Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λειτουργίες μνήμης:

-Εσωτερική δυναμική μνήμη έως 160 MB για επαφές, μηνύματα, ήχους κλήσης, εικόνες, βίντεο κλιπ, σημειώσεις ημερολογίου, λίστα εργασιών και εφαρμογές

-Υποδοχή κάρτας μνήμης που υποστηρίζει κάρτες μνήμης microSD μέχρι 2 GB

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Sorry που έχω στείλει τοσα μηνυματα αλλα και αυτό χρειάζεται να το δούμε... Απόγονος του Ν95?? Νοκια Ν97

 

Τα χαρακτηριστικά του νέου Nokia N97: Μιλάμε για το καινούργιο smartphone της Nokia που έχει: 3-inch TFT-LCD touchscreen display, 5.0-megapixel camera w/20x digital zoom, 20GB built-in memory, και microSD card slot. Τιμή και ημερομηνία διάθεσης αναμένονται ...

 

Όλα αυτά αποτελούν φημολογίες. Το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές στο σχετικό θέμα.

 

το Ν95 τι μνημη εχει;δε μιλαω για τη καρτα μνημης αλλα για τη συσκευη

 

160ΜΒ απο τα οποία τα 140ΜΒ θα είναι ελεύθερα στον χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά αποτελούν φημολογίες. Το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές στο σχετικό θέμα.

 

 

 

160ΜΒ απο τα οποία τα 140ΜΒ θα είναι ελεύθερα στον χρήστη.

 

Ναι αλλά με το Music edition του Ν95?? τι Παιζει??

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει έκδοση music edition για το Ν95. Όπως έχουμε πει, όλες τις λειτουργίες των music edition, τις ενσωματώνει ήδη το Ν95. Οπότε, αν κάποια στιγμή αποφασίσει η Nokia να κυκλοφορήσει N95ME, υατό δεν θα είναι απλά το εικονιζόμενο μοντέλο αλλά θα ενσωματώνει σκληρό δίσκο και μερικές ακόμα hardware λειτουργίες.

 

Κάτι τέτοιο δε νομίζω όμως να γίνει. Τα χαρακτηριστικά αυτά θα ενσωματώνονται στο επόμενο Series 60 που θα ανακοινώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει έκδοση music edition για το Ν95. Όπως έχουμε πει, όλες τις λειτουργίες των music edition, τις ενσωματώνει ήδη το Ν95. Οπότε, αν κάποια στιγμή αποφασίσει η Nokia να κυκλοφορήσει N95ME, υατό δεν θα είναι απλά το εικονιζόμενο μοντέλο αλλά θα ενσωματώνει σκληρό δίσκο και μερικές ακόμα hardware λειτουργίες.

 

Κάτι τέτοιο δε νομίζω όμως να γίνει. Τα χαρακτηριστικά αυτά θα ενσωματώνονται στο επόμενο Series 60 που θα ανακοινώσει.

 

δηλαδη αν βγει με σκληρο ποσο θα κοστιζει το κινητο πανω απο 1000;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει τωρα..τι να κανω δηλαδη?Να το παρω το n95 η να περιμενω για το αλλο?????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει τωρα..τι να κανω δηλαδη?Να το παρω το n95 η να περιμενω για το αλλο?????

 

ποιο αλλο;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που διαβασα τον ''διαδοχο'' n97

 

Μην το ψάχνεις.Ακόμα και αν περιμένεις για το Ν97 όταν θα έρθει θα δεις το Ν99(λέμε τώρα) και πάλι θα βρεθείς στο ίδιο δίλημα.Δες το Ν95 και αν πιστευεις οτι σου ταιριάζει και σου αρέσει πάρτο.Αν πάλι όχι περίμενε για το Ν97.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σκέψου και το άλλο... Το Ν95 "κυκλοφορεί" από τον Φεβρουάριο... Το 97 ούτε καν έχει αναφερφεί πότε θα κυκλοφορήσει... Σε κανένα χρόνο φαντάσου να κυκλοφορεί (αν κρίνουμε με τα σημερινα δεδομενα και με κυκλοφορίες άλλων κινητών) kai an...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι. Το κινητο που εχω τωρα το εχω 2,5 χρονια σχεδον. Το Ν95 ειναι μια τεραστια αναβαθμιση. Αυτο που λες, το Ν97, αν η οθονη του ειναι 3 ιντσων, το κινητο θα ειναι τεραστιο. Να μου λειπουν τα 20gb. Ασε που το βρισκω ασκημο (με κ για εμφαση) σε σχεση με το Ν95.
Link to comment
Share on other sites

