Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο μενού του 5300 που μπορώ να βρω το εικονίδιο της SIM;

Σε όλα τα s40 υπήρχε, αλλά στο 5300 δεν μπορώ να το βρώ.

 

Αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτό που βρίσκετε πάνω στο κινητό:

http://img56.imageshack.us/img56/1918/530079ke3.jpg

 

Ειναι βυσμα για να βαλεις τα δικα σου ακουστικα;)

Link to comment
Share on other sites

;Ενα προβληματάκι με το 5200, το οποίο συνειδητοποίησα σήμερα. Όταν με καλούν και χρησιμοποιώ το hands-free, αφού απαντήσω η στάθμη του ήχου είναι πολύ χαμηλή και δεν ακούω καλά το συνομιλητή. πρέπει να πατήσω το ''+'' μια φορά για να τον ακούω καλά, ενώ είναι ήδη στο μάξιμουμ η ένταση του ακουστικού:blink: . Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

;Ενα προβληματάκι με το 5200, το οποίο συνειδητοποίησα σήμερα. Όταν με καλούν και χρησιμοποιώ το hands-free, αφού απαντήσω η στάθμη του ήχου είναι πολύ χαμηλή και δεν ακούω καλά το συνομιλητή. πρέπει να πατήσω το ''+'' μια φορά για να τον ακούω καλά, ενώ είναι ήδη στο μάξιμουμ η ένταση του ακουστικού:blink: . Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό στο 5300:blink:

Link to comment
Share on other sites

ego pantos den to xo paratirisei giati i entasi tou akoustikou einai sto terma

ksereis giati ginetai auto;

giati to hands free simbadizei me tin entasi tis mousikis kai tou radiofonou

tsekare to na deis

 

Μπα, δεν ισχύει αυτό...

Το ραδιόφωνο έχει full ένταση, αλλά το πρόβλημα συνεχίζει...

τουλάχιστον στη δικιά μου περίπτωση...

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 5200 δεν έχει Java Games?

Βάλ'του μερικά :lol: Υπολογιστή δεν έχεις καλώδιο (3€ miniUSB)?

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει 2. Ενα με σωλίνες και ενα μπλιακ 3D snake (snake 3) αλλά πρέπει να το εμπλουτίσουμε και με άλλα (tetris, packman, mines, κτλ)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ

 

Και εγώ φίλε περιμένω ακόμα... Μάλλον το παιδί δεν μπαίνει συχνά:worry:

Link to comment
Share on other sites

Hallo!!Λοιπόν χθές για κακή μου μάλλον τύχη μου καναν δωρο το nokia 5300.Δεν το χώνευα που δεν το χώνευα σαν εμφάνιση (πολύ μεγάλο κ δεν πάω με τίποτα το κόκκινο!!! εγώ αυτή τη στιγμή έχω το nokia 7360 σχόλια για το τι πατάτα είναι κ αυτό δεν θέλω αλλά τουλάχιστον απο εμφάνιση λέει τρελά) τεσπα στο θέμα μου..έψαχνα κανένα θέμα να του βάλω μπάς κ μετριάσει λίγο ο πόνος μου μιας κ δεν μπορώ να το αλλάξω αφού είχαν τη φαεινή ιδέα να μου το ανοίξουν κ να μου το φορτίσουν κιόλας(!) κ έπεσα πάνω στο forum σας.Τα διάβασα όλα..κ διαπίστωσα

...ότι το πορτάκι παίζει...(όντως το παρατήρησα απο το πρώτο δευτερόλεπτο)..

...κάνει μόνο του restart (όντως ενεργοποιήσα το ραδιόφωνο κ μου κλεισε κ άνοιξε μόνο του)..

...η ένταση δεν είναι κ η καλύτερη (αύτό δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα δεν θέλω ούτε να το αγγίζω)..

...ευτυχώς κατάφερα κ διόρθωσα να μην μου στέλνει μικρά μηνύματα με το περιορισμένη γραμματοσειρά (αν κ κοπελα καταφερα να βρώ κ κάτι μόνη μου)..

