Jump to content

Σχολεία: Απεργίες καθώς και γενική συζήτηση


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την ενημέρωση που έλαβα πρίν απο λίγο απο φίλο μου,μου είπε ό,τι το κλίμα προετοιμάζεται για κατάληψη στο σχολείο μας.Απο Τρίτη θα ξέρω για νεότερα.Το <κακό> με μας είναι ότι 18 του μήνα είναι εθνικη απελευθέρωση της πόλης και έχουμε παρέλαση οπότε υπάρχει και άλλο κενο και η κατάληψη σπάει πάλι!;)

 

Εμείς επειδή δεν είμαστε εκλογικό κέντρο θα κρατήσουμε το σχολείο και όλο το Σαββατοκύριακο.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εμας εκλογικο κέντρο ειναι και γιαυτό τόν λόγο αυρίο δέν κάνουμε σχολείο αλλα ούτε και τήν Δευτέρα...

ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΡΑΔΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΛΟΥΚΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ..............

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας το σχολείο δεν έχει τόσους επαναστάτες.:(;)Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό...Ποίος θα κάτσει στο σχολείο μας το βράδυ να το φυλάει?Ποίος θα πάρει ένα τέτοιο ρίσκο?;)

Link to comment
Share on other sites

και εμας εκλογικο κέντρο ειναι και γιαυτό τόν λόγο αυρίο δέν κάνουμε σχολείο αλλα ούτε και τήν Δευτέρα...

ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΡΑΔΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΛΟΥΚΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ..............

 

Κι εμείς προμηθευτήκαμε αλυσίδες .:X

Οργανωθήκαμε από νωρίς.:D

Αν και έπρεπε να το κλείσετε από πιο νωρίς.:p

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας το σχολείο δεν έχει τόσους επαναστάτες.:(;)Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό...Ποίος θα κάτσει στο σχολείο μας το βράδυ να το φυλάει?Ποίος θα πάρει ένα τέτοιο ρίσκο?;)

 

Μα να κάτσετε πολλά άτομα.;)

Εμείς το βράδυ είμαστε τουλάχιστον 30 άτομα.:D

Οπότε δεν φοβόμαστε τίποτα.:cool:

Αλλά χθες ήρθαν οι μπάτσοι και όσοι δεν είχαν δίπλωμα πέρνανε το μηχανάκι.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ούτε το δικό μας είναι εκλογικό κέντρο.Όλα τα σχολεία όμως κλείνουν.Απλά σε εμάς δεν παίρνει κανείς το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ούτε το δικό μας δεν είναι εκλογικό κέντρο.Όλα τα σχολεία όμως κλείνουν.Απλά σε εμάς δεν παίρνει κανείς το ρίσκο.

 

:offtopic:

Γυμνάσιο ή λύκειο είσαι?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μα να κάτσετε πολλά άτομα.;)

Εμείς το βράδυ είμαστε τουλάχιστον 30 άτομα.:D

Οπότε δεν φοβόμαστε τίποτα.:cool:

Αλλά χθες ήρθαν οι μπάτσοι και όσοι δεν είχαν δίπλωμα πέρνανε το μηχανάκι.:cry:

Και πως αποφασίστηκε να κάνετε κατάληψη?Ποιός πήρε πρωτοβουλία?Και πως έγινε η όλη διαδικασία?Επίσης πόσο καιρό θα παραμείνει κλειστό?Επ αόριστον?Λύκειο είμαι ρε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς προμηθευτήκαμε αλυσίδες .:X

Οργανωθήκαμε από νωρίς.:D

Αν και έπρεπε να το κλείστε από πιο νωρίς.:p

 

Κι εμείς την Τρίτη βάζουμε λουκέτο. Αχ τι ωραία, τι ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Και πως αποφασίστηκε να κάνετε κατάληψη?Ποιός πήρε πρωτοβουλία?Και πως έγινε η όλη διαδικασία?Επίσης πόσο καιρό θα παραμείνει κλειστό?Επ αόριστον?Λύκειο είμαι ρε.

