Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητακι εναι παρα πολυ καλο γι ατα λεφτα του,ομορφο απο εμφανιση,οπολυ καλο στον ηχο και βελτιωμενο το μενου του.το δινω ομως γιατι δυστχως η Nokia επιμενει να μην βγαζει μια δεμμενη συσκευη,δυστυχως εχει λιγο παιξιμο η προσοψη,οχι σαν του 6280 αλλα εχει κι αυτο για μενα ειναι παρα πολυ βασικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω ,επαιξα λιγο μαζι του, σημερα στο πλαισιο.

Καλη οθονη ,σχετικα καλη κατασκευη ,ομως μου φανηκε σαν ψευτικο .

Περιμενω να δω απο πλευρας ηχου πως ειναι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tις μνήμες MicroSD τί τις θέλανε? Λες και είναι μεγάλες οι κανονικές SD (~20€ τo 1Gigabyte!), ή έστω οι miniSD (20€ για 512MBs). Aντί αυτού η Nokia μας φορτώνει Transflash/microSD με το εξωφρενικό κόστος... 40€ για 256ΜΒs (ή 95€ για 1 Giga) και μόνο όφελος λίγα χιλιοστά μικρότερο μέγεθος! Και όλα αυτά σε μια εκ των πραγμάτων μνημοβόρα συσκευή αφού έχει λειτουργίες mp3 player. Στις ανόητες κατασκευαστικές επιλογές δεν έχουν πρόβλημα να... εμπνευστούν από την Sony-Ericsson όπως βλέπω (M2 και το κακό συναπάντημα). :down:

 

Επίσης, δεν μου πολυαρέσουν τα fisher-price χρώματα (προτιμότερο το design του 6270) και η απουσία flash. Kατά τα άλλα, η τιμή είναι σχετικά καλή για slider, ενώ αξίζουν συγχαρητήρια για την ενσωμάτωση (επιτέλους!) mini-jack headphone εξόδου (μαζί με μετατροπέα και για 3.5mm ακουστικά). Επίσης θετική είναι η αντικατάσταση του pop-port με standard mini-usb θύρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το 5300, αρκετά καλό μετατρέπει τα mp3 σε mp4 και χωράει πάρα πολλά τραγούδια. Έβαλα μέσα μια καρτα sim Vodafone που είχα πού παλιά, (περίπου 5 χρονών) λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή όλλες οι καρτες ίδιες είναι?

 

Επίσης διαπίστωστασα ότι όταν ενεργοποίησα την καθαρότητα της φωνής σε κάποιες κλήσεις κολούσε και άκουγα ενα συνεχόμενο βοητό και έπειτα έκανε restar στην κεντρική οθόνη μόνο του, λέτε να φταίει το Firmware? έχει το ν. 03.50 14-09-06. Υπάρχει και ποιό καινούριο?

 

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: θέματα πού μπορώ να βρώ και γιατι ενώ έχω εναργοποιήσει wap Vodafone live κτλπ δεν μπορώ να ανοίξω την σελίδα της Nokia.com. μου λέει ότι the service is unavailable in this server??????

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι οκ to slide? η ειναι αντιστοιχο του 6280?

 

γιατι αλλα λεει ο ενας, αλλα ο αλλος...

 

Ειναι αντιστοιχο του 6111?

 

γιατι νομιζω οτι αυτο ηταν το καλυτερο slide που εχει βγαλει ως τωρα η ΝΟΚΙΑ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το 5300 την τεταρτη.Πολυ καλο το slide ποιο καλυτερο απο 6111 η οθονη του πολυ καλη oχι πολυ φωτεινη ,ο ηχος του καλος και δυνατος.Εχουν φτιαξει ποιο πολυ το s40 με καποιες καινουργιες λειτουργιες.Στις κλησεις τωρα υπαρχουν και οι εισερχομενες οχι ομως οι αναπαντητες.Και στο ραδιο υπαρχει πλεον και η επιλογη της αυτοματης αποθηκευσης σταθμων αλλα εκει το κινητο οταν το κανει αυτο κανει restart.Eπισης μου εκανε restart ενω μιλαγα και ενω ακουγα ραδιοφωνο με αποτελεσμα να το παω πισω στο πλαισιο και να παρω το z710 το οποιο δεν το μετανοιωσα καθολου.Θελει ακομα δουλεια το 5300 για να σταθεροποιηθει και να σταματησει τα restart.:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ποιοτητα ηχου εχει?με τα ακουστικα παντα γιατι

εχω το Ν91 αλλα μου αρεσε αυτο το κινητακι.

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε κανεις να μου πει τι ποιοτητα ηχου εχει?με τα ακουστικα παντα γιατι

εχω το Ν91 αλλα μου αρεσε αυτο το κινητακι.

Φιλε μου θα σε απογοητευσω τα ακουστικα ακουγονται πολυ χαμηλα εκτος αν το δικο μου ηταν προβληματικο.:(

Link to comment
Share on other sites

το δα σημερα και εγω.

Πανεμορφο! Υπεροχο και παιχνιδιαρικο...

 

Εχει τζογο και αυτο, οχι τρελλα πραγματα αλλα τον καταλαβαινεις τον τζογο αρκετα.