Όποιο κινητό και αν ανακοινώσει η Nokia, πάντα, να ξέρετε, οτι θα υπάρχει κάποιο μελλοντικό μοντέλο το οποίο θα ενσωματώνει περαιτέρω λειτουργίες. Το μοναδικό μειονέκτημα του Ν95, κατά την άποψή μου είνια η χαμηλής χωρητικότητας μπαταρία, πράγμα που σημαίνει οτι θα χρειάζεται φόρτιση κάθε μέρα. Αν συμβιβαζεστε με αυτό τότε, πιστεύω το Ν95, είναι η τέλεια επιλογή. Αλλιώς πηγαίνετε για το Ε90 ή για όποιο Series 60 ανακοινώσει μέσα στον Μάιο.

 

Αν επιλέξετε να περιμένετε για κάποιο νεοανακοινωθέν μοντέλο, θα πρέπεει να περιμένετε και μέχρι το τέλος του χρόνου, που θα κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το κύριο προς το παρόν μειονέκτημα του Ν95 είναι ότι δεν υποστηρίζει το DESTINATOR και ότι το GPS του δεν συγκρίνεται με αυτά που έχουν sirfstar III chipset

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η πλοήγηση, μπορείς να χρησιμοποιήσεις, εναλλακτικά απο το smart2go με το ενσωματωμένο δέκτη, έναν εξωτερικό bluetooth GPS δέκτη sirfstar III (βρίσκεις και με 60 ευρώ) σε συνδιασμό με τα ήδη τεσταρισμένα tom tom και route 66 και να έχεις εξίσου καλά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Το Route66 δε νομίζω ότι χρειάζεται κάποια δύσκολη αλλαγή (από την εταιρία του) για να λειτουργήσει στο Ν95. Απλά αντί να "διαβάζει" το εξωτερικό bluetooth GPS ως συνήθως, θα μετατραπεί ώστε να διαβάζει το ενσωματωμένο GPS του Ν95.

Πιστεύω ότι θα βγει σύντομα ειδική έκδοση για το N95.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αποτι βλεπω στο expansys το Ν95 θα κυκλοφορησει τουλαχιστον με δυο διαφορετικους χρωματισμους..http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=147557

-----http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141581. Νομιζω ειναι πιο ομορφο με ασημι πλατη..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι μόνο 2 τα χρώματα. Σε κάποιο βιντεάκι έχω δει κάποιο ροζ/φουξ

Μάλλον θα μπορούμε να αλλάξουμε καλύμματα/χρώματα

 

Αν όμως σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η πλοήγηση, μπορείς να χρησιμοποιήσεις, εναλλακτικά απο το smart2go με το ενσωματωμένο δέκτη, έναν εξωτερικό bluetooth GPS δέκτη sirfstar III (βρίσκεις και με 60 ευρώ) σε συνδιασμό με τα ήδη τεσταρισμένα tom tom και route 66 και να έχεις εξίσου καλά αποτελέσματα.

 

Το Route66 αν δεν κάνω λάθος βγαίνει μόνο για Αθήνα. Δηλαδή μου είναι ΑΧΡΗΣΤΟ

Το ΤΟΜΤΟΜ δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω ότι έχει την υποστήριξη και τους χάρτες του DESTINATOR για Ελλάδα. Για εξωτερικό υποθέτω ότι και το NOKIA MAPS θα μου είναι αρκετό. Το θέμα είναι τί κάνουμε στην ΕΛΛΑΔΑ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι μόνο 2 τα χρώματα. Σε κάποιο βιντεάκι έχω δει κάποιο ροζ/φουξ

Μάλλον θα μπορούμε να αλλάξουμε καλύμματα/χρώματα

 

 

 

Το Route66 αν δεν κάνω λάθος βγαίνει μόνο για Αθήνα. Δηλαδή μου είναι ΑΧΡΗΣΤΟ

Το ΤΟΜΤΟΜ δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αμφιβάλλω ότι έχει την υποστήριξη και τους χάρτες του DESTINATOR για Ελλάδα. Για εξωτερικό υποθέτω ότι και το NOKIA MAPS θα μου είναι αρκετό. Το θέμα είναι τί κάνουμε στην ΕΛΛΑΔΑ ?

 

Αυτος ειναι και ο κυριοτερος ενδοιασμος μου στο να παρω το Ε90, οταν κυκλοφορησει.

