την άλλη βδομάδα!.Θα περάσω το βραδάκι καμοιά βόλτα γισ συμπαράσταση στα παιδιά εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαλλον θα κανουμε καταληψη απο την τριτι (αυριο και δευτερα δεν εχουμε σχολειο λογο δευτερου γυρου) Παντως πλακα-πλακα απο το να κανουμε 3 μερες μαθημα και μαλιστα να κανουμε μαθημα-κενο-μαθημα κενο καλυτερα μια απεργια να μην κανουμε καθολου μαθημα... Και απο Νοεμβρη ας μπουμε σε ταξη
Link to comment
Share on other sites

Katw h diktarotia twn katalipsiwn :!: :rolleyes:

Εγω επιμενω!

Κατω η δικτατορια της Γιαννακου!!:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Παρακολουθώ τις εξελίξεις στο θέμα της Παιδείας και μόλις διάβασα και όλο το θέμα εδώ.

 

Μερικές διαπιστώσεις-παρατηρήσεις:

 

1. Για την κατάντια της Παιδείας σήμερα, φταίμε όλοι.

 

Το κράτος, γιατί έχει αποδείξει ότι αδυνατεί να δίνει λύσεις. Σε πολλές περιπτώσεις αδυνατεί να διαχειριστεί σωστά τις καταστάσεις και είναι άσχημα οργανωμένο.

 

Oι καθηγητές, φταίνε και αυτοί. Ας είμαστε ειλικρινείς... Πόσοι είναι αυτοί που βαριούνται να κάνουν το μάθημα όπως πρέπει; Πόσοι είναι αυτοί που προσπαθούν να επιμορφώνονται συνέχεια; Στο κάτω-κάτω, πόσοι είναι αυτοί που πραγματικά νοιάζονται για τους μαθητές τους;

 

Οι μαθητές, διότι δεν κάθονται να σκεφτούν πως όλα αυτά είναι εις βάρος τους. Παιδιά, καλές οι επαναστάσεις και η αντίδραση, όταν υπάρχει σκοπός όμως. Εάν θέλετε να αναβαθμιστεί η Παιδεία, πρέπει και εσείς οι ίδιοι να βάλετε ένα λιθαράκι... Να διαβάζετε περισσότερο, να μην προκαλείτε ζημιές, να σέβεστε τους καθηγητές σας, να μην απαξιώνετε τους χώρους στους οποίους περνάτε κάθε μέρα τόσες ώρες.

 

Φταίμε και όλοι εμείς οι ενήλικες και ιδιαίτερα όσοι έχουν παιδιά, γιατί συντηρούμε μία νοσηρή κατάσταση. Όταν ένας γονιός βλέπει το παιδί του να είναι τρία πουλάκια κάθονται και παρόλαυτά να μην προσπαθεί να του επιβάλλει ορισμένα βασικά πράγματα, τότε ναι, έχει σημαντικό μερίδιο ευθύνης.

 

2. Θεωρώ κατάντια για το εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας μας να μπαίνει κάποιος στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με 6,7,8, 9 κτλ κτλ κτλ. Στον καιρό μου, αν δεν έγραφες πάνω από 15 δεν έμπαινες σε ΑΕΙ και πάνω από 13 δεν έμπαινες σε ΤΕΙ. Από τότε, τα πράγματα άλλαξαν πολύ και προς το χειρότερο. Πήξαμε σε σχολές αμφιβόλου στάθμης και χρησιμότητας, οι οποίες έγιναν απλά για να γίνουν και όχι επειδή όντως υπήρχε ανάγκη. Το αποτέλεσμα; Να μην έχουν σπουδαστές, να είναι απαξιωμένες ως εκεί που δεν πάει άλλο και κάθε χρόνο να υποβαθμίζεται η Παιδεία όλο και πιο πολύ.

 

3. Το πιο σημαντικό για μένα, και κακώς δεν αναφέρθηκε ως τώρα, είναι ο Σχολικός Προσανατολισμός. Δυστυχώς, εξακολουθώ να βλέπω ότι δεν προωθείται και κανένας δεν τον ζητάει. Και όμως, εάν γινόταν κάτι τέτοιο σε τακτική βάση στα σχολεία, πολλά παιδιά θα καταστάλαζαν πολύ πιο εύκολα σε αυτό που θέλουν να κάνουν στην ζωή τους. Πολλοί που θέλουν να περάσουν σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ ενώ στην πραγματικότητα δεν τους αρέσει, θα ήξεραν ότι έχουν και άλλες επιλογές. Με τον τρόπο αυτό, και θα ξεκολλούσαμε από το moto «όλοι πρέπει να σπουδάσουν», και πολλές δουλειές που σήμερα τις παίρνουν ξένοι θα τις παίρναμε εμείς, και ολόκληροι επαγγελματικοί κλάδοι θα αναβαθμίζονταν.