 

Ομως αν ειναι χαμηλα τα ακουστικα του που το συνοδευουν, δεν αξιζει ρε παιδια... α.. και η οθονιτσα του υπεροχη επισης... ενα μικρο και γλυκουλι 6280 χωρις το 3g

:X
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι το ηχιάκη του και τα ακουστικά αρκετά δυνατα ακούγονται, δε σου παίρνουν και το κεφάλι, αλλα έχει πολυ καθαρό ήχο και μετατρέπει και τα mp3 σε m4a που ποιάνουν το 1/3 στην καρτα μνήμης με αποτέλεσμα να χωράει τα τριπλάσια....
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

το δα σημερα και εγω.

Πανεμορφο! Υπεροχο και παιχνιδιαρικο...

 

Εχει τζογο και αυτο, οχι τρελλα πραγματα αλλα τον καταλαβαινεις τον τζογο αρκετα.

 

Ομως αν ειναι χαμηλα τα ακουστικα του που το συνοδευουν, δεν αξιζει ρε παιδια... α.. και η οθονιτσα του υπεροχη επισης... ενα μικρο και γλυκουλι 6280 χωρις το 3g

 

να σου πω κατι?σε αυτα τα χρηματα δικαιολογω τον μικρο τζογο που εχει,κατα τα υπολοιπα ειναι αρκετα καλο κινητακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του Nokia 5200 είναι 164,99 απο τα καταστήματα Vodafone............καθόλου άσχημη τιμή

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Το σκευτομε για φίλη μου μιας και με 160€ προσφέρει FM, mp3, BT

 

Θα μπορούσε κάποιςο κάτοχος 5200 (έστω και 5300) να μας πει και εμάς

->ποσο κρατάει
η μπαταρία
του σε πραγματική χρηση? το 223 θεωρητικό το βλέπω για 2-3 μέρες πραγματικό :confused:

->Αν προσφέρει stereo HF. (ρωτώ για 5200 όχι 5300)

->Σαν 40 βελτιώθηκε σε τίποτα σε σχέση με τα παλιά? (πχ κάποιος είπε τώρα δεχνει και τις εισερχόμενες όταν πατάς το YES..., ενώ οι άλλοι το κάνουν από 1998 αυτό, αλλά όχι τις αναπάντητες)

->Λοιπές κυρίως αρνητικές παρατηρίσεις.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinitaki einai spesial....min distasete na to parete....prospathisa na to kanw kai update alla den iparxi akoma kainourgio firmware....to anagnorise kanonika omos!!!

 

mou fenete kai ligo pio grigoro apo to 6280 pou eixa

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη 2 εβδομάδες.

Επέστρεψα στα NOKIA μετά από 6 μήνες ταλαιπωρείας (samsung).

 

Εντυπωσεις; ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ. Βολικό, βολιότατο, με αρχική οθόνη που τη φτιάχνεις ΟΠΩΣ θέλεις, με τις συντομεύσεις που θέλεις, σε οποιαδήποτε θέση θέλεις. Πορσωπικά στην 1η σελίδα έβαλα ότι θέλω να βλέπω με μια ματιά, χωρίς να πρέπει να κάνω κανένα click. Το μενού αλλάζει επίσης θέσεις, βάζεις τα εικονίδια με τη σειρά που θέλεις (πχ έβαλα στη μέση τα ΜΗΝΥΜΑΤΑ ώστε να είναι το 1ο μόλις μπω).

 

Σαν wap δούλεψε αμέσως. Δεν ζήτησα καν ρυθμίσεις από τη vodafone, με το που έβαλα την κάρτα τα βρήκε όλα μόνο του (και mms αμέσως).

 

Η οθόνη του είναι πολύ φωνεινή και τη νύχτα κάνει και για φακός. Σαφώς στα ΥΠΕΡ το ότι δεν έχει τα περίεργα βύσματα όπως παλιά (μα πόσα είχα πάρει), αλλά USB και μάλιστα στο PC το βλέπεις αμέσως και δεν χρειάζεται εγκατάσταση software. To βλέπει σαν USB stick. Βέβαια έβαλα και το software της Nokia (PC SUITE) κυρίως για να κάνω backup το τηλέφωνο (κάνει backup τα πάντα - επαφές, μηνύματα, ήχοι, εικόνες κτλ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ). Έχω πρόβλημα με τα Ελληνικά, μου χάνει χαρακτήρες, σχεδόν σου καταστρέφει τον κατάλογο. Δεν θα ξαναμπώ στην οργάνωση επαφών, εκτός αν μια νέα έκδοση (ή κάποια συμβουλή από εσάς) λύσει το πρόβλημα.

 

Πολύ δυνατό ηχείο, τόσο που φοβάσαι ότι θα το "τινάξει". Το ότι έχει και βύσμα για έξοδο σε κονσόλα είναι άλλο ένα υπέρ. Ήδη το χρησιμοποίησα, βάζοντας το να παίξει σε μπαράκι (τάχα μου τάχα μου δεν προλάβαινα να γράψω τα συγκεκριμένα ταγούδια σε CD).

 

Αν η Gameloft βγάλει και το Platinum Sudoku για το 5300, θα είμαι πλήρης. Περιμένω πως και πως. Ελέγχω το site τους καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να ξέρω αν το κινητό υποστηρίζει playlist (όπου η μετάβαση στο επόμενο τραγούδι θα γίνεται αυτόματα και όχι χειροκίνητα).

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής;

 

Επίσης το handsfree δεν έχει το ίδιο βύσμα με τα παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...