Jump to content

Σχολεία: Απεργίες καθώς και γενική συζήτηση


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα ετσι οπως λετε εδω και 6-7 χρονια(μπορει και παραπανω δεν ξερω πως ηταν παλιοτερα) ολοι οσοι περνουσαν σε σχολες με βαθμο κατω του 10 ειναι αναξιοι... και προσωπικα πιστευω πως πολλοι ηταν αυτοι που περασαν με τετοιο βαθμο αλλα σημερα δεν ειναι "αναξιοι"...

βλεπω ατομα που απαντουν και ειναι πανω απο 18 που σημαινει οτι περασαν καπου πριν γινει το οριο του 10... Δεν ειχαν τετοια πιεση τοτε γιατι ηξεραν πως καπου θα περνουσαν, ακομα κι αν δεν εγραφαν καλα, οχι οπως σημερα που τρεμουν τα πιο πολλα παιδια επειδη ξερουν οτι μπορει να μην βγαλουν το 10 και να περασουν......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμεις παντως το κλεινουμε την Τριτη.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αρα ετσι οπως λετε εδω και 6-7 χρονια(μπορει και παραπανω δεν ξερω πως ηταν παλιοτερα) ολοι οσοι περνουσαν σε σχολες με βαθμο κατω του 10 ειναι αναξιοι... και προσωπικα πιστευω πως πολλοι ηταν αυτοι που περασαν με τετοιο βαθμο αλλα σημερα δεν ειναι "αναξιοι"...

βλεπω ατομα που απαντουν και ειναι πανω απο 18 που σημαινει οτι περασαν καπου πριν γινει το οριο του 10... Δεν ειχαν τετοια πιεση τοτε γιατι ηξεραν πως καπου θα περνουσαν, ακομα κι αν δεν εγραφαν καλα, οχι οπως σημερα που τρεμουν τα πιο πολλα παιδια επειδη ξερουν οτι μπορει να μην βγαλουν το 10 και να περασουν......

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά ΑΝ τα περισσότερα παιδιά από τα πχ 60.000 (δηλαδή παραπάνω από τα 30.000) φοβούνται μην δεν γράψουν το 10 τότε είμαστε τραγικοί στο επίπεδο μόρφωσης!!!

 

Υπόψιν....αυτό το τελευταίο δεν το πιστεύω γιατί και τα περισσότερα παιδιά που ξέρω και μικρότερα από μένα (αλλά και όταν ήμουν εγώ μαθητής) κοιτάαζουν να βγάλουν όσο το δυνατόν περισσότερο και δεν λένε.....ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ!!!Αν ήταν έτσι τότε οι σχολές που είχαν κάτω από την βάση θα ήταν ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΕΜΑΤΕΣ και όχι ΑΔΕΙΕΣ όπως τώρα!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

κατσε σιγα φιλε...

Πως μπορείς εσύ ένας 23χρονος να λές για την βάση του 10 από την στιγμη που εχεις αποκατασταθη επαγγελματικα???

εγω ας πουμε με το ζόρι ζήτημα να βγαλω 15.000 μορια ετσι αρα από εκει και πέρα ποίες σχολές παίζουν???

Κατα την γνωμη μου να μπάινεις οπου θέλεις, σε όποια σχολη θές, και αμα δεν μπορείς να ανταπεξελθεις αλλαζεις

 

ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ?

 

Ποιός είπε πως έχω αποκατασταθεί επαγγελματικά; Και τί σχέση έχει αυτό με τη βάση του 10; Όσο για τις σχολές, δεν κοιτάς πρώτα πόσα μόρια θα βγάλεις και μετά αποφασίζεις, το ακριβώς αντίθετο. Άσχετα με το πως έχει καταντήσει το σύστημα και οι περισσότεροι αποφασίζουν την τελευταία στιγμή και μπαίνουν σε σχολές απλά και μόνο για να μπούν κάπου (αυτό είναι πρόβλημα κύριοι, όχι το 10)

 

Όσο για το τελευταίο, έχω ακούσει σκέψεις και απόψεις για αποδέσμευση των εξετάσεων του λυκείου από την είσοδο στα πανεπιστήμια, και την θέσπιση ενός συστήματος "εισαγωγικών" εξετάσεων για κάθε πανεπιστήμιο-σχολή ξεχωριστά. Δηλώνεις τη σχολή που θέλεις, δίνεις εισαγωγικές, και περνάς.