 

Συμπέρασμα: Παιδιά, μιλώντας σαν φίλος προς όλους, κοιτάξτε πάνω απ'όλα το δικό σας καλό. Μάθετε τί είναι αυτό που πρέπει να κάνετε, αυτό για το οποίο πραγματικά πρέπει να αγωνιστείτε και ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ να το κατακτήσετε. Μην παίζετε τα παιχνίδια κανενός, έχετε δικαίωμα σε ένα καλύτερο μέλλον από αυτό που σας περιμένει.

 

Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό για μένα, και κακώς δεν αναφέρθηκε ως τώρα, είναι ο Σχολικός Προσανατολισμός. Δυστυχώς, εξακολουθώ να βλέπω ότι δεν προωθείται και κανένας δεν τον ζητάει. Και όμως, εάν γινόταν κάτι τέτοιο σε τακτική βάση στα σχολεία, πολλά παιδιά θα καταστάλαζαν πολύ πιο εύκολα σε αυτό που θέλουν να κάνουν στην ζωή τους. Πολλοί που θέλουν να περάσουν σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ ενώ στην πραγματικότητα δεν τους αρέσει, θα ήξεραν ότι έχουν και άλλες επιλογές. Με τον τρόπο αυτό, και θα ξεκολλούσαμε από το moto «όλοι πρέπει να σπουδάσουν», και πολλές δουλειές που σήμερα τις παίρνουν ξένοι θα τις παίρναμε εμείς, και ολόκληροι επαγγελματικοί κλάδοι θα αναβαθμίζονταν.

 

ΤΝ97 ++

 

Πολύ σημαντικό αυτό που λες. Το βλέπω (και) στην σχολή μου... πολλά παιδιά έχουν μπει, χωρίς να έχουν σχέση με το αντικείμενο, και χωρίς να θέλουν κατά βάθος να ασχοληθούν με αυτό.

 

Κατ'εμέ το πρόβλημα πηγάζει από το σπίτι και την οικογένια...Πως να καταλάβει ο μέσος έλληνας γονιός ότι ακόμα και να μπει το παιδί του με το "ζόρι" σε ένα ΑΕΙ, δεν σημαίνει ότι θα βγει από αυτό και ότι θα κάνει δουλειά σχετική με αυτό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαλλον θα κανουμε καταληψη απο την τριτι (αυριο και δευτερα δεν εχουμε σχολειο λογο δευτερου γυρου) Παντως πλακα-πλακα απο το να κανουμε 3 μερες μαθημα και μαλιστα να κανουμε μαθημα-κενο-μαθημα κενο καλυτερα μια απεργια να μην κανουμε καθολου μαθημα... Και απο Νοεμβρη ας μπουμε σε ταξη

 

Αυτό είναι σωστό.

Όπως επίσης ίσως ήρθε η ώρα για αλλαγές στην παιδεία. Κάτι που πρέπει να απαιτήσουν όλοι! Γιατί αυτές οι αλλαγές δεν πρόκειται να έρθουν χωρίς να συνεργαστούν γονείς, μαθητές και καθηγητές. Βέβαια έβλεπα πάλι ειδήσεις και μου τη δίνουν ορισμένοι γονείς που "απαιτούν" να μπουν τα παιδιά για μάθημα. Αυτοί ίσως ζούνε σε ένα άλλον κόσμο. Θαρρείς και δεν βλέπουν την κατάσταση στη παιδεία και όλα κυλούν για αυτούς ρόδινα. Και δεν εννοώ το κτηριακό (που είναι και αυτό σημαντικό) αλλά κυρίως το βάρβαρο σύστημα εισαγωγής. Και σίγουρα η λύση δεν είναι η θέσπιση της βάσης στα ξαφνικά.

Οι μόνοι που είναι θύματα αυτής της κατάστασης και μπορεί να βγουν ζημιωμένοι είναι οι μαθητές της Γ Λυκείου:cry: ...

Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα η λύση δεν είναι η θέσπιση της βάσης στα ξαφνικά.

 

Έχεις ένα δίκιο. Το μέτρο της βάσης του 10 έπρεπε να υπήρχε από τότε που θεσπίστηκε ο θεσμός της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης... ένα παιδί που δεν μπορεί να βγάλει δέκα στο λύκειο, πως θα ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του πανεπιστημίου;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο. Το μέτρο της βάσης του 10 έπρεπε να υπήρχε από τότε που θεσπίστηκε ο θεσμός της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης... ένα παιδί που δεν μπορεί να βγάλει δέκα στο λύκειο, πως θα ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του πανεπιστημίου;

 

Μπορούσε να γίνει σταδιακά. Μέχρι 6 για 2 χρόνια, μέχρι 7 για τα επόμενα κλπ... Γιατί είναι ορθό σαν μέτρο απλά δεν έπρεπε να γίνει ξαφνικά. Αν δεν βγάλει 10 ουσιαστικά είναι σαν να ΜΗΝ περνάει την τάξη.

