Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Verdict

 

Think back a few years (around 2000) to when mobile phones were phones and sending a text message was the height of high tech. Think back also to when the first handheld GPS receivers appeared. I had one and it ate four alkaline AA cells in four hours straight. Think back to the first digital cameras - these were almost as hungry on battery power. Ditto the average iPod, which will drain a full charge in a dozen hours of use.

 

Now consider that the N95 'phone' is handling Internet, Bluetooth and voice communications, monitoring your Calendar and Clock, providing GPS and stills/video camera functions when needed, and so on. And, with the 'typical' (actually fairly intensive) day outlined above, it managed to get through with enough power left to make a few last calls if needed.

 

So, your 'old' phone could go several days without a recharge? Well, guess what? With all the things it does, the N95 won't. Get over it.

 

 

 

Καλα τα γραφει!! Παντως εγω στο ν73 εχω ενα φορτιστη σπιτι, γραφειο , αυτοκινητο και ειμαι ΟΚ

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω νασαι καλα.οσον αφορα το gps ο χαρτης που κατεβασα μεσο του pc μου ειναι ολοκληρης της ελλαδας και οχι μονο της αθηνας.και οχι δεν μου ζηταει να συνδεθω με gprs.τα δεδομενα τα εχει ηδη μεσα ο χαρτης που εχω ηδη κατεβασει.

 

Απο που μπορω να κατεβασω και εγω τους χαρτες να τους εχω ετοιμους οταν παρω το Ν95 μου;

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω και εγω τους χαρτες να τους εχω ετοιμους οταν παρω το Ν95 μου;

http://europe.nokia.com/A4353384

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Ego tilefonisa simera sti nokia Agias Paraskeyis kai o upefthinos tou katastimatos pou ton ksero mou eipe tha tous erthei mexri tin paraskeyi.ante na doume....:) :shifty: :!:

 

Μολις τηλεφώνησα στο..., της αγιας Παρασκευης και μου είπαν ότι θα κυκλοφορίσει μεσα Μαίου.... Παντα τα κινητά (και ειδικά τέτοιου είδους) ή κυκλοφορούν Χριστούγεννα ή Μάιο.. Έπρεπε να το περιμέναμε

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα το gps ο χαρτης που κατεβασα μεσο του pc μου ειναι ολοκληρης της ελλαδας και οχι μονο της αθηνας.και οχι δεν μου ζηταει να συνδεθω με gprs.τα δεδομενα τα εχει ηδη μεσα ο χαρτης που εχω ηδη κατεβασει.

Απο που μπορω να κατεβασω και εγω τους χαρτες να τους εχω ετοιμους οταν παρω το Ν95 μου;

 

den mporeis to map loader ths nokia den katevazei tous xartes ektos an exeis to thlefono, mporeis na kaneis download to programma omws

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Μολις τηλεφώνησα στο..., της αγιας Παρασκευης και μου είπαν ότι θα κυκλοφορίσει μεσα Μαίου.... Παντα τα κινητά (και ειδικά τέτοιου είδους) ή κυκλοφορούν Χριστούγεννα ή Μάιο.. Έπρεπε να το περιμέναμε

 

Ο λογος που δινω απαντηση ειναι οτι οταν τον Φεβρουαριο ειπα οτι θα κυκλοφορησει Μαιο αλλα χωρις καποιο λογο με κραξανε οι περισοτεροι απο εδω μεσα λες και τους εχω βρισει το σοι τους.

Δεν θυμαμαι ποιοι αλλα θα θυμηθουν οι ιδιοι μολις το διαβασουν.

Το Ε90 τελος Ιουνιου με Ιουλιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141581

χθες 13 κομματια σημερα 203 και η αλφα κοπυ ξερετε 203......................!

βαρεθηκα το δουλεμα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141581

χθες 13 κομματια σημερα 203 και η αλφα κοπυ ξερετε 203......................!