...δεν μου δείχνει ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ το κινητό όταν μιλάω τον χρόνο με αποτέλεσμα να χρεώνομαι μονίμως μιας και χρησιμοποιώ τα 5λεπτα της vodafone..

...είδα ότι η μνήμη που έχει μέσα (ερώτημα btw γιατί αφού η κάρτα γράφει 256ΜΒ εμένα μου λέει μέσα στην έκθεση-->κάρτα μνήμης 11.2ΜB ή κάτι τέτοιο?)είναι τέτοιου είδους, δεν θυμάμαι πως τις είπε κάποιος τις συγκέκριμενες κάρτες, ούτος ώστε να με αναγκάσει να δώσω αρκετά χρήματα ώστε να κατεφέρω να πάρω τουλάχιστον μια 512 κάρτα...

 

Καταλήγωντας..μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιους καλούς λόγους να μην φύγει αυτο το κινητό κάτω απο το μπαλκόνι???????????????

Link to comment
Share on other sites

Hallo!!Λοιπόν χθές για κακή μου μάλλον τύχη μου καναν δωρο το nokia 5300.Δεν το χώνευα που δεν το χώνευα σαν εμφάνιση (πολύ μεγάλο κ δεν πάω με τίποτα το κόκκινο!!! εγώ αυτή τη στιγμή έχω το nokia 7360 σχόλια για το τι πατάτα είναι κ αυτό δεν θέλω αλλά τουλάχιστον απο εμφάνιση λέει τρελά) τεσπα στο θέμα μου..έψαχνα κανένα θέμα να του βάλω μπάς κ μετριάσει λίγο ο πόνος μου μιας κ δεν μπορώ να το αλλάξω αφού είχαν τη φαεινή ιδέα να μου το ανοίξουν κ να μου το φορτίσουν κιόλας(!) κ έπεσα πάνω στο forum σας.Τα διάβασα όλα..κ διαπίστωσα

...ότι το πορτάκι παίζει...(όντως το παρατήρησα απο το πρώτο δευτερόλεπτο)..

...κάνει μόνο του restart (όντως ενεργοποιήσα το ραδιόφωνο κ μου κλεισε κ άνοιξε μόνο του)..

...η ένταση δεν είναι κ η καλύτερη (αύτό δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα δεν θέλω ούτε να το αγγίζω)..

...ευτυχώς κατάφερα κ διόρθωσα να μην μου στέλνει μικρά μηνύματα με το περιορισμένη γραμματοσειρά (αν κ κοπελα καταφερα να βρώ κ κάτι μόνη μου)..

...δεν μου δείχνει ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ το κινητό όταν μιλάω τον χρόνο με αποτέλεσμα να χρεώνομαι μονίμως μιας και χρησιμοποιώ τα 5λεπτα της vodafone..

...είδα ότι η μνήμη που έχει μέσα (ερώτημα btw γιατί αφού η κάρτα γράφει 256ΜΒ εμένα μου λέει μέσα στην έκθεση-->κάρτα μνήμης 11.2ΜB ή κάτι τέτοιο?)είναι τέτοιου είδους, δεν θυμάμαι πως τις είπε κάποιος τις συγκέκριμενες κάρτες, ούτος ώστε να με αναγκάσει να δώσω αρκετά χρήματα ώστε να κατεφέρω να πάρω τουλάχιστον μια 512 κάρτα...

 

Καταλήγωντας..μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιους καλούς λόγους να μην φύγει αυτο το κινητό κάτω απο το μπαλκόνι???????????????

 

Μπορείς να το πουλήσεις.Τα πιο πολλά που λες ούτως ή άλλως ισχύουν. Το 11.2 ΜΒ είναι η μνήμη που είναι ήδη κατειλημμένη. Όχι η διαθέσιμη. Οι κάρτες λέγονται micro sd. Κανένα Νόκια δεν δείχνει το χρόνο που μίλησες, όταν μιλάς. Και ένας λόγος για να το κρατήσεις είναι το δυνατό ηχείο:p

 

Το 5300 έχει προφίλ για flight mode;

 