 

Την πρωτοβουλία την πήραν κάποιοι μαθητές της 3ης.

Κάναμε συμβούλιο για το αν δέχονται οι περισσότεροι και αποφασίστηκε.

Αφού να φανταστείς κάθονται όλη μέρα παιδιά από την 1η.

Άντε εγώ φεύγω τώρα, πάω στο σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτοβουλία την πήραν κάποιοι μαθητές της 3ης.

Κάναμε συμβούλιο για το αν δέχονται οι περισσότεροι και αποφασίστηκε.

Αφού να φανταστείς κάθονται όλη μέρα παιδιά από την 1η.

Άντε εγώ φεύγω τώρα, πάω στο σχολείο.

Ναι πρέπει όμως να αποφασίσει να το κάνει αυτό το συμβούλιο.Αν και δεν είμαι της άποψης να χάνουμε μάθημα,έτσι για να χάνουμε,χωρίς λόγω ουσιαστικό δηλαδή αλλά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

και εμας εκλογικο κέντρο ειναι και γιαυτό τόν λόγο αυρίο δέν κάνουμε σχολείο αλλα ούτε και τήν Δευτέρα...

ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΡΑΔΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΛΟΥΚΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ..............

 

Εμείς δευτέρα πρωί για να μην τις προλάβουν άλλοι:p ;)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμας λενε για καταληψη απο Τριτη (σημερα πηγαν να κανουν και απετυχε), αλλά εγω ακομα και μονος μου να ειμαι, σε τετοιου ειδους καταληψη ΔΕΝ συμμετεχω.. 2α λυκειου ειμαι.. Μονο ενα σχολειο κανει αυτη τη στιγμη καταληψη εδω..
Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί όλοι σας!;):(

 

Εσείς δεν θα κάνετε κατάληψη τελικά;:woory:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εμαθα απο παιδια απο αλλα σχολεια την Τριτη θα εχουν ολα τα σχολεια καταληψη στην περιοχη μου.

Εκαναν και τα κονε με τους νυχτοφυλακες και θα τους αφησουνα μπουν ανετα.:shifty:

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αναλογικά σκεπτόμενος, με τα ποσοστά αποτυχίας των μαθητών του "19" (εάν είσαι πράγματι όπως ισχυρίζεσαι) της περσινής χρονιάς, που δεν κατόρθωσαν (το αυτονόητο) να γράψουν άνω του "10" για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, μάλλον αξιοκρατικά κυμαίνεται ο βαθμός σου στο 13-15....ένας μέτριος μαθητής δηλαδή.:blink:

 

Επίσης, έχοντας συγγενή 1ου βαθμού στην Β'Βάθμια εκπαίδευση γνωρίζω από 1ο χέρι το πώς μπαίνουν οι βαθμοί στα Γυμνάσια-Λύκεια.....:X

 

 

ΥΓ: Τέλος 3 τινά μπορούν να συμβαίνουν:

α) Κάνεις φροντιστήριο άρα δεν σε ενδιαφέρει εάν χάσεις μάθημα, το αναπληρώνεις εκεί.

β) Υποκινείσαι απο άλλους

γ) Είσαι μαθητής πολύ κάτω του 19

Φυσικα και κανω φροντιστηριο!!!ξερεις κανενα που να μην κανει???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και άσε τις καταλήψεις.Δεν έδωσες πανελλήνιες,εκεί το 19 μπορεί να γίνει και 15-,δεν ξέρεις πέρι τίνος πρόκειται.Μια χρονιά είναι και μετά πέταξε το πουλάκι.Ειλικρινά δεν μπορείτε να βγάλετε το 10 από τον ΝΟΜΟ,είναι αδύνατο να το καταφέρετε,αφήστε που δεν έχετε και δίκιο

 

Αν όλοι σας είχατε συνειδητοποιήσει τι κάνετε και με τι ασχολείται το μυαλό σας με κάτι διαφορετικό απο τις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ τότε θα τα κόβατε αυτά τα πράγματα.Αλλά υπάρχουνε μερικοί που απλά θέλουν να μην κάνουνε μάθημα και αυτό οφείλεται σε μεγάλη ανωριμότητα.Μετά θα χτυπάτε τα κεφάλια στον τοίχο αλλά θα είναι αργά.Το επιχείρημα οτι μόνο τα φροντιστήρια χρείαζονται δεν πείθει.Αν είναι κάποιος να αγωνιστεί για το 10,αυτός δεν πρέπει να είστε εσείς.