 

Και γιατί όχι; Και δεν θα περιορίζεσαι από κατευθύνσεις, καί θα εξετάζεσαι πάνω σε μαθήματα ή ύλη η οποία (λογικά) σε ενδιαφέρει. Το μόνο αρνητικό είναι οτι χρειάζεσαι ένα εξάμηνο/έτος παραπάνω για να προετοιμαστείς για τις εισαγωγικές, αλλά με βάση το ποσοστό των μαθητών που δίνουν για δεύτερη φορά πανελλήνιες, δεν πιστεύω αυτό να ενοχλήσει πολλούς.

 

Αλλά μέχρι να γίνει κάτι τέτοιο εμείς όλοι θα έχουμε εγγόνια.

 

φιλε akpe δεν μπορεις να εχεις τετοια αποψη γιατι οταν εδωσες εσυ πανελλαδικες δεν υπηρχε η βαση του 10. και δεν με ενδιαφερει αν εβγαλες πανω ή κατω απο 10 αλλα δεν μπορεις να κατακρινεις με τετοιο τροπο τους αγωνες των μαθητων απο τη στιγμη που δεν εχεις δει πως ειναι να βγαζεις 9.7 και να μην περνας σε σχολη ενω πριν υπηρχαν αρκετες αξιολογες σχολες με τον ιδιο βαθμο (μιλαω για εναν φιλο μου...)

Και φιλε GIL46 εχεις μεγαλο δικιο....

 

Έχω δεί πως είναι να δίνεις πανελλαδικές με περισσότερα μαθήματα, έχω δεί πως είναι να αποτυγχάνεις και να ξαναδίνεις. Έχω δει δεκάδες άτομα να μπαίνουν σε σχολές με 2μισι, 4 και 6, με μηδαμινό διάβασμα. Πως σου φαίνεται σαν εικόνα; Tο αν έχω το δικαίωμα της άποψης θα το δείς παρακάτω.

 

αρα ετσι οπως λετε εδω και 6-7 χρονια(μπορει και παραπανω δεν ξερω πως ηταν παλιοτερα) ολοι οσοι περνουσαν σε σχολες με βαθμο κατω του 10 ειναι αναξιοι... και προσωπικα πιστευω πως πολλοι ηταν αυτοι που περασαν με τετοιο βαθμο αλλα σημερα δεν ειναι "αναξιοι"...

βλεπω ατομα που απαντουν και ειναι πανω απο 18 που σημαινει οτι περασαν καπου πριν γινει το οριο του 10... Δεν ειχαν τετοια πιεση τοτε γιατι ηξεραν πως καπου θα περνουσαν, ακομα κι αν δεν εγραφαν καλα, οχι οπως σημερα που τρεμουν τα πιο πολλα παιδια επειδη ξερουν οτι μπορει να μην βγαλουν το 10 και να περασουν......

 

Γι'αυτό ακριβώς έχουμε γεμίσει αιώνιους φοιτητές. Γιατί ειδικά στα τεχνολογικά ιδρύματα μπαίνουν κάθε εξάμηνο φοιτητές που δήλωσαν οποιαδήποτε σχολή απλά και μόνο για να περάσουν κάπου. Αν έχετε πραγματικούς στόχους αφήστε τις επαναστάσεις και κυνηγήστε τους, όσο είναι καιρός. Αν πάλι όχι, παρατήστε τα, γραφτείτε σε κάποιο ιεκ, και μην τρώτε θέσεις άλλων που τυχόν ενδιαφέρονται να μπούν σε κάποια σχολή.

 

Προσοχή, δεν μιλάω να πιάσουν το 14, 15, 16 που θέλουν για κάποια σχολή. Μιλάω για το 10/20 για να πάρεις απολυτήριο. Πόσο δύσκολο σου φαίνεται αυτό; Και όχι, δεν βγάζω όσους περάσανε με κάτω από 10 ανάξιους. Τεμπέληδες ή τουρίστες ίσως, απλά δεν μπορώ να δεχτώ οτι κάποιος με σωστό και συστηματικό διάβασμα δεν μπορεί να βγάλει το 10/20.

