Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηχείο την παλεύει δεν την παλεύει. Εννοώ πως τα default ringtones και ορισμένα mp3 τα παίζει σε ικανοποιητική ένταση και ποιότητα, αλλά σε περίπτωση που χρησιμοποιήσεις κάποιο προγραμματάκι στο PC για να κόψεις-ράψεις κάνα mp3 στα μέτρα σου και να το αποθηκεύσεις στο κινητό, τότε ενδέχεται να παραμορφώνει πολύ..

 

Kάνοντας πρόσφατα αυτήν την δουλειά (mp3 σε ringtone με το mp3trim) έχω να πω ότι ακούγεται εξαιρετικά δυνατά και σίγουρα πολύ δυνατότερα από το Ζ550ι μου. Τωρα σε τέτοια ένταση από ένα τόσο μικρό ηχείο.. περιμένεις να μην παραμορφώνει.. :confused: Θα είχαμε ανακαλύψει το υπερηχέιο :lol: Μην τα θέλουμε και όλα. Το εξοτερικό ηχείο αυτής της συσκευής είναι πολύ δυνατό.. η πιότητα στα mp3 πετυχαίνεται με ακουστικά :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει αυτή η θήκη!

Άραγε να ταιριάζει και στο 5200; :worry:

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Paidia brhka authn thn kartoula sto e-shop:

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.555051

Logika einai sumbath me to 5300, etsi? An kserei kapoios kati, gia kaluterh timh h gia parapanw xwrhtikothta as kanei to kalo..

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα προβλημα που εχω με το Νοκια 5300.Οταν κανω αποστολη με Bluetooth και οχι μονο, επαφων γραμμενων στα ελληνικα σε αλλα κινητα ακομα και σε κινητα Νοκια, οι επαφες εμφανιζονται λανθασμενα(ονομα-επιθετο).Το ιδιο συμβαινει και με τον υπολογιστη με αποτελεσμα ο συγχρονισμος με το Outlook να γινεται εντελως λαθος,ακομα και αν εχω διορθωσει τις επαφες σε αυτο μια μια, οταν επιλεγω συγχρονισμο προς το Outlook απο το κινητο, αυτες-οι επαφες- εμφανιζονται διπλες οι μισες λαθος και οι μισες σωστες(αυτες που εχω διορθωσει μια μια). Οταν βεβαια αποστελονται επαφες προς το Νοκια αυτο τις εμφανιζει κανονικα.Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω?(Οι γλωσσες γραφης που υποστηριζει περιλαμβανουν και τα ελληνικα).ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

HI PAIDIA ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΑ ΜΟΥΣΙΚΙ ΑΠΟ ΤΟ 5300

ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΝΟ ΣΤΟ ΓΑΡΦΕΙΟ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΟΝΙ ΤΙΣ ΚΙΑ ΛΕΟ ΤΗΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΣΤΑΡΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΝ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΤΥΠΑΟ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΙΓΑ ΣΤΙΝ VODEFON ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΩ ΣΤΙΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΝ ΠΗΡΑΝ ΤΕΣΠΑ

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ?

Link to comment
Share on other sites

hi pedes loipon diabasa tosa gia to 5200 pou psithika na to apoktiso !!!

pite mou omos mesa sto paketo agoras simperilambanete memori stick kai an ne posa mb????

h sikseuh ti mnimi exei????

thnks!!!

Up to 5MB free internal user memory

http://europe.nokia.com/A4199028 :rolleyes:

 

Κάρτα μνήμης δεν περιέχει το πακέτο, αλλά πλέον έχουν πέσει οι τιμές και μπορείς να αγοράσεις μια με λίγα χρήματα. Ενδεικτικά δες τις παρακάτω...

http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=4917

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=11279 ;)

Link to comment
Share on other sites

Merikes fores mou allazei tin melodia stis eiserxomenes kliseis....kai mou bazei enan apo autous pou eixe i siskeui...sas exei simbei kati antistoixo?:wacko:

 

Μηπως αυτο συμβαινει οταν αλλαζεις θεμα ?

Εαν ναι,ετσι γινεται..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι και 3 μερες εχει αυτονομια το 5200!

Και με εντονη χρηση και ακουσμα συνεχως ΜΡ3 10 ωρες!

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

όταν ανοίγει το τηλέφωνο, πως μπορώ να το κάνω να μη βγάζει τη μουσική της NOKIA (εκείνη τη χαρακτηριστική μελωδία του ανοίγματος)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

όταν ανοίγει το τηλέφωνο, πως μπορώ να το κάνω να μη βγάζει τη μουσική της NOKIA (εκείνη τη χαρακτηριστική μελωδία του ανοίγματος)?