 

Αυτό που θέλει όμως επανεξέταση είναι και ο τρόπος που τυχαία ΟΛΟΙ περνάνε τις τάξεις στο Λύκειο, χωρίς φυσικά να το αξίζουν, αλλά προς αποφυγή αντιδράσεων;)

(Για να μην παρεξηγηθώ εγώ καμία σχέση με το 10. Πέρασα μια χαρά εκεί που ήθελα. Απλά νιώθω ότι είναι άδικο για πολλούς που έμειναν πίσω:!: )

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο πριν το ήξεραν ότι θα γίνει, δεν έγινε ξαφνικά. Απλά όσοι καθόντουσαν και δεν διάβαζαν προ-νόμου, καθόντουσαν και δεν διάβαζαν και μετά-νόμου (και δεν μιλάμε για σοβαρό διάβασμα...ένα ξεφυλλισματάκι να κάνει κανείς στα βιβλία του λυκείου και μία στοιχειώδη προσοχή στην τάξη -χωρίς φροντιστήρια- και γράφει πολύ παραπάνω από 10). Και φυσικά μην ξεχνάμε ότι τα μαθήματα έγιναν και 6...

 

Τώρα όσον αφορά το ΓΙΑΤΙ πέρασαν την τάξη τα ξεφτέρια αυτά, ας ρωτήσουν τους καθηγητές τους που μοίραζαν βαθμούς...Αλλά δεν βλέπω σε καμία κατάληψη να ζητάνε αξιοκρατική βαθμολογία στις τάξεις του λυκείου...

 

 

Αυτοί που έμειναν πίσω καλά να τα πάθουν, αυτή είναι η άποψή μου...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ΤΝ 97, σωστός. Θα πρόσθετα και κάτι επιπλέον, σχετικά με ορισμένους μαθητές-υποκινητές καταλήψεων, ωστόσο φοβάμαι μήπως το θέμα λάβει πολιτική διάσταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν βλεπεις πως τελικα ειναι πολιτικο ζητημα? δεν ηθελα να το πω απο την αρχη εδω διοτι θα με εβριζαν αλλα σκεψου

απο την μερα που αρχισαν οι καθηγητες ξαφνικα μπηκαν και οι μαθητες που δεν εχουν καμια σχεση με τα δημοτικα να κανουν καταληψη σε τεε-γυμνασια-λυκεια γιατι? εδω και 3 χρονια ειχα να ακουσω κτηριακο ζητημα και ξαφνικα τσουπ τους ρωτας γιατι? σου λενε "συμπαρασταση" τους λες για ποιο πραγμα "εεεεεεε για τα δικα τους ζητηματα" δηλαδη λες τι γινεται εδω? κανουν καταληψη παντα τα ηλιθια και αχρηστα κορμια που στο τελος θα καταντησουν πρεζακια νταβατζηδες και εγω δεν ξερω τι αλλο αλλα δεν σκεφτονται το μελλον τους αυτοι λενε "ωραια εχω μεσο για δουλεια οποτε τι να το κανω το σχολειο?" και λειτουργουν εις βαρος των αλλων παιδιων που θελουν να γινουν κατι στην ζωη τους και θελουν να βγαλουν το 10

και ποιο ειναι το αποτελεσμα? ξαφνικα τα σχολεια απεκτησαν συμβουλιο (που οσο και να το ψαξετε δεν υπηρχε ποτε)που ενας θεος ξερει τι ειναι αυτο για ποιο λογο εγινε(καλα λες και δεν ξερουμε...) ποιοι το εκαναν(ουυυυυυυ καλα εισαι 13 ατομα μπορω να πω απο την πολιτικη ζωνη οι οποιοι εχουν οφελη απο αυτο)ενα συμβουλιο που δεν εχω υποσταση κανεις δεν ξερει τα μελη πως βγηκαν τι κανουν με πια αποφαση εξυπηρετει τα συμφερωντα των μαθητων την στιγμη που υπαρχει το υπουργειο(χμμμμ λες?...)ειναι ενα καθαρο ανυποστατο συμβουλιο που τρεφεται απο υπογεια και σκοτεινα μονοπατια που αρχιζουν απο την ιδια την κυβερνηση ειναι απλο

"συμβουλιο φαντασμα" "ξαφνικη ενοχληση μερικων απο αυτο" παρακαμψη υποργειου απο το συμβουλιο" ε τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...