 

Και πίστεψέ με, η πίεση που δεχτήκαμε (και όσοι δώσαν με το "παλιό" σύστημα, αλλά περισσότερο όσοι δώσαν δέσμες) ήταν κατά πολύ μεγαλύτερη.

Θέλεις να σου μιλήσω για εξέταση όλων των μαθημάτων πανελλαδικά (και αργότερα "μόνο" 9); Εσείς πόσα δίνετε; 6; Θέλεις να σου μιλήσω για αυτόματη μεταβολή του προφορικού βαθμού στις 3 μονάδες διαφορά με του γραπτού, ανάλογα με το τί έγραφες στις πανελλήνιες;

 

Και ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ, πως δεν αναφέρομαι σε άτομα που απλώς θέλουν να περάσουν "κάπου".

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω θελω να περασω "καπου" αλλα σου λεω αποψεις που ακουω απο διαφορα ατομα.....δεν σκεφτονται ολοι οπως εσυ φιλε...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα περί "πίεσης" λόγω του μέτρου της βάσης του 10 είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ που πετάνε κάτι "μαθηταράδες" που βαριούνται να αγγίξουν το βιβλίο και προσπαθούν να βρουν τρόπους για να την κοπανήσουν από το σχολείο κάθε μέρα...

 

Εγώ δεν θα πω ότι χρειάζεται συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα για να βγάλει κάποιος 10. Με συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα βγάζει κάποιος 18-20... 10 βγάζει οποιοσδήποτε έχει μία στοιχειώδη συνείδιση και επαφή με την πραγματικότητα. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που δεν έβγαλαν 10 και κόπηκαν στις πανελλήνιες ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΙΑΖΕ στο λύκειο...οπότε καλά να πάθουν.

 

Αυτά :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα περί "πίεσης" λόγω του μέτρου της βάσης του 10 είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ που πετάνε κάτι "μαθηταράδες" που βαριούνται να αγγίξουν το βιβλίο και προσπαθούν να βρουν τρόπους για να την κοπανήσουν από το σχολείο κάθε μέρα...

 

Εγώ δεν θα πω ότι χρειάζεται συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα για να βγάλει κάποιος 10. Με συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα βγάζει κάποιος 18-20... 10 βγάζει οποιοσδήποτε έχει μία στοιχειώδη συνείδιση και επαφή με την πραγματικότητα. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που δεν έβγαλαν 10 και κόπηκαν στις πανελλήνιες ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΙΑΖΕ στο λύκειο...οπότε καλά να πάθουν.

 

Αυτά :)

 

Καλά, εντάξει, όχι και 18-20 :rolleyes:

Ένα σεβαστό 14 με 15 μπορεί να το βγάλει κάποιος χωρίς απαραίτητα να ξημεροβραδιάζεται με ένα βιβλίο :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, ξέρω πολλά παιδιά (συμπεριλαμβανομένου εμού και του αδερφού μου) που πότε δεν φυτο-ποιήθηκαν και πέρασαν σε πολύ καλές σχολές. Θέλει να αφιερώνεις 1 με 2 ώρες ανά μέρα, και να δίνεις βάση σε συγκεκριμένα πράγματα, και επίσης να μην αφήνεις κένα...δυστυχώς το διάβασμα της τελευταίας στιγμής δεν αποδίδει (όπως διαπιστώνω τώρα στο πανεπιστήμιο :ρ ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

re paidia tha trelatho ma kala otan enas mathitis den mporei na vgalei pano apo deka kalitera na paei se tee kai na teleiosei noritera mia paromoia sholi antistoihi me auti kato tou deka pou tha perasei tora tria hronia meta. ego me 9 mathimata kai me mideniko diavasma perasa tin proti hronia me 11.900 moriakai den mporo na katalavo pos adiavastos kai agrammatos prepi na einai kapoios gia na min grapsei pano apo deka. kai exallou otan enas pernaei me 6.000 moria se kapoia sholi me tis vaseis pou ehei den mporei na parakolouthisei to epipedo enos aei - tei axioprepos kai etsi ehoume gemates tis sholes mai aionious kai upovathmismo ton anotaton sholon logo tis hamilis stathmis tis paideias.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα περί "πίεσης" λόγω του μέτρου της βάσης του 10 είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ που πετάνε κάτι "μαθηταράδες" που βαριούνται να αγγίξουν το βιβλίο και προσπαθούν να βρουν τρόπους για να την κοπανήσουν από το σχολείο κάθε μέρα...

