Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω miniSD αντί για microSD στο 5300 και αν γνωρίζετε τις τιμές των miniSD καθώς και των microSD (1GB kai 2GB).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω miniSD αντί για microSD στο 5300 και αν γνωρίζετε τις τιμές των miniSD καθώς και των microSD (1GB kai 2GB).

 

Ευχαριστώ

 

μόνο microSD δέχεται το 5300 και οι τιμες τους ενδεικτικά είναι: Motorola

T-Flash Card (MicroSD) 1 GB 65,00 € http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=56580348&product=859850

Link to comment
Share on other sites

;Ενα προβληματάκι με το 5200, το οποίο συνειδητοποίησα σήμερα. Όταν με καλούν και χρησιμοποιώ το hands-free, αφού απαντήσω η στάθμη του ήχου είναι πολύ χαμηλή και δεν ακούω καλά το συνομιλητή. πρέπει να πατήσω το ''+'' μια φορά για να τον ακούω καλά, ενώ είναι ήδη στο μάξιμουμ η ένταση του ακουστικού:blink: . Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

 

Αχ παιδιά και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!!

Και εν τω μεταξύ το τηλέφωνο αποφασίζει μόνο του πότε η ένταση του ακουστικού θα είναι υψηλή και πότε θα έχει πέσει στη μέση.

Μαγικά...!

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Απο την Ενεργή αναμονή του 5300 μου εξαφανίστηκε απο το μενού γραμμή συντομεύσεων η συντόμευση για το Music Guess πώς μπορώ να την επαναφέρω, δεν υπάρχει μεσα στις προεπιλεγμένες όταν επιλέγω διαμόρφωση συντομεύσεων.....
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

μόνο microSD δέχεται το 5300 και οι τιμες τους ενδεικτικά είναι: Motorola

T-Flash Card (MicroSD) 1 GB 65,00 € http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=56580348&product=859850

 

Man o Γερμανός έχει καλύτερες τιμές (κουφό, έτσι;!)

Για 1GB της Kingston 50 euros..

Link to comment
Share on other sites

Hallo!!Λοιπόν χθές για κακή μου μάλλον τύχη μου καναν δωρο το nokia 5300.Δεν το χώνευα που δεν το χώνευα σαν εμφάνιση (πολύ μεγάλο κ δεν πάω με τίποτα το κόκκινο!!! εγώ αυτή τη στιγμή έχω το nokia 7360 σχόλια για το τι πατάτα είναι κ αυτό δεν θέλω αλλά τουλάχιστον απο εμφάνιση λέει τρελά) τεσπα στο θέμα μου..έψαχνα κανένα θέμα να του βάλω μπάς κ μετριάσει λίγο ο πόνος μου μιας κ δεν μπορώ να το αλλάξω αφού είχαν τη φαεινή ιδέα να μου το ανοίξουν κ να μου το φορτίσουν κιόλας(!) κ έπεσα πάνω στο forum σας.Τα διάβασα όλα..κ διαπίστωσα

...ότι το πορτάκι παίζει...(όντως το παρατήρησα απο το πρώτο δευτερόλεπτο)..

...κάνει μόνο του restart (όντως ενεργοποιήσα το ραδιόφωνο κ μου κλεισε κ άνοιξε μόνο του)..

...η ένταση δεν είναι κ η καλύτερη (αύτό δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα δεν θέλω ούτε να το αγγίζω)..

...ευτυχώς κατάφερα κ διόρθωσα να μην μου στέλνει μικρά μηνύματα με το περιορισμένη γραμματοσειρά (αν κ κοπελα καταφερα να βρώ κ κάτι μόνη μου)..

...δεν μου δείχνει ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ το κινητό όταν μιλάω τον χρόνο με αποτέλεσμα να χρεώνομαι μονίμως μιας και χρησιμοποιώ τα 5λεπτα της vodafone..