Κακα τα ψεματα, αν θελεις πραγματικη πλοηγηση, οι προχειρες λυσεις με μονοδρομησεις κ.λ.π που εχουν αλλαξεις δεκα φορες απο την τελευταια χαρτογραφηση ειναι ασκοπες.

Το ενθαρρυντικο της υποθεση ειναι πως για το νεο Destinator 7, συμφωνα με την NGI:

"Εξʼ άλλου έχει ολοκληρωθεί η ανάπτυξη εκδόσεων Destinator για περιβάλλοντα Symbian, Linux και UIQ..."

Αρα απομενει να δουμε το Μαϊο που αναμενεται να κυκλοφορησει στην Ευρωπη το 7, αν και ποια ακριβως συμβατοτητα υπαρχει με το Symbian λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω τρελλαθει. Εδωσα το Ν80 μου και περιμενω το Ν95. Μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων της vodafone εχθες και που ειπαν οτι οντως μεσα δεν θα εχει καρτα μνημης και νομιζω οτι δεν θα εχει και το καλωδιο που συνδεεται στην τηλεοραση (δεν ειμαι και σιγουρος) αλλα δεν με απασχολει το συγκεκριμανο. Βρηκα καρτα μνημης 2 gb με 39 ευρω. Οποτε θα την χτυπησω για να ειμαι ετοιμος οταν ερθει το τηλεφωνακι! Ειμαι περιεργος να δω ποσο θα κραταει η μπαταρια και ... πολλα ακομα!

Αντε να ερθει με το καλο μετα το πασχα να το χαρουμαι οσοι θα το παρουμε και να δωσουμε και πληροφοριες και σε αλλους που ενδιαφερονται να το αγορασουν!

 

Αντε και καλο Πασχα σε ολους και προσοχη σε οσους οδηγουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό στην Αγγλία διατίθεται ήδη από την Τρίτη.

Ενδεικτικά στο Λονδίνο που βρίσκομαι και στην εταιρεία Orange που ρώτησα το δίνουν 39 λίρες για συμβόλαιο ενός χρόνου, ύψους 35 λιρών το μήνα.

(κάντε επί 1.5 για να πάρετε περίπου τα ευρώ).

Νομίζω ότι είναι πολύ καλές οι επιχορηγήσεις εδώ πάνω ...

Link to comment
Share on other sites

μερικες photo

http://users.hol.gr/~peter84/n95-1.jpeg

 

http://users.hol.gr/~peter84/n95-2.jpeg

 

http://users.hol.gr/~peter84/n95-3.jpeg

 

ειναι πολυ ελαφρυ σε σχεση με Ν80 και Ν73

ειναι γρηγορο το μενου του,εχει πολυ καλη αναλυση ΚΑΙ στο βιντεο!

χμμμ τι αλλο?

το ειδα στα γρηγορα και τραβηξα 3 φωτογραφιες.

γενικα μου αρεσε πολυ,ο φιλος μου το εχει με ξενο μενου και του πηγε 1,5 μερα αλλα εκανε πλοηγηση με wi-fi και ολα τα σχετικα που θα εκανε καποιος που το πηρε πρωτη μερα!

μου αρεσε πολυ παιδια...630 το πηρε απο εξω και γλιτωσε το ΦΠΑ.

micro sd παιρνει

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τελικα το n95 τι καρτα παιρνει?Mini sd ή Micro sd?Εχω μια Mini sd στα 1gb απο το n80,ελπιζω να μην παει χαμενη.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα απομενει να δουμε το Μαϊο που αναμενεται να κυκλοφορησει στην Ευρωπη το 7, αν και ποια ακριβως συμβατοτητα υπαρχει με το Symbian λειτουργικο.

Απο την στιγμή που έχουν ήδη ανακοινωθεί 3 series 60 συσκευές με ενσωματωμένο δέκτη GPS, θα εμφανιστούν αρκετές προτάσεις απο εταιρίες. Το destinator είναι οτι καλύτερο και πληρέστερο υπάρχει αυτή την στιγμή και θα είναι ιδιαίτερα ευχάριστο γεγονός να το δούμε και σε έκδοση για series 60.

 

Οι χάρτες είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα που μας απασχολεί. Ακόμα δεν ξέρουμε τι κάλυψη θα υπάρχει στο smart2go ενώ για το route66, ούτε λόγος για την υπόλοιπη Ελλάδα.

 

Ρε παιδες τελικα το n95 τι καρτα παιρνει?Mini sd ή Micro sd?Εχω μια Mini sd στα 1gb απο το n80,ελπιζω να μην παει χαμενη.....

 

Δυστυχώς παίρνει microSd και όχι miniSD.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...