 

Εγώ δεν θα πω ότι χρειάζεται συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα για να βγάλει κάποιος 10. Με συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα βγάζει κάποιος 18-20... 10 βγάζει οποιοσδήποτε έχει μία στοιχειώδη συνείδιση και επαφή με την πραγματικότητα. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που δεν έβγαλαν 10 και κόπηκαν στις πανελλήνιες ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΙΑΖΕ στο λύκειο...οπότε καλά να πάθουν.

 

Αυτά :)

+1000

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Τα χάλια μας τα μαύρα...

Άκουσα απο ένα ξαδερφάκι μου ότι στο σχολείο τους,είπε ο λυκειάρχης "πάρτε τα κλειδιά και κλείστε το" για να μην φανεί ότι κάνουν απεργία αυτοί και χάνουν τα λεφτά.

Όπως και να 'χει το θέμα είναι ότι χάνονται εκπαιδευτικές ώρες για το τίποτα,και το ανησυχητικό είναι ότι οι ίδιοι οι μαθητές δυστηχώς δεν είναι σε θέση να καταλάβουν ότι παίζουν τα παιχνίδια άλλων και αυτό θα αποβεί εις βάρος τους στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Τα χάλια μας τα μαύρα...

Άκουσα απο ένα ξαδερφάκι μου ότι στο σχολείο τους,είπε ο λυκειάρχης "πάρτε τα κλειδιά και κλείστε το" για να μην φανεί ότι κάνουν απεργία αυτοί και χάνουν τα λεφτά.

Αυτο ακριβως εγινε τη προηγουμενη βδομαδα και στο δικο μου ξαδερφο...

Τους πηραξε ενα μηνα χωρις μισθο και τωρα ζητανε απο τα παιδια να τα κλεισουνε!

Τα ΛΑΜΟΓΙΑ...που αραζουνε 3-4 μηνες το χρονο και που μου θελουνε και 1400 πρωτο μισθο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε πρώτη φορά το ακούω. 1400€ δεν παίρνει ούτε ο πατέρας μου το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως το κλεινουμε την Τριτη.

 

Κι εμείς;) . Έχουμε προμηθευτεί ήδη λουκέτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε πρώτη φορά το ακούω. 1400€ δεν παίρνει ούτε ο πατέρας μου το μήνα.

Ρε συ Μήτσο,Ο αρχικός μισθός τώρα είναι 900Ε και ζητάν 1400Ε ,δεν έχουν.Εκτός αυτού όλοι ξεκινάν απο 900 και με τα χρόνια υπηρεσίας μετά αυξάνεται ο μισθός και φτάνει τα 1200-1300 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

αρα ετσι οπως λετε εδω και 6-7 χρονια(μπορει και παραπανω δεν ξερω πως ηταν παλιοτερα) ολοι οσοι περνουσαν σε σχολες με βαθμο κατω του 10 ειναι αναξιοι... και προσωπικα πιστευω πως πολλοι ηταν αυτοι που περασαν με τετοιο βαθμο αλλα σημερα δεν ειναι "αναξιοι"...

βλεπω ατομα που απαντουν και ειναι πανω απο 18 που σημαινει οτι περασαν καπου πριν γινει το οριο του 10... Δεν ειχαν τετοια πιεση τοτε γιατι ηξεραν πως καπου θα περνουσαν, ακομα κι αν δεν εγραφαν καλα, οχι οπως σημερα που τρεμουν τα πιο πολλα παιδια επειδη ξερουν οτι μπορει να μην βγαλουν το 10 και να περασουν......

 

Αν τρέμουν πως θα πιάσουν ένα ταπεινό 10άρι στις εξετάσεις τότε πως θα ζήσουν; Πώς θα πάνε σε τίποτε εξετάσεις ΑΣΕΠ (1 στους τρέχα γύρευε ακόμη και στους απόφοιτους λυκείου); Πώς θα ανοίξουν καμιά δουλειά όταν θα νιώθουν ότι κρίνονται κάθε μέρα; (Εδώ στο myphone το πιο συχνό επίθετο για υπαλλήλους καταστημάτων κινητής είναι το "άσχετος", κριτική, ανταγωνισμός, απαιτήσεις από τους καταναλωτές, δύσκολο και το ελεύθερο επάγγελμα). Πώς θα πείσουν τον ιδιώτη να τους πάρει υπαλλήλους και να τους διαλέξει ανάμεσα από τόσα παιδιά που ψάχνουν κάθε μέρα δουλειά;

 

Είναι ωραία η ζωή όταν υπάρχει η μητρική & πατρική προστασία και το χαρτζηλίκι, αλλά δυστυχώς η αληθινή ζωή είναι γεμάτη άγχος.