 

Καμιά ιδέα?????

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα?????

 

Για να μην απανταει κανεις ,μαλλον δεν θα γνωριζει....

Αν θυμαμαι καλα ,μονο οταν το εχεις στο αθορυβο προφιλ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To 5200 φίλης μου εμφανίζει τελευταία "περίεργα κολήματα":mad: . Ετσι κατά βούληση κωλάει το 1 ή/και το 3, το πάνω ή/και το δεξιο βελάκι. Το πρόβλημα δείχνει να είναι software καθώς τα κολήματα είναι περιοδικά (τακτικά όμως) και τυχαία (με restart μπορεί να παίξει πχ). Βέβαια αφήνω και ένα ενδεχόμενο να είναι hardware το θέμα (η φίλη μου ισχυρίζεται ότι με σφαλιάρες παίζει).

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλως αυτό το πρόβλημα; :confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για να μην απανταει κανεις ,μαλλον δεν θα γνωριζει....

Αν θυμαμαι καλα ,μονο οταν το εχεις στο αθορυβο προφιλ.

 

Στο αθόρυβο το έχω. (Αυτό είναι το ζητούμενό μου, να είναι αθόρυβο συνέχεια, ακόμη και όταν το ανοίγω).

 

Άκυρη η ερώτηση. Το βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hi!

 

skeftomai na parw to 5300 giati kai ftino einai kai fainetai kalo!

na rwtisw kati. sto preview grafoun ta paidia oti den antika8ista ena mp3 player! sorry alla epeidi einai ligo ipervolikoi polles fores mporei na mou pei kapoios xristis tou kinitou an to mp3 mporei na antikatastisei ena mp3 player 3exwristo?/

 

euxaristw prokatavolika!

Link to comment
Share on other sites

hi!

 

skeftomai na parw to 5300 giati kai ftino einai kai fainetai kalo!

na rwtisw kati. sto preview grafoun ta paidia oti den antika8ista ena mp3 player! sorry alla epeidi einai ligo ipervolikoi polles fores mporei na mou pei kapoios xristis tou kinitou an to mp3 mporei na antikatastisei ena mp3 player 3exwristo?/

 

euxaristw prokatavolika!

βεβαίως και μπορεί.. και είναι και καλύτερο από την άποψη ότι κουβαλάς μόνο το κινητό σου που έτσι και αλλοιώς θα κουβάλαγεσ και ακούς και το τηλέφωνο όταν χτυπάει (χαμιλώνει η ένταση). Αν μιλάμε γιοα mp3 μέχρι 2gb τα κινητά είναι ασφαλώς εφάμιλα.

 

Υπάρχουν και μειονεκτίματα όμως.

Ενα mp3 1gb με fm κοστίζει 29€ όταν η μνήμη του nokia (mico SD 1gb) κοστίζει μονη της περίπου 20€ (σε sony Μ2 40€)

Το να χρησιμοποιείς το κινητό για mp3 τρώει μπαταρία από το κινητό (μειώνεται σημαντικά η αυτονομία του)

Τα mp3 κάποια έχουν ΑΑΑ μπαταρια που αλλάζεις με μία δευτερη όταν τελιώσει (δεν κουβαλάς φορτιστή). στο κινητό θα μίνεις και από Mp3 και από τηλέφωνο :(

Πολλά mp3 (αυτά με τις ΑΑΑ μπαταριες) είναι και USB flashακια.. στο κινητό θές καλόδιο (στην περίπτοσή μας mini usb) για να χρησιμοποιήσεις την κάρτα εκτώς αν έχει reader καΙ adapter στο pc.. βεβαια όσο βάζεις δεδομένα στο μπ3 χναεις τραγούδια.. σωστά

Εγώ πιστευω στα κινητά ως mp3 σκετες συσκευές δεν έχουν πολύ νόημα πλέον

 

ΥΓ. Υπάρχει και βίσμα/αντάπτορας από γερμανό που σου βγάζει minijac (απλα ακουστικά) με 5€ για να συνδέεισ το κινητό σου με ενισχυτή (ή ηχεία PC)..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά καλύτερο από mp3 σκέτο, λόγω των ευκολιών που ανέφερε οφίλος keysmith. Να προσθέσω ότι τετοια άνεση, να χρησιμοποιείς ότι ακουστικό θες, π.χ. ένα ποιοτικό της philips, άλλα κινητά δεν το δίνουν. Επίσης το miniUSB βολεύει τρομερά... γενικά έχω καταβολευτεί με τον player της Nokia. θα εκπλαγείς από την απλότητα και ευχρηστία.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...