Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτιι... Πώς αλλάζω λογότυπο φορεα;;

σε διαφορα σαιτς που είδα είναι εικόνες gif.πρέπει να κάνω κάτι αλλο;;;:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hi ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΑΝΚΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ LINKS ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΤΕΣΠΑ ΕΧΕΤΕ ΛΙΝΚΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝ. ΤΟ SUDOKOU???

Link to comment
Share on other sites

Το 5200 που πηρα πριν 1 μηνα, κανει κατι κουλα και κολλαει.

Κολλαει ΟΧΙ οταν το χρησιμοποιεις , αλλα σε κατασταση αναμονης.

Ξαφνικα χανει το σημα (cosmote) για περιοδους 10λεπτων, και οταν προσπαθησεις να εισελθεις στον καταλογο εκεινη τη περιοδο εμφανιζει μηνυμα οτι δεν ειναι διαθεσιμες οι επαφες..!

Για να απενελθει θελει reset.

Αυτο συμβαινει ειτε εχεις επιλεξη το δικτυο χειροκινητα ειτε αυτοματα.

 

 

Εχει κανενας αλλος παρομοια συμπτωματα?

Φταιει το κινητο? η Σιμ ?

 

Να προσθεσω οτι πηγα το κινητο στην Νοκια για reflash νεου λογισμικου..

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά εδώ και δυο μέρες έπαψε να παίζει οποιονδήποτε ήχο, πλην του μπιπ όταν φορτίζει...

Δεν παίζει ούτε ήχους κλίσεις ούτε μηνυμάτων και είναι σαν να το έχω συνεχώς στο αθόρυβο....Έλεγξα τις ρυθμίσεις(θέματα-ήχοι κτλ) και είναι όλες σωστές, δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...Κατά τ'άλλα το κινητό λειτουργεί άψογα...Έκανα software update ενώ είχα την τελευταία έκδοση και το πρόβλημα παραμένει....

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Αν όχι υπάρχει κάποιο service στο κέντρο Αθήνα να το πάω να το δουν;

Thanx

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω άν κανένασ πήρε το 5300 απο κατάστημα COSMOTE το τελευταίο 2μηνο? H αδερφή μου το έχει παραγκείλει απο 14/12 και ολο της λένε έρχεται. Είναι δυνατόν?????
Link to comment
Share on other sites

Το 5200 το δινει η Cosmote και ποσο ρε παιδια!

Χιλιες φορες ρωτησα!:!!!!!:(

Πνιγεσαι σε μια κουταλιά νερό :p

Γιατί να μην το δίνει? :confused: Η κοπέλα μου το πείρε πριν τα Χριστούγεννα σε COTE από Γερμανό.

Πόσο κάνει σήμερα?? (εύκολο και αυτό)

Δες ένα esite

http://www.egermanos.gr

http://www.plaisio.gr

... δεν πιστεύω να θέλεις να σου το ψάξω εγώ? :baby:

 

εύκολο ε?? δεν χρειάζεται να ρωτάς 1000 φορές και να στεναχωριέσαι για κάτι τόσο ευκολο να βρεις..

Δώσε σε κάποιον ένα ψάρι για να φάει μία μέρα. Μάθε του να ψαρεύει και θα τρώει μία ζωή;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Telika re paidia mporeite na m peite ean esas to ixeio sas fenete dinato kai exei kali poiotita?

 

Το ηχείο την παλεύει δεν την παλεύει. Εννοώ πως τα default ringtones και ορισμένα mp3 τα παίζει σε ικανοποιητική ένταση και ποιότητα, αλλά σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις κάποιο προγραμματάκι στο PC για να κόψεις-ράψεις κάνα mp3 στα μέτρα σου και να το αποθηκεύσεις στο κινητό, τότε ενδέχεται να παραμορφώνει πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Exw topothetisei tin microSD alla to kinito den tin anagnwrizei....oute emfanizetai san epilogi stin ekthesi....kai basika to douleuw mono me tin mikri mnimi tou kinitou.H microSD energopoieitai moni tis h mesw kapoias rithmisis pou profanws den exw kanei?:!:
Link to comment
Share on other sites

Κλείσει και ξανάνοιξε το κινητό σου και πες μας αν την αναγνωρίζει.
Tipota distixws...parolo pou exw to teleutaio firmware.
Link to comment
Share on other sites

Thnx mate!

 

Το παράδοξο της υπόθεσης έχει ως εξής:

 

Αμέσως μετά αφότου απάντησα στον dexter για τον ήχο (στην αρχή αυτής της σελίδας), έγινε το εξής κουφό!

Όταν με καλούν αλλά και όταν έρχεται sms, παίζουν τα αντίστοιχα "samplάκια" από κάποια mp3 που έχω αποθηκεύσει στο κινητό και μετά από λίγα δευτερόλεπτα αυξάνει η ένταση από μόνη της!!! Τέρμα όμως, full!!!

Όποιος μπορεί να μου βρεί λύση, τον κερνάω διακοπές στην Κέρκυρα!

 

Υ.Γ.: Απαντήσεις του τύπου, έλεγξε την ένταση ήχου (συνεχόμενη-αυξανόμενη κτλ.), βάλε άλλο ringtone από τα defaults, δεν γίνονται δεκτές.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει θήκη για το NOKIA 5300?

Ψάχνω θήκη slide, όχι σαν αυτές που μπαίνει όλο το κινητό μέσα και για να δω αν έχω μηνύματα ή αναπάντητες κλήσεις να πρέπει να το βγάλω έξω.

Σε διαφορετική περίπτωση μήπως υπάρχει άλλου είδους θήκη, αλλά διάφανη?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω βρει τίποτα. Όλοι λένε ότι δεν έχει βγει ακόμη θήκη τέτοιου είδους. Γνωρίζετε κάτι περισσότερο?

Το τηλέφωνο έχει χρησιμοποιηθεί 10 ημέρες τώρα ελάχιστα (κυρίως κάποια μηνύματα και 2-3 κλήσεις). Αν το πουλήσω η τιμή του, που περίπου κυμαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω το κινητάκι (5300) είμαι ανάμεσα σ'αυτό και

6290. Επειδή είχα symbian παλιά (το SX1) και σκέφτομαι να πάρω κάτι πιο απλό

αλλά και σταθερό. Υπάρχει κανένας ιδιαίτερος λόγος να μην πάρω το 5300?

Απ'ότι διάβασα στο forum δεν εχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις αλλά

γιατί?:confused:

 

Είχε ή έχει κανείς προβλήματα όπως κολλήματα restart κτλ

Από ποιότητα κατασκευής είστε ικανοποιημένοι..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

εχω το 5200 με firmware 3.92. κατα την ενημερωση στο outlook ολες σε ολες τισ επαφες απο το τηλεφωνο στο pc λειπουν γραμματα κτλ. δηλ πχ το "Κωστας" στο outlook θα το περασει σαν "Κωστ ς". την ενημερωση την κανω με την τελευταια εκδοση PC SUITE.

κανει το ιδιο και στις καταχωρησεις ημερολογιου και στην ενημερω ση που εκανα στο outlook express.

αντιμετωπησε κανεις το ιδιο προφλημα?

καμια ιδεα για λυση του?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει θήκη για το NOKIA 5300?

 

Το E-shop έχει κάτι θήκες "Crystal". Γνωρίζετε τι είναι αυτές και που μπορώ να δω φωτογραφία τους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...