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε 5300 vs 5200

To 5300 έχει ΟΤΙ και το 5200 ΣΥΝ επιπλέον τα ακόλουθα

Οθόνη
σημαντικά
καλύτερη, και σε ανάλυση και σε τεχνολογία (ACTIVE TFT 240 x 320 pixels, 31 x 42 mm
vs
μία passive 128 x 160 και μικρότερη). Η πιότητα ΔΕΝ είναι μόνο pixel, είναι φωτηνότητα, απόκριση (όχι ghost), γωνία θέαση και saturation

 

Κάμερα
σημαντικά
καλύτερη (1,3mp
vs
0,3mp) είναι μέρα με την νύχτα και ίσως έχουν και διαφορά στο video (το 5200 τραβά 15'')

 

Έχουν Διαφορετικά πλαϊνά πλήκτρα (το 5200 έχει για ράδιο το 5300 για mp3)

 

Συμπεριλαμβάνει microSD κάρτα 256mb (για το 5200 αγοράζεις μία 512 με 20)

 

Περιλαμβάνει το miniUSB καλώδιο (στο 5200 δίνεις 3-4 και το αγοράζεις)

Και ΤΕΛΟΣ

5300 = 240 VS 5200 = 165 (διαφορά περί τα 75)

:O

 

Eπίσης το 5200 ΔΕΝ πειλαμβάνει τον 2,5mm->3,5mm Jack adapter, που έχει το 5300, και είναι ίδιαίτερα χρήσιμος.

 

Που 8α βρούμε Java εφαρμογές για το 5200;;; (128χ160, midp2.0) Συμβατές είναι του 6060, 6070, 6080, 6111, 6125, 6136, 6151, 6103, 7360...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης το 5200 ΔΕΝ πειλαμβάνει τον 2,5mm->3,5mm Jack adapter, που έχει το 5300, και είναι ίδιαίτερα χρήσιμος.

= 5€ στο Γερμανό (ίσως φθηνότερο σε ηλεκτρονικάδικο)

 

Που 8α βρούμε Java εφαρμογές για το 5200

= Google it και πές μας :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Βολεύεσαι με κανά theme μέχρι να βρούμε java apps/games???

 

http://gallery.mobile9.com/c/series-40-3rd-ed-themes/1/?sort=6

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιο είναι πιο καλό για αγορά; Το Νόκια 5300 σε χρώμα κόκκινο ή σε χρώμα γκρίζο;

Επίσης πολλά παιχνίδια εδώ: http://www.astatalk.com/viewtopic.php?p=8528

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το γκρι έχει πιο καλές λειτουργίες... :D

Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα... Το γκρι παραείναι αδιάφορο, το κόκκινο παραείναι μπαμ... Θα προτιμούσα μάλλον το κόκκινο (όπως και το 5200 μου), αλλά 8α το προτιμούσα, αν το έβρισκα σε μπλε...

 

Σε γενικές γραμμές παιδιά, προτείνω +70ευρ και 5300, παρά 5200...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουριος στο forum..

Μηπως ειμαι ο μονος που χαλιεται με το γεγονος του οτι στο Nokia 5300 (δεν ξερω για τα αλλα Nokia) οταν γραφεις sms και φτασεις στους 70 χαρακτηρες μπαινει 2ο sms?!?!

Ειναι δυνατον να επιτρεπεται κατι τετοιο οταν τα περισσοτερα κινητα της αγορας υποστηριζουν μεχρι 155 χαρακτηρες στο 1ο sms?!?!

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουριος στο forum..

Μηπως ειμαι ο μονος που χαλιεται με το γεγονος του οτι στο Nokia 5300 (δεν ξερω για τα αλλα Nokia) οταν γραφεις sms και φτασεις στους 70 χαρακτηρες μπαινει 2ο sms?!?!

Ειναι δυνατον να επιτρεπεται κατι τετοιο οταν τα περισσοτερα κινητα της αγορας υποστηριζουν μεχρι 155 χαρακτηρες στο 1ο sms?!?!

 

Ευχαριστω..

 

Καλως ηρθες

πηγαινε στις ρυθμισεις των μηνυματων και βαλε περιορισμενη υποστηριξη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...