 

Και μη νομίζετε ότι οι μεγαλύτεροι δεν είχαν άγχος. Εγώ έδωσα Πανελλήνιες χωρίς βάση 10 αλλά δεν υπήρχε ΑΕΙ με βάση κάτω από 12,5 καθώς οι θέσεις ήταν πολύ λιγότερες τότε. Και το άγχος ήταν μεγαλύτερο γιατί δεν ήταν καθόλου σίγουρο ότι θα περάσεις κάπου... Δεν γλυτώνουμε το άγχος. Σε κάποια περίοδο της ζωής μας θα το φάμε στη μάπα. :(

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το έχουμε κλειστό από την Δευτέρα την Τρίτη και θα συνεχιστεί μέχρι την Πέμπτη σίγουρα, μετά θα δούμε...

Ασ ελπίσουμε ό,τι δε θα χάσουμε και εμείς την ευκαιρία γιατί μας έχουν ταράξςει!:lol::D

Link to comment
Share on other sites

βασικα,το συστημα ειναι αθλιο!

1ον γιατι οι δασκαλοι ειναι αχαριστοι γιατι τα παιρνουν χριστουεγεννα-πασχα-καλοκαιρι ΚΑΙ καθονται και τα παιρνουν.

δηλαδη εμεις τι πρεπει να κανουμε? να το κλεισουμε για παντα???

2ον αφου καποια στιγμη θα ανοιξουν τα σχολεια...τα μαθηματα αυτα που χαθηκαν πως θα καλυφτουν??

και η καταληψη γιατι γινεται? για συμπαρασταση στους δασκαλους???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

βασικα,το συστημα ειναι αθλιο!

1ον γιατι οι δασκαλοι ειναι αχαριστοι γιατι τα παιρνουν χριστουεγεννα-πασχα-καλοκαιρι ΚΑΙ καθονται και τα παιρνουν.

δηλαδη εμεις τι πρεπει να κανουμε? να το κλεισουμε για παντα???

2ον αφου καποια στιγμη θα ανοιξουν τα σχολεια...τα μαθηματα αυτα που χαθηκαν πως θα καλυφτουν??

και η καταληψη γιατι γινεται? για συμπαρασταση στους δασκαλους???

 

Το σύστημα είναι άθλιο, συμφωνώ.

1)Είναι πολύ αχάριστοι οι δάσκαλοι.

2)Τα μαθήματα που χάθηκαν απλώς θα μας τα βάζουν όλα μαζεμένα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Emeis exoume promitheutei alysides kai ta sxetika kai aurio pame na to kleisoume gia deuterh fora....To kleisame thn Pempth gia mia prwth geush kai twra tha to ksanakleisoume ep'aoriston....Pithanoterh mera pou tha ksananoiksei einai h epomenh Trith.Alla tha doume...
Link to comment
Share on other sites

Απο την μια για να καλυφθουν τοσα μαθηματα πρεπει οχι μονο Σαβ/κα να κανετε μαθημα...αλλα και ολες τις γιορτες των χριστουγεννων!!!

αλλα αυτο δεν γινεται...δημοσιο καταλαβαινεις..θα παραπονεθουν τα πουλακια μου και θα αρχισουν παλι τις απεργιες!

δεν υπαρχει παιδεια τελικα στην Ελλαδα..

οτι καπνισει στον καθενα κανει!

εχω ακουσει παντως οτι τωρα με τις απεργιες πληρωνονται ενα μεριδιο.

 

αλλα η καλυτερη τιμωρια ειναι,αφου εσυ δασκαλε δεν κανεις μαθημα ξουτ απο δω να ερθει ενας αλλος που περιμενει χρονια να διοριστει!

να δεις πως θα κανεις μαθημα και με 500ευρω! οχι 1000 που παιρνουν!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...