 

Το 1999 με τον Αρσένη τα πράγματα είχαν γίνει χειρότερα αλλά τίποτε δεν κατάφεραν.

 

Μπορεί να μην είναι πασιφανές αλλά γνώμη μου είναι πως αν είχανε πανελλήνιες στην Β' Λυκείου θα είχανε καταλάβει περι τίνος πρόκειται,οτι δεν είναι ενδοσχολικα με πανευκολίες.Δίνετε την μεγάλυτερη-προς το παρόν- μάχη για το μέλλον σας.Και ίσως για μερικούς και την πιο δύσκολη

Κοιτα βασικα εγω προσωπικα δεν ειπα οτι θελω να καταργηθει η βαση του δεκα.ισα,ισα ειμαι υπερ!!Δεν μπορει εγω που διαβαζω ολη την χρονια να μπαινω σε ενα τει και ο αλλος που καθεται να περνα και εκεινος σε ενα τει:mad: Εγω για αυτο που ειμαι καθετος και για αυτο συμμετεχω στην καταληψη ειναι για την μη ιδιωτικοποιηση της εκπαιδευσης

Link to comment
Share on other sites

κατα τήν γνώμη μου δέν θεωρω τήν απόψη του Argonath σωστή.

Θα ήθελα ΟΛΟΙ μετα το λύκειο να μπάινουν ΟΠΟΥ θέλουν και αμα βλέπουν ότι δέν τα καταφερνουν να αλλαζουν σχολή....

Link to comment
Share on other sites

Emeis to sxoleio to exoyme kleisei apo x8es (tetarth 11/10) mexri shmera to apogeyma poy to anoixame giati einai eklogiko kentro...

H katalypsh 8a synexistei kanonika apo thn trith...

 

<<DEN MASAME>> KAI SYNEXIZOYME...

 

 

[url]http://www.syntonistiko.gr[/url]

HONDA ASTREA GRAND

____AASA POWER___

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eimaste i monadiki xora tis sovaris Dytikis Europis (isws kai tis Anatolikis), opou KA8E xrono, ta sxoleia pernane apo mia fasi makras katalipsis...:lol:

 

Ara 2 tina symvainoun:

 

1. Oloi oi upoloipoi Europaioi ma8ites, pou den kanoun katalipseis einai m...:X

2. H' oi dikoi mas einai oi "ksypnioi"....

 

Epeidh gia to 2o polu amfivallo, mias kai apoxi apo ta ma8imata kai eksypnada den pane mazi, exo na po to eksis:

 

Kante mas ti xari re, pou to exete parei kai "patriotika"... O monadikos logos pou ginetai katalipsi, einai gia na glitosete ma8imata. Oute aitimata sovara exete, oute kai perimenete na lu8oun. Diakopes 8elete na kanete, to idio 8eloun kai oi ka8igites... kai apti stigmi pou voleuei olous i katalipsi gia auto kai ginetai... Perissotero apo olous de, me tis katalipseis xairontai oi frontistiriarxes... A re Ellada...pou pas?

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπηκα στο σιτε του υπουργειου παιδειας, και στα μαθηματα της θετικης κατευθηνσης στην Β' λυκειου εχει μαθηματικα-φυσικη-χημεια και στην Γ' εχει και βιολογια. και ρωταω: στις πανελληνιες οταν τελειωνουμε το λυκειο, στην θετικη κατευθηνση γραφουμε και βιολογια???

 

Φυσικά και έχει αφού από εκεί πας για Ιατρική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...