...είδα ότι η μνήμη που έχει μέσα (ερώτημα btw γιατί αφού η κάρτα γράφει 256ΜΒ εμένα μου λέει μέσα στην έκθεση-->κάρτα μνήμης 11.2ΜB ή κάτι τέτοιο?)είναι τέτοιου είδους, δεν θυμάμαι πως τις είπε κάποιος τις συγκέκριμενες κάρτες, ούτος ώστε να με αναγκάσει να δώσω αρκετά χρήματα ώστε να κατεφέρω να πάρω τουλάχιστον μια 512 κάρτα...

 

Καταλήγωντας..μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιους καλούς λόγους να μην φύγει αυτο το κινητό κάτω απο το μπαλκόνι???????????????

 

AX eides? αν εισαι κοπελα σου κανουν δωρο το 5300.ενω εμεις οι μπατηριδες με κανα 5200 κ θα το πληρωσουμε κ εμεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδες..και καλα Χριστουγεννα για όλους με υγεία..και χαρα.

Σε λιγες μέρες θα παραγγηλω το 5300..απο την Cosmote..αν και εχουν καποιο προβλημα αυτη την στιγμη στις παραγγελειες και μου ειπαν παιζει και για το 2007 να πάρω το κινητο..Παροτι ακουσα πολλα μειονεκτηματα..

Πχ πορτακι που παίζει..κτλ κτλ..

πλεον θέλω ενα κινητο.. όμορφο μικρο,να εχει χωρο(επεκτασιμη μνημη)..

να εχει ραδιο,BT..και στην πιο χαμηλη τιμη..περσι πηρα το κ700ι

Προσωπικη γνωμη..(Ποτε ξανα Se..βεβαια για αυτα που προσφερουν ειναι τα πιο φθηνα..αλλα..οτι [πληρωσεις παιρνεις..)γιαυτο μονο νοκια..Το χω στειλει 2 φορες στην αντιπροσωπια για φτιαξιμο έλεος..και εχουνε και αλλοι φιλοι μου Se κ700ι,κ750ι,w800..τα ιδια.συνεχεια δηλαδη στα σερβις..ουτε αυτοκινητα να ητανε..Τεσπα..

Εφαρμογες και παιχνιδια παιζουνε για 5300..?

Καποιο Link..

Ευχαριστω πολυ..Καλησας μερα..

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρεται αν το nokia 5300 ''σηκώνει'' 2 gb κάρτα???:confused:

 

Πάντος στον http://www.nokia.com λέει πως ''σηκώνει''...:cool:

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδες..και καλα Χριστουγεννα για όλους με υγεία..και χαρα.

Σε λιγες μέρες θα παραγγηλω το 5300..απο την Cosmote..αν και εχουν καποιο προβλημα αυτη την στιγμη στις παραγγελειες και μου ειπαν παιζει και για το 2007 να πάρω το κινητο..Παροτι ακουσα πολλα μειονεκτηματα..

Πχ πορτακι που παίζει..κτλ κτλ..

πλεον θέλω ενα κινητο.. όμορφο μικρο,να εχει χωρο(επεκτασιμη μνημη)..

να εχει ραδιο,BT..και στην πιο χαμηλη τιμη..περσι πηρα το κ700ι

Προσωπικη γνωμη..(Ποτε ξανα Se..βεβαια για αυτα που προσφερουν ειναι τα πιο φθηνα..αλλα..οτι [πληρωσεις παιρνεις..)γιαυτο μονο νοκια..Το χω στειλει 2 φορες στην αντιπροσωπια για φτιαξιμο έλεος..και εχουνε και αλλοι φιλοι μου Se κ700ι,κ750ι,w800..τα ιδια.συνεχεια δηλαδη στα σερβις..ουτε αυτοκινητα να ητανε..Τεσπα..

Εφαρμογες και παιχνιδια παιζουνε για 5300..?

Καποιο Link..

Ευχαριστω πολυ..Καλησας μερα..

Καλησπέρα.