βαρεθηκα το δουλεμα

 

na eihe 720 euro sto expansys tha to eperna apo ekei horis defteri skepsi..alla 870 paei poly

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

den mporeis to map loader ths nokia den katevazei tous xartes ektos an exeis to thlefono, mporeis na kaneis download to programma omws

 

 

Νομίζω ότι αν βάλεις μία κάρτα MicroSD σε έναν Card Reader θα κατεβάσει τους χάρτες στη κάρτα, οπότε όταν βγει το κινητό βάζεις τη κάρτα μέσα και είσαι έτοιμος! ;)

Ούτως ή άλλος δεν θα έχει κάρτα μνήμης στη συσκευασία. Οπότε πάρε μια καρτούλα 2GB και πέρνα εκεί τους χάρτες!! :D

Link to comment
Share on other sites

άντε καλώς να μας έρθει παιδιά να πάμε να τα ακουμπήσουμε πάλι :D

 

Μία ερώτηση,

Είδα στην κάτω μεριά έχει φύσα για universal USB όπως εξωτερικοί δίσκοι κτλ, όπως κάποια PDAphones που τα συνδέεις με το PC και φορτώνει ταυτόχρονα μέσω του USB ρεύματος. Ισχύει το ίδιο για το N95 ?

Link to comment
Share on other sites

na eihe 720 euro sto expansys tha to eperna apo ekei horis defteri skepsi..alla 870 paei poly

 

δεν ειναι το θεμα να κανουμε promotion στο expansys αλλα δημιουργειται ενα θεμα στο αν οι επισημοι ντιλερς κανουν σωστα τη δουλεια τους ή οχι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν βάλεις μία κάρτα MicroSD σε έναν Card Reader θα κατεβάσει τους χάρτες στη κάρτα, οπότε όταν βγει το κινητό βάζεις τη κάρτα μέσα και είσαι έτοιμος! ;)

Ούτως ή άλλος δεν θα έχει κάρτα μνήμης στη συσκευασία. Οπότε πάρε μια καρτούλα 2GB και πέρνα εκεί τους χάρτες!! :D

 

οχι φιλε μου αυτο δεν γινεται.σου ζηταει να συνδεσεις τηλεφωνο και να το βαλεις σε λειτουργια μαζικης αποθηκευσης.το ανιχνευει το προγραμμα και μετα ξεκινα το κατεβασμα της χωρας που θα διαλεξεις.επισης πρεπει να εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη στο τηλεφωνο αν δεν εχεις το Ν95 που την εχει προεγκατεστημενη.και θα πρεπει να εχεις κανει τουλαχιστον μια φορα εκκινηση της εφαρμογης πριν συνδεθεις με το καλωδιο για να κατεβασεις το χαρτη της χωρας που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

άντε καλώς να μας έρθει παιδιά να πάμε να τα ακουμπήσουμε πάλι :D

 

Μία ερώτηση,

Είδα στην κάτω μεριά έχει φύσα για universal USB όπως εξωτερικοί δίσκοι κτλ, όπως κάποια PDAphones που τα συνδέεις με το PC και φορτώνει ταυτόχρονα μέσω του USB ρεύματος. Ισχύει το ίδιο για το N95 ?

 

οχι το ν95 δεν θα φορτιζει μεσο pc με το USB.

μονο με το φορτιστη του.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 fun features

memory full....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οχι το ν95 δεν θα φορτιζει μεσο pc με το USB.

μονο με το φορτιστη του.:O

 

Περίεργο αυτό:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου αυτο δεν γινεται.σου ζηταει να συνδεσεις τηλεφωνο και να το βαλεις σε λειτουργια μαζικης αποθηκευσης.το ανιχνευει το προγραμμα και μετα ξεκινα το κατεβασμα της χωρας που θα διαλεξεις.επισης πρεπει να εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη στο τηλεφωνο αν δεν εχεις το Ν95 που την εχει προεγκατεστημενη.και θα πρεπει να εχεις κανει τουλαχιστον μια φορα εκκινηση της εφαρμογης πριν συνδεθεις με το καλωδιο για να κατεβασεις το χαρτη της χωρας που θες.

 

Έχεις δίκιο (εν μέρη). Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή στο τηλέφωνο και να την έχεις τρέξει τουλάχιστον μία φορά για να δημιουργήσει το path που θα μπουν οι χάρτες! (π.χ. E:\Maps ή κάτι τέτοιο). Μετά μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες απ' ευθείας στην κάρτα μνήμης (με Card Reader).

Link to comment
Share on other sites

μετριο στη μουσικη το Ν95

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-n95-music-en.shtml

 

Διαβάζοντας την παρουσίαση του τύπου, βγαίνουν λάθος συμπεράσματα. Σε καμί περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε οτι το Ν95 στο μουσικό τομέα υστερεί ή είναι απλά μέτριο.