Ναι, παίζουν και παιχνίδια και εφαρμογές στο Νόκια 5300. Μπορείς να βρέις σε αυτό το θέμα διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το πω μπαχατέλα το 5300(σε αντίθεση με το 6111)

Η κάμερά του είναι χάλια,και χωρίς φλας,αλλά είναι xpress music,στην οποία δε με έχει απογοητεύσει... ;)

να ρωτήσω κάτι...

τους ήδη βαλμένους ήχους,πώς τους βγάζω;;;:blink:

ευχαριστώωω!και καλά εξμας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το πω μπαχατέλα το 5300(σε αντίθεση με το 6111)

Η κάμερά του είναι χάλια,και χωρίς φλας,αλλά είναι xpress music,στην οποία δε με έχει απογοητεύσει... ;)

να ρωτήσω κάτι...

τους ήδη βαλμένους ήχους,πώς τους βγάζω;;;:blink:

ευχαριστώωω!και καλά εξμας!!!!

Οι ήχοι που υπάρχουν στην συσκευή δεν διαγράφονται.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με αναβάθμιση;;; :(

Τζάμπα χώρο μου τρώνε...απο την κάρτα με memory card reader???(Γιατί με καλώδιο που προσπάθησα δεν...)

Χίλια ευχαριστώ για την ενημέρωση gwgw! :)

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη στα καταστήματα τιμ το τελευταίο πουλήθηκε το σάββατο το απογευμα.Εγώ στο γερμανό το βρήκα... ;)

όσο το σκαλίζω,τόσο μ'αρεσει!!Το ηχείο είναι πολύ καλό!!!Και το συνέδεσα με ενισχυτή κιθάρας..Φορητός ντιτζει είναι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη στα καταστήματα τιμ το τελευταίο πουλήθηκε το σάββατο το απογευμα.Εγώ στο γερμανό το βρήκα... ;)

όσο το σκαλίζω,τόσο μ'αρεσει!!Το ηχείο είναι πολύ καλό!!!Και το συνέδεσα με ενισχυτή κιθάρας..Φορητός ντιτζει είναι!!!!!!

 

:cry: Και εγώ σε Γερμανό το βρήκα και το μετάνιωσα που δεν πήγα σε κατάστημα ΤΙΜ... μαλλον ειναι απο τις χειρότερες επιλογές μου σε τηλέφωνο .. και μέσα σε όλα του τα εκνευριστηκα.. ΔΕΝ ξερω πως σβηνουν οι αισχρες επιλογες τραγουδιών που έχει....ΑΤΙΜΕ ΓΕΡΜΑΝΕ:X :X :X

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάνενα πρόγραμμα για backup των μηνυματων και του καταλόγου τηλεφώνων πιο ευχρηστο απο αυτό που έχει το κινητο μαζί??:)
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

re paidia eiste efxaristoimenoi apo to kinito giati skeftomai na to agorasw.Tha to agorasw misotimis gia afto peste m an dn einai kalo na parw kapoio allo misotimis!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

re paidia eiste efxaristoimenoi apo to kinito giati skeftomai na to agorasw.Tha to agorasw misotimis gia afto peste m an dn einai kalo na parw kapoio allo misotimis!

 

αν μπορείς να πάρεις κάποιο καλυτερο μισοτιμής πάρτο.. εγω προσωπικά δεν ειμαι ευχαριστημένη. το εχω 4 μερες και κοιτάζω ήδη να το αλλάξω..:wacko:

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να πάρεις κάποιο καλυτερο μισοτιμής πάρτο.. εγω προσωπικά δεν ειμαι ευχαριστημένη. το εχω 4 μερες και κοιτάζω ήδη να το αλλάξω..:wacko:

 

thnx skeftomai na parw w700 ti les?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

thnx skeftomai na parw w700 ti les?

 

το μετανιωσα που δεν το πήρα....!!! ημουν αναμεσα στα δυο και επελεξα νοκια... και τωρα τραβαω τα μαλλια μου... τεσ πα..

ασε που δεν εχει δυνατο ήχο απο το hands free στο ραδιοφωνο..:wacko: :wacko:

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...