 

Ο χρήστης που κάνει την παρουσίαση, τονίζει συνεχώς οτι το Ν95 παίζεο όπως όλα τα υπόλοιπα νεότερα Ν series (Ν73, Ν93 κτλ) και όχι σαν το Ν91. Ας μην ξεχνάμε όμως οτι το Ν91 βρίσκεται αυτή την στιγμή στην κορυφή και μπορεί να συγκριθεί άμεσα με πολλές εξειδικευμένες συσκευής αναπαραγωγής μουσικής. Αυτό που λέει στην παρουσίαση είναι οτι το Ν95 θα έπρεπε να είχε το ίδιο τσιπάκι με το Ν91 και να απέδιδε το ίδιο καλά. Όμως δεν έγινε και το Ν95 βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με το Ν73 για πράδειγμα. Υπάρχει όμως κάποιος που να υποστηρίζει οτι το Ν73 υστερεί στον μουσικό τομέα; όχι φυσικά.

 

Αν θέλει κάποιος να διαβάσει ολοκληρωμένη παρουσίαση για τις δυνατότητες του Ν95 στον μουσικό τομέα, καλύτερα να διαβάσει το Nokia N95 Review - part 2, The Music.

 

Εκεί πραγματικά καλύπτονται όλες οι πτυχές των μουσικών δυνατοτήτων της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και έχω το Ν91 μπορώ να πω ότι μιά χαρά παιζει το 95.. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα... και φανταστείτε λίγο ότι το 91 δεν έχει 2 ηχεία αλλά 1 στο πλάι... Και το 91 παιζει καλά ΜΟΝΟ αν του βάλεις τα ακουστικά.. Τότε ΝΑΙ... Ακούγεταο παρα πολύ καλα (για να μην πω τελεια και με κράψουν οι "επικριτές"...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 fun features

memory full....

 

Για αυτο το προβλημα δεν υπαρχει καποιος task manager που να κλεινει αυτοματα καποια προγραμματα?

Τελοσπαντων ο τυπος ειχε ανοιχτα τα παντα, γι αυτο του το εβγαλε. Και παλι ειναι πολυ θετικο το οτι σου βγαζει ενα φιλικο μηνυμα και δεν κολλαει ας πουμε το κινητο ολοκληρο:happy: :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το προβλημα δεν υπαρχει καποιος task manager που να κλεινει αυτοματα καποια προγραμματα?

Τελοσπαντων ο τυπος ειχε ανοιχτα τα παντα, γι αυτο του το εβγαλε. Και παλι ειναι πολυ θετικο το οτι σου βγαζει ενα φιλικο μηνυμα και δεν κολλαει ας πουμε το κινητο ολοκληρο:happy: :happy: :happy:

Το συγκεκριμένο μηνυματάκι βγαίνει από εποχής 6630, για να μην αδικούμε και τη Nokia... Το έχω δει αρκετές φορές πριν ανοίξω το Route66 ή κάποια άλλη "βαριά" εφαρμογή.

 

Μπορεί να μη βάζει αρκετή RAM στα S60s αλλά δεν επιτρέπει και το "σύρσιμο" ή τα κολλήματα λόγω έλλειψης αυτής.....

panozR
Link to comment
Share on other sites

πριν απο 5 λεπτα επικοινωνησα με το πλαισιο και μου εδωσαν ημερομηνια κυκλοφοριας:20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πριν απο 5 λεπτα επικοινωνησα με το πλαισιο και μου εδωσαν ημερομηνια κυκλοφοριας:20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

 

Πηρα και εγω τηλ. (απο περιεργεια να δω αν θα μου πουν το ιδιο). Εμενα μου ειπαν μετα τις 20 Απριλιου. Οταν ρωτησα τι εννοειτε μετα, μου απαντησαν καπου εκει γυρω!! Στο Νοκια Π. Φαληρου (στο οποιο ειχαν κυκλοφορησει απο τα πρωτα κομματια Ν80 και Ν93) μου ειπαν σε κανα 20ημερο!! Οτι να 'ναι λεει ο καθενας και πλεον εχω κουραστει. Οσο για τιμη δεν ξερουν ακομα και οι δυο.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...